FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

FC Twente - NAC Breda 3:1

Twente díky dvěma brankám mladíka Stocha otočilo zápas s Bredou, ve kterém prohrávalo 0:1. Nakonec se však mohlo radovat z celkem snadného vítězství 3:1.

Preview: FC Twente - NAC Breda

To, co letos předvádí Twente, zaslouží velký obdiv. Klub z východu Holandska je k neudržení a zatím jasně míří za mistrovským titulem. Podzimní neporazitelnost by měl nyní potvrdit také v předposledním zápase před Vánocemi. Hostí osmou Bredu.

NEC Nijmegen - FC Twente 3:4

Tak to teda byla pořádná fuška. Remíza, se kterou vyrukovali mnozí odborníci, byla opravdu hodně blízko. První poločas skončil divokým výsledkem 3:3 a nebýt rozhodující trefy dvě minuty před koncem, dotáhl by se na vedoucí pozici Eindhoven. Jenže štěstí k fotbalu také patří a Enschede si ho díky odvedeným výkonům určitě zaslouží. Nijmegen naopak klesl na předposlední místo a rád by konečně bodoval příště.

Preview: NEC Nijmegen - FC Twente

Mnozí se ptají, kdy se zastaví vítězný stroj jménem Twente. To už snad není ani možné, co všechno dokáže loňský vicemistr zvládnout. A už nyní v necelé polovině sezóny se zdá, že minimálně Evropsko ligu hrát bude. V 15 kolech ztratil pouze čtyři body a v závěsu je jen PSV, které se též předvádí ve velkém stylu. Nijmegen naproti tomu nevyhrál v lize 9x v řadě a hodně remizuje, připsal si hned pět remízových výsledků.

FC Twente - Fenerbahçe SK 0:1

Fotbalisté Twente nepotvrdili svou suverénní pozici z ligy a v domácím prostředí podlehli silnému tureckému Fenerbahce, avšak díky remíze v druhém zápase je jejich naděje na postup stále hodně reálná. Na závěr totiž jede Twente na rumunskou půdu, kde se utká se Steauou, která už šance na postup ztratila. A pokud Tiraspol neporazí právě postupující Fenerbahce, bude mít stvrzený postup do další fáze i přes případnou porážku.

Preview: FC Twente - Fenerbahçe SK

Bitvu o první místo ve skupině H spolu svedou dva celky, která vládnou ve svých ligách a mají opravdu hodně dobrou formou. Jedním z nich je holandské Twente, které je největším překvapením tamní Eredivise a vede o dva body před dotírajícím PSV. Fenerbachce v mnohem vyrovnanější soutěži vede pouze o bod a má za sebou několik hladových vlčáků. Oba výběry by si mohly zajistit postup.

Willem II - FC Twente 1:3

Twente zajíždělo v rámci 15. kola holandské Eredivisie na půdu Willemu II, kde chtělo, jak jinak než, zvítězit a vrátit se do čela tabulky. To se hostujícímu celku také podařilo a celkem snadně si poradil se svým soupeřem, když dokázal s přehledem zvítězit 3:1.

Preview: Willem II - FC Twente

Asi málokdo by si před sezónou tipl, že v Eredivisi odskočí tak razantně úvodní duo. A ještě méně lidí věřilo, že by se v tomto duu mohlo nacházet Twente Enschede. Ale je to přesně tak, Twente doposud ztratilo pouze čtyři body, na kontě nemá jedinou porážku. Tuto skutečnost se pokusí zlomit Tilburg, který získal ze čtyř minulých vystoupení hezkých sedm bodů.

FC Twente - SBV Vitesse 1:0

Twente zatím hraje skutečně vše do karet. V zápase s Vitesse se už všichni fanoušci smiřovali s hodně nečekanou remízou, když tu kanonýr Bryan Ruiz dokázal šest minut před koncem vstřelit jediný gól utkání a zajistil pro svůj tým další zisk tří bodů. Tentokrát však pořádně vydřený.

Preview: FC Twente - SBV Vitesse

To, co letos předvádí Twente, překvapuje nejednoho odborníka. Klub z Enschede zatím všem ukazuje svá záda a zřejmě to myslí s útokem na titul smrtelně vážně. Své konto se bude snažit v tomto kole navýšit o další tři body. Hraje totiž doma s Vitesse.

FC Twente - AFC Ajax 1:0

Třinácté kolo přineslo velké utkání. Na půdu Twente totiž cestoval slavný Ajax. Ten rozhodně nechtěl odjíždět s prázdnou, avšak po devadesáti minutách musel sklopit hlavu a odejít poražen po výsledku 1:0.

McClaren: Na řeči o titulu je hodně brzy

Steve McClaren nebyl příliš úspěšný u kormidla anglické reprezentace, daleko lepší to je ale v Nizozemsku. Bývalý manažer Middlesbrough vede Twente a klubu z Enschede se daří náramně. Loni skončil na druhém místě, letos tabulku Eredivisie dokonce vede, McClarena ale řeči o titulu vůbec nezajímají...

Preview: FC Twente - AFC Ajax

Už potřetí v řadě se objeví ve šlágru kola Ajax. Zatím byl pokaždé úspěšný, ale v neděli na něj čeká skutečně nesmírně těžký duel. Své síly totiž poměří s vedoucím Twente, které dosud ani jednou neprohrálo.

FC Twente - Sheriff Tiraspol 2:1

Miroslav Stoch se pro dnešní večer stane jasným hrdinou fanoušků Twente. Rodák z Nitry totiž nejprve skóre otevřel, aby ho minutu před koncem také uzavřel a získal tak veledůležité tři body pro svůj tým. Tiraspol nenavázal na domácí vítězství a postupové šance se o poznání ztenčily.

Preview: FC Twente - Sheriff Tiraspol

Fotbalisté Twente sice září na domácí scéně, v Evropě už to ale bohužel tak slavné není. Úvodní výhra slibovala, že se Twente pohodlně přesune do další fáze, nicméně to se zatím nestalo. Nyní se proto hodně bude rvát o to, aby si účast mezi 32 nejlepšími týmy vybojovalo. Zatím to ale strašné není, se čtyřmi body je jen kvůli horšímu skóre na třetím místě se Šerifem Tiraspol. S tím právě před dvěma týdny na jeho půdě prohrálo 0:2 a nyní mu chce všechno náležitě oplatit.