RCD Mallorca Španělsko - RCD Mallorca - Zprávy

Radost Celty z Aspasova milníku zahalila ztráta dvou bodů z Mallorky

Mallorka hrála ve 20. kole LaLigy s Celtou Vigo nerozhodně 1:1. Na největším Baleárském ostrově otevřeli v 10. minutě skóre hosté zásluhou Iaga Aspase, jenž si připsal jubilejní 150. trefu v nejvyšší španělské soutěži. Vedení však Los Celestes nevydrželo ani do poločasu, neboť v závěru první půle určil konečný výsledek Cyle Larin. Svěřenci Rafaela Beníteze tak alespoň přerušili sérii tří proher s Rumělkami v řadě.

Na Estadi Mallorca Son Moix bude k vidění souboj domácích se Celtou

Španělská nejvyšší soutěž se zase po týdenní přestávce rozbíhá a sobotní program nabídne mimo jiné utkání celků spodní poloviny tabulky, čtrnácté Mallorcy a o tři pozice horší Celty. Oba týmy mají za sebou poměrně slušné týdny a zdá se být jen otázkou času, než se odlepí z nižších pater. Sužují je ale zranění, a tak je ve vzájemném klání nečeká nic lehkého.

Ancelotti oslavil novou smlouvu vítězstvím. Vzdorující Mallorku uzemnil hlavou Rüdiger

Real Madrid vstoupil do roku 2024 úspěšně, když v 19. kole LaLigy zvítězil před vlastními fanoušky nad Mallorkou 1:0. Hráči Bílého baletu neúnavně tančili s míčem okolo branky soupeře, ale dlouho se jim nedařilo skórovat. Vše změnila až 78. minuta, v níž se hlavou prosadil Antonio Rüdiger. Německý stoper tak udělal radost Carlovi Ancelottimu, který před pár dny podepsal s Los Blancos novou smlouvu až do roku 2026.

Mallorca v duelu s Realem Madrid touží po sedmém úspěchu v řadě

Po středeční sedmé hodině večerní se do bojů 19. kola LaLigy pustí i Real Madrid. Ligový lídr bude chtít odrazit další ataky dua Girona-Atlético Madrid a los k němu v tomhle ohledu byl velmi přívětivý. Do Madridu se totiž chystá matná Mallorca.

Osasuna se na Mallorce radovala jen chvíli. Obrat Pirátů dostal gólový podpis ze zadních řad

Mallorca v 18. kole LaLigy prodloužila sérii neporazitelnosti již na šest soutěžních duelů, když na svém hřišti zdolala Osasunu 3:2. Vedení se sice hned v úvodu ujali hosté, brzy nato ale srovnal hlavičkující stoper Matija Nastašič a obrat Los Bermellones po pauze dokonal Dani Rodríguez. Velezkušený útočník zaznamenal v rozmezí necelých 10 minut gól i asistenci na trefu dalšího obránce Pirátů Antonia Raílla.

Osasuna letí k poslednímu utkání podzimu na Mallorcu

Čtvrteční program a zároveň i osmnácté kolo španělské LaLigy ukončí utkání Mallorcy s Osasunou. Obě mužstva se utkají poprvé od března, kdy v minulé sezóně uhrála bezbrankovou remízu.

Mallorca potvrdila v Almeríi ofenzivní trable. Domácí prodloužili čekání na kýženou výhru

Utkání 17. kola LaLigy mezi Almeríí a Mallorkou přineslo bezbrankovou remízu. Z herního hlediska mělo jednoznačně navrch hostující družstvo z Baleárských ostrovů, ofenzivní trápení týmu, který se v tomto ročníku nejvyšší španělské soutěže nedostal přes pouhých 14 vstřelených branek, však neskončilo ani tentokrát. Nejblíže zapsání se na listinu střelců byl Cyle Larin, ani jeden z jeho šesti střeleckých pokusů však síť nerozvlnil. Domácí tak sice dokázali ubojovat zisk jednoho bodu, stále však od startu letošního ročníku nevyhráli.

Almería hostí v neděli Mallrocu

Dosavadní průběh sezony začíná pro Almeríi povážlivě připomínat loňské tažení Elche. Ani to v úvodních šestnácti utkáních v sezóně nezvítězilo, přičemž mělo v této fázi sezóny na svém kontě úplně stejný počet bodů, a to za čtyři remízy a dvanáct porážek. Pokud se chtějí vyhnout osudu Franjirrojos, kteří nakonec skončili beznadějně poslední, budou se muset Almerijští velmi rychle vzpamatovat. A další pokus budou mít doma s Mallorcou, přičemž odrazit se mohou od posledního vzájemného střetnutí, které se také odehrálo na Power Horse Stadium v květnu.

