1:2
12.07.2020Parva LigaTit., 31. kolo
1:2
01.07. Fanoušci v Bulharsku ignorovali pravidla
Tisíce fanoušků dnes při finále Bulharského poháru mezi Lokomotivem Plovdiv a CSKA Sofia ignorovaly opatření proti šíření koronaviru. Vláda přitom umožnila na zápas vstup 12 tisícům příznivců pod podmínkou, že budou dodržovat odstupy a doporučila jim mít roušky. Po uvolnění vládních omezení v minulých týdnech fanoušci na ligových zápasech pravidla bojkotovali. Podobně to vypadalo na finále poháru, které po bezbrankovém průběhu vyhrál Lokomotiv 5:3 na penalty a obhájil loňské vítězství. Premiér Bojko Borisov přitom vyslal na stadion ministra zdravotnictví, aby na dodržování opatření dohlédl. Ve druhém poločase rozhodčí zápas na pár minut přerušil kvůli odpalování pyrotechniky. Fanoušci Lokomotivu navíc rozvinuli transparent s nápisem White Lives Matter, který narážel na protirasistickou iniciativu Black Lives Matter. (ČTK)
01.07. Bulharský pohár pro Lokomotiv Plovdiv
Výsledek finále Bulharského poháru: CSKA Sofia - Lokomotiv Plovdiv 0:0 i po prodloužení, 3:5 na penalty.
09.02. Senica přišla o záložníka Klapana
Mihovil Klapan odešel ze Senice a na chleba si bude nově vydělávat v Bulharsku - chorvatský záložník přestoupil do Lokomotivu Plovdiv. (profutbal.sk)
11.01. Slovan Bratislava má posilu do útoku
Alen Ožbolt se stěhuje z Bulharska na Slovensko. Slovinský útočník opustil Lokomotiv Plovdiv a přestoupil do Slovanu Bratislava, novému zaměstnavateli se upsal na čtyři a půl roku. (profutbal.sk)
12.08.2019 UEFA potrestala Partizan a Lokomotiv Plovdiv
Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Partizan Bělehrad a Lokomotiv Plovdiv za rasismus fanoušků v zápasech Evropské ligy z minulého týdne. Srbský Partizan musí odehrát dvě příští domácí utkání v soutěžích UEFA bez diváků za rasistické chování fanoušků při výhře 3:1 nad tureckým Malatyasporem v prvním duelu třetího předkola. Lokomotivu nařídila UEFA zavřít jednu z tribun stadionu a umístit na ni její logo a heslo antidiskriminační kampaně #EqualGame. Bulharští fanoušci se dopustili rasismu při porážce 0:1 se Štrasburkem. (ČTK)
15.05.2019 Bulharský pohár pro Lokomotiv Plovdiv
Výsledek finále Bulharského poháru: Botev Plovdiv - Lokomotiv Plovdiv 0:1 (73. Ožbolt).
02.02.2018 Baník Ostrava - Lokomotiv Plovdiv 0:1
Přípravné utkání v Turecku:
Baník Ostrava - Lokomotiv Plovdiv 0:1 (0:1).
Branka:
17. vlastní Fleišman. ČK: 87. Poznar (Ostrava).
Sestava Ostravy: Laštůvka (46. Šustr) - Pazdera (59. Breda), Psyché (59. Pokorný), Šindelář (59. Azackij), Fleišman (59. Helešic) - Hlinka - Fillo (46. Mičola), Jirásek (46. Poznar), Hrubý (46. De Azevedo), Granečný (46. Stáňa) - Diop. Trenér: Kučera. (ČTK)
29.11.2017 Tresty pro CSKA Sofia a Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia a Lokomotiv Plovdiv musejí odehrát další dva domácí zápasy bulharské ligy bez diváků. Důvodem k trestu je chování fanoušků ve víkendovém vzájemném zápase, který byl kvůli potyčkám na dvacet minut přerušen. (dailymail.co.uk)
27.09.2017 Frikeche zkusí štěstí v Bulharsku
Bývalý záložník Angers či Ajaccia Rayan Frikeche se stává dalším přírůstkem se zkušeností z elitní ligy do bulharské nejvyšší soutěže. Na rok a půl si Maročana uvázal Lokomotiv Plovdiv. (sportal.bg)