Cambuur Leeuwarden Nizozemsko - Cambuur Leeuwarden - Zprávy

Preview: SBV Excelsior - Cambuur Leeuwarden

Fotbalisté Excelsioru i Cambuuru byli před začátkem nového ročníku považováni za velké kandidáty na sestup o patro níže, jejich výsledky v úvodních šesti ligových kolech tomu však vůbec nenapovídají. SBV doposud získalo osm bodů a nachází se na jedenáctém místě tabulky, při případném tříbodovém zisku se může na svého nedělního protivníka dotáhnout.

PSV Eindhoven - Cambuur Leeuwarden 4:0

Fotbalisté Eindhovenu zcela zapomněli na minulou ligovou porážku na půdě Zwolle a po úspěšném startu do základní skupiny Evropské ligy předvedli svou kvalitu Cambuuru. Ten musí skousnout vysokou porážku 0:4 a to se ještě PSV muselo obejít bez svého klíčového útočníka Memphise Depaye. Eindhoven si tak udržel první příčku s patnácti body a před Ajaxem má tříbodový náskok, Cambuur klesl s jedenácti body na pátou příčku.

Preview: PSV Eindhoven - Cambuur Leeuwarden

Fotbalisté PSV Eindhoven zatím prokazují velmi dobrou formu v holandské nejvyšší soutěži a po pěti kolech se nacházejí na prvním místě s dvanácti body, první bodovou ztrátu zaznamenali až naposledy na půdě dobře hrajícího Zwolle. Nyní v domácím prostředí přivítají loňského nováčka z Cambuuru, který už několikrát překvapil velké favority a letos je navíc ve skvělé formě. Ještě ani jednou neprohrál a s jedenácti body je třetí.

Cambuur Leeuwarden - FC Groningen 3:0

Sever Nizozemska patří Leeuwardenu! Tedy aspoň pro tuto chvíli. Fanoušci Groningenu nažhavení po skalpu mistrovského Ajaxu museli být tentokrát hodně zklamáni. Bílozelení, kteří hráli od 62. minuty v deseti, si za celý zápas nevypracovali jedinou gólovou šanci a po zásluze prohráli.

Preview: Cambuur Leeuwarden - FC Groningen

Nedělní program nizozemské Eredivisie nabídne kromě jiného také severoholandské derby mezi domácím Cambuurem Leeuwardenem a Groningenem. Oběma celkům se v nové sezóně docela daří, Cambuur ještě dokonce ani neprohrál, Groningen si zase připsal cenný skalp proti mistrovskému Ajaxu.

Cambuur Leeuwarden - ADO Den Haag 3:2

Fotbalisté Cambuuru nakonec zvládli dramatickou domácí bitvu s Den Haagem a i ve svém čtvrtém utkání nizozemské Eredivisie si udrželi neporazitelnost. Loňský nováček se tak prozatím dostal na třetí místo tabulky se ziskem osmi bodů, Den Haag je desátý se čtyřmi body a tentokráte i přes solidní výkon odjíždí s prázdnou. V tomto duelu se diváci dočkali pěti branek, Cambuur rozhodl o své výhře deset minut před koncem.

Preview: Cambuur Leeuwarden - ADO Den Haag

Fotbalisté Cambuuru vstoupili do nového ročníku Eredivisie tou správnou nohou a v dosavadních třech duelech ani jednou neprohráli, nyní budou mít šanci tuto svou sérii prodloužit. V domácím prostředí přivítají konkurenční Den Haag, který má v tuto chvíli pouze o bod méně a rozhodně se tak dá čekat vyrovnaná partie. Oba dva týmy v minulém kole zvítězily.

Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 0:1

Cambuur hraje zkraje nové sezóny ve velké pohodě, což se potvrdilo také v Almelu. Po dvou úvodních remízách si nyní fotbalisté z Leeuwardenu připsali na své konto první letošní vítězství, když oslabený Heracles skolili gólem z nastavení těsně 1:0.

Preview: Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden

Cambuur v úvodních kolech potvrdil, že ani letos nebude jen celkem do počtu, a v nadcházejícím střetnutí s Heraclesem hodlá útočit na své první letošní vítězství. Podobné plány však spřádají také domácí, a tak máme před sebou duel, slibující bitvu jako řemen.

SBV Vitesse - Cambuur Leeuwarden 2:2

Fotbalisté Arnhemu měli v zápase s Cambuurem nakročeno k tříbodovému zisku, ovšem kvůli inkasované brance minutu před koncem se nakonec se svým soupeřem podělili po bodu. Hosté šli sice velmi brzy do vedení, favorizované Vitesse ale ještě do poločasu dokázalo výsledek otočit a teprve v samém závěru Cambuur vyrovnal. Po vybojovaném bodu s Twente tak tedy obral dalšího adepta na pohárové příčky.

Preview: SBV Vitesse - Cambuur Leeuwarden

Arnhem na úvod nového ročníku schytal drtivou porážku od konkurenčního Ajaxu v poměru 1:4 a nyní bude chtít tento výsledek odčinit v domácím prostředí proti papírově slabšímu Cambuuru. Ten však v úvodním duelu předvedl na své poměry velmi dobrý výkon a dokonce přehrával jednoho z velkých favoritů z Twente, nakonec se po vyrovnávací brance dvě minuty před koncem musel spokojit s bodem po remíze 1:1.

Cambuur Leeuwarden - FC Twente 1:1

Fotbalisté Cambuuru měli nadosah vítězství ve svém prvním zápase v novém ročníku proti favorizovanému Twente a přišli o něj až dvě minuty před koncem. I tak se dá považovat jeden získaný bod za slušný vstup do soutěže a určitě budou chtít v nastoleném tempu pokračovat. V celém utkání příliš zajímavých příležitostí k vidění nebylo a rozhodně se nedá říct, že by hosté svého soupeře přehrávali.

Preview: Cambuur Leeuwarden - FC Twente

Nový ročník Eredivisie právě začíná a boj o sesazení Ajaxu z trůnu po čtyřech letech tak může začít. Jedním z jeho úhlavních rivalů by mělo být i Twente, které letos bude bojovat také v Evropské lize po loňském třetím místě v nizozemské nejvyšší soutěži. Ve svém prvním utkání zavítá na půdu předloňského nováčka z Cambuuru, který loni dlouho bojoval o záchranu a nakonec zakončil ročník na dvanácté pozici.

Cambuur Leeuwarden - ADO Den Haag 1:2

Haagští potvrdili roli mírného favorita a na půdě Cambuuru otočili skóre utkání díky dvěma gólům Michiela Kramera. Jedinou trefu Leeuwardenu zaznamenal Ramon Leeuwin. ADO tak obhájilo devátou pozici z loňského roku, Cambuur jakožto nováček Eredivisie i tak může slavit záchranu.

Cambuur se ve svém posledním vystoupení v letošním ročníku Eredivisie pokusí zastavit rozjetý Haag. Obě mužstva už mají jistotu záchrany, takže se v Leeuwardenu bude hrát především o čest.