Čerstvý vítěz poháru z Letné přivítá o poháry bojující Jablonec

Sparta, která je ještě plna dojmů z vítězství v národním poháru, přivítá na svém hřišti Jablonec. Zatímco domácím už takřka o nic nejde, hosté musí ještě zápasit o místenku v evropských pohárech, kterou dost možná nebudou mít jistou ani po konci bitev ve skupině o titul.
04.07. | Previews | 4 komentáře

Slavia doma s přehledem smázla Jablonec

Slávisté si na domácí půdě hravě poradili s Jabloncem a i přes bujaré oslavy titulu jej porazili 4:0. Mezi střelce se dvakrát zapsal Musa, který se tak dostal do čela ligových kanonýrů, doplnili jej Masopust a Ševčík.
28.06. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Projeví se mistrovská kocovina? Slavia hostí Jablonec

Jen čtyři dny po zajištění titulu musí hráči Slavie znovu do akce. V dalším utkání v Edenu přivítají Jablonec, proti kterému se jim po dřívějším trápení začalo v poslední době dařit...
27.06. | Previews | 6 komentářů

Nic kriminálního to nebylo, řekl Hübschman o derby s Libercem

Kapitán Jablonce Tomáš Hübschman gólem v 85. minutě pomohl domácím k remíze 1:1 s Libercem a udržení čtvrtého místa v ligové tabulce po druhém kole nadstavbové skupiny o titul. Emotivní podještědské derby, ve kterém rozhodčí Ondřej Pechanec udělil žlutou kartu dvanácti hráčům, podle osmatřicetiletého záložníka nebylo nijak kriminální nebo přemotivované.
25.06. | Aktuality | 4 komentáře

Severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem vítěze nenašlo

Hráči Jablonce ve druhém kole nadstavby remizovali s Libercem 1:1 a uhájili tak před svým sokem čtvrtou příčku. Hosty poslal dovedení ve 24. minutě Kuchta, za domácí srovnal na konečných 1:1 Hübschman. Za zmínku stojí i poměr žlutých karet v poměru 5:7.
24.06. | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Bitva o sever je tu! Jablonec v souboji o čtvrté místo přivítá Liberec

Podještědské derby může nabídnout pořádně třaskavou bitvu o průběžné čtvrté místo tabulky. Protože třetí Sparta už pomalu a jistě začíná severočeskému duu unikat, může být vzájemný zápas Jablonce a Liberce hodně důležitý, co se otázky jejich konečného postavení týče. Zatím jsou na tom po jedenatřiceti odehraných zápasech o pouhé dva body lepší domácí.
24.06. | Previews | 3 komentáře

Plzeň před šlágrem porazila Jablonec

Už ve středu čeká na fotbalisty Plzně zřejmě klíčová bitva v boji o titul, na kterou se naladili báječně. S bojovným Jabloncem si poradili 2:0, přičemž o branky viktoriánů se postarali Chorý a Čermák.
22.06. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Plzeň po pohárovém nezdaru hostí ve špatné formě hrající Jablonec

Plzeň chce rychle zapomenout na zklamání v vypadnutí v semifinále poháru a proti Jablonci touží po výhře. Tříbodový zisk by Západočechům pomohl v dobrém naladění na následující klíčový duel sezóny proti vedoucí Slavii.
20.06. | Previews | 7 komentářů

Rada: S takovým výkonem bychom v nadstavbě moc šancí neměli

Podle trenéra Petra Rady nebudou mít Jablonečtí v prvoligové nadstavbové skupině o titul moc šancí, pokud předvedou podobný výkon jako ve 30. kole na hřišti Bohemians 1905. Severočeši se rozloučili se základní částí jasnou porážkou 0:3 a po vítězství Sparty na Slovácku 2:0 klesli na čtvrté místo. Nadstavbu začnou příští neděli v Plzni.
14.06. | Aktuality | 9 komentářů

