Karviná získala dvě posily do ofenzivy. Nováček první ligy angažoval na půlroční hostování s opcí z Mladé Boleslavi ofenzivního záložníka Jana Kalabišku a na hostování z Jablonce pak útočníka Tomáše Wágnera, jehož příchod je kompenzací za přestup Jaroslava Zeleného na sever Čech.

Levý obránce či záložník Jaroslav Zelený se stal třetí zimní posilou jabloneckých fotbalistů. Čtyřiadvacetiletý hráč přestoupil z Karviné a v novém působišti podepsal podle klubového webu smlouvu na tři a půl roku.

Druhou zimní posilou karvinských fotbalistů se stal obránce Patrik Dressler. Šestadvacetiletý defenzivní univerzál zamířil do týmu nováčka první ligy na půlroční hostování s opcí z Teplic. Informovaly o tom klubové internetové stránky.

Stoper Dreksa by měl odejít z Karviné do Baku

Obránce Pavel Dreksa by mohl přestoupit z Karviné do ázerbájdžánského klubu Něftči Baku. I když podle oficiálního klubového webu Něftči už sedmadvacetiletý stoper podepsal smlouvu, Karviná přestup zatím dementovala.

Zbrojovka Brno - MFK Karviná 1:1

Zbrojovka podtrhla nepovedený podzim další domácí ztrátou, tentokráte s Karvinou a nový rok přečká na čtrnáctém místě, jen s dvoubodovým náskokem na sestupové pozice. Hosté v Brně dlouho vedli, ale domácí nakonec trefou Vraštila ze druhé minuty nastavení vydolovali bod.

Preview: Zbrojovka Brno - MFK Karviná

Až na čtrnáctém místě, s pouhými dvěma výhrami, se nachází Zbrojovka Brno. Svěřenci Svatopluka Habance by rádi přezimovali na komfortnější pozici, k čemuž budou potřebovat uspět proti Karviné. Nováček soutěže si vede zatím o poznání lépe, v první polovině tabulky mu patří sedmé místo.

Karviná udolala na penalty Duklu a prošla do čtvrtfinále poháru

Hráči Karviné porazili v osmifinále domácího poháru MOL Cupu v penaltovém rozstřelu Duklu 4:2 a stali se předposledními čtvrtfinalisty. Ligový nováček dvakrát ztratil vedení, zápas tak po prodloužení skončil 2:2, ale při střelbě pokutových kopů měli domácí hráči pevnější nervy. Druhá dnešní dohrávka osmifinále mezi druholigovým Táborskem a Libercem byla kvůli nezpůsobilému terénu odložena.

Byl to záměr, řekl Panák o vítězné trefě z těžkého úhlu

Karvinskému útočníkovi Filipu Panákovi postačily jen tři minuty na to, aby jako střídající hráč rozhodl dnešní utkání proti Bohemians 1905 vítězným gólem. Brankáře Pražanů Viktora Budinského zaskočil technickou střelou takřka z nulového úhlu.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 3:0

Karviná doma po delší době zabrala a odskákali to pražští Bohemians 1905. Vše podstatné se událo ve druhém poločase. Krátce po změně stran se prosadil Panák a pojistku zařídil Janeček. Klokani měli šance hlavně v prvním poločase, jenomže ani jednu nedokázali přetavit v gól.

Preview: MFK Karviná - Bohemians Praha 1905

Karviná v předposledním kole podzimu přivítá Bohemku a oba celky by rádi napravily nezdar z minulého víkendu. Karvinští podlehli Spartě, Bohemka zase padla v Ďolíčku s Teplicemi.

Sparta Praha - MFK Karviná 3:0

Sparta navzdory rozsáhle marodce a všelijak poslepované sestavě zvládla důležitý souboj s Karvinou a dokonale využila bezbrankové remízy vedoucí Plzně. Letenští nastříleli nováčkovi soutěže tři branky! Prosadili se Holzer, Pulkrab a Lafata.

Preview: Sparta Praha - MFK Karviná

Sparta v roli jasného favorita přivítá na Letné Karvinou, pro kterou bude cesta do české metropole velkou výzvou. Svěřenci trenéra Jozefa Webera jsou jen o dvě příčky za historicky nejúspěšnějším týmem České republiky a rozhodně nejsou bez šance. Sparta ale potřebuje nutně zvítězit, jinak si v opačném případě ještě přivře už tak přivřené dveře do bojů o titul. Sparta se s Karvinou utká vůbec poprvé.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:1

Karvinští fotbalisté doma potřetí za sebou nevyhráli a tentokrát podlehli Slovácku nejtěsnějším rozdílem. O jediný zásah se už ve 13. minutě postaral Francis Koné. Utkání jinak nabídlo spoustu šancí, ale činili se brankáři Laštůvka s Hečou.

Preview: MFK Karviná - 1. FC Slovácko

Hráči Karviné přivítají ve 13.kole české nejvyšší soutěže Slovácko, které zatím výsledkově tápe. Celek z Uherského Hradiště sice naposledy bodoval v Teplicích, ale se současnou třináctou pozicí nemůže být spokojen.

FC Hradec Králové - MFK Karviná 3:4

Hradec důležité utkání s Karvinou nezvládl a z krásného ofenzivního duelu, ve kterém padlo sedm branek, nebere ani bod. Hosté ovládli první poločas, ve kterém vstřelili dvě branky, domácí však po změně stran srovnali, ale pak Karviná dalšími dvěma brankami definitivně utekla.