Royal Antverpy FC Belgie - Royal Antverpy FC - Zprávy

Další články

Overmars přišel i o místo v Antverpách

Bývalý nizozemský reprezentant Marc Overmars musí opustit pozici sportovního ředitele v Antverpách. Důvodem je roční trest za sexuální obtěžování. Zákaz působení ve fotbale byl původně platný jen pro Nizozemsko, ale FIFA nedávno jeho působnost rozšířila na celý svět. Informovala o tom agentura Reuters.

Barcelona dostala další facku, Antverpy se rozloučily s Ligou mistrů strhujícím vítězstvím

Antverpy si v šestém kole skupinové fáze Ligy mistrů zapsaly díky vítězství nad Barcelonou 3:2 historicky premiérový tříbodový zisk v milionářské soutěži. Na postupu Katalánců z první pozice ani na poslední příčce The Reds ve skupině H už se ale nic nezměnilo. Blaugranas pomohli týmu z Beneluxu k výhře obrovskými chybami v rozehrávce. Po nich skóroval v úvodu zápasu teprve 18letý Arthur Vermeeren, ve druhé půli pak i o dost zkušenější Vincent Janssen. Hosté sice dvakrát srovnali, ale na závěrečný úder George Ilenikhena z nastavení již odpověď nenalezli.

Barcelona nesmí prohrát v Antverpách, domácí ale chtějí první bod

Ačkoli ve skupině H zbývá ještě jedna veliká hádanka, kterou rozluští až poslední kolo, Barcelony se tyhle šachy netýkají a má už svou pozici téměř jasně určenou. Pokud blaugranas na Bosuilstadion neprohrají, postoupí z prvního místa a Antverpy naopak nezískají ve skupině ani jednu výhru.

Ceněný bek přidal ofenzivní nadstavbu. Šachtar napravil ligové nezdary a vyrovnal lídry skupiny

Šachtar Doněck zvítězil v pátém kole skupiny H Ligy mistrů nad Antverpami 1:0 a potvrdil, že mu evropské poháry v posledních týdnech chutnají o něco více než domácí soutěž, kde dvakrát po sobě ztratil. Vítěznou trefu obstaral přesnou hlavičkou jeden z nejhodnotnějších artiklů z celého kádru Mykola Matvijenko, a Horníci tak po senzační výhře nad Barcelonou dosáhli v německém azylu na další plný zisk. Díky tomu navíc bodově dotáhli jak katalánského giganta, tak spolulídra tabulky z Porta.

Šachtar chce zůstat v boji o postup. Potvrdí proti Antverpám roli favorita?

Šachtar se překvapivou výhrou nad Barcelonou vrátil do hry o postup. Pokud chce skutečně proniknout do osmifinále Champions League, měl by si poradit i s Antverpami, které ve čtyřech utkáních skupinové fáze nezískaly ani bod.

Antverpy se ani na čtvrtý pokus nedočkaly prvního bodu. Jejich katem se stal znovu Evanilson

Fotbalisté Porta porazili ve čtvrtém kole skupiny H Ligy mistrů na vlastním hřišti Antverpy 2:0. Ačkoliv si Evanilson nezastřílel podobně jako v předchozím vzájemném střetnutí, kdy soupeři z města diamantů nasázel hattrick, také tentokrát se stal autorem rozhodující branky, když ve 32. minutě proměnil penaltu. Klub z přístavního portugalského města se díky němu dotáhl v tabulce na Barcelonu, hosté naopak při své historicky první účasti v hlavní fázi milionářské soutěže dál čekají na zisk premiérového bodu. Toho se nedočkali i kvůli vyloučení Jurgena Ekkelenkampa, bez nějž se museli obejít téměř celou druhou půli.

Porto může udělat výrazný krok postupu do jarní části, proti budou Antverpy

FC Porto zatím plní ve skupině H roli druhého favorita a se šesti body po třech zápasech má slušně našlápnuto k postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Na domácí půdě proti Antverpám může udělat směrem k postupu další důležitý krok. Belgickému mistrovi se navíc v soutěži zatím vůbec nedaří a je na posledním místě bez bodového zisku.

