CD Tondela Portugalsko - CD Tondela - Zprávy

Braga musí napravit špatný vstup do sezóny, první možnost má v Tondele

Vzpomínky na hrůzostrašný úvod minulé sezóny se musí opět probouzet v členech SC Braga, která se po úvodních dvou kolech krčí bez bodů na předposledním místě ligové tabulky. Nepříznivý začátek sezóny může zvrátit na hřišti Tondely, které se také první zápasy nevydařily.

Tondela vyloupila Moreirense a je blízko záchraně

Tondela dokázala vyloupit půdu Moreirense a výrazně se přiblížila záchraně. Hosté šli do vedení na sklonku prvního poločasu, když se z pokutového kopu prosadil Joao Pedro. Moreirense sice v 70. minutě vyrovnalo, trefil se Aurelio, ovšem poslední slovo měl opět z penalty Pepelu. Rozhodující branka přitom padla v poslední minutě zápasu.

Tondela potřebuje bod ze hřiště Moreirense, ten mu zaručí záchranu

Tondela má v posledním kolem pouze jeden jediný cíl, a to uhrát na půdě Moreirense, které v tabulce výše než na osmé pozici skončit nemůže, toužebný bod. Jedině ten mu jistojistě zaručí záchranu bez ohledu na výsledky souběžně hraných klání Setúbalu a Portimonense. Nicméně u veškerého dění nebude moci být přítomen hostující kouč Natxo González.

Tondela zabrala v pravý čas, doma přetlačila favorizovanou Bragu

Braga nenapravila svůj výsledkový nezdar z minulého střetnutí proti Belenensesu, tentokráte nezaznamenala přesný zásah a dokonce Tondele venku podlehla. Ta naopak udělala výrazný krok k záchraně. Od sestupového pásma se vzdála na rozdíl tří bodů a bude mít situaci v závěrečném kole ve vlastních rukou. O jediný gól se postaral Yohan Tavares.

Tápající Tondela vyzve o třetí místo usilující Bragu

Braga se mohla v minulém kole dotáhnout bodově na Sporting, který před pár dny prohrál s korunovaným mistrem z Porta. Právě s lisabonským protivníkem se horlivě už několik týdnů přetahuje o třetí příčku. Jenže na řadu přišlo jen zaváhání se zachraňujícím se Belenensesem. A tenhle výsledkový nezdar se bezpochyby bude snažit napravit na půdě Tondely.

Porto po výhře na půdě Tondely vykročilo rázně za titulem

Porto splnilo svou povinnost, vyhrálo na půdě o záchranu usilující Tondely a jen jedno vítězství ho dělí od zisku ligového titulu, pokud tedy Benfica neurve ani bod na hřišti Famalicaa ve večerním klání, jinak by oslavy portského triumfu mohly započít už právě po něm. O všem podstatném se v nynějším střetnutí rozhodlo až ve druhém poločase.

Porto může slavit titul, představí se v Tondele

Jen dvě vítězství dělí Porto od zisku jistojistého zisku ligového titulu. A první krok k němu bezpochyby bude chtít udělat na hřišti Tondely, která se v tabulce nachází na opačném pólu a horlivě usiluje o udržení se v nejvyšší soutěži. Náskok na první příčce mají Dragoes čtyři kola před koncem více než luxusní, promrhat ho by bylo vážně velmi, velmi bohémské.

Sporting si dvěma góly v prvním poločase poradil s Tondelou

Sportingu se s Rubénem Amorimem na lavičce daří a i ve čtvrtém utkání pod jeho vedením neokusil porážku. Tentokrát to odnesla pro lisabonský klub neoblíbená Tondela, kterou srazily dva góly v první půlhodině zápasu.

Sporting bude chtít proti Tondele navázat na výhru z minulého kola

Kádr Sportingu si v utrápené sezóně zvyká již na třetího kouče, a pod vedením trenérské komety Rubéna Amorima usilovně bojuje alespoň o třetí místo v ligové tabulce. Proti jeho cílům a úmyslům bude tentokrát stát Tondela, které chybí pouze krůček k zachování ligové příslušnosti i pro příští rok.

Benfica se proti Tondele neprosadila a bere tak pouze bod

Benfica nedokázala využít středečního zaváhání Porta na půdě Famalicãa (1:2) a v domácím prostředí jen bezbrankově remizovala se zachraňující se Tondelou. Svého protivníka jednoznačně přestřílela v poměru 26:5, z toho pětkrát zamířila mezi tři tyče. Pro hosty má bod cenu zlata, za devadesát minut totiž netrefili branku ani jednou. CD momentálně poskočilo na třináctou pozici se šestadvaceti body.

Benfica začne proti Tondele a hodlá hladce zvítězit

Portugalská nejvyšší soutěž se po necelé tříměsíční přestávce způsobené epidemií koronaviru dostává do neobvyklého kolotoče, neboť se následujících šest týdnů bude hrát téměř každý den. Všichni se určitě těší na napínavý souboj o titul, ve kterém se spolu utkají Porto a Benfica. Na lisabonský celek čeká obnovená premiéra proti Tondele a bude považován za jasného favorita, mezi oběma výběry je totiž rozdíl propastných čtyřiatřiceti bodů.

Porto se proti Tondele bude chtít udržet na dosah Benfice

Benfica s přehledem porazila Famalicão a zajistila si před Vánocemi minimálně čtyřbodový náskok na čele tabulky před Portem, které přivítá v současné sezóně velice dobře hrající Tondelu. Ta v minulém kole vyhrála 3:2 právě na půdě Famalicãa.

Sporting prohrál v Tondele a na Benficu ztrácí již deset bodů

Další ztrátu zaznamenal lisabonský Sporting, který se protrápil devadesátiminutovkou v Tondele kvůli gólu v závěru zápasu prohrál 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil stoper Bruno Wilson.

Sporting na hřišti Tondely navazuje na vítěznou sérii

Nejlepší období za celou sezónu prožívají fotbalisté lisabonského Sportingu. Krom výpadku v poháru s třetiligovou Alvercou svěřenci trenéra Silase vyhrávají a v nastoleném trendu chtějí pokračovati na hřišti Tondely.

Benfica díky brance Ferra udolala Tondelu a jde do čela ligy

Fotbalisté Benficy i přes absence opor dokázali ve vyrovnaném utkání díky gólu stopera Ferra vyhrát na půdě Tondely a jdou do čela. Pro tým z hlavního města jde již o páté vítězství v řadě.