FC Porto Portugalsko - FC Porto - Zprávy

Porto poprvé v sezóně zaváhalo, s Aroucou se totiž rozešlo smírně

Porto se těsně před reprezentační přestávkou mohlo vyhoupnout do čela portugalské ligy, jenže v tomto nedělním utkání poprvé v sezóně zaváhalo. A vzhledem k průběhu nakonec bylo rádo, že získalo alespoň bod. Skvěle organizovaný hostující vyzyvatel se totiž dostal do senzačního vedení v 84. minutě a o naprosto nečekaný tříbodový zisk přišel až v devatenácté minutě maratónského nastavení, kdy se trefil Evanilson.

Porto si chce udržet stoprocentní bilanci proti nevyzpytatelné Arouce

Porto v loňském ročníku portugalské nejvyšší soutěže obsadilo druhou příčku, a přímo se tak probojovalo do základní skupiny Ligy mistrů, až do reprezentační přestávky se tedy plně může koncentrovat na ligovou scénu. V dosavadních třech duelech ani jednou nezaváhalo a získalo plný počet devíti bodů. Nyní bude chtít prodloužit svou pozitivní bilanci proti Arouce, která však v dosavadním průběhu také ještě neprohrála.

Hrdina Marcano gólem v nastavení podruhé v řadě rozhodl a Porto veze z půdy Rio Ave tři body

Třetí zápas ligové sezóny a třetí velké drama za sebou mají fotbalisté Porta, kteří ani proti Rio Ave neměli značnou část utkání ve svých rukou a výhru 2:1 zachraňovali až na poslední chvíli. Domácí Rio Ave poslal do vedení krátce po změně stran z penalty Costinha, o vyrovnání se stejným způsobem postaral v nastaveném čase Galeno a vítěznou tečku dodal o pár minut později právě Marcano.

Rio Ave s Portem udělají tečku za třetím ligovým kolem

Posledním zápasem třetího ligového víkendu bude pondělní dohrávka mezi domácím Rio Ave a hostujícími favority z Porta. Zatímco domácí zaznamenali jednu výhru a jednu prohru, hosté jsou v úvodu sezóny stoprocentní.

Porto se s Farense trápilo, vítěznou branku vsítil Iván Marcano až v desáté minutě nastavení

Favorizované Porto na úvod tohoto ročníku přivítalo dva nováčky a v obou případech se na třech bodech pořádně nadřelo. Před týdnem těsně uspělo na půdě Moreirense (2:1), nyní poprvé v domácím prostředí narazilo na houževnaté Farense a díky trefě v samém závěru zvítězilo stejným poměrem. S plným počtem šesti bodů se tedy nachází na třetím místě o skóre za druhým Sportingem a vedoucí Boavistou, SC je naopak stále bez bodů a patří mu předposlední sedmnáctá příčka.

Porto opouští po devíti letech Otávio, za 60 milionů eur ho vykoupil Al-Nassr

Al-Nassr získal nejdražší letní posilu, kterou oficiálně oznámil během úterý. Z Primeira Ligy přivedl brazilského ofenzivního záložníka Otávia, který působil v Portu od roku 2014. Podle zdrojů portugalského listu A Bola by si v Saúdské Arábii za tři roky měl vydělat 42 miliónů eur, za samotný přestup pak klub z Rijádu vyplatí 60 milionů, a to celkem ve třech splátkách.

Porto po úvodní výhře chce najít recept i na nováčka z Fara

Porto se v uplynulém ročníku poměrně trápilo, a i když v samém závěru přeci jen snižovalo ztrátu vedoucí Benficy, tak nakonec obsadilo druhé místo a titul mu tedy o kousek unikl. Do nové sezóny vstoupilo porážkou 0:2 v Superpoháru právě s lisabonským gigantem, následně však potvrdilo úlohu favorita na půdě jiného nováčka Moreirense a i přes nepříznivý průběh se radovalo z nejtěsnějšího vítězství 2:1.

