SC Heerenveen Nizozemsko - SC Heerenveen - Zprávy

Alkmaar zdolal Heerenveen 2:0 a v závěrečném kole play-off narazí na Vitesse

Favorizovaný Alkmaar dokázal odčinit úvodní porážku 2:3 v Heerenveenu, kde prohrál kvůli dvěma inkasovaným brankám v samém závěru, jelikož v domácím prostředí zdolal svého houževnatého protivníka po výsledku 2:0 a díky tomu postoupil do finále play-off o předkolo Konferenční ligy, ve kterém vyzve konkurenční Vitesse. O jeho úspěchu rozhodl těsně před koncem střídající Zakaria Aboukhlal, který do té doby nepobyl na trávníku téměř ani minutu.

Heerenveen otočil vývoj s AZ a je blíže k postupu do závěrečné fáze

Heerenveen v úvodním duelu play-off o předkolo Konferenční ligy přivítal Alkmaar a duel se pro něj vyvíjel jako na houpačce. Nejprve vedl o jednu branku, jenomže o pár minut později z nenadání prohrával. V samém závěru však dokázal hned dvakrát skórovat a nakonec zvítězil 3:2, díky čemuž si vytvořil nadějnou pozici do odvety. Utkání dlouho probíhalo v opatrném duchu, všechny góly byly k vidění až od 58. minuty.

Alkmaar po zpackaném závěru v Heerenveenu bude dohánět jednobrankové manko

Fotbalisté Alkmaaru nezažili příliš povedenou sezónu a v ligové tabulce obsadili až páté místo, proto o svou další pohárovou účast musí bojovat v dodatečném play-off o Konferenční ligu. Úvodní duel jim příliš nevyšel, jelikož v samém závěru čtvrtečního zápasu neudrželi vedení 2:1 a do odvety si tedy vezou nepříliš lichotivou porážku v poměru 2:3. Nicméně i přes tento výsledek jsou stále považováni za mírné favority na postup.

Heerenveen proklouzl do play-off na poslední chvíli, v něm se pokusí zaskočit silný Alkmaar

Úvodní duel play-off o předkolo Konferenční ligy se odehraje v Heerenveenu, kde domácí výběr bude plnit roli outsidera proti vysoce favorizovanému Alkmaaru. "Srdíčka" nezažila příliš povedenou sezónu a předváděla nevyrovnané výkony, ovšem v samém závěru přeci jen zabrala a s jednačtyřiceti body se vyhoupla na kýžené osmé místo. AZ taktéž mělo větší ambice a konečná pátá pozice po základní části je pro něj velkým zklamáním.

Heerenveen porazil nováčka Go Ahead 3:1 a zahraje si tak play-off o Konferenční ligu

SC v tomto ročníku znovu nepředvádělo optimální výkony, ovšem nyní alespoň částečně zachránilo svou situaci a díky závěrečnému vítězství 3:1 nad Go Ahead Eagles obsadilo po základní části osmé místo s jednačtyřiceti body, které mu zaručuje play-off o předkolo evropských pohárů. Hned na úvod ho však čeká nesmírně těžký protivník z Alkmaaru. Tým z Deventeru při svém návratu do Eredivisie skončil třináctý se šestatřiceti body.

Heerenveen se v přímém souboji s Go Ahead popere o pohárové příčky

Heerenveen se v průběhu letošního ročníku nenacházel v nejlepší pozici a dlouho to vypadalo, že se jen těžko bude vzdalovat obávanému sestupovému pásmu, ovšem po tragickém vstupu do druhé poloviny sezóny přeci jen zabral a nyní naopak usiluje o dodatečné play-off Konferenční ligy. Momentálně se nachází na devátém místě s osmatřiceti body a za osmým Nijmegenem zaostává jen vinou horšího skóre.

Ajax je znovu mistrem Nizozemska, doma hladce předčil Heerenveen

Historicky šestatřicátý triumf Ajaxu v nizozemské nejvyšší soutěži je pro letošek definitivně zpečetěn. V posledním domácím zápase této sezóny neměl větší problémy s Heerenveenem, jemuž zasadil dohromady pět branek, a nadobro tak zlomil odpor PSV, které se mu ještě nějak snažilo lepit na paty. Kolo před koncem zůstal rozdíl mezi oběma výběry na čtyřech bodech.

Jasný úkol pro Ajax: Doma proti Heerenveenu míní oslavit ligový titul

Minulé víkendové kolo na situaci v Eredivisie vůbec nic nezměnilo. Ajax remizoval na půdě Alkmaaru, PSV taktéž na hřišti Feyenoordu, a tak mezi prvními dvěma celky tabulky zůstal bodový rozdíl na čísle čtyři. Amsterdamský výběr tak své oslavy titulu musel odložit, a čeká se, že by měly naplno vypuknout ve středu. V předposledním představení vyzve Heerenveen.

Heerenveen uspěl v Arnhemu a oživil svou naději na evropské poháry

Vitesse se dvě kola před koncem mohlo výrazně přiblížit k šesté příčce zaručující lepší výchozí pozici do dodatečného play-off o předkolo Konferenční ligy, ovšem jednobrankový náskok z prvního poločas neudrželo a Heerenveenu nakonec podlehlo po výsledku 1:2. Před sedmým Utrechtem je proto pouze o bod a ve zbývajících kolech tedy potřebuje zabrat. Naopak hosté se vyhoupli na kýžené osmé místo s osmatřiceti body.

Vitesse hodlá uhájit šestou příčku proti nečitelnému Heerenveenu

Vitesse přišlo o naději na přímou účast v následujícím ročníku evropských pohárů kvůli nevyrovnaným výkonům ve druhé polovině sezóny a tři kola před koncem je jasné, že o ně bude bojovat v dodatečném play-off Konferenční ligy. V tuto chvíli má na kontě sedmačtyřicet bodů a je šesté o dva body před sedmým Utrechtem. Nyní přivítá Heerenveen, který by se také ještě rád popral o nejlepší osmičku, záchranu má téměř definitivně jistou.

Fríské derby vítěze nemělo, na stadionu Abe Lenstra byla k vidění divoká remíza 3:3

Očekávané Fríské derby mezi Heerenveenem a Cambuurem skončilo nerozhodně a zrodilo se v něm několik zvratů. SC postupně vedlo 1:0 a 2:1, ovšem klub z Leeuwardenu dokázal otočit vývoj ve čtvrté minutě nastavení. I přesto na důležitý tříbodový zisk nedosáhl, protože mírný favorit nakonec srovnal skóre za další tři minuty. Oba dva nedělní soupeři v tuto chvíli mají na dosah vytouženou záchranu.

Heerenveen se pokusí potvrdit roli favorita ve Fríském derby s Cambuurem

Letošní ročník Eredivisie se pomalu a jistě chýlí ke svému konci, nedělní program 31. kola otevře sledované Fríské derby mezi Heerenveenem a Cambuurem. V tuto chvíli je na tom o něco lépe domácí celek, který doposud vybojoval čtyřiatřicet bodů a je jedenáctý, jeho rival má na kontě o bod méně a patří mu třináctá příčka. Ani jeden z nich zatím nemá zajištěnou záchranu, ovšem v případě tříbodového zisku by si ji ten úspěšnější mohl definitivně zajistit.

Alkmaar otočil vývoj s Heerenveenem a udržel si reálnou naději na třetí místo

Favorizovaný Alkmaar nepředvedl příliš dobrý výkon ani po čtrnáctidenní přestávce a dlouho to vypadalo, že zaznamená další ztrátu, jenomže vyrovnaný duel s Heerenveenem dokázal srovnat ke konci prvního poločasu a rozdílovou trefu přeci jen vsítil v 87. minutě zásluhou střídajícího Tijaniho Reijnderse. Díky tomuto vítězství si zřejmě definitivně zajistil páté místo s osmapadesáti body a za čtvrtým Twente i třetím Feyenoordem zaostává o body tři.

Alkmaar není ve své kůži, o elitní čtyřku se teď pokusí zabojovat proti Heerenveenu

Heerenveen se po slušné první polovině sezóny dostal do obrovské krize a prohrával jedno utkání za druhým. I proto sáhl k výměně trenéra a ta mu zpočátku příliš nepomáhala, ovšem v posledních pěti utkáních ani jednou neprohrál a z toho hned dvakrát bodoval naplno. Tím pádem se posunul na současné jedenácté místo se čtyřiatřiceti body a k záchraně má velmi blízko, navíc je stále ve hře i o dodatečné play-off předkola Konferenční ligy.

Heerenveen slavil výhru v Derby van het Noorden, Groningen nezvládl druhý poločas

Severonizozemské derby tentokráte nedopadlo tak, jako nejčastěji v letech minulých, tedy remízou. Tři body se zdařilo uzmout Heerenveenu, který skolil Groningen o dva góly. Moc dobrým výkonem se prezentoval Sydney van Hooijdonk, nová zimní posila na hostování z italské Boloni, který zaznamenal dva přesné zásahy, z toho ten druhý byl právě vítězný.