Frosinone Calcio Itálie - Frosinone Calcio - Zprávy

Frosinone chce v Turíně překvapit i za pomoci mladíků z Juventusu

Jako první týmy nedělního programu 26. kola Serie A se do sebe pustí jasný favorit v podobě Juventusu a zcela jasný outsider, Frosinone. Hosté udržují s Juventusem čilé obchodní vztahy a doufají, že jim několik mladých hvězdiček pomůže překonat domácího velikána.

Střelecké převaze Frosinone se postavil mladý host z Juventusu

AS Řím zvítězil ve 25. kole Serie A na hřišti Frosinone 3:0. Domácí ovšem v první půli Giallorossi výrazně přestříleli, žádnou ze svých šancí ale do zdárného konce nedovedli. Zato Vlci jednu z mála příležitostí v úvodním dějství využili, když ve 38. minutě nechytatelně zakončil odvážnou individuální akci 18letý stoper Dean Huijsen. Nizozemec, který v hlavním městě hostuje z Juventusu, se v posledních třech ligových duelech prosadil již podruhé.

Učitel se pokusí zvládnout roli outsidera proti svému žákovi

Trenér Eusebio Di Francesco, bývalý hráč AS Řím, trénoval klub z hlavního města dva roky. A mezi svými žáky měl i Danieleho De Rossiho. Ten se proti svému někdejšímu trenérovi v neděli večer postaví coby trenér AS a bude chtít bodovat.

Strádající Fiorentinu vyprovodili z měsíční krize probuzení střelci, trefil se i Barák

Fiorentina porazila ve 24. kole Serie A Frosinone 5:1. Domácí o vítězství rozhodli dvěma góly už během prvních 19 minut. Nejprve rozvlnil síť nováčka host z Říma Andrea Belotti, jemuž na premiérový zásah ve fialovém dresu přihrával Jonathan Ikoné. Francouzský záložník, který dosud čekal na první "kanadský bod" v ročníku, vzápětí výhru toskánskému klubu tečovanou ranou pojistil. Fialky, za něž se krátce po svém příchodu na trávník prosadil i Antonín Barák, tak v soutěži triumfovaly poprvé od konce prosince.

Toskánsko uvidí souboj dvou trápících se mužstev. Fiorentinu navštíví Frosinone

Fiorentina se v neděli po obědě opět postaví proti Frosinone, jak už bývá dobrým zvykem u těchto dvou soupeřů. Bilanci na stadionu Artemia Franchiho mají ale vyrovnanou. Každopádně Viola je v jasně lepším postavení než nováček z Frosinone a bojuje o poháry.

Araby vytipovaný host z Juventusu nedotáhl Frosinone k historickému skalpu AC

Frosinone prohrálo ve 23. kole Serie A s AC Milán 2:3. Hostujícího favorita přiblížila k třetí venkovní výhře v řadě hlavička Oliviera Girouda, jenže krátce nato srovnal z penalty Matías Soulé. Kmenový hráč Juventusu, jenž v průběhu zimního přestupového období odmítl přesun do Saúdské Arábie, pak po změně stran asistoval u branky, která nechala fanoušky snít o premiérovém triumfu nad Rossoneri v historii. Miláňané ovšem odpověděli stejnou mincí a vedení opět strhli na svou stranu, když se devět minut před koncem prosadil Luka Jović, jenž se dostal na hřiště o pouhých několik desítek vteřin dříve.

Frosinone čeká svátek, přijede AC Milán

AC Milán prováhal minulý týden možnost přiblížit se druhému Juventusu, a tak zůstává se sedmibodovým odstupem až třetí. V rámci 23. kola zavítají Rossoneri na půdu Frosinone, které sice zastavilo negativní trend porážek, ale pořád zůstává v sestupovém ohrožení.

