Chelsea FC (Anglie)

Osmnáctiletý anglický záložník Hudson-Odoi si přetrhl achillovku

Anglický reprezentant Callum Hudson-Odoi z Chelsea si v pondělním ligovém utkání proti Burnley přetrhl achillovku. Ve zbytku sezony se tak osmnáctiletý záložník už podle BBC na hřišti neobjeví.
23.04. | Aktuality | 183 komentářů

Chelsea zahodila další šanci, s Burnley jen remizovala

Tottenham prohrál, Manchester United taky, Arsenal jakbysmet. Že by toho ale Chelsea využila a svým konkurentům v boji o top čtyřku odskočila? Ani náhodou. Na Stamford Bridge přijelo Burnley, které v prvním poločase zdatně sekundovalo při divoké přestřelce, aby po změně stran destruktivně, a to často i ne úplně čestnými způsoby, dotlačilo zápas k remíze 2:2.
22.04. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Burnley je rozjeté, ale Chelsea doma nepřipouští zaváhání

Karty jsou rozdány docela jasně. Chelsea zbývají do konce sezóny čtyři zápasy a vzhledem k počtům bodů a blížícímu se losu ostatních týmů mají Blues prostor maximálně (a spíš ani to ne) na jedno zaváhání. No a protože je čeká ještě výlet na Old Trafford, znamenala by jakákoli ztráta v pondělní dohrávce s Burnley dost možná konec nadějí na umístění v tom čtyřce.
21.04. | Previews | 5 komentářů

Britská média: Slavia může být hrdá za druhý poločas na Chelsea

Britská média ocenila fotbalisty Slavie za výkon ve druhém poločase odvetného čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Chelsea a pochválila i střelce dvou gólů Petra Ševčíka. Londýnský favorit byl naopak kritizován, že po dominantním úvodu usnul na vavřínech a dal Pražanům naději na senzační obrat.
19.04. | Aktuality | 12 komentářů

Slavia je nejfyzičtější tým, jaký jsem kdy viděl, prohlásil Sarri

Manažer Chelsea Maurizio Sarri ocenil po čtvrtfinálové odvetě Evropské ligy Slavii za její fyzickou hru, kterou nikdy předtím neviděl. Londýnský tým vstoupil do utkání s náskokem 1:0 z prvního souboje a po úvodních 45 minutách odvety vedl 4:1, ale ve druhé půli dvakrát rychle inkasoval a až do konce se bál o výsledek.
19.04. | Aktuality | 100 komentářů

Slavia fantastickou druhou půlí nezvrátila vývoj a končí

I přes nepovedený start do utkání drželi fotbalisté Slavie na Stamford Bridge dlouho šanci na obrat a postup do semifinále, od nějž nakonec zůstali dvě branky vzdálení. Za domácí se prosadil Giroud, dvakrát Pedro a pomohl jim i vlastní gól, český tým se radoval po zásahu Součka a dokonce dvou trefách Ševčíka.
18.04. | Komentáře a souhrny | 1128 komentářů

Slavia se jen tak nevzdá, varuje před odvetou Giroud

Hráče Chelsea překvapilo, jak vyrovnaný zápas s nimi před týdnem v Edenu sehrála v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy pražská Slavia. "Blues" jsou proto před čtvrteční domácí odvetou navzdory úvodnímu vítězství 1:0 velmi opatrní a je jim jasné, že k postupu budou muset podat stoprocentní výkon. Trenéři londýnského velkoklubu plánují pár změn v sestavě.
17.04. | Aktuality | 39 komentářů

Slavia věří, že v Londýně proti Chelsea ještě zabojuje o postup

Slávisty čeká ve čtvrtek v Londýně odveta čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea. Přestože lídr české ligy před týdnem doma po vyrovnaném průběhu prohrál gólem z 86. minuty 0:1, na slavném stadionu Stamford Bridge by proti velkému favoritovi ještě rád zabojoval o postup do semifinále. K tomu červenobílí potřebují podat stejně aktivní výkon jako v úvodním duelu.
17.04. | Previews | 1128 komentářů

Fotbalové představení rozhodl Salah, Liverpool porazil Chelsea 2:0

Takhle by to nějak mělo vypadat, když se potkají dva prvotřídní kluby. Vysoký presink, kvalitní brejky, dobrá technika a krásné individuální akce. Edena Hazarda dnes předčil Mohamed Salah; zatímco belgická superstar ve dvou gólových šancích selhala, Salah měl prsty v obou brankách Liverpoolu a udržel svůj mančaft v boji o titul.
14.04. | Komentáře a souhrny | 18 komentářů

