Kolotoč hráčů pod rukama Gigiho Becaliho se ještě nezastavuje. Za 150 tisíc eur přichází na pět let záložník Valentin Gheorghe, který doposud působil v konkurenční Astře Giurgiu. Gheorghe si ročně přijde na 200 tisíc eur.

David Bruno se po dvou letech vrací do Portugalska. Nyní již bývalý obránce Astry Giurgiu bude minimálně v nadcházející sezóně oblékat dres Estorilu.

abola.pt
22.05.202122:13

Craiova vítězem Rumunského poháru

Výsledek finále Rumunského poháru: Astra Giurgiu - CSU Craiova 2:3 po prodloužení (17. Gaman, 93. Boé-Kane - 14. Ivan, 100. Nistor, 113. Screciu).

23.01.202117:04

Astra Giurgiu získala Jovanoviće

Igor Jovanović se vrací do rumunské nejvyšší soutěže. Nyní již bývalý obránce Seongnamu přestoupil do Astry Giurgiu.

kicker.de
03.07.201709:29

Astra Giurgiu před podpisem Le Talleca

Ex-liverpoolský útočník Anthony Le Tallec po sezoně opustil řecký Atromitos a ve 32 letech na něho čeká nová výzva, francouzský forvard je velmi blízko přestupu do rumunské Astry.

27.05.201722:30

Rumunský pohár pro FC Voluntari

Výsledek finále Rumunského poháru: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1:1 i po prodloužení, 5:3 na penalty (83. Marinescu z penalty - 36. Ionita).

28.04.201709:36

Norimberk a Lautern sledují Fabrícia

Fabricio, který dříve krátce zkoušel prorazit v Hoffenheimu, by se mohl vrátit do Německa. Zájem o 27letého stopera Astry Giurgiu mají podle deníku Bild druholigové celky Norimberk a Kaiserslautern.

transfermarkt.de
13.01.201718:52

Bus se vrací do rodného Rumunska

Sergiu Bus byl propuštěn Sheffieldem Wednesday, nového zaměstnavatele si však příliš dlouho nehledal. Odchovanec Kluže se vrací do Ligy1, kde bude do léta 2018 hájit barvy mistrovské Astry Giurgiu.

08.01.201717:59

Alibec oficiálně posilou Steauy

Steaua Bukurešť získala Denise Alibece. Ten se do rumunského velkoklubu přestěhoval z konkurenční Astry Giurgiu a ve svém novém působišti uzavřel kontrakt do roku 2021.

transfermarketweb.com
11.12.201623:08

Gaziantepspor nepovede trenér Sumudica

Trenér rumunského mistra Astry Giurgiu Marius Sumudica si po sobotním bombovém útoku u stadionu Besiktase Istanbul rozmyslel angažmá v tureckém Gaziantepsporu. I když byl s klubem, za který hrají František Rajtoral a Daniel Kolář, již domluvený na podmínkách smlouvy, rozhodl se zůstat v současném působišti. V Gaziantepu by si přitom podle rumunských médií vydělal pětkrát tolik co v Astře. Pětačtyřicetiletý kouč, který v minulé sezoně dovedl Giurgiu k premiérovému ligovému titulu a nedávno s ním postoupil do jarní fáze Evropské ligy, si rozhodnutí rozmyslel jen pár hodin poté, co se na sobotním tréninku rozloučil se všemi hráči a členy realizačního týmu. Nyní se předpokládá, že se k týmu vrátí. K sobotnímu teroristickému útoku, při němž zemřelo 38 lidí, se přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK). Turecká vláda den po krveprolití, jehož většinu obětí tvoří policisté, vyhlásila státní smutek a slíbila dopadnout viníky.

ČTK
03.11.201619:50

Plzeň hraje po poločase nerozhodně

Poločasový výsledek dnešního utkání základní skupiny Evropské ligy: Astra - Plzeň 1:1 (19. Stan - 25. Krmenčík).