Antverpy sahaly po prvních bodech jen platonicky. Pytel s góly Porta roztrhl Evanilson

Fotbalisté Porta zvládli důležitý zápas třetího kola skupiny H proti Antverpám, které porazili 4:1. Hosté sice neměli vůbec dobrý vstup do utkání, když už po půlhodině hry prohrávali. Po změně stran ovšem zabrali a především díky hattricku Evanilsona zvrátili výsledek na svou stranu. Klíčovou výhrou si vytvořili tříbodový náskok na třetí Šachtar, proti kterému už navíc v prvním kole zvítězili. Belgičané naopak zůstávají s nula body beznadějně poslední.

Tápající Antverpy zkusí poprvé bodovat proti ambicióznímu Porto

Belgický mistr Royal Antverpy se probojoval do základní skupiny Ligy mistrů po astronomických šestašedesáti letech, ale v tuto chvíli to nevypadá, že udělá nějakou velkou "díru do Evropy". V dosavadních dvou duelech totiž ani jednou nebodoval a se skóre 2:8 je beznadějně poslední, teď ho navíc čeká favorizované Porto. To určitě hodlá postoupit do osmifinále a vedle španělské Barcelony se mu dávají největší šance.

Střet Antverp s evropskou elitou se mění ve zlý sen. Kouzla mladého špílmachra přišla vniveč

Antverpy se v prvním domácím utkání hlavní fáze Ligy mistrů v klubových dějinách ze zisku bodů neradovaly, když ve druhém kole skupiny H prohrály se Šachtarem 2:3. Ústřední postavou úvodní půle byl 18letý záložník Arthur Vermeeren, jenž se dvěma asistencemi zasadil o dvougólové poločasové vedení domácích. Hosté tak byli při historicky sedmém měření sil s belgickým fotbalem blízko k tomu, aby poprvé našli přemožitele, po změně stran však předvedli famózní obrat, na němž se největší měrou podílel autor dvou přesných zásahů Danylo Sikan.

Antverpy věří v šanci proti Šachtaru

Belgické Antverpy mají za sebou nepovedený vstup do Ligy mistrů, ale všechno mohou odčinit v domácím zápase proti Šachtaru Doněck. Outsider skupiny H se od blamáže v Barceloně zasekl a gól nedal ve všech soutěžních utkání přes 360 minut. Zápas s ukrajinským soupeřem je pro něj maximální výzvou.

Joao Félix pokračoval v plnění svého snu. Barca přejela debutující Antverpy silným nástupem

Hráči Barcelony potvrdili v úvodním utkání skupiny H Ligy mistrů papírové předpoklady, když porazili Antverpy vysoko 5:0. Blaugranas předvedli fantastický vstup do zápasu a už ve 22. minutě vedli o tři góly. Ve svém vysněném dresu zářila především letní posila Joao Félix, který dvě branky sám vstřelil a na další nádherným způsobem asistoval. Belgický tým tak ve svém historicky prvním duelu skupinové fáze milionářské soutěže pocítil sílu fotbalového giganta a po šesti kláních bez porážky padl.

Xaviho vyzve v souboji dvou legendárních záložníků Van Bommel. Barcelonu navštíví Antverpy

Úterní večer nabídne další z řady soubojů velikána s outsiderem. A k tomu ještě jeden návrat, protože do Barcelony se podívá její někdejší hráč. Zápas domácí Barcelony s belgickými Antverpami bude taktéž střetem dvou výtečných záložníků, nyní již v roli trenérů.

Za Frankfurt bude od léta hrát ekvádorský reprezentant Pacho

Osmifinalista Ligy mistrů Eintracht Frankfurt získal na nadcházející sezony ekvádorského reprezentačního obránce Williana Pacha. Jednadvacetiletý hráč podepsal smlouvu do konce června 2028, uvedl německý klub na svém webu. Aktuální sezonu dohraje Pacho v Royalu Antverpy, jehož hráčem je od loňského ledna.