Olympiakos Pireus Řecko - Olympiakos Pireus - Zprávy

Olympiakos Pireus - RSC Anderlecht 1:2e

Nejdramatičtější bitvu odvet zápasů Evropské ligy spolu sehrály výběry řeckého Olympioakosu a belgického Andrelechtu, kterou rozhodl až dvěma brankami v prodloužení hostující ghanský záložník Frank Acheampong. Úvodní duel vyhrál belgický celek v poměru 1:0, stejným výsledkem skončila i odveta na řecké půdě po základní hrací době. Nastavení lépe zvládl Anderlecht a po vítězství 2:1 postupuje do osmifinále.

Preview: Olympiakos Pireus - RSC Anderlecht

Fotbalisté řeckého Olympiakosu nedokázali potvrdit úlohu favorita proti Anderlechtu a v domácí odvetě mají rozhodně co napravovat. Na belgické půdě prohráli nejtěsnějším poměrem 0:1 a určitě budou chtít udržet čisté konto, v opačném případě by totiž museli vstřelit hned tři branky. V lize momentálně nemají konkurenci a naprosto suverénně se nacházejí na vedoucí pozici, naopak jeho protivník musí u titul ještě hodně bojovat.

RSC Anderlecht - Olympiakos Pireus 1:0

Belgický Anderlecht dokázal překvapit favorizovaný řecký Olympiakos a po vyrovnaném průběhu ho nakonec udolal nejtěsnějším poměrem 1:0, vytvořil si tak slušnou pozici do odvety, která je na programu příští týden. Gólové šance byly k vidění na obou stranách a to především v prvním poločase, nicméně o jedinou branku čtvrtečního střetnutí se postaral v 68. minutě obránce Kara Mbodj, který také vítěznou trefu náležitě oslavil.

Preview: RSC Anderlecht - Olympiakos Pireus

Fotbalisté řeckého Olympiakosu Pireus byli velmi blízko postupu do osmifinále Ligy mistrů, ovšem na závěr skupiny nezvládli domácí duel s Arsenalem a nakonec se museli smířit jen s účastí v jarní fázi Evropské ligy, i když získali devět bodů. Nyní budou plnit úlohu mírného favorita proti belgickému Anderlechtu, který postoupil ve skupině J v EL z druhého místa s deseti body a rozhodně bude chtít favorita tohoto dvojzápasu potrápit.

Vše napraveno: Arsenal vyhrál jasně 3:0 a postupuje

Olivier Giroud si schoval svůj první hattrick v dresu Arsenalu na pořádně vhodnou chvíli. Francouzský útočník se na půdě řeckého Olympiakosu postaral o všechny góly utkání a zařídil svému klubu vytoužený postup do osmifinále Ligy mistrů, přestože to s Kanonýry po chabém vstupu do skupinové fáze vypadalo všelijak.

Arsenal musí bezpodmínečně vyhrát na hřišti Olympiakosu

Stejně jako jsme se nenudili u napínavého zápasu Manchesteru United na půdě Wolfsburgu, mělo by nabídnout lákavou podívanou také středeční představení dalšího anglického klubu, který se potýká s osmifinálovým postupem na hřišti nebezpečného soupeře. V případě Arsenalu na půdě řeckého Olympiakosu je navíc celá postupová matematika o trochu složitější, byť Londýňané mají možný postup zcela ve svých rukou...

Panathinaikos doplatil na své fanoušky odpočtem bodů a pokutou

Dvacetinásobný mistr Řecka Panathinaikos Atény doplatil kontumací, odpočtem bodů, vysokou pokutou i zavřením tribun na nedávné násilí svých fanoušků před derby s Olympiakosem, které se vůbec neuskutečnilo.

Bayern si s Olympiakosem poradil i v deseti a má jisté první místo

Bayern Mnichov dal jasnou odpověď všem pochybovačům, podle nichž se mohl bavorský velkoklub v zápase s Olympiakosem spokojit s remízou. Gólová smršť v úvodní půlhodině zajistila domácím vedení tříbrankové vedení a navzdory vyloučení Holgera Badstubera po změně stran svěřenci Pepa Guardioly dokonce ještě jednu trefu přidali a nakonec svého řeckého soupeře přehráli v poměru 4:0.

Bayern si doma proti Olympiakosu může zajistit první místo

Allianz Aréna nabídne v úterý souboj Bayernu Mnichov s řeckým Olympiakosem, tedy dvou lídrů skupiny F, kteří si mohou remízou zajistit s předstihem postup do jarní vyřazovací fáze Ligy mistrů. Favoritem však přesto zůstává Bayern, který by si tak pohlídal postup z výhodnějšího prvního místa a také ostatně proto, že jakýkoli jiný výsledek než výhra domácích by pro příznivce bavorského celku bylo zklamáním.

Olympiakos naplnil roli favorita a podruhé porazil Dinamo

Dinamo bylo blízko senzačnímu úspěchu, který by zároveň pomohl také Arsenalu. Na půdě favorizovaného Olympiakosu totiž až do 65. minuty vedlo, a to díky trefě Armina Hodžiče. Jenže domácí nakonec zachránil střídající Felipe Pardo. Ten během svého krátkého pobytu na hřišti stihl skórovat dvakrát, druhý zásah přitom přidal v poslední minutě.

Preview: Olympiakos Pireus - Dinamo Záhřeb

Ve skupině F mají pořád reálnou šanci postoupit do osmifinále všechny čtyři mančafty. Aby Olympiakos udržel za sebou dotírající se Arsenal, měl by před vlastními fanoušky porazit poslední Dinamo, které skolil už před dvěma týdny v Záhřebu. Hosté budou hrát v Pireusu o udržení nadějí na jarní část Ligy mistrů.

Olympiakos veze cenné tři body ze hřiště Dinama Záhřeb

Olympiakos sice dokázal zvítězit na půdě Dinama Záhřeb, a to díky jediné brance Browna Ideyeho jedenáct minut před koncem, rozhodně mu ale neudělal radost výsledek z Londýna, kde Arsenal skolil překvapivě Bayern. Hosté si díky třem bodům alespoň pojistili druhou příčku ve skupině, zatímco domácí klesli na poslední.

Preview: Dinamo Záhřeb - Olympiakos Pireus

Pro Dinamo i Olympiakos může být vzájemný duel hodně důležitý v konečném účtování tabulky skupiny F. Nahrává jim do karet, že se favorit Arsenal potýká s mizernými výsledky, takže oba mohou trošku překvapivě proklouznout do osmifinále. V tuhle chvíli jsou na tom stejně, za vedoucím Bayernem jsou o tři body pozadu.

Arsenal znovu selhal a postup se mu začíná vzdalovat

Za dlouhá léta pravidelné účasti v Lize Mistrů ještě nikdy Olympiakos nedokázal zvítězit na anglické půdě, tedy až do úterního večera. Zodpovědným výkonem totiž řecký klub šokoval na Emirates Stadium výhrou 3:2 a pořádně londýnskému favoritovi zatopil, co se postupu ze základní skupiny týče.

Preview: Arsenal FC - Olympiakos Pireus

Liga Mistrů se sice teprve rozjíždí, ovšem londýnský Arsenal je již pod pořádným tlakem. Po překvapivém výpadku na půdě Dinama Záhřeb nyní Kanonýři takřka musí potvrdit roli favorita v domácím zápase s Olympiakosem Pireus, pokud si nechtějí zkomplikovat nastalou situaci více, než je zdrávo.