SC Bastia Francie - SC Bastia - Zprávy

Preview: SC Bastia - Montpellier HSC

V souboji dvou celků středu tabulky přivítá nováček z Bastie mistrovský Montpellier, který po sezoně opustí úspěšný kouč René Girard - a obránce Daniel Congré je pevně odhodlán připravit svému šéfovi na závěr roku příjemnou rozlučku.

Olympique Marseille - SC Bastia 2:1

Až devět minut před koncem rozhodla druhá trefa utkání Andrého-Pierre Gignaca o vítězství Marseille 2:1 nad Bastií. Domácí tak stále živí naději na zisk ligového titulu, tři body jí ale hlavně asi definitivně pojistily druhou příčku a tedy účast v Lize mistrů pro příští sezónu. Hosté si naopak na rozhodující výsledek k záchraně musí počkat.

Preview: Olympique Marseille - SC Bastia

Marseille už má před sebou jen jediný cíl - udržet druhou příčku a hrát v příštím ročníku Ligu mistrů. Všechno má ve svých rukách, zároveň rozehráno hodně slušně. Na třetí Lyon drží čtyři kola před koncem náskok čtyř bodů, který si může prohrát asi jen sama. Bastia by naopak ráda udělala poslední krůčky k záchraně.

SC Bastia - Toulouse FC 0:0

Souboj dvou týmů ze středu tabulky skončil vcelku očekávanou remízou - ani Bastia, ani Toulouse se nedokázaly brankově prosadit a rozdělily si po bodu.

Preview: SC Bastia - Toulouse FC

Především dobře organizovaná defenziva by měla dnes Bastii pomoci k bodovému zisku. Nováček soutěže se dnes utká s Toulouse.

SC Bastia - Lille OSC 1:2

Posledních pět minut zápasu bylo rozhodujících. Bastia na svém hřišti velice dlouho držela nadějné vedení 1:0, nicméně během méně než deseti minut o jakýkoliv nárok na bodové ohodnocení ztratila. Lille tak nadále může pomýšlet na kvalifikaci do Ligy mistrů.

Preview: SC Bastia - Lille OSC

Podaří-li se Lille zopakovat výkon z posledního ligového zápasu proti Marseille, nemusí se obávat. Na Bastii by to stačit mělo. To si myslí obránce hostujícího celku Aurélien Chedjou.

FC Lorient - SC Bastia 4:1

Pohárové naděje Lorientu stále žijí! Bretaňský klub díky drtivé výhře 4:1 nad Bastií poskočil na osmé místo a na Saint-Étienne ztrácí sice těžko, ale přece jen stáhnutelných sedm bodů.

Preview: FC Lorient - SC Bastia

Bastia bude v tomto zápase chtít navázat na gólové hody z předchozích zápasů. Nováčka soutěže dnes očekává domácí Lorient, jenž se musí smířit s koncem nadějí na účast v evropských pohárech.

SC Bastia - Stade Brestois 4:0

Bastia má možná definitivně vyhráno - do konce ligy sice zbývá ještě sedm kol, ale devítibodový náskok společně s aktuální formou prozrazují, že loňský vítěz Ligue 2 s největší pravděpodobností prvoligovou příslušnost udrží. U Brestu je tomu přesně naopak - záchranářský cíl se začíná povážlivě bortit..

Preview: SC Bastia - Stade Brestois

Brest se poprvé v sezoně představí pod novým koučem Corentinem Martinsem. A toho na úvod rozhodně nečeká jednoduchá práce, Brest zajíždí na horkou korsickou půdu, kde se utká s konkurentem v boji o udržení z Bastie.

Valenciennes FC - SC Bastia 3:4

Sedmigólová přestřelka nakonec lépe vyzněla pro Bastii, která si díky třem bodům upevnila pozici ve středu tabulky daleko od sestupového pásma. Valenciennes si naopak svého soupeře připustila k tělu a je jen zásluhou lepšího skóre výše postavené. A dá se říci, že domácí mají po této porážce definitivně po nadějích účastnit se evropských pohárů příští sezónu.

Preview: Valenciennes FC - SC Bastia

Jediné vítězství v posledních deseti zápasech, posledních pět ligových utkání bez výhry. Valenciennes nadále klesá tabulkou. Zastaví jeho volný pád již duel s Bastií?

SC Bastia - Olympique Lyon 4:1

Neuvěřitelně úspěšný zápas odehráli hráči Bastie proti Lyonu, adeptovi na ligový titul. Míč měli domácí v držení jen v jedné třetině celého odehraného času, přesto soupeři dokázali nasázet hned čtyři branky. OL naprosto selhal v útoku, nedokázal si vytvořit prakticky žádný tlak, přičemž o jediný úspěch se z jediné střely na branku postaral Lisandro López.

Preview: SC Bastia - Olympique Lyon

Pouze dvakrát z posledních šesti zápasů se Lyonu podařilo obrat své soupeře o všechny body. Sedminásobný francouzský šampion má nyní příležitost snížit vedení Paris Saint-Germain na jediný bod. Pro to ale musí zvítězit na horké korsické půdě, míří do Bastie.