Jablonec v Praze selhal, Bohemians podlehl o tři góly

Fotbalisté Boheimans sice nastoupili do tohoto střetnutí v okleštěnější sestavě, přesto si před vlastními fanoušky vyšlápli na favorizovanější Jablonec, který po třígólové porážce přišel o třetí místo v tabulce na úkor pražské Sparty. Domácí se díky nynějšímu úspěchu dokonce posunuli z desáté příčky na osmou, a v play-off Evropské ligy tak vyzvou Slovácko.
14.06. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře
08.08. Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0
Přípravné utkání v Uhříněvsi:
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0.
Sestavy:
Bohemians:
Valeš - Dostál, Bederka (65. Ugwu), Krch, Vondra (65. Novák) - Jindřišek, Vacek - Vaníček, Vodháněl (72. Koubek) - Osmančík, Keita. Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hanuš - Haitl, Jeřábek (46. Štěpánek), Kubista, Krob (46. Ladra) - Hübschman (46. Kratochvíl) - Pilař (73. Černák), Považanec (73. Velich), Hrubý (73. Macháček), Podaný (77. Skuhravý) - Schranz (73. Chramosta). Trenér: Rada. (ČTK)
I. poločas:
V. Hrubý - Haitl, Jeřábek, Štěpánek, Podaný - Považanec - Kratochvíl, R. Hrubý, Ladra - Schranz, Velich.
II. poločas: V. Hrubý - Skuhravý, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Kratochvíl, Macháček - Černák, Kubista, Ladra (74. Pilař) - Chramosta. Trenér: Rada.
Pardubice:
I. poločas:
Letáček - Prosek, Hušek, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer - Ewerton.
II. poločas: Boháč - Surzyn, Toml, Hušek, Sláma - Jeřábek - I Sang-hjok, Hlavatý, Tischler, Cadu (83. Čelůstka) - Ewerton (65. Huf). Trenér: Novotný. (ČTK)
01.08. Žižkov - Jablonec 3:1
Přípravné utkání:
Viktoria Žižkov - FK Jablonec 3:1 (2:1)
Branky:
37. a 69. Žežulka, 33. Diviš - 9. Schranz.
Sestava Jablonce:
I. poločas:
Hanuš - Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob - Pilař, Hübschman, Hrubý, Černák - Schranz, Chramosta.
II. poločas: Hrubý - Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý - Macháček, Považanec - Ladra, Kratochvíl, Podaný - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)
30.07. Program letní přípravy Jablonce
Program letní přípravy FK Jablonec:
1. srpna: Žižkov - Jablonec (10:30),
5. srpna: Jablonec - Pardubice (17:00, Lázně Bělohrad),
8. srpna: Bohemians 1905 - Jablonec (11:00 a 13:00, Uhříněves),
15. srpna: Jablonec - soupeř v jednání. (ČTK)
24.06. Rada: Minimálně remízu jsme si zasloužili
Jablonec gólem ze závěru utkání vybojoval remízu v derby s Libercem a nevyhrál v lize potřetí za sebou. "Dneska jsme viděli dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme byli zakřiknutí. Prakticky tam nebyla žádná šance až na tu brejkovou situaci Liberce, při které obránce stál špatně, nechal Kuchtu za sebou, ten se dobře zorientoval a poslal hosty do vedení. Z naší strany to bylo nevýrazné, viděli jsme respekt. Liberec hrál do otevřené obrany, má na to typy hráčů. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme zápas minimálně zremizovat. Myslím, že ve druhém poločase jsme byli lepší, měli jsme trošku smůly, když jsme trefili tyčku a břevno. Ale to k fotbalu patří, pak jsme byli odměněni brankou. O to víc mě těší, že ji dal Tomáš Hübschman. Když nemáme Tomáše, je to o hodně horší, plní svou roli i v kabině, kde k tomu o poločase měl pár slov. Myslím, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Je to pro nás ztráta, ale ještě máme tři zápasy a musíme se připravit," řekl po zápase trenér Petr Rada. (ČTK)
21.06. Výkon z naší strany byl dobrý, uvedl Rada
