AC Ajaccio Francie - AC Ajaccio - Zprávy

Lyon na úvod těsně přehrál ligového nováčka z Ajaccia

Stalo se tak díky návratu ztraceného syna Alexandre Lacazetta, jenž po pěti letech v Arsenalu zamířil zpátky do Lyonu, aby se hned postaral o vítěznou trefu. Vypadá to, že Medvědi budou muset doufat, že Korsika bude pro ostatní týmy z pevniny tradičně neoblíbenou destinací.

Lyon hodlá cílit na top trojku, nový ročník Ligue 1 zahájí s Ajacciem

Hlubokým zklamáním skončila loňská sezóna pro Lyon, jednoho z francouzských velikánů, který v Ligue 1 bral až osmou příčku a ztratil možnost kvalifikovat se do evropských pohárů. Letos určitě nemíní něco takového opakovat, a že tentokráte bude atakovat pozice v popředí, může naznačovat i aktivita na přestupovém trhu. Svou cestu za úspěchy začne proti Ajacciu.

Největší korsické kluby asi vyklidí pozice v prvních dvou ligách

Nejprve finanční kontrolor francouzských soutěží DNCG vyloučil z druhé ligy AC Ajaccio, nyní došla řada také na SC Bastii, která přitom teprve před měsícem spadla z Ligue 1. Nyní by oba celky kvůli špatnému finančnímu zdraví měly od příští sezony působit ve třetí lize zvané National...

AS Saint-Étienne - AC Ajaccio 3:1

Fotbalisté St. Étienne nenechali nikoho na pochybách, poslední Ajaccio skolili bez větších problémů 3:1, ale i tak na ně zbyla pouze čtvrtá příčka, z níž postupují do Evropské ligy. Třetí Lille si totiž Ligu mistrů pojistilo výhrou v Lorientu. Hosté zaznamenali poslední prvoligový čestný úspěch ve druhé minutě nastavení.

Preview: AS Saint-Étienne - AC Ajaccio

Už nyní mohou v Saint-Étienne považoval letošní sezonu za úspěšnou, stále však existuje šance jít ještě výše - pokud Les Verts dnes porazí Ajaccio a pokud jim bude přát štěstí, mohou napřesrok i do Ligy mistrů. Na nic jiného proto svěřenci Christophe Galtiera ani nemyslí.

AC Ajaccio - Stade Reims 2:1

Sestupující Ajaccio nakonec zvládlo domácí rozlučku a po výhře 2:1 nad Remeší si alespoň trochu udobřilo zklamané fanoušky. O výhře rozhodli už v prvních šesti minutách Gadji Tallo a Grenddy Perozo; šlo o teprve čtvrtý tříbodový úspěch korsického celku v sezoně.

Preview: AC Ajaccio - Stade Reims

Ajaccio čeká ve zpackané sezoně domácí rozlučka s Remeší a jeho kapitán Mehdi Mostefa doufá, že se alespoň podaří potěšit věrné fanoušky. Sestupu už se Korsičané nevyhnou, stále se však mohou rozloučit s vlastním publikem důstojným výkonem a výhrou.

FC Lorient - AC Ajaccio 1:0

Lorient hrál prakticky dvě třetiny zápasu o deseti mužích, i tak ale dokázal díky jedinému gólu Jérémieho Aliadiéreho sebrat všechny body z duelu nad podsedním Ajacciem. Domácí tak svou šňůru bez porážky natáhli už na šest zápasů, zatímco hosté si na své konto připsali již třetí prohru v řadě.

Preview: FC Lorient - AC Ajaccio

Hráči Ajaccia už si mohou ve zbývajících třech zápasech jen tak zakopat, zatímco Lorient bojuje o umístění v první desítce.

AC Ajaccio - AS Monaco 1:4

Monako zvládlo souboj s posledním Ajacciem, pojistilo si druhé místo a zároveň odložilo oslavy titulu PSG, který bude muset v neděli vyhrát v Sochaux, aby o první příčku definitivně nepřišel. Hosté musí děkovat především Dimitaru Berbatovovi, který dvěma góly nasměroval svůj tým k povinnému vítězství.

Preview: AC Ajaccio - AS Monaco

Ajacciu už o nic nejde, sestup do druhé ligy je v jejich případě zpečetěn a proti Monacu tak svěřenci Christiana Bracconiho budou hrát pouze o čest. Naopak knížecí klub by rád definitivně potvrdil druhou příčku a postup do Ligy mistrů.

SC Bastia - AC Ajaccio 2:1

Ligue 1 už zná prvního sestupujícího do Ligue 2. Stalo se jím po prohře v korsickém derby Ajaccio. Brzy se sice ujalo vedení, ale dvě minuty před vypršením řádné hrací doby strhl vedení na stranu domácí Bastie bývalý hráč nyní suverénně posledního celku tabulky Sebastien Squillaci.

Preview: SC Bastia - AC Ajaccio

Ačkoli se Ajaccio stalo prvním jistým sestupujícím, utkání v Bastii rozhodně vypouštět nebude. Jestli ostatní zbylé zápasy odehrají bez nervů, pak to se svým úhlavním rivalem rozhodně ne. Domácí by naopak potřebovali získat tři body, aby se přiblížili definitivní záchraně v nejvyšší soutěži.

AC Ajaccio - Girondins Bordeaux 1:1

Ajacciu dost možná zbývá ještě jiskřička naděje - kdyby Ostrované dnes podlehli doma Bordeaux, byl by jejich osud definitivně zpečetěn. Remíza 1:1 však znamená, že šance na záchranu ještě minimálně týden žije..

Preview: AC Ajaccio - Girondins Bordeaux

Po tomto ligovém kole už může být jasno o prvním sestupujícím do Ligue 2.