Útočník David Puškáč z Opavy se dnes připojí k Bohemians Praha 1905 na soustředění v Turecku. Kluby dolaďují jeho přestup a slezský celek mu povolil zapojit se do přípravy vršovického celku.

Kouč Kopecký i čtyřicetiletý Zavadil prodloužili smlouvy v Opavě

Trenér Ivan Kopecký prodloužil s Opavou smlouvu o dva roky. Nové víceleté kontrakty podepsalo i šest hráčů slezského mužstva včetně čtyřicetiletého záložníka Pavla Zavadila. Prvoligový nováček o tom informoval na svém webu.

Opava získala Nizozemce Bernadinu

Novou posilou Opavy se stal nizozemský útočník či ofenzivní záložník Endy Opoku Bernadina. Třiadvacetiletý odchovanec PSV Eindhoven naposledy působil na Slovensku v Podbrezové a jako volný hráč podepsal dlouhodobý kontrakt. V Opavě by měl zacelit místo po Davidu Puškáčovi a Nemanju Kuzmanovičovi.

Dubajská firma už nechce koupit Opavu

Dubajská firma Group Privee & Cie Limited už nemá zájem o opavský prvoligový klub. Její český vlastník Martin Groh oznámil vedení města, že od nabídky odstupuje. ČTK to řekla mluvčí města Lada Dobrovolná. Groh městu nedodal požadované dokumenty ani nezaplatil kupní cenu. Naopak tvrdí, že se jeho společnost stala terčem nevybíravých útoků.

Opava už trénuje bez Kayamby a Kuzmanoviče

Bez dvou klíčových hráčů Joela Kayamby a Nemanji Kuzmanoviče se dnes na startu zimní přípravy sešli fotbalisté Opavy. Produktivitu obou hráčů, kteří přestoupili do Plzně a Ostravy, se pokusí nahradit nově příchozí Bidje Manzia z Olomouce a Bronislav Stáňa z Baníku.

Kuzmanovič míří z Opavy do Ostravy, opačně jde Stáňa

Opava přišla o kapitána a nejlepšího střelce Nemanju Kuzmanoviče, který přestoupil do Baníku Ostrava. Opačným směrem zamířil záložník Bronislav Stáňa a Opavští získali také útočníka Bidjeho Manziu z Olomouce.

Opavský prvoligový klub bude mít úplně nové vedení

Prvoligový klub Slezský FC Opava bude mít úplně nové vedení. Představenstvo kompletně už před časem rezignovalo. Zastupitelé v pondělí navrhli nové obsazení dozorčí rady. Novým předsedou představenstva klubu by se měl stát Petr Glončák. ČTK o personálních změnách informovala mluvčí města Lada Dobrovolná.

Opava oplatila Boleslavi porážku

SFC Opava se pomstila Mladé Boleslavi za prohru v prvním vzájemném zápase. Za domácí se trefili Smola a Kuzmanovič, skóre korigoval Komličenko. Boleslavští zakončili podzim třemi zápasy bez vítězství.

Souboj ve středu tabulky: Opava přivítá Boleslav

Bitvu dvou týmů pohybujících se na konci první desítky budou sledovat diváci na opavském stadionu. Slezané chtějí navázat na úspěch z Liberce, hosté z Mladé Boleslavi zase chtějí uspět po dvou ztrátách.

Kopecký: Jsou to pro nás velmi cenné body

Opavští překvapivě vyhráli v dohrávce 18. kola první ligy v Liberci 2:1. Nováčka poslal na severu Čech do vedení v šesté minutě Jakub Janetzký, hned za devět minut sice srovnal Roman Potočný, ale v 80. minutě byl vyloučen domácí Petr Ševčík a přesilovku za čtyři minuty využil Dominik Simerský.

Opava v bojovném utkání přemohla oslabený Liberec

Opava vydolovala body v Liberci a v tabulce se posunula mimo skupinu hrající o udžení. Domácí neodčinili nezdar v Teplicích a potřetí v řadě ztratili body. Utkání ovlivnila červená karta pro libereckého Ševčíka.

Liberec i s navrátilcem Ševčíkem vyzve oslabenou Opavu

Duel mezi Libercem a Opavou uzavře program předposledního kola před zimní přestávkou. Domácí chtějí odčinit zaváhání v Teplicích, hosté se musejí vyrovnat s několika absencemi.

Primátor Opavy: Zájemců o klub je více

Zájemců o koupi opavského prvoligového klubu je víc, podle primátora Opavy Tomáše Navrátila ale vedení magistrátu dál jedná i s dřívějším uchazečem - dubajskou firmou Group Privee & Cie Limited. Její český vlastník Martin Groh před časem o prvoligového nováčka projevil zájem, včas ale nezaplatil dohodnutou kupní cenu a ani nepředložil vlastnickou strukturu své firmy.

Slavia zvládla vypjatý duel v Opavě a udržela náskok v čele

Pohledný zápas přinesla konfrontace mezi Opavou a Slavií. Obě mužstva se v zápase prostřídala ve vedení a z výhry se nakonec radovali hosté. Utkání přineslo mimo jiné dvě penalty a jedno vyloučení.

Slavia chce udržet náskok na prvním místě v Opavě

Poslední duel kola se odehraje na opavském stadionu. Domácímu SFC se nevyvedla poslední dvě utkání a rád by překvapil Slavii, která v týdnu nezvládla duel v Evropské lize. V české nejvyšší soutěži se však Pražanům daří a ve Slezsku touží zvýšit náskok na čele tabulky.