1. FC Slovácko Česko - 1. FC Slovácko - Zprávy

Rada: Nebylo to tak lehké utkání, jak možná někdo předpokládal

Liberecký kouč Petr Rada připustil, že se vítězství nad Slováckem nerodilo hladce. Severočeši doma zvítězili 1:0 brankou Dočkala a znovu se bodově dotáhli na Bohemians 1905.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:0

Fotbalisté Liberce potvrdili dobrou formu z posledních týdnů a po výhře 1:0 nad Slováckem se nejméně do neděle posunuli na čtvrté místo v prvoligové tabulce. Duel 28. kola dnes pod Ještědem rozhodl v 26. minutě krásnou střelou pod břevno Dočkal, po přestávce odmítl zvýšení náskoku Štajner, který neproměnil penaltu. Tým z Uherského Hradiště opět nezlomil čekání na premiérový triumf na hřišti Slovanu a stále nemá definitivu záchrany.

Preview: Slovan Liberec - 1. FC Slovácko

Na severu Čech se odehraje bitva týmů ze středu tabulky. Slovan Liberec hostí 1. FC Slovácko z Uherského Hradiště.

Slovácku se odčinit podzimní debakl s Brnem nepodařilo

Fotbalisté Slovácka prohráli v této sezoně s Brnem oba ligové zápasy při celkovém skóre 0:9. Včera proti zachraňující se Zbrojovce dvacet minut tlačili, z převahy ale nic nevytěžili. Naopak soupeř po ojedinělém protiútoku po rohovém kopu vstřelil vedoucí branku a domácí tým se herně sesypal.

1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 0:2

Zbrojovka bojuje o první ligu a ze Slovácka si odváží všechny body, přestože musela hodinu hrát bez jednoho hráči v poli. Moravané tak házejí do Ústí rukavici, v neděli se tam totiž představí Příbram, která se dnes ocitla na sestupu.

Preview: 1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Slovácko už má prakticky jistou záchranu a pečeť na ní může dát případnou neprohrou s Brnem. To čeká na každý pád těžký zápas, domácí se totiž budou chtít pomstít za podzimní potupný debakl 0:7.

Valenta vystřelil Slovácku první výhru v Olomouci

Prokletí Androva stadionu je prolomeno - fotbalisté Slovácka díky dvěma gólům v druhé půli dokázali vyhrát poprvé ve své prvoligové historii na olomouckém trávníku. Vítězstvím 2:0 si navíc podle všeho definitivně zajistili záchranu.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:2

Během prvního poločasu se zdálo, že je jen otázkou času, kdy se domácí prosadí. Podprůměrná druhá půle ovšem přinesla dva míče v síti olomouckého brankáře. Tým z Hané tak má už pouze dvoubodový náskok na sedmou příčku.

Preview: Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko

Olomouc v neděli přivítá na svém hřišti fotbalisty Slovácka, s nimiž v lize ještě nikdy neprohrála. Zatímco Hanáci se soustředí na postup do evropských pohárů, tak Slovácko hraje o záchranářské body.

Ondřejka: Nemáme body kvůli mně

I neproměněné šance útočníka Václava Ondřejky byly důvodem, proč fotbalisté Slovácka získali v domácím ligovém utkání s Ostravou pouze bod za bezbrankovou remízu.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 0:0

Slovácko si v bezgólovém utkání rozdělilo body s ostravským Baníkem, oba týmy se tak stále musí ohlížet za sebe směrem k sestupovým vodám. O dva body lépe na tom zůstali domácí, kteří tak mohou být s bodem spokojeni, i když byli mírně lepším týmem.

Preview: 1. FC Slovácko - Baník Ostrava

Slovácko v sobotu hostí Ostravu. Oba týmy šest kol před koncem ligy nemají zaručenou záchranu v nejvyšší soutěži. V horší pozici se nacházejí hráči Baníku, kteří drží pětibodový odstup od sestupového pásma. Domácí tým má o dva body více.

Petrouš po výhře poděkoval fanouškům

Slávistický kouč Michal Petrouš byl potěšený z toho, jakým způsobem Pražany v nelehké situaci podpořili fanoušci. "Chtěl bych poděkovat divákům. Při tom nástupu do druhé půle mi šel mráz po zádech. Je vidět, že jsou věrní, že jich je hodně a že všichni držíme pospolu. Jsem rád, že se jim hráči odvděčili vítězstvím, které jsme moc potřebovali," uvedl Petrouš.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0

Slavia na jaro prohrála zatím jen na Letné se Spartou a dobrou formu ukázala i před televizními kamerami. V Edenu porazila po bojovném výkonu Slovácko 2:0 a přeskočila ho v tabulce.

Preview: Slavia Praha - 1. FC Slovácko

Slavia Praha bude usilovat o důležité body v boji o záchranu proti vždy nepříjemnému Slovácku. Švancara a spol. neprohráli už tři kola v řadě a tuto sérii hodlají prodloužit i v Edenu. Slavia si ale po porážce v derby nesmí dovolit další zaváhání.