EA Guingamp Francie - EA Guingamp - Zprávy

Preview: EA Guingamp - AS Monaco

Poslední utrpěný debakl na půdě PSG znamenal pro Monaco hodně velké vystřízlivění. Ačkoli má stále vše ve svých rukou a pořád před tímto kolem disponoval čtyřbodovým náskokem před svými pronásledovateli z Marseille a Lyonu, neměl by si podobné výpadky do konce sezóny více dovolovat. Napravit situaci se bude snažit v Guingampu.

Lille OSC - EA Guingamp 2:2

Lille bere z domácího zápasu proti Guingampu jen bod a vzhledem k průběhu ho to musí pořádně mrzet. Ještě v nastavení totiž domácí vedli o dvě branky a málokdo pochyboval, že vedení ještě ztratí. A přesně to se stalo, v první minutě nastavení si nejprve vstřelil vlastní gól Mujica a ve čtvrté minutě srovnal na konečných 2:2 Jimmy Briand.

Preview: Lille OSC - EA Guingamp

Devět utkání v řadě se Lille nepodařilo uzmout vítězství. Naposledy tomu bylo na konci ledna proti Štrasburku, od té doby získalo jen tři body a nachází se na předposledním místě tabulky. Na jeho půdu tentokráte zavítá v pohodě hrající Guingamp, který se díky posledním dvěma výhrám znovu vyhoupl do středu tabulky a je prakticky zachráněný.

EA Guingamp - ES Troyes 4:0

Jestliže Troyes pomýšlelo proti Guingampu na bodový zisk, muselo být hodně zklamáno. Nejenže body nezískalo, ale ještě přitom utrpělo čtyřbrankový příděl. Guingamp měl po celých devadesát minut zápas plně pod kontrolou.

Preview: EA Guingamp - ES Troyes

Guingamp hostí Troyes pro kterého je to další veledůležitý zápas v boji o záchranu. Troyes by potřebovalo nutně zvítězit, ale na Roudourou to bude mít velmi složité. Tři body si odtud odvezlo před třinácti lety, tehdy ještě v druholigové soutěži.

EA Guingamp - Girondins Bordeaux 2:1

Bordeaux ani na šestý pokus nezvítězilo a za uplynulý měsíc si připsalo jen dva body. Girondins tentokrát nestačili na Guingamp, který podobnou sérii konečně utnul. Zápas na stadionu Roudourou rozhodly dvě branky v rozmezí od 55. do 59. minuty, o které se postarali Greniér respektive Diallo. Hosté stačili deset minut před koncem jen korigovat.

Preview: EA Guingamp - Girondins Bordeaux

Guingampu uplynulé dva měsíce nevyšly vůbec podle představ. Ze sedmi posledních utkání vydoloval jen jedno vítězství, už třikrát v řadě padl, a tak pro něj reprezentační přestávka určitě přišla na řadu v pravou chvíli. Jestli správně zmobilizoval své síly, rozhodně ukáže zápas proti Bordeaux, které také v posledních týdnech nijak neválelo.

AS Saint-Étienne - EA Guingamp 2:0

ASSE opět zabralo a sérii neporazitelnosti protáhlo už na osm zápasů. Guingamp oproti tomu v této fázi sezony poněkud stagnuje.

Preview: AS Saint-Étienne - EA Guingamp

Sedmkrát v řadě St. Étienne neprohrálo, nachází se v klidném středu tabulky a reálně ještě může zaútočit na příčky zajišťující evropské poháry. V posledních třech kolech ovšem získalo vždy pouze plichtu a takové výsledky ho nemohly posunout výše. Proti Guingampu bude favoritem, byť jeho protivník urval v tomto ročníku jen o jeden bod méně.

EA Guingamp - OGC Nice 2:5

Možná nejlepší zápas v dresu Nice prožil Alassane Pléa, který ještě na jaře loňského roku musel přetrpět ošklivé zranění kolene, a i když v této sezóně střelecky dosud tolik nezářil, svými čtyřmi brankami doslova pohřbil Guingamp. Domácí tak ani náhodou nenapravili minulý mizerný výkon v Angers, hosté naopak navázali na své předchozí vítězství nad Lille.

Preview: EA Guingamp - OGC Nice

Po pěti kolech strádání se Nice konečně před týdnem podařilo v Ligue 1 zvítězit. Na půdě Guingampu by zcela určitě chtělo na svůj výkon proti Lille navázat, jenže obejít se bude muset bez svého útočného motoru v podobě Maria Balotelliho. To je rozhodně dobrá zpráva pro jeho protivníka, který za OGC aktuálně zaostává jen o čtyři body.

Angers SCO - EA Guingamp 3:0

Při přesvědčivém vítězství Angers nad Guingampem sehrály důležitou roli dvě věci. Jednak brzký gól, a jednak forma Karla Toko Ekambiho.

Preview: Angers SCO - EA Guingamp

Angers bude chtít navázat na výhru v Lille. Guingamp má však na kontě čtyřzápasovou sérii bez porážky, díky které se dostal do klidného středu tabulky, kde hodlá minimálně setrvat.

EA Guingamp - FC Metz 2:2

Mety proti Guingampu dvakrát vedly, ale nakonec zápas skončil remízou. Jeden bod je však pro Hantzův tým málo. Ačkoliv stále se bude hrát ještě jedenáct kol. I když vezmeme-li v potaz fakt, že na záchranu bývá v Ligue 1 nutné nasbírat čtyřicet bodů, je zřejmé, že Les Grenats čeká hodně, hodně těžká práce.

Preview: EA Guingamp - FC Metz

Guingamp by si mohl po tomto kole v tabulce o nějaké to místečko polepšit. Musí pro to udělat zdánlivou maličkost - porazit poslední Mety. Jenže ty už prokázali, že o prvoligovou příslušnost ještě hodlají zabojovat.