Dynamo České Budějovice Česko - Dynamo České Budějovice - Zprávy

Syn trenéra čelil střelcům Sparty marně. Předkrm před střetem s Rangers servíroval Kairinen

Pražská Sparta nezklamala ve 12. kole Fortuna ligy natěšené fanoušky a porazila České Budějovice 4:0. Obranu hostů, v níž se objevil i syn jednoho z českobudějovických trenérů Matouš Nikl, poprvé inkasovala v 17. minutě, kdy se ze své druhé trefy v ročníku radoval Kaan Kairinen. Finský záložník si ve zbytku utkání připsal ještě asistenci u zásahu Asgera Sörensena a výrazným způsobem přispěl k tomu, že se Letenští před čtvrtečním střetnutím s Rangers v rámci Evropské ligy vrátili do čela domácí soutěže.

Sparta i Budějovice se těší na vzájemný souboj. Dopadne dle očekávání lépe pro domácí?

Další ligovou výhrou bude chtít Brian Priske oslavit podpis nové smlouvy ve Spartě. Své mužstvo povede do duelu s Českými Budějovicemi a nic nenasvědčuje tomu, že by Pražané měli přijít o vedení v tabulce nejvyšší soutěže.

Téměř 20 let od premiéry Damkové

První ženou, která řídila utkání nejvyšší české fotbalové soutěže, se stala 18. října 2003 tehdy osmadvacetiletá Dagmar Damková. V utkání 11. kola mezi Libercem a Českými Budějovicemi, které skončilo vítězstvím domácích 2:1, se jí podle expertů povedlo, hře nechávala průběh a zbytečně ji nekouskovala. Udělila jen dvě žluté karty - obě českobudějovickým hráčům - a včas dokázala zkrotit libereckého Václava Kolouška, který s ní zkoušel diskutovat.

Střelecký ostrov nebyl svědkem další kanonády Karviné, domácím přiřkl body gól Alliho

České Budějovice zvládli důležitý zápas 11. kola Fortuna ligy, když na vlastní půdě porazili Karvinou 1:0. Dlouho to vypadalo, že vyrovnaný zápas dojde do bezbrankové remízy, v závěru se ovšem přece jen dokázala prosadit letní posila domácích Wale Musa Alli. Hosté tak po vysoké výhře nad Libercem museli skousnout těžkou porážku s týmem, který měl ve spodních patrech tabulky naprosto totožnou formu.

Karviná po trenérské rošádě zabrala. Jak si povede na hřišti tabulkového souseda z Budějovic?

Karviné se uplynulý víkend podařilo po dlouhé době zvítězit. Díky skalpu Liberce se Slezané bodově dotáhli na České Budějovice, s nimiž změří síly v jedenáctém kole. Jihočeši sbírají v probíhající sezóně výhry jen doma, naposledy se jim však něco takového povedlo před měsícem.

Sondování ve druhé lize přineslo Budějovicím bod ze Zlína. O lepší výsledek je připravil Fantiš

Duel 10. kola Fortuna ligy mezi domácím Zlínem a Českými Budějovicemi, z pohledu tabulky dvou nejhorších týmů soutěže, skončil remízou 1:1. Dlouho to přitom vypadalo, že by se všemi body v kapse mohli odjíždět Jihočeši, které v nastavení první půle poslal do vedení Samuel Šigut, jenž si po nedávném přestupu z Opavy vysloužil premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Ševce ale nakonec v 85. minutě zachránil od čtvrté ligové porážky v řadě Antonín Fantiš. Dynamo tak alespoň zaznamenalo první zisk na půdě Zlína od roku 2020.

Zlín v záchranářském souboji přivítá České Budějovice

Veledůležitý souboj čeká v sobotu odpoledne na hráče Zlína a Českých Budějovic. Ve vzájemném zápase si zahrají o to, kdo se lehce přiblíží středu pole, a kdo bude až po uši namočen v záchranářských pracích.