Wendell zařizoval vítězství, ale nedohrál. Porto venku s potížemi skolilo Moreirense

Nebyla to pro Porto vůbec lehká pořízená. Po bezduchém výkonu v první půli však nakonec v jeho podání přišlo na řadu zlepšení po obrátce, a ačkoli se navrátivší nováček Moreirense ujal průběžného vedení, uměl portugalský gigant přetavit výhru na svou stranu. Onen rozhodující přesný zásah zařizoval Wendell, ten každopádně duel nedohrál kvůli závěrečnému vyloučení.

Porto bude bez kouče Conceicaa. Zapomene proti Moreirense na neúspěch ze Supertacy?

Jako by Portugalský superpohár a triumf Benficy vlastně sportovně potvrdil loňský ligový titul pro lisabonský celek. Porto, pro něhož porážka ve finále byla jen další špatnou zprávou, v minulé sezóně tahalo za kratší konec a sokovi minulou středu nezdar oplatit neumělo. Nový ročník v Premeira Lize započnou Dragoes duelem na půdě nováčka z Moreiry de Cónegos.

Benfica zdolala Porto a po čtyřech letech ovládla Superpohár

Portugalská profesionální scéna znovu začala Superpohárem a v něm tentokráte slavil úspěch úřadující mistr z Lisabonu. Benfica na stadionu v Aveiru rozhodla o svém úspěchu krátce po hodině hry, kdy se během osmi minut prosadili hvězdný Argentinec Ángel Di María a ex-slávista Petar Musa. V dresu SL si odbyl svou soutěžní premiéru v novém působišti český obránce David Jurásek, jenž o poločasové přestávce nahradil Srba Mihaila Rističe.

Juráskova premiéra: Zažije slavné O Clássico, Benfica v domácím superpoháru vyzve Porto

Než se za pár dnů naplno rozběhne dění v portugalské nejvyšší soutěži, utkají se dva giganti o první cennou trofej. A že by Supertaca Candido de Oliveira měla mít o zábavu postaráno, se může očekávat už jen při letmém pohledu na oba rivaly. Vždyť na řadu přichází O Clássico, tedy střet Benfiky, loňského šampióna Primeira Ligy, a Porta, čili vítěze domácího poháru.

Nejzajímavější produkty portugalské ligy. Kteří hráči by obstáli ve velkých ligách?

Týmy ze špičky portugalské ligy patří v posledních letech k těm nejvýdělečnějším ze všech. Zásluhu na tom má zejména prodej mladých talentů. Kluby díky efektivnímu systému výchovy v mládežnických kategoriích dokáží své nejtalentovanější hráče v nízkém věku začleňovat do prvního týmu, kde se mohou předvést v náročných zápasech evropských pohárů.

Porto zvládlo finále s Bragou a obhájilo triumf z Taça de Portugal

Letošní ročník na portugalské scéně vyvrcholil očekávaným finále národního poháru mezi Bragou a Portem, ze zisku cenné trofeje se nakonec radoval mírný favorit. Porto totiž zvítězilo po výsledku 2:0 díky dvěma trefám ve druhém poločase a v této sezóně získalo již třetí velkou trofej, když v předchozím průběhu ovládlo Superpohár i Taça de Liga. Braga naopak končí bez jakéhokoli prvenství, ale úplně nespokojená být nemůže.

Braga s Portem se na závěr sezóny střetnou o pohárovou trofej

Fotbalová sezóna v Portugalsku již zná většinu vítězů svých soutěží, ale jedna trofej je stále bez svého majitele. Je to trofej pro vítěze národního poháru, v jehož finále se střetne loňský vítěz FC Porto a předloňský vítěz SC Braga.

Porto hladce předčilo Vitórii, titul ale stejně slavili v Lisabonu

Zázrak se nekonal. Porto sice splnilo vlastní povinnost a porazilo doma očekávaně Vitórii, ale Benfica v souběžně hraném utkání neměla rovněž větší problémy se Santa Clarou, a tak trofej z Primeira Ligy se nakonec udělovala právě v Lisabonu. Domácí ztratili celkem dva body na prvenství, hosté naopak po prohře spadli na šesté místo za Aroucu, která vyhrála v Portimau.