1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Zprávy

Duel bratří Mezlíků vyhrál obránce Slovácka Radek

V utkání fotbalistů Slovácka proti Českým Budějovicím proti sobě poprvé v domácí nejvyšší soutěži nastoupili bratři Pavel a Radek Mezlíkovi. Po zápase měl lepší náladu domácí obránce Radek Mezlík, neboť Slovácko zvítězilo 2:0.

1. FC Slovácko - České Budějovice 2:0

Slovácko si trefou čtyři minuty před koncem úvodního poločasu zajistilo výraznější posun od sestupových příček a své diváky navíc potěšilo gólem v poslední minutě. Jihočeši si připsali druhou prohru v řadě, poprvé ztratili všechny body na hřišti soupeře a znovu se propadnou v ligové tabulce.

Preview: 1. FC Slovácko - České Budějovice

Slovácko se drží těsně nad sestupovou vodou a v poháru zklamalo své fanoušky penaltovou prohrou v Břeclavi. Pozitivem tak zůstává domácí ligová neporazitelnost. V sobotu přivítá Budějovice, které ze tří výjezdů přijížděly domů vždy s bodem.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 3:0

Slovácko své čekání na vítězství prodloužilo o další zápas. Také na půdě Jablonce tahalo za kratší konec provazu a jednoznačně prohrálo v poměru 0:3.

Preview: FK Jablonec - 1. FC Slovácko

V nedělním duelu sedmého kola se představí celky, kterým se převážně daří v domácím prostředí. Hostitelem bude tentokrát Jablonec, jenž změří síly s jedenáctým Slováckem. Mezi oběma týmy v tabulce je rozdíl jednoho bodu.

Sudí Wilczek přiznal chybu

Obránce Slovácka Lukáš Kubáň uviděl v sobotním utkání šestého kola ligy s Ústí nad Labem ve 13. minutě omylem červenou kartu, kterou měl dostat za hraní rukou na brankové čáře Lukáš Fujerik. Složitou situaci nepostřehl hlavní rozhodčí Radek Matějek, jenž stál ve špatném úhlu a reagoval až po upozornění pomezního sudího Martina Wilczeka. Ten se však zmýlil.

1. FC Slovácko - FK Ústí nad Labem 1:1

Remízou 1:1 skončilo utkání Slovácka s Ústí nad Labem. V zápase bylo několik zajímavých momentů včetně brzkého vyloučení Kubáně a dvou pokutových kopů, jednoho neproměněného, druhého proměněného.

Preview: 1. FC Slovácko - FK Ústí nad Labem

Po dvou porážkách budou chtít zabrat jak fotbalisté Slovácka, tak i hosté z Ústí nad Labem. Oba celky se nedávno potkávaly ve druhé nejvyšší soutěži a pokaždé vyhrálo Ústí, nyní budou chtít domácí tuto nelichotivou bilanci změnit.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:0

I po tomto kole se na vedoucí pozici bude vyhřívat plzeňská Viktoria. Západočeši porazili Slovácko díky trefám Horvátha, Rezka a Koláře 3:0 a před druhou Sigmou Olomouc mají dva body náskok. Slovácko je po pěti kolech deváté.

Plzeň chce doma porážet každého. Slovácko vyhrát nemusí, ale chce

Po čtyřech odehraných kolech nejlepší tým v České republice. Viktoria Plzeň navázala na výkony z minulé sezony, přidala k tomu ale i kladné výsledky. Po čtyřech zápasech má na svém kontě deset bodů - a svou skromnou sbírku by jistě ráda rozšířila i proti Slovácku.

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 1:0

Bohemians 1905 "doma" v Edenu porazili v úvodu dobře hrající Slovácko 1:0. Klokani tak mají na svém kontě pět bodů, Slovácko má o bod více. Jedinou trefou se do střeleckých análů zapsal Lukáš Hartig.

Preview: Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko

V sobotu je na programu pouze jediný zápas. Ten obstarají týmy Bohemians 1905 a Slovácka. Zatímco domácí se pohybují ve spodních patrech tabulky, Slovácku po třech kolech patří překvapivé druhé místo.

Soukup si pochvaloval útočný fotbal a litoval promarněných šancí

Trenér Slovácka Miroslav Soukup si pochvaloval, že jeho svěřenci i druhý domácí zápas v sezoně vyhráli. "Jsem rád, že se i výkonem podařilo navázat na zápas s Teplicemi, že znovu byla hra organizovaná, hráči se dostávali hodně do ofenzivy, i když zpočátku byla převaha spíše platonická," prohlásil Soukup na tiskové konferenci.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 2:1

Také druhé sobotní utkání nabídlo spoustu šancí. Slovácko válcovalo Hradec a ve druhém poločase vedlo už 2:0. Votrokům se ale podařilo snížit a zápas zdramatizovat, domácí už ale výsledek udrželi a připsali plný bodový zisk.

Preview: 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové

V sobotu podvečer se utkají dva celky, které odstartovaly letošní ročník Gambrinus ligy velmi solidně. Dosud neporažený nováček Hradec Králové zavítá na hřiště Slovácka.