Kuličův návrat do jižních Čech dopadl na výbornou. Budějovicím nestačil ani gól polepšeného rebela

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v devátém kole Fortuna ligy na hřišti Českých Budějovic 2:1. Úvodní trefu utkání si připsal již v osmé minutě hostující Dominik Kostka, který úspěšně zakončil rychlý ofenzivní výpad. Jihočeši na brzký gól našli odpověď až čtvrthodinu před koncem, kdy srovnal Zdeněk Ondrášek, jemuž před zápasem vypršel trest za červenou kartu. Trenéra hostí Marka Kuliče, jenž se vrátil do města, kde jako hráč strávil dva roky své bohaté fotbalové kariéry, však nakonec potěšil v 83. minutě vítěznou trefou Martin Suchomel.

Budějovice opět spoléhají na kouzlo Střeleckého ostrova. Poradí si s Boleslavi?

Po další porážce venku musí České Budějovice zase zabrat v domácím prostředí. Na Střeleckém ostrově přivítají Mladou Boleslav, která na jih Čech dorazí po vysoké výhře nad Hradcem Králové.

Studená sprcha měla na Sigmu ozdravný účinek. Ofenzivní potenciál ukázal kapitán Breite

Sigma Olomouc vyhrála v osmém kole Fortuna ligy na vlastním hřišti nad Českými Budějovicemi 2:1. Hosté sice šli na sklonku úvodní dvacetiminutovky do vedení, poté si však vzal hlavní slovo domácí kapitán Radim Breite, který dvěma asistencemi nasměroval Moravany k obratu. Tmel olomoucké zálohy přitom čekal na ligový gól či přesnou nahrávku od listopadu 2022. V prvním případě z jeho práce těžil Lukáš Juliš, jenž se v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže trefil již popáté, a znovu tak potvrdil, že po návratu ze slunné Ibizy prožívá velmi produktivní období.

V Budějovicích opět ladili kádr. Zaskočí Dynamo rozjetou Olomouc?

Olomoucká Sigma si po zvládnutém vstupu do sezóny nemá moc na co stěžovat. A tak na rozdíl od Českých Budějovic už nepřekopává kádr. Naopak Dynamo během reprezentační pauzy ohlásilo hned několik změn na soupisce. Budou mít efekt? To se možná dozvíme již v sobotu právě v Olomouci.

Hradec Králové vyztužil útok, získal Haise z Českých Budějovic

Daniel Hais přestoupil z Českých Budějovic do Hradce Králové. Dvacetiletý útočník napodobil slovenského záložníka Lukáše Čmelíka, který z Dynama k "Votrokům" zamířil ve středu. Východočeský klub na svém webu informoval, že s Haisem podepsal víceletou smlouvu.

Purzitidis s Ondráškem dostali za vyloučení trest na jeden zápas

Liberecký obránce Marios Purzitidis a českobudějovický útočník Zdeněk Ondrášek dostali od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na jeden soutěžní zápas za vyloučení v utkání 7. kola první ligy. Komise to uvedla v komuniké.

Čmelík odchází z Českých Budějovic, nově bude působit v Hradci Králové

Hradec Králové posílil slovenský záložník Lukáš Čmelík, který přestoupil z Českých Budějovic. Na východě Čech podepsal dvouletou smlouvu s opcí. "Votroci" to uvedli na webu.

Alliho expres zastínil vykolejené spoluhráče. Jablonecký kouč Látal si zavařil další porážkou

Jablonec prohrál v sedmém kole FORTUNA:LIGY na hřišti Českých Budějovic 1:2. Severočeši přitom vstoupili do zápasu skvěle, když hned v šesté minutě využili zaváhání domácího brankáře Martina Janáčka, který nedokázal zkrotit jednoduchý centr. Stejně jako v minulém zápase se však na vzepětí Dynama podílel rychlonohý Wale Musa Alli, jenž zařídil pro černobílé penaltu, z níž padla vyrovnávací trefa Jakuba Hory. To ale nebylo z dílny nigerijského hráče vše, neboť i v početní nevýhodě dokázal duel gólem z 56. minuty rozhodnout.