Opava pod Balcárkem pookřála. Vyšlápnou si Slezané také na Jablonec?

Čtyři body z šesti možných vybojovali hráči Opavy v zápasech pod vedením nového kouče. Díky zlepšení se vyškrábali ze dna tabulky a v rozletu chtějí jistě pokračovat i proti Jablonci. Ten čeká na výhru již tři zápasy, venku se mu navíc tolik nedaří.
06.12.2019 | Previews | 3 komentáře

Budějovice nezastavil ani Jablonec. Výhru Dynama vystřelil Čavoš

České Budějovice pokračují ve fantastické jízdě, když v Jablonci vyhráli šestý ligový zápas z posledních sedmi. Víc šancí v utkání přitom měli domácí, jediný gól však vstřelil hostující Čavoš, díky němuž se Dynamo vyšvihlo v tabulce na sedmou pozici. Naopak Severočeši po třetí ztrátě v řadě spadli na páté místo.
01.12.2019 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Dynamo jede do Jablonce, který se v tomto roce naposledy představí doma

České Budějovice čekají již přes dva měsíce na svého ligového přemožitele. Dalším odvážlivcem, který se pokusí Dynamo zastavit, bude Jablonec, jemuž se taktéž daří pravidelně sbírat body.
30.11.2019 | Previews | 3 komentáře

Slovácko hýřilo aktivitou, přesto s Jabloncem pouze remizovalo

Jablonec předvedl další z řady chabých výkonů na hřištích soupeřů a může být rád, že si z Uherského Hradiště odvezl bod. Domácí Slovácko totiž bylo po většinu utkání lepší, přesto se Severočechy nakonec remizovalo. Moravané se alespoň v tabulce bodově dotáhli na pátou Spartu a šestý Baník, hosté zase přiskočili ke třetí Mladé Boleslavi.
25.11.2019 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Jablonec se na Slovácku může vyšvihnout na třetí místo

V 17. kole zatím zaváhaly všechny celky z elitní šestky. Výjimkou může být dosud čtvrtý Jablonec, který si v pondělní dohrávce může o pozici polepšit a dostat se na dostřel Plzni. V cestě ale stojí soupeř, který by se také rád do skupiny o titul podíval, Slovácko.
24.11.2019 | Previews | 4 komentáře

Sparta v Jablonci neudržela dvoubrankové vedení a po dvou výhrách ztratila body

Sparta po více než padesáti letech dokázala ztratit zápas, v němž po poločase vedla 2:0. V Jablonci však Letenské přece jen Csaplárova past dostihla. Domácí totiž po přestávce díky brankám střídajících hráčů srovnali. Severočeši se i tak po šestnáctém kole propadli v tabulce na čtvrté místo, hosté zůstávají pátí, musí však počkat na nedělní výsledek Slovácka.
09.11.2019 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Spartě se proti Jablonci daří. Potvrdí Pražané na severu Čech vzestup formy?

Sparta se výsledkově rozjela a pomalu stoupá tabulkou, stále však zůstává za očekáváním. Nyní čeká svěřence Václava Jílka náročný duel v Jablonci, který bude hájit třetí místo. Domácí se navíc pokusí prolomit nepříznivou bilanci s Pražany.
08.11.2019 | Previews | 5 komentářů

Jablonec jediným gólem udolal Karvinou a posunul se na třetí místo

Jablonec využil bodové ztráty Mladé Boleslavi a po výhře v Karviné se posunul v tabulce na třetí příčku. Severočechům stačil k výhře ve Slezsku jediný gól Martina Doležala. Domácí po čtvrté prohře v řadě zůstávají u ligového dna.
03.11.2019 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Trápící se Karviná hostí silný Jablonec

Karviná čeká na body již tři ligová klání. V neděli hostí Jablonec, který na rozdíl od domácích bojuje na vrchním pólu tabulky. Severočechům se však příliš nedaří venku, čehož budou chtít hráči MFK využít.
02.11.2019 | Previews | 4 komentáře

