Sestava Karviné: Neuman (46. Bolek) - Ndefe (63. Eduardo), Eduardo (46. Janečka), Kouřil (46. Stropek), Čonka - Šteigl (46. Mangabeira), Hanousek (46. Qose), Smrž, Ostrák (46. Guba) - Ferreiroa - Haša. Trenér: Jarábek. (ČTK)
Tomáš Ostrák zamířil na další hostování. Český mládežnický reprezentant bude tentokrát z Kölnu zapůjčený do Karviné, kde má strávit nadcházející ročník. (transfermarkt.de)
8. srpna: Karviná - Líšeň (11:00),
12. srpna: Karviná - Jastrzebie,
15. srpna: Karviná - Třinec. (ČTK)
17.07. Zápasy v Karviné a Opavě jen pro 500 lidí
Kvůli dnešnímu zpřísnění opatření proti šíření nového koronaviru v Moravskoslezském kraji se bude moci dvou z šesti zbylých zápasů nadstavbové skupiny o záchranu v první lize zúčastnit maximálně 500 osob. Týká se to utkání v Opavě a v Karviné. Zrušeny musely být víkendové závody v dálkovém plavání v Opavě a Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice v Novém Jičíně. Do dnešního dne mohlo být v Česku na venkovních sportovních zápasech maximálně pět tisíc osob včetně všech aktérů utkání, zároveň ale směla být zaplněna jen čtvrtina kapacity stadionu. Po zpřísnění podmínek v Moravskoslezském kraji kvůli zhoršení epidemiologické situace smí v regionu na stadiony jen 500 osob, rozprostřených maximálně do pěti stavebně oddělených sektorů po 100 lidech. Vyplývá to z vyhlášky ministerstva zdravotnictví. Omezení se týká čtvrtečního utkání předposledního kola skupiny o záchranu mezi Opavou a Olomoucí a zápasu posledního kola Karviná - Příbram. Pořádání zápasů dnešní omezení nijak neohrožuje, na začátku restartované sezony v květnu bylo v Teplicích na duelu s Libercem jen 150 lidí. (ČTK)
03.06. Krejčí a Rundić budou nuceně absentovat
Další dva hráči dostali v 27. kole první ligy osmou žlutou kartu v sezoně, která je vyřadí na nejbližší dva zápasy nejvyšší soutěže. Vynucený trest si odpykají sparťan Ladislav Krejčí a Milan Rundić z Karviné. Jedno kolo po čtyřech žlutých kartách vynechají Michal Hubínek z Mladé Boleslavi a opavský Václav Juřena. (ČTK)
03.06. Zápas ovlivnil rychlý gól, řekl Jarábek
Karviná prohrála na Slovácku a nebodovala ve druhém ligovém utkání po sobě. "Zápas ovlivnil rychlý gól Slovácka, to nás zaskočilo. Na něco se připravujeme a pak to musíme měnit. Domácí pak posadila na koně penalta. Naše taktika měla spočívat v tom, že se pokusíme dát gól. To se nám bohužel nepodařilo. Obrana domácích byla sice složená na poslední chvíli, ale jsou to zkušení hráči a vypořádali se s tím dobře. Ve druhém poločase jsme chtěli zjednodušit hru, zlepšit přechodovou fázi, ale nepodařilo se nám dát ani kontaktní gól. Slovácko bylo lepší a zaslouženě zvítězilo," zhodnotil utkání kouč Juraj Jarábek. (ČTK)
31.05. Ndefe si dvakrát nezahraje
Karvinský obránce Gigli Ndefe dostal jako šestý hráč v této sezoně první ligy osmou žlutou kartu, která ho vyřadí na dvě nejbližší kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si v dalším duelu odpykají jeho spoluhráč Ondřej Lingr, sparťan Lukáš Štetina, jablonecký Miloš Kratochvíl a olomoucký Michal Vepřek. Trest nejméně na jedno soutěžní utkání za vyloučení čeká na českobudějovického Tomáše Sivoka, teplického Petra Kodeše a Michala Kadlece ze Slovácka. (ČTK)
31.05. Jarábek: Odehráli jsme dva odlišné poločasy
Karviná neudržela vedení nad Spartou a nakonec doma prohrála 1:4. "Velká škoda. Odehráli jsme dva diametrálně odlišné poločasy. V tom prvním jsme plnili taktické věci a chtěli jsme skórovat. To se podařilo, ale velká škoda hned úvodní minuty a zásahu videorozhodčího. Možná, že kdyby tu nebyl, vedeme už od samotného úvodu. Do druhého dějství jsme šli s tím, že musíme přežít úvodních 15 minut. To se nám absolutně nepodařilo, na druhou stranu Sparta vstřelila dva fantastické góly. Když dala třetí, už si to užívala. Druhý poločas jsme nezvládli, nemůžeme zůstat takhle opaření. Gólům Sparty předcházely naše chyby v defenzivě. Připravovali jsme se na Tetteha, proto ty změny v obraně. Musím uznat, že to nebylo správné rozhodnutí," prohlásil trenér Juraj Jarábek. (ČTK)
21.05. Karviná - Frýdek-Místek 7:0
MFK Karviná - Frýdek-Místek 7:0 (3:0)
Branky:
24. a 28. Taiwo, 30. Ba Loua, 46. Lingr, 67. vlastní Hajnoš, 68. Petráň, 75. Vukadinović.
Sestava Karviné: Bolek - Ndefe (60. Guba), Šindelář, Rundič, Čonka (46. Eduardo Santos) - Janečka (46. Bukata), Hanousek (46. Smrž), Qose (46. Kubala) - Ba Loua (46. Vukadinović), Lingr (60. Tijani), Taiwo (60. Petráň). Trenér: Jarábek. (ČTK)
19.05. Karviná získala Markoskiho
Karviné posílí ofenzivní hráč Kire Markoski ze Severní Makedonie. Pětadvacetiletý univerzál s reprezentačními zkušenostmi podepsal se slezským klubem roční smlouvu s opcí. Naposledy Markoski nastupoval za kyperský tým AEL Limassol. S Karvinou už nějaký čas trénuje a minulý týden nastoupil v přípravném zápase. "Charakterově je to velice dobrý kluk, potvrdili to i jeho současní spoluhráči, s kterými hrával v Trnavě. Myslím si, že pro nás bude dobrou posilou," řekl karvinský trenér Juraj Jarábek na klubovém webu. (ČTK)