Chelsea FC Anglie - Chelsea FC - Zprávy

Manchester United vyzve ve středečním zápase londýnskou Chelsea

Ve středu večer se na Old Trafford střetnou dva trápící se anglické velkokluby. Manchester United a Chelsea budou v atraktivním utkání Premier League bojovat o posun v ligové tabulce. Trápení Rudých ďáblů pokračovalo o víkendu porážkou 0:1 s Newcastlem United, svěřenci Mauricia Pochettina si v zajímavém utkání poradili s Brightonem.

Kritika padla na úrodnou půdu. Hrdina Fernández dovedl Chelsea k vítězství nad Brightonem

Chelsea ve 14. kole anglické Premier League o něco vylepšila náladu svých fanoušků, když si na Stamford Bridge poradila s Brightonem po výsledku 3:2. V gólovém utkání se stal hrdinou Blues Enzo Fernández, jenž vsítil své dvě premiérové branky v anglické lize. Před přestávkou byl sice po zbytečném faulu vyloučen Conor Gallagher a nabídl soupeři přesilovku, ta však zůstala využita jen částečně po zásahu ve formě hrajícího Joaa Pedra. Blues tak na domácím stadionu zdolali Seagulls až na čtvrtý pokus, předchozí tři vzájemná měření sil totiž vždy skončila bodovým ziskem hostů.

Chelsea nutně potřebuje zabrat, v cestě stojí marodkou zdecimovaný Brighton

Důležitý zápas čeká na fotbalisty Chelsea, kteří v neděli na vlastním stadiónu přivítají nepříjemného soupeře v podobě Brightonu.
 Zdálo se, že se londýnský celek po dobrých výkonech proti Tottenhamu a Manchesteru City konečně dostal do dobré provozní teploty. To ale svěřenci Mauricia Pochettina nepotvrdili, když minulý týden předvedli hrůzný druhý poločas proti Newcastlu United a schytali zasloužený debakl 4:1. Ani Brighton se ale nenachází v ideálním rozpoložení, svěřenci De Zerbiho si minulý týden připsali první tříbodový zisk od konce září a momentálně je trápí dosti rozsáhlá marodka.

Nejhorší zápas sezony, zlobil se Pochettino po prohře v Newcastlu

Chelsea před reprezentační přestávkou vyhrála vysoko nad Tottenham, v divokém utkání remizovala 4:4 s Manchesterem City a branky padaly i v jejím sobotním utkání, tentokráte ale převážně do sítě Blues. Londýnský klub selhal v Newcastlu a padl 1:4, hodně nespokojený byl především manažer Mauricio Pochettino.

Chelsea hrubě nezvládla druhou půli, gólová salva Newcastlu vrátila Blues tvrdě na zem

Hráči Newcastlu vyhráli ve 13. kole Premier League v St. James' Parku nad Chelsea 4:1. Duel nabídl atraktivní podívanou již od úvodního hvizdu. Lépe do zápasu vstoupili domácí, na trefu Alexandera Isaka ze 13. minuty však ještě hosté dokázali do poločasu zareagovat. Klíčová pasáž utkání tak nastala až po hodině hracího času, kdy nejprve Jamaal Lascelles poslal Straky podruhé v zápase do vedení, které krátce nato navýšil Joelinton. Londýňané tak přišli o solidní šňůru tří venkovních výher za sebou.

Chelsea se představí na půdě oslabeného Newcastlu

Newcastle United a Chelsea se v sobotu odpoledne v St James' Parku pokusí vrátit na vítěznou vlnu a vyšvihnout se v tabulce Premier League. Zatímco Magpies jsou v tabulce na sedmém místě s 20 body z 12 zápasů, Blues se konečně prokousali do první poloviny tabulky.

Osm branek, dvě penalty, a především obrovské drama do poslední vteřiny. Takovou podívanou nabídlo utkání 12. kola Premier League v němž Chelsea na Stamford Bridge přivítala lídra soutěže Manchester City. Hrdinou domácích se stal paradoxně odchovanec hostujícího celku Cole Palmer, který v 95. minutě proměnil pokutový kop a vyrovnal na 4:4. Manažer oponenta Pep Guardiola měl ale i přes ztrátu dvou bodů dobrou náladu.

Střet gigantů po letech nabídl zábavnou přestřelku. Úřadujícího mistra obral o body odchovanec

Fotbalisté Manchesteru City remizovali ve 12. kole Premier League na hřišti Chelsea 4:4. Nebylo překvapením, že jako první inkasovali The Blues, jelikož se jim to v průběhu roku 2023 přihodilo již ve 20. utkání. Nečekaně naopak vypadalo další pokračování zápasu. Poslední čtyři ligové souboje těchto týmů opanovali Citizens, přičemž pokaždé jim k tomu stačila jediná branka. Tentokrát se však klání změnilo v přestřelku, jejímž hlavním hrdinou se zdál být Rodri, který tečovanou ranou z 86. minuty poslal favorita do vedení. V nastavení však Londýňané kopali penaltu a tu proměnil Cole Palmer, odchovanec soupeře, jenž do hlavního města zamířil teprve v létě. Domácí tak vzájemné střetnutí neprohráli poprvé od května 2021, kdy ovládli finále Ligy mistrů.