Dočkáme se dalšího drama? Liverpool hostí Chelsea v anglickém megašlágru

Tohle už tady jednou bylo. Liverpool bojoval o titul a na Anfield přijela Chelsea. Ptáte se, kdy to bylo? Ale prosím vás, vždyť Liverpool o ten titul zas tolikrát nebojoval... Gerrardovo uklouznutí trčí v pamětech fanoušků Reds až příliš silně, že už by snad bylo zapotřebí tyhle vzpomínky něčím nahradit. No a zatímco svěřenci Jürgena Kloppa mají stabilně výbornou formu, s Chelsea je to tradičně takové všelijaké.
13.04. | Previews | 18 komentářů
25.06. Chelsea může jednat s Lampardem
Frank Lampard je o krok blíže k návratu do Chelsea. Někdejší záložník pracuje jako manažer Derby County, londýnský celek o něho má zájem a nyní pokročil v jednáních, od druholigového klubu totiž dostal svolení k tomu, aby s Lampardem jednal o podmínkách smlouvy. (bbc.com)
24.06. Eduardo se vrací do Bragy
Eduardo v minulosti začínal s velkým fotbalem v Braze a v portugalském klubu svou kariéru také zakončí, s vedením podepsal dvouletý kontrakt. Již 36letý brankář přichází po ukončení smlouvy v Chelsea, letos hostoval v nizozemském Vitesse. (abola.pt)
21.06. Willian odmítl nabídku ze Shanghai Shenhua
Willian má v Chelsea smlouvu na poslední rok a londýnský klub má zájem o prodloužení kontraktu, ve hře vedle toho zůstává i odchod brazilského reprezentanta. O toho se zajímá čínský celek Shanghai Shenhua a ten křídelníkovi nabídl kontrakt s ročním platem dvanáct milionů eur, fotbalista ovšem odmítl. (abola.pt)
21.06. PSG získal mladého Poláka Bulku
Devatenáctiletý brankář Marcin Bulka přestupuje z londýnské Chelsea do Paris Saint Germain. Do francouzského klubu jde po skončení smlouvy jako volný hráč. V novém působišti se upsal na tři roky. Podle předpokladů by se měl stát týmovou trojkou. (getfootballnewsfrance.com)
21.06. Everton se snaží udržet Zoumu
Kurt Zouma letos hostoval z Chelsea v Evertonu a za tento klub by mohl hrát i nadále - vedení Toffees s francouzským obráncem počítá a už zahájilo jednání o prodloužení spolupráce. (The Telegraph)
20.06. Rüdiger asi zmešká start nové sezony
Chelsea bude v úvodních zápasech nové sezony s velkou pravděpodobností chybět obránce Antonio Rüdiger, který má od konce dubna problémy s kolenem a začátkem května se podrobil operaci. Blues čeká hodně zajímavý start nového ročníku Premier League, hned v prvním kole nastoupí proti Manchesteru United. (dailymail.co.uk)
19.06. Chelsea usiluje o prodloužení s Willianem
Vedení Chelsea by rádo prodloužilo smlouvu s Willianem a o této možnosti už začalo jednat. Brazilský záložník dokončil v Londýně svou šestou sezonu, kontrakt mu běží jen do června 2020. (abola.pt)
17.06. Pašalić zůstane v Bergamu na hostování
Mario Pašalić letos hostoval z Chelsea v Atalantě a za italský celek bude hrát i nadále. Vedení týmu z Bergama mělo původně aktivovat opci na přestup chorvatského záložníka za patnáct milionů eur, nakonec se ale všechny strany měly domluvit na prodloužení hostování. (football-italia.net)
17.06. Bakayoko sní o PSG
Záložník Tiemoué Bakayoko, který patří londýnské Chelsea a v poslední sezoně hostoval v AC Milán, se v rozhovoru pro deník L'Equipe svěřil, že by si jednoho dne rád zahrál v dresu Paris Saint Germain. (lequipe.fr)
16.06. Zola je na odchodu z Chelsea
Manažer Maurizio Sarri podle všeho odejde z Chelsea a v klubu by neměl pokračovat ani jeho asistent Gianfranco Zola. Někdejšímu útočníkovi končí smlouva a vedení mu novou podle všeho nenabídne. (football-italia.net)