02.11.201620:15

Alibec nebude k dispozici Astře

Hráčům Giurgiu bude ve čtvrtečním domácím utkání skupiny Evropské ligy s Plzní chybět zraněný Denis Alibec. Pětadvacetiletý útočník před dvěma týdny pomohl Astře gólem k vítězství 2:1 na západě Čech. Alibec v Plzni obranu Viktorie hodně trápil, dostal se do několika šancí a v 41. minutě otevřel skóre. V sobotním ligovém utkání s Dinamem Bukurešť (2:2) však rumunský reprezentant utrpěl zranění kolena. Jeho absenci pro čtvrteční duel v Bukurešti potvrdil na tiskové konferenci trenér Astry Marius Sumudica. V sestavě by Alibeca mohl nahradit jiný útočník Daniel Niculae.

ČTK
29.10.201622:22

Astra remizovala 2:2 na hřišti Dinama Bukurešť

Fotbalisté Astry Giurgiu před čtvrtečním domácím utkáním Evropské ligy proti Plzni remizovali v rumunské nejvyšší soutěži v Bukurešti s Dinamem 2:2. Bod pro hosty zachránil až ve čtvrté minutě nastavení z penalty střídající Viorel Nicoara. V posledních třech zápasech Astra remizovala a v tabulce je na 10. místě. Astra nastoupila v sestavě Lung jr. - Sapunaru, Alves, Fabrício (46. Kortzorg) - Stan, Mansaly, Budescu (61. Nicoara), Lovin (46. Teixeira), Maranhao - Alibec, Ionita.

ČTK
21.10.201619:49

Astra bude Plzeň hostit v Bukurešti

Zápas Evropské ligy mezi Astrou Giurgiu a Viktorií Plzeň se odehraje v Bukurešti na národním stadionu, který je domovským stánkem Steauy Bukurešť. UEFA se rozhodla změnit dějiště zápasu, hraného 3. listopadu, kvůli nevyhovujícímu travnatému povrchu na hřišti v Giurgiu.

ČTK
20.10.201622:56

Plzeň po špatném výkonu prohrála 1:2

Výsledek dnešního utkání Evropské ligy: Plzeň - Astra 1:2 (86. Hořava - 41. Alibec, 64. vlastní Hořava).

15.10.201621:50

Astra Giurgiu v lize pouze remizovala

Fotbalisté Astry Giurgiu, se kterými se ve čtvrtek utká v Evropské lize Plzeň, remizovali v 12. kole rumunské nejvyšší soutěže 1:1 s Concordií Chiajna. V tabulce je Astra na 11. pozici s bilancí tři výhry, tři remízy a šest proher. Astra prohrávala od 44. minuty, kdy z penalty otevřel skóre útočník hostů Cristescu. Bod domácím zachránil až šest minut před koncem Niculae, se čtyřmi góly nejlepší střelec týmu. Astra nastoupila v sestavě Lung - Stan, Alves, Sapunaru, Maranhao - Lovin (57. Florea), Seto - Ionita (76. Balaure), Budescu, Kortzorg (61. Nicoara) - Niculae.

ČTK
13.10.201613:57

Steaua domluvila přestup Alibeca

Denis Alibec se bude v zimě stěhovat. Rumunský reprezentační útočník v lednu vymění Astru Giurgiu za Steauu Bukurešť, kterou přestup vyjde na 1,7 milionu eur.

lequipe.fr
01.10.201621:26

Astra by se mohla stěhovat

Rumunský klub Astra už možná nebude dále sídlit v Giurgiu a dle některých spekulací, které nedávno přiživil i majitel Steauy Gigi Becali, zvažuje stěhování do Galati, kde je doma aktuálně druholigový Otelul.

17.09.201621:28

Trenér Astry přiznal finanční trable

Astra Giurgiu je sice úřadujícím mistrem rumunské ligy a ve snaze dostat se do skupinové fáze Evropské ligy vyřadila West Ham, přesto se jí nevyhýbají finanční potíže. "Kdybychom neprodali De Amorima a Boldrina do Steauy, klub by úplně zanikl," brání se trenér Sumudica před kritikou kvůli neuspokojivým výsledkům. Astra je prozatím v domácí soutěži na 12. příčce s pouhými pěti body po sedmi kolech.