RCD Mallorca Španělsko - RCD Mallorca - Zprávy

Dovolená pod palmami se Baskům příliš nevyplatila, ospalý výkon znamenal bezbrankovou remízu

Fotbalisté Mallorky remizovali ve čtvrtém kole LaLigy s favorizovaným Bilbaem 0:0. Na Baleárských ostrovech měl fotbal spíše odpočinkové tempo. Jeden z mála aktivních hráčů byl talent baskického klubu Oihan Sancet, jehož střela z dálky zkraje duelu prosvištěla kousek kolem levé tyče. Domácí dokonce mohli Athletic překvapivým úderem obrat o všechny body, ovšem gólu z 49. minuty předcházel ofsajd Vedata Muriqiho. Rumělky tak ani tentokrát nedokázaly vyhrát a se dvěma body paběrkují v oblasti sestupových pozic.

Baskové najeli na vítěznou vlnu, odvezou si tři body i z Mallorcy?

Athletic Club se z úvodní porážky rychle oklepal a na Mallorce bude usilovat o třetí výhru v řadě. Domácí Bermellones na první výhru čekají, nicméně se silným protivníkem loni ani jednou neprohráli.

Mallorca s neoblíbenou Granadou popáté za sebou padla. Nováčkovi vystřelil první body Uzuni

Granada porazila ve třetím kole LaLigy Mallorku 3:2 a připsala si první body po návratu mezi španělskou elitu. Utkání gólově načal ve 12. minutě Miguel Rubio, na jehož trefu mohl krátce nato odpovědět Vedat Muriqi z penaltového puntíku, jenže kosovský kanonýr stejně jako před dvěma týdny neproměnil. Na druhé straně se naopak z pokutového kopu nemýlil Myrto Uzuni, jehož premiérový zásah v ročníku se stal vítězným.

Granada může proti Mallorce získat první body

Špatný začátek zatím prožívá Granada. Po návratu z nižší soutěže ve dvou kolech nebodovala a do třetice se o to pokusí proti RCD Mallorca. Ta si koneckonců nevede o moc lépe a na svém kontě má jeden bod za remízu.

Kapitán Žluté ponorky nasměroval svou posádku k první výhře. Mallorca přišla o dlouhou sérii

Hráči Villarrealu zvítězili ve druhém kole LaLigy na Mallorce 1:0 a ukončili nelichotivou šestizápasovou sérii bez vítězství na tomto ostrově. Hosté sice měli po takřka celé utkání územní i střeleckou převahu, jenže do vyložených šancí se dlouho nedostávali. Recept na kompaktní defenzivu Pirátů tak našel až v 62. minutě nestárnoucí kapitán Gerard Moreno, který žlutým vystřelil první body v novém ročníku.

Villarreal se na Mallorce pokusí napravit zklamání z minulého kola

Druhé kolo ve španělské LaLize začne tradičně už v pátek a jako první se do sebe pustí týmy Mallorky s Villarrealem. Ten si v prvním kole moc nepomohl a venkovní utkání bude považovat za možnost, jak si napravit reputaci. Mallorca s ním ale má z poslední doby skvělé zkušenosti a nebude pro něj snadným sokem.

Nováček z Las Palmas se musel spokojit s bodem. Souboj ostrovanů ovlivnily pokutové kopy

Las Palmas v prvním kole LaLigy, v níž se naposledy představilo v sezoně 2017/2018, remizovalo před vlastními fanoušky s Mallorkou 1:1. Na ostrově Gran Canaria se ukázaly být důležitým faktorem penalty. Zatímco domácí Jonathan Viera tu ze 29. minuty proměnil, hostující tahoun Vedat Muriqi trefil z bílého bodu v závěru první půle břevno. Zkušený Kosovan zahrával 23. pokutový kop v kariéře a z gólu se neradoval teprve potřetí. Jeho minela nakonec neznamenala porážku díky vyrovnávací hlavičce střídajícího kapitána Antonia Raílla.

Nováček z Las Palmas čelí na úvod posílené Mallorce

Španělská nejvyšší soutěž se po pěti letech vrací na Estadio de Gran Canaria! A jako první se tam podívá Mallorca, které připadl úkol přivítat Las Palmas mezi španělskou elitou. Los je samozřejmě výhodnější pro Mallorcu, která minule ukázala svoje možnosti a hovořila o velmi úspěšné sezoně.

"Piráti" se loučí výhrou, všechny tři branky vsítili po změně stran

Vallecano mělo ještě před posledním kolem jakous takous šanci na účast v pohárech, potřebovalo ale nutně zvítězit na hřišti Mallorcy a navíc doufat v souhru příznivých výsledků. Už první úkol se ale hrubě nevyvedl, celek z předměstí Madridu tahal většinu utkání za kratší konec a z Visit Mallorca Estadi si odváží porážku 0:3. Za domácí se prosadili Muriqi, Copete a Ángel Rodríguez.

Rayo doufá ve výhru, na Mallorce se mu ale nedaří

Poslední ligové kolo se kompletně odehraje v neděli a většina klíčových otázek je již zodpovězena. Mezi prvními pěti zápasy najdeme i souboj, který může v tabulce kartami ještě trochu zamíchat. Domácí Mallorcu totiž dělí od Raya jen dva body.

Naděje na poháry se pro Mallorcu vytratila, výhru Barcelony řídili mladíci

Již jistý vítěz ligy Barcelona se v posledním domácím utkání sezóny střetnul s Mallorcou a zápas to byl veskrze jednostranný. Už v první minutě poslal domácí do vedení Fati a po vyloučení Ndiayeho se prosadil i podruhé. Třetí a poslední gól zápasu pak přidal další mladík Gavi. Katalánský velkoklub si tak připsal již osmadvacáté vítězství v sezóně.

Mallorca se v předposledním kole představí na stadionu jistého mistra z Barcelony

Poslední utkání v sezóně na věhlasném Camp Nou odehraje Barcelona tuto neděli. Utká se zde s Mallorcou, která po dalším domácím vítězství z minulého kola stále může pokukovat po sedmé příčce, která pro příští rok zajišťuje účast alespoň ve třetí nejprestižnější evropské klubové soutěži. Na tuto metu ztrácí v současné chvíli "Los Piratas” tři body a aby si na ni udrželi reálnou šanci, musí v sedmatřicátém kole na hřišti lídra nutně bodovat.

Valencia si to znovu komplikuje, na Mallorce prohrála gólem Muriqiho

Zdá se, že si fanoušci Valencie až do závěrečného kola neoddychnou. Netopýři prohráli na Mallorce 0:1 a od sestupu je dvě kola před koncem dělí jen dva body. Jedinou branku vstřelil v 64. minutě útočník Vedat Muriqi.

Valencia se může na Mallorce definitivně zachránit

Jistotu setrvání v nejvyšší soutěži si může s definitivní platností zajistit Valencia. Los Che jsou po výhře s Realem Madrid blízko a pokud získají další tři body a sejdou se i další výsledky, může být hotovo. Bermellones zase mohou v případě úspěchu poskočit do první poloviny tabulky.

Almería díky Lázarově hattricku uniká sestupu

Nesmírně důležitého vítězství nad Mallorcou dosáhli hráči Almeríe. Rojiblancos díky tomu tři kola před koncem unikají sestupu, byť samozřejmě rozhodnuto ještě není. Hlavní hvězdou utkání byl brazilský útočník Lázaro, který vsítil hattrick.