S naším výkonem jsme spokojeni, hlásí Rada po výhře nad Teplicemi

Jablonečtí zvítězili v předehrávce 14. ligového kola nad Teplicemi jasně 4:1 poté, co v každém z poločasů dali dva góly. Poprvé v životě se dvakrát v jednom duelu nejvyšší soutěže trefil Tomáš Břečka a dvě branky si připsal i Martin Doležal. Za hosty snížil Jan Shejbal. Domácí porazili Teplice v lize počtvrté za sebou a posunuli se na čtvrté místo.
26.10.2019 | Aktuality | 2 komentáře
18.01. Dukla Praha - FK Jablonec 2:3
Zimní Tipsport liga:
Skupina A (Praha-Horní Počernice):
Dukla Praha - FK Jablonec 2:3 (0:0).
Branky:
69. Hašek, 79. Dancák - 48. Pilík, 57. Chramosta, 67. vlastní Piroh.
Sestava Jablonce:
I. poločas:
Hanuš - Macháček, Kubista, Jugas, Krob - Breda, Považanec, Hämäläinen, Acosta - Matoušek, Doležal.
II. poločas: Richter - Holík, Štěpánek, Jugas, Peřina - Pleštil, Pilík, Kubista, Jovović - Chramosta, Velich. Trenér: Rada. (ČTK)
15.01. Jablonec - Bohemians Praha 1905 1:0
Skupina A (Praha - Horní Počernice):
Jablonec - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka:
5. Chramosta.
Sestavy:
Jablonec:
I. poločas:
Hanuš - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Pleštil, Kubista, Považanec, Jovović - Velich, Chramosta.
II. poločas: Hrubý - Macháček, Štěpánek, Plechatý, Peřina - Petrović, Breda, Považanec, Hämäläinen, Matoušek - Doležal. Trenér: Rada.
Bohemians 1905:
I. poločas:
Valeš - Záviška, Krch, Bederka, Schumacher - Vaníček, Novák, Jindřišek, Hronek - Vaníček, Ugwu, Puškáč.
II. poločas: Le Giang - Schumacher, Köstl, Šmíd, Podaný - Nečas, Vacek, Rada, Vodhaněl - Puškáč, Keita. Trenér: Klusáček. (ČTK)
11.01. Příbram - Jablonec 3:1
1. FK Příbram - FK Jablonec 3:1 (1:0)
Branky:
20. Díl, 62. Soldát, 75. Sehit - 56. Petrovič.
Sestavy:
Příbram:
I. poločas:
Kočí - Pazdera, Kleščík, Šimek, Cmiljanovič - Tregler, Yilmaz, Zorvan, Kříž - Díl, Jindráček.
II. poločas: Soukup - Hájek, Kvída, Dramé, Antwi - Nový, Hájek, Soldát, Haljet, Sehit - Jindráček (68. Vokřínek). Trenér: Nádvorník.
Jablonec:
I. poločas:
Hrubý - Macháček, Jugas, Plechatý, Peřina - Hübschman - Matoušek, Pilík, Hämäläinen, Pleštil - Doležal.
II. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Štěpánek, Krob - Jovović, Kubista, Breda, Petrović - Chramosta, Velich. Trenér: Rada. (ČTK)
09.01. Curikov končí v Jablonci
Jablonec opustil ukrajinský obránce Andrij Curikov. Sedmadvacetiletý fotbalista, který se v severočeském klubu neprosadil, se s vedením dohodl na předčasném ukončení smlouvy a zamířil do Dněpru. Jablonec o tom informoval na svém webu. Curikov přišel na Střelnici loni v červnu z Oleksandrije, za kterou si zahrál i v Evropské lize. Bývalý hráč Dynama Kyjev s klubem podepsal dvouletou smlouvu, avšak krátce po příchodu si obnovil starší zranění a nakonec za Jablonec neodehrál ani jeden zápas. (ČTK)
08.01. Považanec prodloužil smlouvu
Jakub Považanec bude nadále pokračovat v Jablonci. Slovenský střední záložník prodloužil se Severočechy končící smlouvu a klubu se nově upsal až do 30. června 2023. Třetí tým ligové tabulky o tom informoval na svém webu. Považanec přišel do české ligy v létě 2014. Nejprve působil v dresu pražské Dukly a před třemi lety přestoupil do Jablonce. Osmadvacetiletý záložník má v nejvyšší soutěži na kontě 160 startů a 12 gólů, v uplynulé podzimní sezoně zasáhl do všech 20 kol. (ČTK)
19.12.2019 Program zimní přípravy Jablonce
Program zimní přípravy FK Jablonec:
7. ledna: zahájení přípravy (8:00),
11. ledna: Jablonec - Příbram (13:00, Tipsport liga - Horní Počernice),
15. ledna: Jablonec - Bohemians Praha 1905 (13:00, Tipsport liga - Horní Počernice),
18. ledna: Jablonec - Dukla Praha (13:00, Tipsport liga - Horní Počernice),
23. ledna - 3. února: soustředění ve Španělsku,
26. ledna: Jablonec - Krasnodar (13:00, Marbella),
29. ledna: Jablonec - Šonan Bellmare (Španělsko),
1., nebo 2. února: Jablonec - dosud neurčený soupeř (Španělsko),
8. února: Jablonec - Varnsdorf (11:00, UMT Břízky). (ČTK)
25.11.2019 Hübschman si obnovil zranění
Jablonec se zřejmě bude muset nějakou dobu obejít bez zkušeného záložníka Tomáše Hübschmana. Ten musel už v prvním poločase zápasu na Slovácku odejít předčasně ze hřiště. Podle trenéra Petra Rady si obnovil svalové zranění, které jej trápilo v předchozích týdnech. (ČTK)
14.11.2019 Baluta dostal zatím dva zápasy
Rumunský záložník Alexandru Baluta z Liberce dostal zatím dvouzápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách a čtvrté napomínání v sezoně v zápase s Plzní. Disciplinárka ale bude řešit i jeho gesta při odchodu z trávníku. Mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Jeden zápas kvůli vyloučení nebude hrát ani Michael Ugwu z Bohemians 1905. Kvůli čtyřem žlutým kartám se kolo nebude týkat Vladimira Jovoviče s Janem Krobem z Jablonce, Stanislava Hofmanna ze Slovácka a teplického Jana Shejbala. (ČTK)
10.11.2019 Jablonci budou chybět Jovović a Krob
Hráčům Jablonce budou v příštím kole první ligy chybět Vladimir Jovović a Jan Krob, kteří dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Za stejný prohřešek si jeden zápas nezahrají ani Stanislav Hofmann ze Slovácka a teplický Jan Shejbal. (ČTK)