RCD Mallorca Španělsko - RCD Mallorca - Zprávy

Deportivo Alavés přivítá Mallorcu

Na Estadio Mendizorrotza přivítá domácí Deportivo šestnáctou Mallorcu. Alavés už tři kola nezvítězil, i když nerozhodné výsledky proti Villarrealu a Realu Betis nejsou zas tak špatným počinem. Co se týče Mallorcy, ta před týdnem prohrála a od sestupového pásma jí dělí šest bodů.

Kapitán Mallorky opět neudržel jazyk za zuby. Sociedad sejmul soupeře v nastavení

Hráči Realu Sociedad zvítězili ve 25. kole LaLigy na hřišti Mallorky po dramatickém závěru 2:1. Hned v úvodu šel sice outsider do vedení, nicméně náskok ostrovního celku nevydržel ani do přestávky. Za hosty se totiž trefil po necelém měsíci gólového půstu Basků bývalý hráč domácích Takefusa Kubo. Rumělky navíc musely dohrávat zápas v oslabení po dětinském vyloučení kapitána Antonia Raílla, který stejně jako v nedávném utkání Copa del Rey obdržel červenou kartu za protesty. V emotivním nastavení druhého dějství pak přetavil početní výhodu hostů ve vítězný zásah Mikel Merino.

Mallorca změří znovu po dvanácti dnech síly s Realem Sociedad

Real Sociedad čeká na výhru v soutěžním utkání už dlouhých pět duelů a o protržení této nelichotvé série se bude snažit v nedělním utkání pětadvacátého kola na Mallorce. Zde jej ale nečeká nic jednoduchého. Na největším ostrově Baleárů zatím povětšinu sezóny platilo pořekadlo můj dům - můj hrad. Malločané zde v lize padli pouze dvakrát a nyní se budou snažit výrazným způsobem promluvit do boje o záchranu a případně získat až devítibodový náskok na v současnosti osmnáctý Cádiz.

Muriqiho gól v nastavení zajistil Mallorce první ligovou výhru v novém roce

Mallorca vyhrála ve 24. kole LaLigy nad Vallecanem 2:1. První půle nenabídla nikterak atraktivní fotbal, hned na začátku té druhé však přišel úvodní gól. O ten se postaral domácí záložník Antonio Sánchez, jenž pohotovou střelou z první využil šťastného odrazu míče. Hosté sice dokázali v 76. minutě díky Álvaru Garcíovi srovnat, v nastaveném čase však rozhodl o triumfu domácích Vedat Muriqi. Piráti tak přerušili pět utkání dlouhou šňůru bez tříbodového zisku a v tabulce se na rozdíl šesti bodů vzdálili sestupovým pozicím.

Mallorca i Rayo se chtějí vyhnout záchranářským starostem

Fotbalisté Mallorcy i Vallecana jsou sice po třiadvaceti kolech mimo sestupové pásmo, avšak v klidu být nemohou. Bermellones mají k dobru jen tři body a pokud jde o hosty, ti aktuálně zápolí s mizernou formou.

Outsider z Mallorky se postaví proti favoritovi ze San Sebastiánu

Mallorca se v semifinále Copa del Rey pokusí využít faktu, že hraje na domácí půdě, kam ji přijede vyzkoušet hodně náročný sok. Do finále si totiž přes domácí chce proklestit cestu Real Sociedad, který má nepopiratelně lepší formu než domácí Mallorca.

Zkušený bek Bilbaa okusil nezvyklé gólové hody, Mallorca baskickou tvrz nedobyla

Bilbao porazilo ve 23. kole LaLigy Mallorku 4:0. Výsledek nebyl vzhledem k úchvatné domácí formě Basků a zároveň tristní bilanci Rumělek na hřištích soupeřů překvapením. O poznání nečekanější již bylo jméno dvougólového střelce, který již v úvodních 17 minutách rozhodl o výsledku. Byl jím totiž 33letý bek Yuri Berchiche, jenž vícebrankový duel prožil teprve potřetí ve své bohaté kariéře a vůbec poprvé v nejvyšší španělské soutěži.

Athletic se pere o Ligu mistrů, Mallorca touží znovu vyhrát

LaLiga teprve ve čtvrtek večer dohrála odložené dvacáté kolo, ale už v pátek se znovu spouští stavidla španělského fotbalu k tradiční páteční předehrávce. Tentokrát se v ní podíváme do Baskicka, kde domácí Athletic hostí návštěvu z Mallorky.

Altimira první ligovou trefou ukončil dlouhou domácí neporazitelnost Mallorky

Hostující Betis porazil ve 22. kole LaLigy Mallorku 1:0. O jedinou trefu zápasu se postaral v nastavení první půle Sergi Altimira, který vstřelil svůj premiérový gól v nejvyšší španělské soutěži. Los Bermellones tak přišli o dlouhou domácí sérii bez porážky, která trvala od 18. srpna. Klub z Andalusie dokázal v lize na venkovní půdě zvítězit poprvé od téhož měsíce a v tabulce se dotáhl na dostřel pohárovým pozicím.

Real Betis chce na debakl od Barcelony odpovědět na Mallorce

Mallorca se rychle stala expertem na remízy, už jedenáctkrát se radovala z jednoho bodu. A i když se v tabulce Serie A nachází hodně nízko, nedá se úplně snadno porazit. Přesně s tímhle cílem ale na Mallorcu přijede v sobotu odpoledne Real Betis.

Mallorku nepřipravila o postup přes lídra LaLigy ani prořízlá pusa kapitána

Mallorka uštědřila ve čtvrtfinále Copa del Rey nepříjemný direkt Gironě, kterou na vlastním hřišti porazila 3:2. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a ve 35. minutě vedli už o tři branky, když mimo jiné dvakrát udeřil zkušený Abdón Prats. Zaskočenému lídrovi nejvyšší španělské ligy se po změně stran dostalo pomoci od soupeřova kapitána Antonia Raílla, jenž nejprve fauloval v pokutovém území a následně si neodpustil ostrá slova směrem k rozhodčímu, za což byl vyloučen. Hosté ale využili početní převahy jen ke snížení, a Rumělky tak poprvé od sezony 2008/2009 proklouzly mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Mallorca venku konečně skórovala a prodloužila sérii lednových nezdarů Žluté ponorky

Villarreal remizoval ve 21. kole LaLigy s Mallorkou 1:1 a ani čtvrtý lednový soutěžní zápas nedotáhl do zdárného konce. Dlouho však byl díky trefě Alexandera Sörlotha, jenž se prosadil poprvé od začátku listopadu, o krok napřed, v samotném závěru ovšem rozhodl o dělbě bodů Javi Llabrés. Celek z Baleárských ostrovů se tak na venkovním stadionu prosadil po pěti ligových zápasech.

Žlutá ponorka věří v ukončení mizérie, Mallorca ale málokdy prohrává

Třikrát a dost? Villarreal prohrál už tři duely ve všech soutěžích a chce konečně tuhle negativní sérii ukončit. Další šanci bude mít v domácím utkání na Estadio de la Cerámica, kam se v sobotu odpoledne podívá Mallorca. A bude to hodně pikantní souboj.

Radost Celty z Aspasova milníku zahalila ztráta dvou bodů z Mallorky

Mallorka hrála ve 20. kole LaLigy s Celtou Vigo nerozhodně 1:1. Na největším Baleárském ostrově otevřeli v 10. minutě skóre hosté zásluhou Iaga Aspase, jenž si připsal jubilejní 150. trefu v nejvyšší španělské soutěži. Vedení však Los Celestes nevydrželo ani do poločasu, neboť v závěru první půle určil konečný výsledek Cyle Larin. Svěřenci Rafaela Beníteze tak alespoň přerušili sérii tří proher s Rumělkami v řadě.

Na Estadi Mallorca Son Moix bude k vidění souboj domácích se Celtou

Španělská nejvyšší soutěž se zase po týdenní přestávce rozbíhá a sobotní program nabídne mimo jiné utkání celků spodní poloviny tabulky, čtrnácté Mallorcy a o tři pozice horší Celty. Oba týmy mají za sebou poměrně slušné týdny a zdá se být jen otázkou času, než se odlepí z nižších pater. Sužují je ale zranění, a tak je ve vzájemném klání nečeká nic lehkého.