NAC Breda Nizozemsko - NAC Breda - Zprávy

PEC Zwolle - NAC Breda 4:1

Hráči Zwolle dokázali, že střílení branek pro ně nebude problém ani po odchodu nejlepšího střelce Tomáše Necida a předposlední Bredě před vlastními fanoušky nasázeli čtyři branky. O svém vítězství domácí rozhodli ve druhé půli, kdy během osmi minut třikrát skórovali.

Preview: PEC Zwolle - NAC Breda

Fotbalisté Zwolle se v letošním ročníku zatím perou o pohárové příčky, v tuto chvíli jsou na slušné čtvrté pozici se ziskem devětadvaceti bodů. Nyní budou potvrzovat úlohu favorita v domácím prostředí proti Bredě, která má úplně jiné starosti a se ziskem třinácti bodů je předposlední sedmnáctá, čeká ji tak velmi těžký boj o záchranu. Hosté ztrácí na patnáctou příčku zaručující účast v příštím ročníku Eredivisie tři body.

NAC Breda - Feyenoord Rotterdam 0:1

Fotbalisté Feyenoordu dokázali potvrdit úlohu favorita na půdě zachraňující se Bredy a díky brance krátce po odehrané půlhodině získali na závěr letošního ročníku tři body po těsném vítězství 1:0. Rotterdamský výběr se tak v tabulce nachází na třetím místě s ziskem jednatřiceti bodů, ovšem na vedoucí PSV už má manko dvanácti bodů. NAC zakončí letošní rok na předposledním sedmnáctém místě se třinácti body a na Go Ahead ztrácí tři body.

Preview: NAC Breda - Feyenoord Rotterdam

Fotbalisté Feyenoordu sehráli v uplynulém týdnu dva velmi těžké zápasy s hlavními konkurenty a dokázali v nich vybojovat pouze jeden bod, díky tomu se v tabulce stále nacházejí na čtvrté pozici se ziskem osmadvaceti bodů a na vedoucí PSV ztrácejí propastných dvanáct bodů. Nyní zavítají na půdu Bredy, která má letos velké sestupové starosti a se třinácti body je předposlední sedmnáctá.

NAC Breda - SC Heerenveen 0:2

Fotbalisté Bredy toužili po týden starém vítězství v Leeuwardenu potěšit své fanoušky také doma, avšak proti podobně utrápenému Heerenveenu tvrdě narazili. Srdíčka podala nejlepší výkon za několik posledních týdnů a s přehledem si dokráčela pro zaslouženou výhru 2:0.

Preview: NAC Breda - SC Heerenveen

Heerenveen prožil fantastický vstup do sezony, který jej vynesl až do boje o evropské poháry. Po počátečním nadšení ale přišlo brzké vystřízlivění, z něhož se Frísové nevzpamatovali dodnes. A pokud nechce Lodewegesova parta strávit Vánoce v bezprostředním ohrožení sestupem, měla by co nejrychleji zabrat. Ideálně už na půdě předposlední Bredy.

Cambuur Leeuwarden - NAC Breda 0:1

Fotbalisté Bredy dokázali prolomit svou velmi špatnou sérii a na půdě Cambuuru získali nesmírně cenné body. Domácímu celku se letos daří vcelku slušně, ovšem v poslední době nemá optimální formu a nyní úlohu favorita potvrdit nedokázal. Hosté vsítili jedinou branku utkání po necelé půl hodině, v tabulce jsou se ziskem třinácti bodů stále na sedmnáctém místě o bod za Den Haagem. Cambuur je s dvaceti body na osmé příčce.

Preview: Cambuur Leeuwarden - NAC Breda

Fotbalisté Cambuuru si letos vedou zatím velmi solidně a prozatím se nacházejí na devátém místě se ziskem dvaceti bodů. V poslední době jim sice lehce začíná docházet dech, i tak ale zatím prožívají úspěšnou sezónu a nyní by chtěli své bodové konto rozšířit v domácím prostředí proti Bredě. Ta je na tom naopak velmi špatně, prohrává jedno utkání za druhým a se ziskem deseti bodů se již propadla na předposlední sedmnácté místo tabulky.

NAC Breda - FC Utrecht 1:5

Jednu z nejbolestivějších porážek utrpěli fotbalisté zachraňující se Bredy, kteří před vlastními fanoušky padli s Utrechtem vysoko 1:5. Domácí celek vlastně držel krok až do závěru první půle, pak se ovšem rozjel hostující gólostroj, který se zastavil až v 89. minutě. Svěřenci Roba Alflena tak celkem snadno získali tři body do boje o pohárové příčky.

Preview: NAC Breda - FC Utrecht

Fotbalisté Bredy se stále krčí na spodku holandské Eredivisie a hledají cestu z krize. V dosavadních třinácti zápasech získali jen deset bodů a patří jim šestnácté barážové místo, nejbližší konkurenti se mu navíc postupně vzdalují. Nyní chtějí nepříznivou bilanci přerušit v domácím prostředí proti Utrechtu, který v celé sezóně předvádí střídavé výkony a se sedmnácti body je momentálně jedenáctý.

Go Ahead Eagles - NAC Breda 2:0

Fotbalisté Go Ahead Eagles zvládli důležitý záchranářský souboj s Bredou, když si vítězství zajistili již v prvním poločase. Ve 12. minutě se prosadil Jules Reimerink a po půlhodině hry dal výsledku konečnou podobu Alex Schalk.

Preview: Go Ahead Eagles - NAC Breda

Tento souboj o záchranu bude nesmírně důležitý pro oba dva výběry a je jasné, že se dá očekávat poněkud nervóznější střetnutí. Go Ahead je v tuto chvíli na patnácté pozici se ziskem dvanácti bodů, a pokud v domácím prostředí Bredě podlehne, tak se propadne na šestnáctou barážovou příčku. Na ní se prozatím nachází právě NAC, které doposud získalo deset bodů a určitě myslí na vyšší umístění.

NAC Breda - AZ Alkmaar 0:1

AZ Alkmaar po čtyřech zápasech konečně zase získal tři body a vyhoupl se na pohárové příčky. Naopak Breda od pátého kola nevyhrála a propadla se do sestupového pásma. O výsledku utkání rozhodl parádní trefou v 58. minutě kapitán Alkmaaru Nemanja Gudelj.

Preview: NAC Breda - AZ Alkmaar

Souboj dvou týmů nacházejících se momentálně opravdu z formy uzavře sobotní program holandské Eredivisie. Na stadion Bredy přijede jedno z největších zklamání právě probíhající sezóny - AZ Alkmaar. Domácí získali z předchozích šesti zápasů jen dva body a hned čtyřikrát prohráli. Hosté sice z posledních šesti kol nestačili pouze na vedoucí PSV, remíz je však nějak moc.

FC Groningen - NAC Breda 1:0

Fotbalisté Groningenu potvrdili vzrůstající formu a po velmi dobrém výkonu skolili doma Bredu těsně 1:0. Šňůra bez vítězství se tak v případě "De Ratten" protáhla již na šest zápasů.