1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Preview: Schalke 04 - 1. FSV Mainz 05

V páteční předehrávce uzavřou své podzimní účinkování dva spokojené týmy. Schalke je o bod druhé a za jistých okolností může přezimovat na čele, základním předpokladem však bude porazit Mainz, který do Gelsenkirchenu přijíždí s vizitkou nejlepšího nováčka.

1. FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 1:1

Stuttgart veze v rámci své ligové premiéry pod trenérem Grossem cenný bod z Mainzu. O vítěztsví přišel až gólem z pokutového kopu v 90. minutě, přesto se díky lepšímu skóre dostal z pásma sestupu na 15. příčku.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart

Překvapení podzimu, doma velice silný Mainz narazí na novým trenérem snad probuzený Stuttgart. Zatímco domácí své poslední utkání nezvládli a ve Frankfurtu i přes tradičně solidní výkon prohráli o dva góly, VfB si poradilo s velice důležitým utkáním základní skupiny Ligy mistrů a vítězství 3:1 si zajistilo postup do závěrečných kol.

Eintracht Frankfurt - 1. FSV Mainz 05 2:0

Z velice hektického a napínavého rýnsko-mohanského derby vyšel nakonec vítězně domácí Frankfurt. Eintracht se ale na vítězství pořádně nadřel, Mainz měl mnoho šancí a jen díky zaváhání hostujících zakončovatelů se ukázala branka stopera Franze, podpořená v nastavení ještě Meierovou trefou, vítěznou. Díky vítězství domácích se tabulka žádných změn nedočkala, pouze Eintracht stáhl náskok na devátou příčku na jedinný bod.

Preview: Eintracht Frankfurt - 1. FSV Mainz 05

Dva rivalové od řeky Mohanu se utkají v sobotní podvečer v Commerzbank-Areně. Domácí Eintracht Frankfurt patří zatím do průměru, zato nováček z Mainzu je velkým oživením této bundesligové sezóny a co se momentální situace týče, může dokonce pokukovat po pohárech.

1. FSV Mainz 05 - Hamburger SV 1:1

Jen bod si HSV veze z Mainzu, přesto se však díky prohře Hoffneheimu posouvá tabulkou vzhůru a minimálně do zítřejšího utkání Bayernu čtvrtou příčku udrží. Utkání gólově načal hostující Torun, který se trefil už ve třetí minutě. Až pět minut před koncem na jeho trefu po chybě Rozehnala odpověděl domácí kapitán Hoogland a FSV tak remízou 1:1 potvrdilo domácí neporazitelnost.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - Hamburger SV

S Hamburkem to jde před zimní přestávkou z kopce. Fotbalisté z města velkých lodí nevyhrávají a tomu úměrně klesají tabulkou směrem dolů. Se ziskem pouhých dvou bodů z posledních třech ligových utkání bylo HSV odsunuto a na pátou příčku. Na šesté na svou šanci čeká překvapení sezony, ve formě hrající Mainz, který by se domácím vítězstvím mohl posunout na pohárové příčky a Hamburg z nich sesadit.

Borussia Dortmund - 1. FSV Mainz 05 0:0

Jürgen Klopp ve svém prvním zápase proti bývalému klubu uhrál bod, bojovné střetnutí branku nenabídlo. Dortmund měl o trochu navrch, Mainz ale předvedl dobrý výkon v defenzivě, a tak se konečná remíza dá považovat za zaslouženou.

Preview: Borussia Dortmund - 1. FSV Mainz 05

Bundesliga se v sobotu bude hrát i na Westfálském stadionu, kde domácí Borussia Dortmund uvitá 1.FSV Mainz 05. Borussia se pomalu ale jistě rozjíždí, posledních 5 zápasů neokusila hořkost porážky a výhrou nad Mainzem se chce posunout do vyších pater tabulky. Tam však již poněkud překvapivě sídlí její sobotní protivník, který rozhodně nejede do Dortmundu pro porážku.

1. FSV Mainz 05 - 1. FC Norimberk 1:0

V souboji dvou nováčků vyhráli domácí a nutno poznamenat, že i zaslouženě. 1.FSV Mainz tato výhra posunula již na pěkné 6. místo v tabulce, poražený Norimberk se nyní nachází o 10 příček níže.

Ivanschitz je ve formě, Constantini ho ale ignoruje

Trenér rakouské reprezentace Dietmar Constantini včera zveřejnil nominaci na přátelské utkání proti Španělsku, k úžasu mnoha lidí v ní však opět chyběl Andreas Ivanschitz. Záložník Mainzu má momentálně parádní formu, podle Constantiniho se ale jeho tým v posledních utkáních zlepšoval i bez něj...

Preview: 1. FSV Mainz 05 - 1. FC Norimberk

Mainz udělá vše pro to, aby se i po dvanáctém kole mohl pyšnit nedobytným Bruchweg Stadionem. Právě domácí prostředí letos přináší Mainzu nejvíce bodů, vždyť zde padly už i týmy jako Bayern nebo Hoffenheim a nejinak by tomu mělo být i s Norimberkem.

VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05 3:3

V napínavém utkání plném gólů nakonec Mainz na Wolfsburgu vyválčil bod. Domácí záhy po brance Martinse vedli, stejný hráč vedení v 20. minutě zdvojnásobil, hosté však ještě do přestávky srovnali krok góly Amriho a Ivanschitze. Pět minut před koncem našel Hoogland odpověď i na Misimovićův gól z 64. minuty a oba týmy se tak díky získanému bodu svorně posunuly před Hoffenheim, který ještě duel v rámci 11. kola ještě čeká.

Preview: VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05

V sobotu zavítá do vyprodané Volkswagen Arény soused Wolfsburgu z ligové tabulky - 1.FSV Mainz 05. Zatímco Vlci po menším herním výpadku nacházejí ztracenou formu z minulé sezóny, tak Mainz předvádí výkony jako na houpačce. Jednou vyhraje, jednou prohraje. Přesto se jako nováček drží se 17 body na pěkném 8. místě, jen o příčku níže než právě loňský mistr z Wolfburgu.

1. FSV Mainz 05 - SC Freiburg 3:0

Mainz si, jak napovídá samotný výsledek, hladce poradil s Freiburgem, drží domácí neporazitelnost a posunul se na sedmou příčku. Velkou zásluhu na tom má dvougólový střelec Hoogland, druhý v pořadí je Andreas Ivanschitz - rakouský fotbalista jeden gól dal, na jeden přihrál a v tabulce kanonýrů se s pěti góly osamostatnil na třetí pozici.