SBV Vitesse Nizozemsko - SBV Vitesse - Zprávy

Vitesse po katastrofální první části sezóny zkusí zdolat konkurenční Utrecht

Oba nedělní protivníci před začátkem tohoto ročníku patřili mezi kandidáty na evropské poháry, ovšem po necelé polovině soutěže se pro ně situace odvíjí zcela jinak. Utrecht prožil katastrofální začátek, jelikož v úvodních osmi duelech hned sedmkrát prohrál, nicméně poté se přeci jen zvedl a aktuálně mu patří čtrnáctá příčka se sedmnácti body. Domácí jsou na tom ještě hůře, protože s pouhými jedenácti body se nacházejí na úplně posledním osmnáctém místě.

Vitesse na závěr selhalo a z Almere si odváží potupný debakl 0:5

Tradiční účastník z Arnhemu dokázal v minulém kole porazit nováčka Heracles (2:0) a vypadalo to, že se v jeho případě blýská na lepší časy. V posledním utkání tohoto kalendářního roku však předvedl doslova tragický výkon a na půdě jiného nováčka Almere utrpěl potupnou porážku o pět gólů, kvůli které znovu klesl na úplně poslední osmnácté místo tabulky s jedenácti body a za sedmnáctým Volendamem zaostává vinou horšího skóre.

Probuzené Vitesse zkusí opustit sestupové pásmo na půdě nováčka z Almere

Vitesse v loňské sezóně nepředvádělo optimální výkony a dlouho bojovalo o udržení prvoligové licence, v tomto ročníku je na tom však ještě mnohem hůře. V dosavadních patnácti zápasech totiž získalo pouhých jedenáct bodů a je předposlední sedmnácté, nicméně po minulé výhře 2:0 nad Heraclesem se zdá, že se pod vedením nového "prozatímního" kouče Edwarda Sturinga přeci jen může blýskat na lepší časy.

Vitesse se po delší době probudilo a nováčka z Almela přehrálo o dva góly

Celek z Arnhemu se v tomto ligovém ročníku nebývale trápí a až do této nedělní dohrávky 15. kola Eredivisie nezvítězil sedmkrát za sebou, ovšem teď pod vedením nového "prozatímního" kouče Edwarda Sturinga poprvé zvítězil a těsně před koncem tohoto kalendářního roku si tak zvedl sebevědomí. I díky neproměněné penaltě soupeře krátce po odehrané hodině vyhrál 2:0, avšak v tabulce mu stále patří předposlední sedmnácté místo s jedenácti body.

Vitesse zkuší ukončit svou dlouhou sérii bez výhry proti nováčkovi z Almela

Vitesse se momentálně utápí v obrovské krizi a je jasné, že v novém roce musí nastat razantní změny, které vytáhnou tradičního účastníka Eredivisie z nástrah sestupového pásma. Celek z Arnhemu totiž získal v dosavadních čtrnácti zápasech pouhých osm bodů a nachází se na předposledním sedmnáctém místě tabulky jen o skóre před posledním Volendamem, na šestnácté Almere navíc ztrácí pět bodů.

Fortuna po fantastickém začátku přehrála Vitesse o dvě trefy

Trápení celku z Arnhemu v tomto ligovém ročníku nebere konce a nic se na tom nezměnilo ani v sobotním střetnutí 14. kola v Sittardu. Tápající hosté totiž inkasovali z první akce už po osmnácti sekundách hry a přesně v polovině první půle obdrželi druhý gól, i přes zlepšený výkon ve druhém poločase se na nic jiného než na snížení nezmohli. Po "jubilejní" desáté porážce v sezóně tak zůstávají na posledním osmnáctém místě s pouhými osmi body na kontě.

Vitesse by rádo opustilo poslední místo tabulky na půdě konkurenční Fortuny

Celek z Arnhemu prožívá jednu z nejhorších sezón za poslední dekádu, a pokud se v nejbližší dobře nedokáže zvednout, tak mu může výrazně ujet vlak a vytoužená záchrana by se mu tedy výrazně vzdálila. Vitesse se v tuto chvíli nachází na úplně posledním osmnáctém místě tabulky s osmi body o skóre za předposledním Volendamem, nyní by konečně rádo zabralo v Sittardu s místní Fortunou.

Ajax tentokráte dominoval a poslední Vitesse deklasoval 5:0

Ajax prožívá jednu z nejhorších sezon v historii, ovšem nyní po reprezentační přestávce konečné ukázal kvality a tápajícímu Vitesse nasázel hned pět branek, což je v tomto soutěžním ročníku jeho nejvyšší výhra. Amsterdamský gigant dominoval od samého začátku a všechny trefy dokázal nastřádat během sedmašedesáti minut, s patnácti získanými body se tak rázem vyhoupl na osmé místo tabulky.

Vitesse se po rezignaci trenéra Cocuho pokusí zaskočit věhlasný Ajax

Vitesse se po loňské nepovedené sezóně chtělo vrátit do horní poloviny Eredivisie i do evropských pohárů, ovšem po třetině soutěže je realita zcela jiná a všem je momentálně jasné, že musí přijít nějaké radikálnější změny. Tou první a asi zatím nejdůležitější je odchod trenéra Phillipa Cocuho, který těsně před reprezentační přestávkou na svůj post rezignoval po domácí porážce 1:3 s konkurenčním Heerenveenem.

Cocu rezignoval na pozici trenéra Vitesse. Tým potřeboval změnu, zdůvodnil svůj krok

Nového trenéra bude během reprezentační přestávky hledat vedení Vitesse. Na lavičce nizozemského klubu končí Phillip Cocu, někdejší reprezentant svou rezignací reaguje na špatné výsledky a výkony týmu.

Vitesse prohloubilo své trápení a po porážce s Heerenveenem zůstává v tabulce úplně poslední

Celek z Arnhemu už loni nemohl být se svými výkony vůbec spokojen a letos je na tom ještě mnohem hůře - v dosavadních dvanácti zápasech totiž vybojoval pouhých osm bodů a po prohře 1:3 s konkurenčním Heerenveenem mu stále patří poslední osmnáctá příčka. SC naopak potvrdilo zlepšenou formu z poslední doby a díky druhé výhře z předchozích tří zápasů poskočilo na desáté místo Eredivisie se třinácti body.

Vitesse v souboji dvou trápících se týmů přivítá ambiciózní Heerenveen

Oba dva sobotní protivníci si před touto sezonou celkem věřili a po loňských hubených letech chtěli zabojovat o pohárové příčky, ovšem po necelé třetině tohoto ročníku to zatím vypadá, že znovu nebudou příliš spokojeni. V tuto chvíli je na tom mnohem hůře domácí Vitesse, které po minulém debaklu s Go Ahead (1:5) má na kontě pouhých osm bodů a propadlo se na úplně poslední osmnácté místo tabulky.

Go Ahead po delší době úřadoval a nevyzpytatelné Vitesse deklasoval 5:1

Celek z Deventeru je v letošním ročníku považován za černého koně Eredivisie, a i když v posledních dvou ligových duelech nevyhrál po nerozhodném bezbrankovém výsledku, tak teď navázal na úterní výhru v národním poháru proti vyzyvateli z Arnhemu, kterému i díky dvěma brankám Willuma Willumssona uštědřil debakl 5:1. V Eredivisii tedy neprohrál čtyřikrát po sobě a tabulkou se vyhoupl na páté místo s osmnácti body.

Uhájí mužstvo Go Ahead Eagles domácí neporazitelnost? Do Deventeru cestuje Vitesse

Poté, co Ajax ve čtvrtek zvládl dohrávku Eredivisie proti Volendamu, spadlo Vitesse na místo znamenající baráž o udržení. A pochopitelně že takové umístění je pro tým z Arnhemu velmi neuspokojivé. Teď se pokusí vyhoupnout zase zpátky aspoň o pár pater nahoru v duelu s Go Ahead Eagles. Jenže skolit družinu z Deventeru na jeho hřišti, to je obecně velký problém.

Zwolle dlouho odolávalo aktivnějšímu Vitesse, domácím zachránil bod odchovanec Manhoef

Páteční předehrávka desátého kola Eredivisie dopadla smírem. Vitesse si vytvořilo rozhodně více šancí než Zwolle, jenže produktivita byla to hlavní, co domácí pořádně trápilo. Naopak jejich protivník prakticky z minima vytěžil maximum. Dlouho držel těsné vedení po přesném zásahu Younese Namliho, v závěru ovšem přece určil konečný výsledek Million Manhoef.