Nedělní šlágr kola: Chelsea se utká s dominantním Manchesterem City

Jeden z nejlepších zápasů posledních let. I tak byl označován pondělní duel mezi Spurs a Blues v rámci dohrávky jedenáctého kola Premier League. Trenéra Pochettina sice musela výhra nad dosavadním lídrem tabulky potěšit, na druhou stranu jeho svěřencům trvalo příliš dlouho, než dokázali v zápase proti devíti protihráčům rozhodnout. Soupeř navíc odehrál více než poločas bez dvou zraněných klíčových hráčů, utkání nedohrál James Maddison ani Micky van de Ven. O výhře Chelsea však ani přesto nebylo ještě v nastavení druhého poločasu jasno, až v samotném závěru dvěma brankami nadobro o výhře rozhodl Nicolas Jackson, který zaznamenal svůj první hattrick v novém působišti.

Divoký poločas, neuznané góly a červené karty. Spektakulární derby o Londýn ovládla Chelsea

Chelsea porazila v dohrávce 11. kola Premier League Tottenham 4:1, a uštědřila tak velkému rivalovi první porážku v sezoně. Strhující duel gólově načal už v šesté minutě tečovanou střelou Dejan Kuluševski. Během úvodní půle se ocitl míč v síti ještě pětkrát, avšak ve čtyřech případech musel být přesný zásah kvůli porušení pravidel odvolán. Nejvýraznějšího disciplinárního deliktu se ale dopustil Cristian Romero. Právě po jeho nevybíravém zákroku vytasil sudí jednu ze dvou červených karet, kterou doplnil i o pokutový kop, z něhož vyrovnal Cole Palmer. Rozhodující trefu a nakonec i hattrick pak při již dvojnásobné přesilovce vstřelil Nicolas Jackson.

V bitvě o Londýn Spurs vyzvou Blues

V dohrávce jedenáctého kola Premier League vyzve Tottenham Hotspur na domácí půdě Chelsea. Oba celky zažívají dost rozdílnou sezonu. Zatím co domácí byli po deseti kolech první, hosté až dvanáctí.

Brentford opět zpražil Stamford Bridge. Chelsea z horní půlky tabulky vystrnadil jamajský dříč

Chelsea prohrála v utkání 10. kola Premier League na vlastní půdě s Brentfordem 0:2. Přestože si v londýnském souboji vytvořili The Blues spoustu možností ke skórování, ani jednou nedokázali rozvlnit soupeřovu síť. Jejich mizernou koncovku pak potrestal v 58. minutě rozhodující trefou jamajský bek Ethan Pinnock, který se za posledních šest let dokázal probojovat z neprofesionálního celku Dulwich Hamlet až do nejvyšší anglické soutěže. Bees se tak posunuli na 10. příčku právě před Chelsea a navíc ukázali, že se jim na Stamford Bridge daří, jelikož odtud potřetí za sebou odjeli se všemi třemi body.

Zlepšující se Chelsea čeká londýnské derby s Brentfordem

V sobotu v poledne přivítá Chelsea na Stamford Bridge v západolondýnském derby Brentford. Ve vzájemných zápasech z posledních let se lépe prezentovali svěřenci Thomase Franka, z posledních tří ligových zápasů proti Blues si odnesli sedm bodů. V sobotním utkání však i přesto bude favoritem zlepšující se Chelsea.

Arsenal rozšířil bodovou sbírku ze Stamford Bridge. Chelsea stály výhru minely v obraně

Fotbalisté Chelsea remizovali v devátém kole Premier League s Arsenalem 2:2. Domácí celek, jenž se v dosavadním průběhu sezony oproti městskému rivalovi trápil, byl v utkání dlouho lepším týmem a ještě čtvrthodinu před koncem vedl o dvě branky. Ani to mu však k prvnímu vítězství nad Kanonýry před vlastním publikem po pěti letech nestačilo, neboť i kvůli defenzivním chybám Blues postupně srovnali stav duelu Declan Rice a střídající Leandro Trossard. Gunners si tak zuby nehty udrželi letošní ligovou neporazitelnost.

Hledající se Chelsea hostí ve šlágru kola rozjetý Arsenal

Role se vyměnily. Chelsea hostí v 9. kole Premier League městského rivala Arsenal a už podruhé v řadě je ve vzájemném střetnutí na Stamford Bridge favoritem hostující celek. Není se čemu divit - Arsenal je momentálně na druhém místě tabulky, Chelsea je až jedenáctá.