RCD Mallorca Španělsko - RCD Mallorca - Zprávy

Almería potřebuje doma vyhrát, Mallorca je nevyzpytatelným soupeřem

Almería bojuje o každý bod a pořád jí to nestačí k definitivě záchrany. Další šanci má Almería na domácím Power Horse Stadium, kam se v sobotu navečer podívá Mallorca. A ta jí v nedávné době pomohla.

Mallorca je takřka zachráněna, Cádiz nikoliv

Důležitý krok na cestě za celkovou záchranou udělala Mallorca. Bermellones doma přehráli Cádiz 1:0 a na sestupové pozice už mají pohodlný náskok. Naopak Cádiz si dál zahrává s ohněm a ve zbývajících kolech musí ještě bojovat. Utkání rozhodl jedinou brankou Pablo Maffeo.

Cádiz sahá po záchraně, potřebuje ale porazit Mallorcu

Tradiční páteční předehrávka LaLigy, tentokrát jejího 34. kola, nás zavede na Estadio Iberostar na Mallorku. Domácí celek se usadil na dvanáctém místě, ale má rozhodně vyšší ambice. Ty se pokusí vylepšit v duelu s návštěvou z Cádizu, která ještě záchranu jistou nemá.

Castellanos pokračuje ve skvělých výkonech, tentokrát trefil výhru proti Mallorce

Girona zvládla utkání proti Mallorce a poskočila již na sedmé místo. Výhru 2:1 zařídili jihoameričtí hráči. Jako první se prosadil v prvním poločase Bernardo, deset minut před koncem sice z penalty srovnal Muriqi, poslední slovo ale měli Katalánci. V osmdesáté čtvrté minutě skóroval Castellanos, a zařídil tak pro svůj celek vítězství s pořadovým číslem třináct v současné ligové sezóně.

Girona touží po vítězném hattricku. Zastaví ji Mallorca?

Ve čtvrtek navečer se otevřou brány Estadio Municipal de Montilivi a domácí Girona se pokusí o zisk dalších bodů, které by podpořily jeho již tak skvělou kampaň. Ani Mallorca ale rozhodně nepřijede s cílem jen bránit.

Mallorca dlouho trápila Athletic Club, nakonec bere pouze bod

Pondělní utkání mezi Mallorcou a Athletic Clubem se neslo ve znamení dvou rozdílných poločasů. Zatímco v první půli hra upadala, druhých pětačtyřicet minut nabídlo poměrně atraktivní podívanou. Nejprve se prosadil Kang-In Lee, na nějž ve čtvrté minutě nastavení navázal Iñaki Williams.

Athletic se může na Mallorce přiblížit pohárům

Baskický Athletic Club čeká na Mallorce těžké utkání, ale pokud ho zvládne, dotáhne se bodově na šesté místo, které znamená vstupenku do evropských pohárů příští rok. Svěřenci trenéra Ernesta Valverdeho sice naposledy nezvládl šlágr se Sevillou, ale jinak se honosili více než slušnou formou.

Atlético doma otočilo utkání s Mallorcou, dalo jí tři branky

Mallorca sice na půdě Atlética skvěle začala a po dvaceti minutách se díky trefě Nastasiće dostala dokonce do vedení, ale to jí nevydrželo. Domácí kontrovali rovnou třemi góly, jejichž autory se stali De Paul, Morata a Carrasco.

Mallorca touží po hattricku, s Atléticem to umí

Atlético tvrdě narazilo v minulém kole, když Barcelona díky jediné brance ukončila jeho sérii výher. Simeoneho svěřenci se budou chtít co nejrychleji zvednout a los jim k tomu zdánlivě nadělil příjemného soupeře. Jak ale v Madridu zjišťují, na Mallorcu si přeci jen musí dát dobrý pozor.

Mallorca porazila Getafe 3:1

Podruhé v řadě se radovali hráči Mallorky z vítězství v nejvyšší španělské soutěži. Po Celtě Vigo si tentokrát poradili se sestupem ohroženým Getafe, a to v poměru 3:1. Skóre sice ve třiadvacáté minutě otevřel Mayoral, pak už ale góly dávali jen Ostrované. Dvakrát se prosadil Korejec Lee a jednu branku vsítil Raíllo. Domácí Mallorca tak utkání zvládla a do tabulky zapsala tři body.

Mallorca vyzve Getafe

Na Mallorcu čeká ve třicátém kole Getafe. Ostrované se drží v poklidném středu tabulky a zdá se, že se nezapojí do boje o poháry ani o záchranu. To celek z předměstí Madridu se zatím musí o svoje místo mezi španělskou elitou strachovat. Je šestnáctý a na osmnáctý Espanyol má náskok pouhých tří bodů, zápas na Mallorce tedy potřebuje zvládnout.

Celta doma podlehla Mallorce nejtěsnějším rozdílem

Jedinou branku nabídlo pondělní utkání mezi Celtou Vigo a RCD Mallorca. Vítězství hostujícího celku obstaral už v prvním poločase Amath Ndiaye.

Mallorca vyzve Celtu v souboji tabulkových sousedů

Celta Vigo bude v pondělní dohrávce devětadvacátého kola hostit Mallorcu. Tým pod vedením Carlose Carvalhala může být se svými výkony spokojen, sérii bez prohry protáhl už na sedm utkání, což mu dalo po dlouhé době možnost dívat se spíše nahoru, namísto strachování se o udržení mezi elitou. To Mallorca se hledá, přes dobrý začátek se začíná pomalu ohlížet na týmy na chvostu tabulky a boj o záchranu už se nezdá být nereálný.

Šestigólová paráda ve Valladolidu, domácí remizovali s Mallorcou 3:3

Tomu se říká velikonoční nadílka. Celkem šest branek viděli diváci na stadionu Josého Zorrilly ve Valladolidu. Domácí Pucelanos si rozdělili body s Mallorcou za konečnou remízu 3:3, přestože ještě v nastaveném čase vedli. Vyrovnávací branku totiž vstřelila Mallorca až ve čtvrté minutě nastavení z pokutového kopu.

Valladolid ani Mallorca nejsou ve formě, kdo se bude radovat?

Další kolo španělské nejvyšší soutěže svede dohromady i Real Valladolid a RCD Mallorca. Ani jeden tým si s formou nemůže příliš vyskakovat. Domácí utrpěli před týdnem potupnou šestigólovou porážku, hosté zase střelecky nevyzráli na Osasunu. Aktuálně nikdo z nich není na sestupové pozici, ale to se může rychle změnit.