Jablonec v úvodním kole nadstavby nestačil na Plzeň a prohrál ve druhém venkovním utkání po sobě. "Prohráli jsme, ale výkon z naší strany byl diametrálně odlišný od toho na Bohemians (0:3). Tady náš výkon byl hodně dobrý. Hlavně v prvním poločase jsme vycházeli z dobrého posouvání, soupeře jsme prakticky až na dvě standardní situace do ničeho nepustili. Při první nás podržel Vlasta Hrubý, z té druhé jsme už byli potrestaní. Tohle je určitě nepříjemné. Martin Doležal v téhle situaci prostě musí hráče obsadit. Pak se hra vyrovnala, směrem dopředu jsme měli nějaké náznaky, bohužel ve finální fáze jsme nebyli tak přesní. Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že 1:0 je výsledek, který spíš může víc strašit domácí. Prvních 25 minut jsme byli hodně aktivní směrem dopředu. Ale byli jsme potrestaní druhou branku, ve fázi, kdy jsme měli hru pod kontrolou a byli nebezpeční. Domácí využili naši blbou rozehrávku. Bylo tam víc chyb za sebou. Druhá branka domácí uklidnila a byla pro zápas klíčová," zhodnotil duel trenér Petr Rada. (ČTK)
04.06. Před 75 lety byl založen klub v Jablonci
Fotbalový klub Jablonec, který byl založen 5. června 1945, hraje od sezony 1994/1995 nejvyšší českou fotbalovou soutěž. K největším úspěchům týmu patří dvě vítězství v Českém poháru a také zisk Superpoháru. Nejúspěšnější éra klubu je spojena se jménem funkcionáře Miroslava Pelty. Jablonecký fotbalový klub byl založen pod názvem Český sportovní klub Jablonec a od počátku se snažil dostat do ligové soutěže. Povedlo se mu to v roce 1963, kdy postoupil do druhé ligy rovnou z krajského přeboru. Klub poté přešel pod tělovýchovnou jednotu Liaz a v roce 1974 se mu podařil postup do první ligy, kde setrval dvě sezony. Následovaly nepříliš úspěšné roky, kdy Jablonec hrál nejprve druhou a od poloviny 80. let jen třetí ligu. Nová éra Jablonce začala v roce 1991, kdy byl bývalý brankář týmu a jeho současný majitel Miroslav Pelta zvolen předsedou představenstva klubu. Týmu okolo hráčů Radovana Hromádka, Jaromíra Navrátila a Romana Skuhravého se poté pod vedením trenéra Josefa Pešiceho podařilo po dvaceti letech postoupit do první ligy. V roce 1998 a 2013 Jablonec získal Český pohár, v roce 2013 se stal vítězem Superpoháru. Nejúspěšnějším ligovým umístěním Jablonce je druhé místo v sezoně 2009/2010, kdy skončil o bod za Spartou Praha. Klubové barvy jsou zelená a bílá a tým hraje domácí zápasy na stadionu Střelnice, který má kapacitu 6108 diváků. (ČTK)
31.05. Ndefe si dvakrát nezahraje
Karvinský obránce Gigli Ndefe dostal jako šestý hráč v této sezoně první ligy osmou žlutou kartu, která ho vyřadí na dvě nejbližší kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si v dalším duelu odpykají jeho spoluhráč Ondřej Lingr, sparťan Lukáš Štetina, jablonecký Miloš Kratochvíl a olomoucký Michal Vepřek. Trest nejméně na jedno soutěžní utkání za vyloučení čeká na českobudějovického Tomáše Sivoka, teplického Petra Kodeše a Michala Kadlece ze Slovácka. (ČTK)
19.05. Jablonec - Varnsdorf 2:1
FK Jablonec - Varnsdorf 2:1 (2:0)
Branky:
18. Sýkora, 40. Považanec - 48. Barac.
Sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Jugas (85. Štěpánek), Plechatý (46. Jeřábek), Krob (85. Peřina) - Hübschman (53. Pilík), Považanec (85. Breda) - Matoušek (68. Pleštil), Hämäläinen (46. Kratochvíl), Sýkora (68. Velich) - Chramosta (46. Jovovič). Trenér: Rada. (ČTK)
16.05. FK Jablonec A - FK Jablonec B 4:2
FK Jablonec A - FK Jablonec B 4:2 (3:1).
Branky:
17. a 19. Sýkora, 40. Kratochvíl, 52. Matoušek - 5. Kinčl, 75. Ali-Abubakar.
Sestava Jablonce A:
I. poločas:
Hanuš - Holík, Jugas, Jeřábek, Krob - Považanec - Jovovič, Kratochvíl, Hämäläinen, Sýkora - Chramosta.
II. poločas: Hanuš - Štěpánek, Jeřábek, Plechatý, Sýkora - Hübschman - Pleštil, Pilík, Kubista, Matoušek - Velich. Trenér: Rada. (ČTK)