Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

Hibernian FC - Aberdeen FC 0:0

Hibernian v posledních deseti ligových duelech dokázalo vyhrát pouze jednou a to na půdě posledního Dunfermlinu, cenné body mu tak chybějí. Nyní na Easter Road opět nedokázalo vyhrát, nicméně připsalo si alespoň cenný bod za remízu 1:1. Díky tomu přeskočilo v tabulce soupeře o jeden bod a blíží se k dvacetibodové hranici, k tomu má ještě jeden duel k dobru. Aberdeen se naopak dostal na hranici třiceti bodů a o skóre klesl na sedmé místo.

Preview: Hibernian FC - Aberdeen FC

Hibernian prožívá jednu z nejhorších sezón poslední doby a mohutně bojuje o udržení v soutěži. V posledních letech se sice nacházel v dolních patrech tabulky, ovšem nikdy nebyl několik kol před koncem základní části takhle blízko sestupu. Hibs jsou totiž jedenáctí s osmnácti body na kontě a před posledním Dunfermlinem jsou pouze o skóre. Aberdeen byl na tom dlouhou dobu podobně a ještě hůře, nicméně nyní hraje skvěle.

Rangers FC - Hibernian FC 4:0

Fotbalisté Glasgow Rangers doma smetli nekompromisně Hibernian 4:0 a vytvořili tak tlak na vedoucí Celtic. Jezdci celý zápas jasně ovládali, dvě branky zaznamenal Davis, čtvrthodiny před koncem uviděl červenou kartu hostující Mcpake.

Preview: Rangers FC - Hibernian FC

Už čtyři body ztrácejí fotbalisté Rangers na první místo a pokud nechtějí, aby se jim titul ještě více vzdálil, musejí doma přehrát předposlední Hibernian. V minulém kole se Jezdcům nepodařilo uspokojit domácí fanoušky, nyní mají druhý pokus.

St. Johnstone si z Edinburghu odváží tři body a udržuje se na pohárových příčkách

St. Johnstone se v souboji s Hibernian hned dvakrát ujalo vedení, domácí ovšem pokaždé dokázali přispěchat s odpovědí, konečné slovo si tak musel vzít až tři minuty před koncem Sandaza. Hosté se tak vracejí na vítěznou vlnu, zatímco Hibernian zůstávají o bod předposlední.

Preview: Hibernian FC - St. Johnstone FC

Na Easter Road v Edinburgu zavítá St. Johnstone a jeho úkolem bude oloupit domácí Hibernian o důležité body. Hibernian se pohybuje těsně nad sestupovou pozicí, zatímco St. Johnstone se v poklidu vyhřívá na solidním pátém místě.

Dunfermline Athletic - Hibernian FC 2:3

Fotbalisté Hibernian udělali velice důležitý krok k záchraně a na půdě Dunfermline zvítězili poměrem 3:2. Lehký souboj to ale nebyl, hosté o výhru museli bojovat do poslední minuty. Nicméně utkání se pro ně nevyvíjelo dobře, když už po čtvrthodině prohrávali. Avšak v utkání nakonec otočili.

Preview: Dunfermline Athletic - Hibernian FC

Letos bylo k vidění spoustu soubojů o záchranu a vždy se hovořilo o tom jednom z nejdůležitějších, ovšem v tomto případě to mezi klíčová střetnutí patřit může dvojnásob. Poslední Dunfermline má na kontě čtrnáct bodů a po třetině soutěže nemůže být příliš spokojen. Nyní přivítá jedenáctý celek Hibernian, který má pouze o bod více a letos je na tom též velice špatně, ostatní protivníci se začínají hodně vzdalovat.

Hibernian FC - Heart of Midlothian 1:3

Edinburgské derby nakonec jednoznačně ovládli hostující Hearts of Midlothian a díky výhře 1:3 se alespoň na čas prodrali na čtvrtou pozici! Vše podstatné se na Easter Road Stadium událo ve druhém poločase, kdy padly všechny čtyři branky. V prvním poločase neproměnil Ian Black penaltu.

Preview: Hibernian FC - Heart of Midlothian

Dvaadvacáté kolo skotské nejvyšší soutěže začne ve velkém stylu, v edinburském derby si to totiž rozdají Hibernian a Hearts. Říká se, že derby nemá favorita, nicméně v lepší pohodě půjdou do utkání bezpochyby hráči hostujícího mužstva.

Hibernian FC - Inverness Caledonian 1:1

Fotbalisté Hibernianu znovu nevyhráli a doma pouze remizovali 1:1 s Invernessem, který je rovněž namočen v bojích o udržení. Domácí šli velmi brzy do vedení, už v osmé minutě se trefil O’Connor, avšak před koncem poločasu vyrovnal na konečných 1:1 Hayes.

Preview: Hibernian FC - Inverness Caledonian

Jedenadvacáté kolo skotské Premier league nabídne také ryze záchranářský souboj mezi předposledním FC Hibernianem a Invernessem Caledonian. Hosté mají před svým soupeřem čtyřbodový náskok, což ale vzhledem ke zbývajícímu počtu zápasu nemusí nic znamenat. Pravdou také je, že Hibernian je zcela bez formy.

Dundee United - Hibernian FC 3:1

Kontakt s týmy hrající o Evropskou ligu udrželi fotbalisté Dundee United, kteří porazili předposlední Hibernian 3:1. Naopak hosté se nadále trápí a poslední nejsou jen díky lepšímu skóre. Dundee to ale nemělo jednoduché, ve druhém poločase totiž muselo otáčet nepříznivý výsledek.

Preview: Dundee United - Hibernian FC

Také v Tannadice Parku je vše připraveno k vánočnímu utkání mezi domácími Dundee United a Hibernianem. Domácí pokračují v nevyrovnaných výkonech, Hibernian se zase nemůže dostat z výsledkové krize. Přesto všechno jsou Dundee United mírnějším favoritem.

Aberdeen FC - Hibernian FC 1:0

Aberdeen doma udolal jedinou brankou z pokutového kopu Hibernian 1:0 a potvrdil vzestup své formy. Rozhodující okamžik zápasu nastal v 59. minutě, kdy fauloval Sproule a penaltu proměnil Scott Vernon. Hibernianu už nepomohlo ani vyloučení Pawletta třiadvacet minut před koncem.