FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Stoper Marcano jediným gólem rozhodl o těsné výhře Porta nad Aroucou

FC Porto zvítězilo na půdě houževnaté Aroucy a připsalo si už svou šestou ligovou výhru v řadě. O vítězství obhájců titulu rozhodl v závěru prvního poločasu jediným gólem zápasu zkušený obránce Marcano. Hosté tak stále pronásledují vedoucí Benficu, na kterou ztrácejí tři kola před koncem čtyři body.

Porto ve stíhací jízdě pokračuje na půdě nebezpečné Aroucy

Boj o titul v nejvyšší portugalské soutěži vrcholí a FC Porto na druhém místě ještě čtyři kola před koncem touží po jeho zisku. K tomu však nepotřebuje jen ztráty vedoucí Benficy, ale také svoje vítězství. To nadcházející nebude vůbec jednoduché získat, protože se tým Sérgia Conceiçãa představí v Arouce, která díky dobrým výkonům bojuje o účast v pohárové Evropě.

Porto se na postup do finále nadřelo, houževnaté Famalicao udolalo až v prodloužení

Mnozí očekávali, že si Porto bez obtíží pohlídá své proniknutí do finále Tacy de Portugal. A tomuto tvrzení se dalo jen stěží odporovat, do domácí odvety si totiž přivezlo jednobrankový náskok. Jenže Famalicao velmi slušně vzdorovalo. Dostalo duel až do prodloužení, přičemž až na samý závěr favorit utkání rozhodl o svém úspěchu. Byla to pro něj vážně velká dřina.

Porto je blízko finále Portugalského poháru, Famalicao může pouze překvapit

Porto je pořád ve hře o ligové prvenství. Kdyby se mu ovšem nepodařilo stáhnout ve čtyřech zbývajících kolech čtyřbodové manko na vedoucí Benficu, má možnost zapsat úspěch aspoň v Portugalském poháru, v němž je velmi blízko finále. Potřebuje jen nepokazit semifinálovou odvetu s Famalicaem, které v prvním klání skolilo v dubnu na jeho půdě těsně o jeden gól.

Taremi vrátil Porto na druhou pozici, Boavista v derby skórovat nedokázala

Porto zvládlo městské derby s Boavistou a vrátilo se na druhou příčku tabulky. Uchovalo si tak naději na mistrovský titul, byť se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Benficu i nadále nemá osud ve vlastních rukou. Hosté nebyli na hrací ploše o nic horším týmem, kýženou cestu za vstřeleným gólem ale na rozdíl od soupeře nenašli. Ten rozhodl penaltou Mehdiho Taremiho.

Porto v městském derby hostí Boavistu

FC Porto díky dlouhé sérii bez prohry zatím patří závěr letošní sezóny a vrátilo se po celosezónním dotahování do boje o mistrovský titul. Dobrou formu ale potřebuje bez zaváhání držet až do samotného závěru. Nyní ho čeká možná nejnáročnější zápas, z těch které zbývají, neboť hostí městské derby proti Boavistě.

Porto zvládlo první bitvu s Famalicãem a je jednou nohou ve finále Taça de Portugal

Porto potvrdilo dobré rozpoložení z poslední doby a nyní dokázalo uspět v úvodním semifinále národního poháru s houževnatým Famalicãem, které porazilo 2:1. Hosté šli do vedení krátce po odehrané čtvrthodině, a i když domácí srovnali zhruba deset minut před přestávkou, tak po hodině hry rozhodl o úspěchu favorita Toni Martínez. Domácí se poté snažili srovnat, jenže nic nebezpečného si už nevypracovali.

Porto zahájí cestu za druhým finále v řadě na půdě houževnatého Famalicãa

Porto v tomto ligovém ročníku obhajuje nejcennější double na portugalské scéně a letos má stále šanci dokonce vybojovat treble. Koncem ledna totiž ovládlo ligový pohár po výhře 2:0 nad Sportingem a teď zahájí semifinálovou bitvu národního poháru na stadionu Famalicãa, kterému se letos daří nad očekávání, jelikož prozatím bojuje o pohárové příčky. Hosté jsou považováni za favority, ale nic jednoduchého je rozhodně nečeká.

Pepe s fotbalem ještě nekončí, v FC Porto prodloužil o další rok

Minimálně do jednačtyřiceti let se bude na profesionální úrovni pohybovat Pepe. Zkušený obránce odložil odchod do důchodu a prodloužil kontrakt s FC Porto, portugalskému klubu se upsal do června 2024.

Porto se díky výhře nad Paçosem Ferreira vrátilo na druhé místo a dýchá na záda Benfice

Fotbalisté FC Porto pokračují ve stíhací jízdě za obhajobou titulu a čtvrtou ligovou výhrou v řadě stáhli minimálně na den ztrátu na vedoucí Benficu na rozdíl jednoho bodu. Porto na půdě Paçosu Ferreira zabralo díky přesile v druhém poločase a díky gólům Taremiho a Martíneze odvezlo výhru 2:0.

Porto zavítá na půdu předposledního Paçosu a při případné výhře se může přiblížit k vedoucí Benfice na rozdíl jediného bodu

Porto letos usiluje o obhajobu mistrovského titulu a díky posledním dvěma zaváháním svého největšího rivala Benficy má slušnou šanci, že se mu to nakonec povede. Před dvěma týdny zaostávalo za lisabonským gigantem o propastných deset bodů, ovšem šest kol před koncem je rozdíl už jen čtyřbodový a teď prozatím může stáhnout manko na jediný bod, jelikož zavítá na půdu zachraňujícího se celku z Paçosu de Ferreiry.

Porto podle očekávání porazilo Santa Claru a stahuje ztrátu na čelo

Porto splnilo roli favorita a porazilo na vlastním stadiónu poslední Santa Claru 2:1. Svěřenci Sérgia Conceiçãa se na tři body možná nadřeli víc, než očekávali, ale jejich zisk jim zajistil stažení ztráty na vedoucí Benficu na pouhé čtyři body.

Porto na úspěch z minulého týdne musí navázat proti poslední Santa Claře

Porto uspělo minulý týden v důležitém zápase na půdě Benficy a udržuje malou naději na obhajobu mistrovského titulu. K tomu potřebuje jenom vítězit a další překážka se na první pohled jeví snadno zdolatelná - je to poslední Santa Clara.

O titulu ještě rozhodnuto není, Benfica prohrála s Portem

Porto zaskočilo doma doposud suverénní Benficu a odváží si z jejího stadiónu tři body za výhru 2:1. "Orly" sice za jedenáctým vítězstvím v řadě nastartoval brzký vlastní gól brankáře Costy, ale v závěru první půle srovnal Uribe a necelých deset minut po změně stran zajistil důležitou výhru Taremi.

Benfica může v derby proti Portu udělat rozhodující krok k titulu

Benfica dominuje v letošním ročníků portugalské ligy a s pohodlným náskokem se vyhřívá na prvním místě tabulky. Jejím nejbližším pronásledovatelem je Porto, které ovšem má desetibodovou ztrátu. Loňský mistr tak má v posledním Clássicu sezóny také poslední šance alespoň zdramatizovat boj o titul.