RCD Mallorca Španělsko - RCD Mallorca - Zprávy

Betis chytl formu a potvrdit jí chce i proti Mallorce

Výhra v Evropské lize, La Lize i Copa del Rey. Betis v týdnu zkompletoval výhry na všech frontách a pokračovat v tom hodlá i v sobotu na Estadio Benito Villamarín. Verdiblancos čeká v domácím prostředí RCD Mallorca, která byla v ligovém poháru rovněž úspěšná.

Remízoví králové se osamostatnili na trůnu. Mallorca střeleckou převahu opět nezúročila

Mallorca si v 11. kole LaLigy na vlastním hřišti rozdělila body s Getafe po výsledku 0:0, díky čemuž se oba celky osamostatnily na děleném prvním místě v počtu remíz v probíhajícím ročníku, kterých oba nasbírali po šesti. Domácí s hosty rovněž spojovala nedostatečná kvalita v útočné třetině hřiště. Střeleckou převahu si sice dokázal vytvořit tým z Baleárských ostrovů, v rozhodujícím momentu však podržel klub z madridského předměstí gólman David Soria.

O druhou výhru v sezóně se Mallorca pokusí proti Getafe

Sobotní podvečer bude ve Španělsku patřit dvěma týmům, které na vítězství čekají už dlouhých pět zápasů. Stejně jako Mallorca i Getafe zažilo euforii z výhry naposledy před půldruhým měsícem, a oba celky se tak potřebují nutně chytit. Podaří se to jednomu z nich, nebo "Azulones” dodrží trend s posledních týdnů a se svým soupeřem se rozejdou smírně?

Sociedad si po dalším madridském selhání připsal výhru. Mallorca v Baskicku znovu neskórovala

Real Sociedad vyhrál v 10. kole LaLigy v domácím utkání nad Mallorkou 1:0. Po většinu času vyrovnaný zápas ve druhé půli rozhodly hlavní postavy světlemodrého útoku, když po přihrávce střídajícího Takefusa Kuby vsítil vítězný gól Brais Méndez. Piráti potvrdili, že na tým ze San Sebastiánu příliš neumí, když mu za posledních devět duelů dokázali vstřelit jedinou branku. V kolonce proher tak zůstali v tabulce u jména Basků jen madridští giganti Real a Atlético.

Real Sociedad si chce po Atléticu spravit chuť s Mallorcou

Real Sociedad byl asi moc rád za to, kdy se odehrála reprezentační pauza, protože předtím prohrál a potřeboval jistě načerpat nové síly. V sobotu odpoledne se bude chtít doma před vlastními fanoušky vrátit na vítěznou vlnu, když přivítá Mallorcu.

Na Mallorce pálila typicky španělská jména. Valencii raketový start soupeře nesložil

Deváté kolo LaLigy nabídlo divákům na Baleárských ostrovech remízu 1:1 mezi Mallorkou a Valencií. Hosté se nenechali zaskočit bleskurychlým gólem Daniho Rodrígueze a naopak po bojovném výkonu ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Diega Lópeze. Góly držitelů tradičních příjmení, když obě patří ve Španělsku mezi pětici nejpočetnějších, byly těmi posledními, a Rumělky tak na svém stadionu nevyhrály počtvrté za sebou.

Mallorca visí nad propastí. Shodí ji do ní Valencia?

Valencia se musí vzpamatovat ze dvou porážek v řadě a jako ideální šanci na nápravu vnímá utkání s Mallorcou. Ani té se nedaří a v sobotu navečer by doma na stadionu Iberostar ráda ukončila sérii tří zápasů bez výhry.

Raný gól usadil Rayo do letargického spánku. Bodové probuzení přineslo až šílené nastavení

V osmém kole LaLigy remizovalo Rayo na domácí půdě s Mallorkou 2:2. Domácí vstoupili do duelu s chutí a už ve čtvrté minutě se radovali z vedení, jenže postupem času jejich aktivita klesala. To nejdříve vyústilo ve vyrovnávací gól a po změně stran také v branku Antonia Sáncheze, která se dlouho jevila jako vítězná. Na konci dlouhého nastavení ale dostal možnost zahrávat pokutový kop domácí Radamel Falcao, jenž sice svůj první pokus neproměnil, kvůli brzkému vyběhnutí brankáře nicméně kopal ještě jednou a napodruhé se již nemýlil.

Rayo má Mallorce co oplácet

V sobotu odpoledne může Rayo Vallecano prodloužit sérii bez porážky na čtyři utkání, ovšem jeho soupeřem bude nabuzená Mallorca. Bermellones v minulém kole remizovali s Barcelonou 2:2 a po špatném začátku se jim začíná celkem dařit.

Katalánský korzár Raphinha připravil Piráty o dokonalý lup. Mallorce nestačil ani skvělý Muriqi

Fotbalisté Mallorky remizovali v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky s Barcelonou 2:2. Vedoucího celku z Katalánska se Piráti nezalekli a především zásluhou urostlého Vedata Muriqiho, který nejprve branku sám vstřelil a u druhé asistoval, se dvakrát ujali vedení. Blaugranas však pokaždé našli odpověď, neboť počin kosovského kanonýra napodobil rovněž přesným zásahem i gólovou přihrávkou Raphinha. Skóre duelu uzavřel v 75. minutě teprve při svém druhém startu v nejvyšší španělské soutěži Fermín López.

Po comebacku s Celtou vyzve Barcelona domácí Mallorcu

Barcelona se pokusí uhrát svoji sedmou výhru v rámci všech soutěží a má k tomu dobré předpoklady. V úterý večer ji na Estadio Iberostar přivítá domácí Mallorca, která v sezoně zatím dokázala vyhrát jen jedno utkání.

Mallorca rychlým gólem spustila ofenzivní smršť Girony. Katalánci se vyhoupli do čela tabulky

Fotbalisté Girony navázali na turbulentní výkony i v šestém kole LaLigy, v němž na vlastní půdě zdolali Mallorku 5:3. Hosté se sice již ve čtvrté minutě dostali do vedení, poté ale nastala nadvláda Katalánců, kteří v prvním dějství vsítili hned čtyři branky, přičemž o každou z nich se postaral jiný střelec. Rozhodující zásah si nakonec připsal Yangel Herrera. Blanquivermells se tak díky fantastické formě a pátému vítězství v řadě alespoň dočasně posunuli do čela soutěže.

Girona se chce proti Mallorce udržet v popředí

Už jen tři týmy jsou ve španělské soutěži bez porážky a mezi nimi je k překvapení všech Girona. Katalánský celek od úvodního kola šlape jako hodinky a výsledkem je stávající třetí příčka za oběma obávanými giganty. Další možnost upevnit si pozici přijde v sobotu proti Mallorce.

Ofenzivní koncert Viga zůstal skryt pod celtou. Mallorce vystřelil výhru nevyzpytatelný Muriqi

Celta Vigo prohrála v pátém kole LaLigy na domácím hřišti s Mallorkou 0:1. Na šance skoupý duel nabídl výbuch emocí až v 69. minutě, kdy zvedal ruce nad hlavu domácí Jonathan Bamba. Bývalému hráči Lille však vzápětí úsměv z tváře sebral videorozhodčí. Ten totiž odhalil, že míč v inkriminovaném momentu brankovou čáru nepřešel. Rozhodnutí tak vzešlo až z kopačky horkokrevného Vedata Muriqiho, jenž prožil reprezentační sraz jako na horské dráze, když nejprve dvěma góly zazářil proti Švýcarsku, ale následně byl v duelu s Rumunskem už před přestávkou vyloučen.

Celta Vigo přivítá Mallorcu

Na Estadio Balaídos přivítá domácí Celta Vigo trápící se Mallorcu. Ostrované v letošní sezoně ještě nevyhráli, zatímco Celta ukořistila tři body těsně před reprezentační přestávkou. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze zůstávají i v tomto klání papírovým favoritem a to i přes negativní vzájemnou bilanci z loňské sezony.