MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

Karviná už nepočítá s pěti fotbalisty, odejde i Dreksa

Karviná už nepočítá s pěti hráči podzimního kádru. Už dva týdny před začátkem zimní přípravy klub oznámil, že předposlední mužstvo prvoligové tabulky opustí Jakub Šašinka, Steven Petkov, Ján Krivák, Libor Hrdlička a Tomáš Weber. Odejde i zkušený stoper Pavel Dreksa, který nepodepsal novou smlouvu a posílí druholigové Brno.

"Silvestrovský gól" do sítě Karviné neměl v Liberci platit

Hráči Karviné byli v sobotu v posledním podzimním kole první ligy v Liberci poškozeni. Podle komise rozhodčích neměl kvůli ofsajdu platit v 70. minutě gól domácího Kamsa Mary, kterým zvýšil na 2:0. Chyby se dopustil asistent sudího Petr Kotalík. Slezané nakonec na severu Čech prohráli 0:3.

Dreksa končí v Karviné a míří do Brna

Obránce Pavel Dreksa opouští Karvinou. Třicetiletý stoper v klubu neprodloužil smlouvu, která mu vyprší koncem prosince, a stane se hráčem druholigové Zbrojovky Brno. Karvinský klub o tom informoval na svém webu.

Liberec tlačil v první půli, ale gólostroj spustil až ve druhé

Ačkoliv více ze hry měli hráči Liberce zejména v první půli, skórovali až v té druhé, podstatně vyrovnanější. Karvinou třemi góly pokořili Potočný, Mara a Breite a ta tak na severu Čech opět nedokázala zvítězit.

Liberec chce zakončit podzim vítězstvím s Karvinou

Jít do zimní přestávky se třemi porážkami v řadě bez vstřelené branky, to určitě není nic, co by si hráči Liberce přáli. Zabránit tomu se budou snažit v posledním podzimním zápase proti trápící se Karviné.

Jarábek: Škoda výsledku, chtěli jsme se rozloučit vítězstvím

Karvinští v 19. kole první ligy remizovali 1:1 s Olomoucí. Hostující Sigmu poslal do vedení Pablo González, za domácí po přestávce vyrovnal Ondřej Lingr. Domácí sice natáhli sérii bez vítězství na devět kol, ale díky lepšímu skóre opustili poslední příčku, na kterou odsunuli Příbram.

Karviná Sigmu tlačila, vytěžila ale jen bod

Promrhanou šancí na tři body mohou fotbalisté Karviné nazývat nedělní duel proti Olomouci. Svého soupeře totiž většinu času tlačili, nakonec se s ním ale rozešli smírně. Hosty do vedení poslal González, stav srovnal po pauze Lingr.

Karviná chce proti Olomouci konečně uspět

Dva týmy, jež závěr jara nezastihl v dobré kondici, se střetnou při nedělním odpoledni v Karviné. Domácí z posledního místa tabulky narazí na soupeře neoblíbeného, leč rovněž se trápícího - olomouckou Sigmu.

Slávisté se trápili v koncovce, přesto Karvinou nakonec porazili

Po neslaném výkonu proti Teplicím se slávisté doma moc nepředvedli ani proti poslední Karviné, přesto jim to znovu stačilo k zisku tří bodů. Výhru sešívaným nakonec vystřelili Laco Takács s Milanem Škodou. Domácí tak stále vedou ligu s jedenáctibodovým náskokem, hosté ze Slezska nadále celou tabulku uzavírají.

Slavia po vypadnutí z LM přivítá Karvinou

Čtyři dny po milánském Interu přijede do pražského Edenu další soupeř. Tentokráte jde o méně zvučnou Karvinou, avšak i na její půdě slávisté v prvním duelu remizovali. To ale také byla jejich vůbec první ztráta s tímto soupeřem.

Vrba: Nebylo to takové, abychom si zasloužili vyhrát

Plzeňští v 17. kole první ligy remizovali 1:1 na hřišti Karviné a promarnili šanci snížit ztrátu na vedoucí Slavii. Západočeši prohrávali od 16. minuty po zásahu Ondřeje Lingra a alespoň bod jim po přestávce zajistil Michael Krmenčík.

Karviná prolomila čekání na gól a s Plzní remizovala

Nový trenér Karviné Juraj Jarábek slaví hned na úvod svého nového angažmá zisk cenného bodu z utkání proti Viktorii Plzeň. MFK navíc ukončilo gólový půst, přesto se po 17. kole propadlo na poslední místo. Západočeši zase nevyužili zaváhání Slavie z druhé pozice nadále ztrácí na čelo jedenáct bodů

Plzeň míří do Karviné, kde si nesmí dovolit ztrátu

Souboj druhého nejlepšího s druhým nejhorším bude k vidění v neděli odpoledne v Karviné. Domácí s novým trenérem chtějí protrhnout sérii porážek, v cestě jim však bude stát Plzeň, která také potřebuje body jako sůl.

Straku střídá u fotbalistů Karviné slovenský kouč Jarábek

Nástupcem Františka Straky u týmu Karviné se stal slovenský trenér Juraj Jarábek. Sedmapadesátiletý kouč vedl naposledy Zlaté Moravce, ve slovenské lize působil i v Trnavě. Největší úspěch zažil v Dinamu Tbilisi, s kterým v roce 2016 vyhrál gruzínskou ligu i pohár.

V Karviné skončil kvůli špatným výsledkům kouč Straka

U týmu Karviné skončil po osmi měsících trenér František Straka. Vedení klubu ho odvolalo kvůli špatným výsledkům. Karviná prohrála posledních pět zápasů v lize, aniž v nich vstřelila gól, a je předposlední. Mužstvo podle klubového webu dočasně povedou asistent Marek Bielan a trenér brankářů Branislav Rzeszoto.