FC Astana Kazachstán - FC Astana - Zprávy

Jablonec má chytré hráče, nesmíme jim dát prostor, varuje Babajan

Stejně důležitý jako pro Jablonec je čtvrteční vzájemný zápas v Evropské lize i pro Astanu. Ti se totiž mohou v případě výhry už hodně přiblížit postupu ze skupiny, ale v případě porážky si mohou postupové boje hodně zkomplikovat. Trenér Grigorij Babajan proto nehodlá nic podcenit a varuje své svěřence hlavně před ofenzivní silou Severočechů.

Jablonec zkusí překvapit výhrou v Astaně a zvýšit šance na postup

Jablonečtí ve čtvrtek zkusí oživit naděje na postup v Evropské lize. Severočeský nováček hlavní fáze soutěže je se dvěma body poslední a ve čtvrtém utkání na hřišti lídra tabulky Astany potřebuje bodovat, nejlépe zvítězit. Hosté se však budou muset na půdě čerstvého kazašského mistra vyrovnat s umělým trávníkem i pětihodinovým časovým posunem.

Jablonec doma rychle vedl, s Astanou nakonec remizoval 1:1

Jablonečtí ve 3. kole Evropské ligy doma remizovali 1:1 s Astanou a do skupiny K si připsali druhý bod. Zůstávají však na posledním místě se ztrátou tří bodů právě na kazašský celek a Dynamo Kyjev, které se dělí o vedení v tabulce.

Trenér Jablonce Rada varuje před zkušeností a kvalitou Astany

Ačkoli hráči Astany nepředstavují zvučného soupeře, trenér Jablonce Petr Rada varuje před jejich kvalitou a zkušeností. Ve čtvrtečním vzájemném utkání Evropské ligy proto vyhlíží dobrý výkon svého týmu, který potřebuje vyhrát, aby se držel v boji o postup.

Jablonec potřebuje k oživení šancí na postup porazit Astanu

Jablonecké čeká ve čtvrtek zřejmě klíčové utkání ve skupině Evropské ligy. Po dvou zápasech jsou na posledním místě čtyřčlenné tabulky s jediným bodem, a pokud chtějí dál reálně pomýšlet na postup, potřebují doma porazit vedoucí Astanu. Severočeši chtějí proti kazašskému mistrovi navázat na sérii čtyř výher z domácí ligy, především pak na sobotní drtivé vítězství 6:0 z Příbrami.

FC Astana - Stade Rennes 2:0

Rennes opět klopýtlo a z Kazachstánu se vrací bez bodů! O šok základních skupin Evropské ligy se postarala Astana, která nejenže neinkasovala ani jednu branku, ale díky trefám Zajnutdinova s Tomasovem nad slavnějším sokem zvítězila!

Preview: FC Astana - Stade Rennes

Na dalekou cestu do Kazachstánu se vydalo Rennes, které se po prvním kole základních skupin Evropské ligy ocitlo na čele tabulky, aby čelilo vždy nepříjemné Astaně. Té se také vstup do této soutěže vydařil a urvala překvapivý bod na půdě Dynama Kyjev. Jedno mají oba kluby paradoxně společné, rozhodly totiž o svých posledních úspěších až v závěru.

Dynamo Kyjev - FC Astana 2:2

Dynamo bylo v tomto souboji mírným favoritem, jenže úvodní zápas základní skupiny Evropské ligy mu nevyšel úplně podle představ, hned dvakrát ztratilo průběžné vedení, přitom napodruhé o něj přišlo až v páté minutě nastavení druhé půle. Astana bere bod rozhodně všemi deseti. Získala zkrátka dobrý příslib do budoucna.

Preview: Dynamo Kyjev - FC Astana

Dynamo Kyjev začne skupinovou fázi Evropské ligy doma na stadionu Olimpijskyj proti Astaně. Svěřenci trenéra Alexandra Chackeviče chtějí dát zapomenout na vyřazení z Ligy mistrů i herní trápení z domácí soutěže. S Astanou se utkají vůbec poprvé v historii.

Sporting CP vysoko remizoval s Astanou a po venkovní výhře bere postup

Sporting Lisabon postupuje po dramatickém zápase na vlastním hřišti. Po venkovní výhře 3:1 doma s Astanou vysoko remizoval 3:3.

Preview: Sporting CP - FC Astana

V úvodním vyřazovacím kole Evropské ligy je málo téměř "rozhodnutých" utkání, ovšem souboj portugalského Sportingu s kazašskou Astanou mezi ně určitě patří. Lisabonský klub předvedl na umělé trávě čtvrtečního protivníka solidní výkon a do domácí odvety si přiváží hodně nadějný výsledek 3:1. V Astaně sice brzy prohrával, jenže krátce po přestávce skóroval hned třikrát během sedmi minut a je jednou nohou v osmifinále EL.

Sporting otočil utkání s Astanou a nasázel jí tři branky

Portugalský Sporting sice v Kazachstánu začal hodně bídně a ještě v poločase prohrával o jednu branku, ale po změně stran vešel na hřiště úplně jiný tým. Domácí najednou znejistěli a Sporting jim zasadil tři rychlé údery. Astaně moc neprospělo ani vyloučení Logvinenka, bez nějž už nedokázala hosty reálně ohrozit.

Preview: FC Astana - Sporting CP

Úvodní zápas vyřazovací fáze Evropské ligy se odehraje v Kazachstánu, kde se překvapení základních skupin z Astany pokusí zaskočit velkého portugalského favorita. FC dokázal postoupit mezi dvaatřicítku nejlepších na poslední chvíli, v závěrečném kole potřeboval zvítězit v Praze nad Slavií a to se mu povedlo. Sporting se přesunul do EL z nejprestižnější evropské klubové soutěže, ve skupině D obsadil třetí pozici.

Trenér Stojlov nakonec zůstane v Astaně, s níž vyřadil Slavii

Bulharský trenér Stanimir Stojlov změnil názor a bude pokračovat na lavičce fotbalistů Astany, které před měsícem na úkor pražské Slavie dovedl do vyřazovací fáze Evropské ligy. Padesátiletý kouč působí v klubu z metropole Kazachstánu od roku 2014 a získal s ním čtyři ligové tituly za sebou.

Stojlov navzdory historickému postupu s Astanou u týmu skončí

Přestože trenér Stanimir Stojlov dovedl ve čtvrtek fotbalisty Astany po nečekané výhře 1:0 na hřišti pražské Slavie k historickému postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy, u týmu s největší pravděpodobností nebude pokračovat. Padesátiletému bulharskému kouči 31. prosince vyprší smlouva, a protože nedostal nabídku na její prodloužení, počítá s tím, že skončí.