CA Osasuna Španělsko - CA Osasuna - Zprávy

Osasuna i Getafe mohou udělat další krok na cestě za záchranou

Před reprezentační přestávkou byla forma obou sobotních soupeřů totožná a podobné je i postavení v tabulce. Náskok šesti respektive sedmi bodů na sedmnácté místo budou chtít jak Osasuna, tak i Getafe rozšířit a přiblížit se záchraně.

Huesca se s Osasunou rozešla bez emocí i gólů

Huesca si připisuje další zklamání a vidina záchrany v první lize se jí vzdaluje. Ačkoli byla proti Osasuně jasně lepším týmem a šancí si vytvořila několik, proměnit nedokázala ani jednu.

Tragický útok Osasuny se pokusí zlepšit v Huesce

Dalším sobotním duelem se stane utkání mezi domácí Huescou a hosty z Pamplony. Huesca se pokusí překvapit a dostat se z posledního místa, ale proti Osasuně to nebude mít vůbec snadné. Poslední dobou se totiž Osasuně začalo dařit.

V Pamploně gól nepadl, Osasuna hrála s Valladolidem 0:0

Bezbranková remíza byla k vidění na El Sadaru v Pamploně. Osasuna i Valladolid si vytvořily některé šance, ale žádná neskončila v síti. Konečný bod je tak na obě strany spravedlivý.

Osasuna se doma představí proti Valladolidu

Osasuna i Valladolid se aktuálně nacházejí mimo sestupové pásmo, neznamená to však, že by měly vyhráno. Oba celky nadále potřebují bodovat a v sobotu k tomu budou mít další příležitost.

Barcelona v Pamploně prodloužila ligovou neporazitelnost na šestnáct zápasů

Barcelona neprohrála v LaLize už šestnáct zápasů v řadě. V sobotu dokázala zvítězit na půdě Osasuny 2:0, když využila své brankové příležitosti, zatímco domácí nikoliv. Za Blaugranas se prosadili Jordi Alba a Moriba Kourouma.

Osasuna vyzve na souboj Barcelonu

Barcelona ve středu pocestuje do Paříže k odvetnému utkání osmifinále Ligy mistrů proti PSG a na nelehký úkol se bude chtít vítězně naladit v Pamploně. Katalánci mají v LaLize výbornou formu, v řadě neprohráli už patnáct kol a stále živí naději na zisk mistrovského titulu. Od konce ledna válí i Osasuna a zejména v minulé sezoně ukázala Barce svojí sílu.

Barcelona, Real a další kluby musejí vrátit státní podporu

Evropský soudní dvůr rozhodl, že kluby FC Barcelona, Real Madrid, Athletic a Osasuna neoprávněně využívaly daňové výhody od španělské vlády. Důvodem k podpoře byl fakt, že byly z hlediska daní brány jako neziskové organizace. Podle dnešního rozhodnutí musejí státní pomoc vrátit, což zpětně činí několik milionů eur.

Osasuna veze z Alavésu tři body díky trefě Enriqueho Barjy

Jediná přesná trefa rozhodla o vítězství hostující Osasuny nad domácím Deporem. V Alavésu budou ještě dlouho litovat svých neproměněných šancí, protože na výhru jich měli dost.

Rozebranou obranu Alavésu přijíždí vyzkoušet Osasuna

Alavés potřebuje nutně zlepšit obranu, se kterou si poslední dva soupeři dělali, co se jim zachtělo. V sobotu v podvečer si bude mít výhodu domácího prostředí, ale přesto je favoritem jeho sok. Osasuna totiž pomalu a trpělivě sbírá body.

Sevilla vyhrála nad Osasunou 2:0 a pojistila si umístění v TOP4

Sevilla si po nešťastném zápase s Borussií Dortmund spravil chuť a v pondělní dohrávce LaLigy zvítězila v Pamploně nad Osasunou 2:0. Rojiblancos si rozdělili góly do obou poločasů. Nejprve je poslal do vedení Diego Carlos a krátce po změně stran zvyšoval Luke de Jong.

Sevilla si chce na El Sadaru spravit chuť

Po nezdaru v Lize mistrů čeká Sevillu dohrávka španělské nejvyšší soutěže a v ní překážka jménem Osasuna. Pozice obou celků jsou v tabulce výrazně odlišné. Sevilla bojuje o umístění v první čtyřce, zatímco Osasuna hraje o záchranu, ovšem pozor! Domácí z posledních čtyř kol tři zápasy vyhráli.

Levante překvapivě podlehlo Osasuně

Byl to typický remízový zápas, ale více štěstí nakonec měli hosté z Pamplony. V 75. minutě je nasměroval do vedení Ante Budmir, načež k zisku třech bodů bylo potřeba ještě přežít penaltu. Tu za domácí neproměnil Morales.

Levante změří síly s Osasunou

Fotbalisté Levante přivítají na Ciutat de Valéncia Osasunu a pokusí se naplnit, v posledních týdnech, obvyklou normu dvou vstřelených branek na zápas. Levante od nového roku prohrálo jen jednou a proti Osasuně chce jednoznačně tři body.

Osasuna díky pozdní trefě Budimira přestřílela Eibar

Osasuna se dočkala dalších tří bodů a slavit je bude o to víc, že se na ně pořádně nadřela. Ještě pět minut před koncem by brala jen bod, ale pak zaúřadoval zkušený Chorvat Ante Budimir a spasil domácí celek.