1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Mainz si rozdělil body s Herthou, která zůstává s sestupovém pásmu

Mainz remizoval 1:1 v odloženém zápase s Herthou BSC. Oba góly padly v prvním poločase, ve druhé půli byli aktivnější domácí, avšak největší neproměněnou šanci zápasu spálil v 83. minutě hostující Piątek.

Hertha se vrací po karanténě zápasem s Mainzem, o udržení musí zabojovat

Poslední zápas před nařízenou karanténou odehrála Hertha Berlín 10. dubna. První dohrávka čeká tým z hlavního městě Německa již v pondělí 3. května na půdě Mainzu.

Mohuč šokovala Bayern, ten tak musí mistrovské oslavy odložit

Mistrovské oslavy Bayernu se přece ještě odkládají. Svěřenci trenéra Hanse-Dietera Flicka totiž nedokázali překvapivě skolit o záchranu usilující Mohuč, která si naopak připsala na své konto nečekané tři body do urputného boje na spodních patrech tabulky. Alespoň pozitivní zprávou je pro Stern des Südens plnohodnotný návrat útočníka Roberta Lewandowského.

Vrací se Lewandowski. Bayern může v Mohuči oslavit bundesligový titul

Poslední krůček potřebují udělat fotbalisté Bayernu k definitivnímu prvenství v Bundeslize. Pokud potvrdí roli favorita a vyhrají v Mohuči, o zisk ligového titulu je již nikdo nepřipraví, v opačném případě budou muset počkat, jak si v neděli povede druhé Lipsko ve svém souboji se Stuttgartem. Každopádně se hostům vrací konečně uzdravený snajpr Robert Lewandowski.

Mohuč vyhrála v Brémách a učinila další významný krok k udržení

Dánský kouč Bo Svensson převzal die Nullfünfer během nepříznivé situace v lednu letošního roku. A sázka na bývalého obránce, který během hráčské kariéry v Mohuči působil, se zatím vyplácí. Naopak Werder připisuje šestou porážku v řadě. A není vyloučeno, že si po roce opět zahraje baráž o udržení.

V důležitém záchranářském souboji se střetne Werder s Mainzem

Oba kluby stále bojují o udržení a před vzájemným kláním oba také dělí pouhé dva body, ačkoli Die Nullfünfer mají odložené utkání s Herthou k dobru. Zato Brémy budou v první řadě chtít zastavit sérii porážek, která započala už před pěti zápasy.

Mohuč urvala v závěru na půdě Kolínu nad Rýnem důležité vítězství

Ne, že by bylo o sestupujících z Bundesligy definitivně rozhodnuto, v žádném případě, ale výsledek tohoto utkání minimálně naznačil, že aby se Kolín nad Rýnem opravdu udržel na nejvyšší úrovni, bude muset ve zbytku sezóny vážně zabrat. Tato porážka s Mohučí byla již šestou z posledních osmi klání a znamenala vlastně stvrzení jeho aktuální sedmnácté příčky.

Jeden z klíčových mačů o záchranu na pořadu dne: Kolín nad Rýnem vyzve Mohuč

Kolín nad Rýnem i Mohuč čeká v rámci osmadvacátého kola Bundesligy jeden z klíčových soubojů o záchranu. Oba celky se nacházejí na chvostu tabulky, dělí je rozdíl pouhých dvou bodů v nynějším průběžném pořadí a mají možnost vyhoupnout se z červených příček výše. K tomu, aby tomu nebylo jen na krátkou chvilku, by potřebovaly bezpodmínečně zvítězit.

Duel dvou sestupem ohrožených týmů vítěze nepoznal

Zatímco Arminia nadále podává nevyrovnané výkony, které ji udržují v sestupovém pásmu, Mohuč se v posledních týdnech zlepšila. A přestože tentokrát nevyhrála, prodloužila sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy. Díky tomu se podařilo vyšplhat na prozatímní čtrnáctou příčku.

V důležitém zápase se na stadionu v Mohuči představí Bielefeld

Oba celky bojují o záchranu v Bundeslize. O něco lépe jsou na tom zatím die Nullfünfer, kteří v posledních třech duelech neprohráli a z jejich výkonu už delší dobu čiší odhodlanost. Ovšem Arminia rovněž v žádném případě nepovažuje sestup za hotovou věc.

Ozvěny z Bundesligy: Stará škola i módní trendy. Boj o záchranu má různé podoby

Mainz po nepovedeném podzimu zásadně změnil vedení boje a po nečekané výhře na hřišti Hoffenheimu konečně opustil sestupové vody. Bielefeld sáhl k trenérské výměně teprve nedávno, svěží vítr však proti Lipsku na body nestačil. A v Kolíně se trenér drží svého kormidla zuby nehty. Jak vidno, každý klub přistupuje k záchranářským bitvám různě. Která strategie je tedy nejlepší?

Mainz se dostal ze setupového pásma, výhru vystřelil hlavou Kohr

Mainz dokázal v neděli po poledni zvítězit poměrem 2:1 na půdě Hoffenheimu a poprvé v letošním kalendářním roce se dostal ze sestupového pásma. Všechny tři góly padly v prvním poločase.

Vymaní se Mohuč konečně ze sestupových pozic? Zavítá na půdu Hoffenheimu

Situace kolem Hoffenheimu směřuje k tomu, že si příští sezónu evropské poháry, podobně jako letos, prostě nezahraje. Mužstvo kouče Sebastiana Hoenesse není schopné udržet konstantní výkonnost, a i proto se nachází aktuálně jen ve středu tabulky. Před nadcházející reprezentační přestávkou přivítá lepšící se Mohuč, která horlivě usiluje o ligovou záchranu.

Mohuč nejtěsnějším možným rozdílem porazila Freiburg

Die Nullfünfer v posledních týdnech ukazují, že to se setrváním v německé nejvyšší soutěži myslí vážně. Tentokrát o svém vítězství rozhodli v závěrečné desetiminutovce. Pro Freiburg to byla devátá porážka v probíhající sezoně.

Freiburg se proti Mohuči touží vrátit na vítěznou vlnu

Svěřenci Christiana Streicha měli velice dobře nakročeno na pohárové příčky. Jenže dvě porážky z posledních tří duelů zanechaly Freiburg na osmém místě. Teď natrefí na Mohuč, která věří, že se vyšplhá minimálně na barážovou pozici.