Mallorca výhrou přeskočila Sevillu. Tříbodovou kořist zajistila Pirátům neproduktivní posila

Mallorca porazila v 16. kole LaLigy hosty ze Sevilly 1:0 a dočkala se teprve druhého vítězství v aktuálním ročníku. Tříbodový zisk zařídil "Rumělkám" Cyle Larin, který se prosadil poprvé po svém letním příchodu do týmu z Baleárských ostrovů. Protrhl tak velkou střeleckou smůlu, jelikož dosud platil za nejčastěji zakončujícího hráče nejvyšší španělské soutěže bez přesného zásahu. Domácí díky výhře, na níž měl velkou zásluhu i skvěle chytající brankář Predrag Rajkovič, poskočili na 15. příčku o bod právě před trápící se Rojiblancos.

Mallorca i Sevilla potřebují body

Jen dva body nad sestupovým pásmem stojí Mallorca a její slavnější soupeř na tom není o moc lépe. Sevilla prožívá další mizernou sezonu a v LaLize dosud zaznamenala jen dvě vítězství.

Na slunné Mallorce zavládlo gólové sucho. Kouč García vytěžil ze znalosti soupeře bod

Mallorka ani v 15. kole španělské LaLigy neokusila chuť vítězství na vlastním stadionu poté, co pouze remizovala s Alavésem 0:0. Hosté přicestovali k utkání velmi dobře takticky připravení a zejména v prvním poločase soupeři prakticky nic nedovolili. Zásluhu na tom měl také trenér Luis García, který před dvěma lety dovedl právě ostrovní celek k postupu do nejvyšší soutěže. Domácí naopak za pro fotbal příznivého počasí potvrdili trend z poslední doby, když už v jejich sedmém ligovém zápase v řadě byly pokaždé k vidění maximálně dvě branky.

Prodlouží Mallorca domácí sérii remíz už na šest? Na Baleáry zavítá Alavés

Mallorca zahájí nedělní program na domácím hřišti utkání s Deprotivem Alavés. Zatímco Ostrované se trápí a na ligovou výhru čekají už od září, hostům z Baskicka se povedlo z posledních tří kol dvakrát triumfovat a vyšvihnout se tak na třinácté místo, s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo.

Výstavní projektil Alcaraze tříbodový punc nedostal. Remízu Mallorce zařídila domácí stálice

Mallorca remizovala v dohrávce 13. kola LaLigy před vlastními fanoušky s Cádizem 1:1. Potvrdila tak roli experta na remízy v domácím prostředí, když si před na Estadi Mallorca Son Moix dělila body letos již popáté. Přestože byly Rumělky od úvodu utkání aktivnějším týmem, z prvního gólu se ve 12. minutě po krásné trefě Rubéna Alcaraze radovali hosté. Zbytek duelu se Žlutá ponorka soustředila především na bránění, což se jí dařilo až do nastavení první půle, kdy pátý gól v sezoně vsítil Abdón Prats, jenž v ostrovním týmu působí od sezony 2017/2018.

Pirátská bitva bude k vidění na Mallorce, kam zavítá Cádiz

V době, kdy se zraky většiny fotbalových fanoušků budou upínat na prestižní utkání milionářské soutěže, se dohraje také třinácté kolo španělské LaLigy duelem mezi Mallorcou a Cádizem. Dva celky, které balancují nad propastí a na výhru v lize čekají už od září, si to teď rozdají na Visit Mallorca Estadi v ryze záchranářském souboji.

Obranný štít Mallorky prorazil hlavou Griezmann, Koke za Atléty dosáhl věrnostního milníku

Atlético Madrid porazilo ve 14. kole LaLigy 1:0 Mallorku, a zůstalo tak v kontaktu s úplnou špičkou tabulky. Ospalý výkon z první půle vystřídal festival šancí po změně stran, ze kterého vytěžil vítěznou trefu přesně hlavičkující Antoine Griezmann. Při výhře odehrál svůj 600. zápas za Madriďany kapitán Koke, jenž je v klubu od svých šesti let a rád by dle svých slov kariéru v červeno-modrém dresu také zakončil. Podobného milníku za Los Rojiblancos jiný hráč ještě nedosáhl.