Frosinone těžilo z jen napůl přesné mušky Slováků a poprvé od září venku bodovalo

Frosinone po čtyřech měsících neodcházelo z venkovního klání Serie A poraženo, když v jejím 22. kole remizovalo ve Veroně 1:1. Domácí dostali už v úvodní půli k dispozici hned dvě penalty, a zatímco ta první v podání Ondreje Dudy zůstala nevyužita, jeho reprezentační kolega Tomáš Suslov byl úspěšnější. Lednovými odchody opor stižený Hellas se ale z výhry neradoval, jelikož v 58. minutě srovnal Kaio Jorge.

Hellas bojuje o záchranu, Frosinone je na tom lépe

Velmi důležitý duel má před sebou Hellas. Veronský celek doma přivítá Frosinone, které sice má k dispozici bodový "polštář", ale i ono je spojováno s bojem o záchranu.

Hibernujícímu Frosinone rozlepila víčka povedená druhá půle

Hráči Frosinone po více než měsíčním čekání bodovali, když ve 21. kole Serie A porazili Cagliari 3:1. Navzdory probíhajícímu Africkému poháru byli velmi vidět právě hráči z černého kontinentu, ale zatímco šance domácího Walida Cheddiry zůstaly nevyužity, v barvách Rossoblu se ve 26. minutě radoval ze svého vůbec prvního gólu v seniorském fotbale Ghaňan Ibrahim Sulemana. Ve druhé půli však Canarini po hřišti takřka létali a jejich aktivita byla odměněna obratem, který dokonal z přímého kopu Matías Soulé. Jakub Jankto sledoval utkání jen z lavičky.

Frosinone hostí v souboji nováčků Cagliari, oba týmy dělí jen bod

Frosinone se po dobrém startu poslední dobou hodně trápí a situace je tak vážná, že trenér Eusebio Di Francesco hraje o své zaměstnání. Jeho vyhlídky se mu v neděli krátce po obědě pokusí znepříjemnit další legenda calcia, Claudio Ranieri se svým Cagliari.

Gólový uragán Atalanty odvál Frosinone z cesty už zkraje utkání

Atalanta v zápase 20. kola Serie A porazila tápající Frosinone 5:0. Na domácím stadionu rozhodla během první čtvrthodiny, kdy se postupně trefili Teun Koopmeiners, Éderson a Charles De Ketelaere. Celek z Bergama se tak posunul na páté místo s jednobodovou ztrátou na čtvrtou Fiorentinu. Canarini po další prohře naopak hledají ztracenou formu. V lize padli popáté v řadě, a po povedeném vstupu do sezony tak nováček dál klesá směrem k sestupovým příčkám.

Atalanta se může posunout na šestou příčku

Atalanta Bergamo přivítá v pondělní dohrávce Frosinone a v případě vítězství se posune na šesté místo tabulky. Hosté budou v Gewiss Aréně v pozici outsidera, ale potřebují bodovat, aby se více vzdálili sestupovým příčkám.

Ženská sudí tentokrát Frosinone štěstí nepřinesla. Monza zaplatila za výhru ztrátou brankáře

Monza zvítězila v 19. kole Serie A na hřišti Frosinone 3:2. Hosté si v první půli vypracovali dvougólový náskok, o který se úvodní brankou a následnou asistencí zasloužil Dany Mota, jenž se rovněž postaral o poslední výhru Lombarďanů. Ti tak sice ukončili třízápasové čekání na vstřelenou branku i vítězství, kaňku na přesvědčivém výkonu však udělala gólmanská stálice Michele Di Gregorio, jenž musel na sklonku úvodního dějství střídat kvůli zranění. Domácím tak nepomohla ani rozhodčí Maria Sole Ferrieri Caputiová, která na tomto stadionu již řídila vítězný říjnový duel Canarini s Veronou.

Monza hledá střelce, své štěstí zkusí proti Frosinone

Frosinone se v sobotu od tří hodin představí na domácí půdě proti Monze a doufá, že napodobí skoro dva roky starý úspěch s ní. Jenže po úvodní extázi se Frosinone poslední dobou moc nedaří a Monza pro něj nebude snadným soupeřem.