Cambuur Leeuwarden Nizozemsko - Cambuur Leeuwarden - Zprávy

FC Groningen - Cambuur Leeuwarden 1:1

Fotbalisté Groningenu nedokázali v domácím prostředí potvrdit mírnou úlohu favorita a s nováčkem z Cambuuru pouze remizovali 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase sice šli do vedení pět minut po přestávce, ovšem hosté se ještě nevzdali a necelou čtvrthodinu před koncem srovnali z pokutového kopu.

Preview: FC Groningen - Cambuur Leeuwarden

Krize zažehnaná? Ale kdepak! Jarní trápení Groningenu stále pokračuje, což potvrdilo také předcházející kolo. Van de Looiova ekipa by ovšem ráda pronikla mezi osmičku nejlepším, proto už nemá příliš na výběr a musí začít co nejrychleji pravidelně bodovat. O první úspěch, ideálně tříbodový, bude usilovat na půdě Leeuwardenu.

Cambuur Leeuwarden - Roda JC 1:0

Fotbalisté Cambuuru dokázali v domácím prostředí v důležitém zápase porazit konkurenční Rodu Kerkrade brankou ve druhé minutě nastaveného času a připsali si velmi důležité body do tabulky, potvrdili tak dobrou formu z poslední doby. Ovšem toto vítězství se dá považovat za velice šťastné, celé utkání bylo velmi vyrovnané od samého začátku a nebýt dvou vyloučení hostů v posledních minutách utkání, tak by se oba výběry asi rozešly smírně.

Preview: Cambuur Leeuwarden - Roda JC

Fotbalisté Cambuuru se v posledních dvou zápasech zlepšili a díky tomu se v tabulce posunuli na čtrnácté místo. O jejich zlepšené formě vypovídá především předchozí utkání se Zwolle, kde nováček soutěže vybojoval vítězství v poměru 3:1 a na kontě tak má šestadvacet bodů. Nyní má před sebou další nesmírně důležité střetnutí, v domácím prostředí totiž vyzve na souboj poslední Rodu.

Cambuur Leeuwarden - PEC Zwolle 3:1

Leeuwrdenští potvrdili, že se jim před domácími diváky daří, když na Cambuur stadionu porazili PEC 3:1. Zwolle prohrálo po čtyřech vydařených zápasech za sebou a útok na sedmou pozici se tedy nekonal. Za Cambuur se trefil Ritzmaier a dva přesné zásahy přidal Barto. PEC pouze snížilo dvanáct minut před koncem zásluhou Klicha.

Preview: Cambuur Leeuwarden - PEC Zwolle

Do Leeuwardenu přijede v sobotu rozjeté Zwolle. Domácí Cambuur má v úmyslu zastavit úspěšnou sérii PEC a před vlastními fanoušky udělat další krok směrem k záchraně. Hráči Zwolle však nyní prožívají skvělé období a po třech vítězství a remíze s Ajaxem chtějí rozhodně bodovat naplno i s papírově slabším Leeuwardenem.

Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden 1:1

Fotbalisté Cambuuru byli blízko tříbodovému zisku a mohli se přiblížit středu tabulky, nakonec ale inkasovali v předposlední minutě a z půdy Heracles si odvážejí pouze bod. V Eredivisii zůstali na patnáctém místě s třiadvaceti body a od posledního místa je dělí pouze dva body. Almelo udrželo na svého nedělního soupeře šestibodový náskok a zatím drží desáté místo.

Preview: Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden

Krátce po nedělním obědě bude mít třiadvacáté kolo Eredivisie na programu souboj mezi Heraclesem a Cambuurem. Domácí by před svými fanoušky chtěli udělat další krok k jistotě záchrany, naopak hosté z Leeuwardenu se budou rvát o to, aby se konečně odpoutali od pásma sestupu.

Cambuur Leeuwarden - PSV Eindhoven 1:2

Fotbalisté PSV odčinili nedávnou porážku ve Waalwijku a tentokráte si odvezli všechny body z Cambuuru, i když se tříbodový zisk nerodil vůbec snadno. Domácí šli totiž velmi rychle do vedení už ve 2. minutě, hosté dokázali srovnat ještě do poločasu. Rozhodující gól vsítili po hodině hry a domácí již odpověď nenašli. Utkání bylo bohaté na vyložené šance a diváci se rozhodně nenudili, Leuwarderen se však za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Preview: Cambuur Leeuwarden - PSV Eindhoven

Fotbalisté Cambuuru bojují na dně Eredivisie a vzhledem k vyrovnanosti holandské soutěže potřebují každý bod. Nyní ale v domácím prostředí přivítají hodně těžkého protivníka, který na druhou stranu prožívá špatný rok a stále se nemůže dlouhodobě dostat z krize. Nováček soutěže doposud posbíral dvaadvacet bodů a je patnáctý, před sezónou velký favorit na titul z Eindhovenu je sedmý a má pouze o sedm bodů více.

FC Twente - Cambuur Leeuwarden 3:1

FC Twente doma otočilo zápas s Cambuurem a po dvaadvacátém kole mu patří třetí místo. Hosté sice vedli po prvním poločase 1:0, ale domácí díky třem brankám v druhé půli nakonec přesvědčivě zvítězili. Hráči Twente tak prodloužili svoji sérii bez porážky už na devět zápasů, Cambuur po dvou po sobě jdoucích vítězstvích opět vyšel naprázdno a aktuálně okupuje patnáctou pozici.

Preview: FC Twente - Cambuur Leeuwarden

V rámci jednadvacátého kola Eredivisie zavítá na hřiště FC Twente probuzený Cambuur. Domácí budou bezesporu chtít s týmem bojujícím o sestup před vlastním publikem naplno bodovat a zmenšit tak ztrátu na vedoucí dvojici. Leeuwarden by naopak rád potvrdil dvě domácí vítězství i úspěchem proti Twente.

Cambuur Leeuwarden - SC Heerenveen 3:1

Ambiciózní Heerenveen se na jaře trápí. Po úvodním nepovedeném vystoupení proti Rodě se příliš nepředvedl ani v dnešním vyhecovaném souboji s Cambuurem, jemuž podlehl vcelku jednoznačně 1:3.

Preview: Cambuur Leeuwarden - SC Heerenveen

Navzdory svým tužbám nedokázal ambiciózní Heerenveen vstoupit do jarní části sezóny vítězně a jeho ztráta na čtvrtý Feyenoord narostla už na šest bodů. Situace to pro Srdíčka není nadvakrát příznivá, nic snadného je ovšem nečeká ani tentokrát, kdy zavítají na půdu doma zvlášť nepříjemného Cambuuru.

Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles 2:0

Fotbalisté Cambuuru zvládli své první střetnutí v novém roce a do tabulky si připsali velmi důležité tři body. V domácím prostředí přehráli Go Ahead 2:0 a v tabulce se vyhoupli z dvaceti body ze sedmnáctého na čtrnácté místo tabulky. Domácí byli v celém průběhu utkání lepším celkem a vytvořili si i více vyložených příležitostí, nakonec zaslouženě zvítězili.