Arminia Bielefeld Německo - Arminia Bielefeld - Zprávy

Další články

Lipsko na půdě skoro sestupujícího Bielefeldu míní ubránit čtvrtou příčku v tabulce

Už jen velmi malou naději na záchranu živí Bielefeld, který nejenže potřebuje bezpodmínečně porazit Lipsko, ale zároveň též doufat, že Stuttgart padne v souběžně hraném mači s Kolínem nad Rýnem. A navíc musí rovněž nutně vyrovnat a dotáhnout markantně horší skóre právě ve srovnání s aktuálně šestnáctým celkem tabulky. Čeká ho zkrátka jakási mission impossible.

Bielefeld zásluhou pozdní vlastní trefy prohrál s Bochumí a situaci v boji o záchranu nemá ve svých rukou

A to hned ze dvou důvodů. Zaprvé, nutně potřebuje, aby Stuttgart prohrál oba zbývající zápasy. Zadruhé, v posledním kole čeká na die Arminen RB Lipsko, které bojuje o Ligu mistrů. Zato v Bochumi můžou být s první sezonou po postupu mezi elitu maximálně spokojení. Zároveň si však musí být vědomí toho, že náročnější bývá až ta druhá.

Zachraňující se Bielefeld hraje o život, v Bochumi potřebuje konečně vyhrát

Tenhle zápas ještě definitivně nerozluští otázku druhého sestupujícího po Fürthu, každopádně může nabídnout několik nápověd. Tedy za předpokladu, že předposlední Bielefeld nedokáže urvat tři body na půdě Bochumi. Z obou celků ze Severního Porýní-Vestfálska prožívá určitě daleko poklidnější sezónu ten domácí, který už svůj prvotní cíl, tedy záchranu, nadobro splnil.

Důležitý mač mezi Arminií a Herthou vítěze nepoznal

Důležitý pochopitelně z hlediska udržení mezi německou elitou. Stará dáma k němu teď má hodně blízko, jelikož potřetí v řadě neprohrála. Naopak Bielefeld s velkou pravděpodobností obsadí nejlépe barážovou pozici.

Bielefeld v záchranářském souboji vyzve doma Herthu

Premiéra novému trenérovi Marcovi Kostmannovi před týdnem na lavičce Bielefeldu nevyšla. Arminii teče do bot, a protože na závěr sezóny narazí ještě na Lipsko, proti němuž se nějaký zisk bodů bude urvávat velmi složitě, jsou pro domácí následující dvě střetnutí klíčová. A to první v pořadí ji čeká s Herthou, která je v tuhle chvíli vzdálena jenom na rozdíl šesti bodů.

Kolín přiblížil Arminii sestupu a sám zůstává ve hře o poháry.

Tři kola před koncem soutěže zůstává na sestupových příčkách nadále Arminia Bielefeld. "Die Blauen" nezachytili začátek a v Kolíně nad Rýnem se dostali rychle do nesnází. Ještě v prvním poločase se jim sice podařilo vyrovnat, ale o další branky už se staraly jen domácí.

Rozjetý Köln zbrojí na Bielefeld, který bojuje o záchranu

V zápase Kölnu s Bielefeldem se střetnou dva soupeři, kteří řeší v bundesligové tabulce úplně rozdílné starosti. Zatímco Köln bojuje čtyři kola před koncem soutěže ze všech sil o účast v pohárové Evropě, Bielefeld je předposlední.

Bielefeld v boji o udržení v bundeslize mění trenéra

Čtyři kola před koncem Bundesligy se bude Arminia Bielefeld zachraňovat s novým trenérem. Po šesti prohrách z posledních sedmi zápasů klub propustil Franka Kramera a předposlední tým tabulky převzal kouč brankářů Marco Kostmann.

Bayern si jde nekompromisně pro titul, venku si poradil s Bielefeldem

Mnichovský Bayern ve 30. kole německé Bundesligy snadno porazil trápící se Bielefeld 3:0. Sestupem ohrožená Arminia si už v 10. minutě sama zavařila vlastním gólem Jacoba Laursena. Favorit zápasu pak ve zbytku utkání využil své převahy k dvěma dalším brankám. O jednu z nich se v závěru postaral mladík Jamal Musiala, který se prosadil poprvé od poloviny prosince.

Dva kroky od titulu: Zklamaný Bayern vyzve venku Bielefeld

Tvrdý direkt vystavil Bayernu ve čtvrtfinále Ligy mistrů Villarreal. Jestli v téhle sezóně jde mluvit o nějakém zásadním zklamání na straně mnichovského celku, pak je jednoznačně třeba ukázat na nečekaný konec v milionářské soutěži. Ve zbývajících pěti ligových zápasech tak bude usilovat o dokonání posledních krůčků k zisku titulu. Nyní se představí v Bielefeldu.

Wolfsburg doma jasně přehrál Bielefeld

Vlci potvrdili, že proti tomuto soupeři se jim dlouhodobě daří. Ve vzájemném klání nepoznali hořkost porážky od roku 2007. Za současné situace si po desátém vítězství vytvořili osmibodový náskok na barážovou pozici, kterou zásluhou lepšího skóre okupuje právě Arminia.

Wolfsburg chce utnout sérii tří porážek v řadě proti remízovému králi z Bielefeldu

Možná že samotná počáteční kola Bundesligy mohla naznačovat, že se Wolfsburg bude rvát o přední místa. Jenomže v průběhu sezóny se jeho výkonnost natolik zhoršila, že aktuálně se ho týkají jen boje o záchranu. Ne že by do nich byl namočen přímo, ovšem právě nynější mač může takové pořádky zásadně změnit. Bielefeld na něj ztrácí šest kol před koncem pět bodů.

Zápas Bielefeldu se Stuttgartem skončil remízou

Oba celky bojují o udržení, takže není divu, že oba chtěly vyhrát. Z dělby bodů budou mít patrně o něco větší radost hráči klubu z města automobilky Mercedes-Benz. Jednak proto, že vezou bod ze hřiště soupeře, a jednak kvůli tomu, že po osmadvaceti kolech stále mají alespoň ten jednobodový náskok na sestupové pásmo.

Uspěje Stuttgart konečně proti neoblíbenému Bielefeldu?

Jeden jediný bod dělí oba celky na chvostu bundesligového pořadí. Bielefeld a Stuttgart se ve zbytku sezóny budou muset potýkat s urputnými nástrahami záchrany, přičemž aktuálně jsou napřímo v pranici o dvě nesestupová místa i Augsburg a Hertha. Po reprezentační přestávce bude pro oba výběry bezpochyby dost zásadní, jak se odrazí do následujících klíčových týdnů.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele