Chelsea FC (Anglie)

Arsenal s Čechem bude útočit na postup do finále Evropské ligy

Arsenal s českým brankářem Petrem Čechem bude ve čtvrteční odvetě semifinále Evropské ligy ve Valencii útočit na postup finále. Londýňané budou ve Španělsku hájit náskok 3:1 z úvodního zápasu doma a mohou si dovolit i jednobrankovou porážku. Čech usiluje o to, aby se rozloučil s kariérou ziskem trofeje. V druhém semifinále přemožitel Slavie další londýnský tým Chelsea přivítá Frankfurt po úvodní venkovní remíze 1:1.
08.05. | Aktuality | 21 komentářů

FIFA zamítla odvolání Chelsea proti ročnímu zákazu přestupů

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zamítla odvolání Chelsea proti ročnímu zákazu přestupů za porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči. Federace dnes uvedla, že londýnský klub bude smět v době trestu registrovat pouze fotbalisty do 16 let.
08.05. | Aktuality | 226 komentářů

Chelsea FC - Watford FC 3:0

Chelsea nakonec zvládla veledůležitý souboj s Watfordem a po výsledku 3:0 se posouvá na třetí příčku tabulky. Po nepřesvědčivé první půli domácí zlomili odpor protivníka dvěma slepenými brankami zpočátku druhé půle, definitivní tečku pak vsítil patnáct minut před koncem Gonzalo Higuain.
05.05. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

David Luiz může zůstat v Chelsea, jedná o novém kontraktu

David Luiz na přelomu minulého a tohoto týdne začal jednat o další budoucnosti. Už dvaatřicetiletý brazilský obránce hraje za Chelsea, na Stamford Bridge má smlouvu jen do konce června a nedávno jednal s vedením Blues o případném prodloužení spolupráce...
05.05. | Aktuality | 64 komentářů

Chelsea může na třetí místo, podaří se jí zdolat Watford?

Sobotního zaváhání Tottenhamu může využít londýnská Chelsea, která se v případě výhry může posunout dokonce na třetí příčku tabulky. Ať už je to ale jakkoliv, Blues prostě a jednoduše potřebují vyhrát - a ideálně oba zbývající zápasy, aby měli jistotu účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Šance je to tedy obrovská, jenže to už tu letos bylo tolikrát - ostatně všechny čtyři celky bojující o účast v milionářské soutěži se doslova předhánějí v tom, kdo se svou příležitostí naloží hůře. Navíc Watford není vůbec lehký soupeř, Sršně se letos usadily v první polovině tabulky, k čemuž navíc ještě přidaly účast ve finále FA Cupu.
04.05. | Previews | 4 komentáře

Ve Frankfurtu jsme si zasloužili vyhrát, řekl manažer Chelsea Sarri

Manažer Chelsea Maurizio Sarri cítil, že "Blues" si v úvodním semifinále Evropské ligy ve Frankfurtu zasloužili vyhrát, protože měli více šancí než domácí. Ani výsledek 1:1 ale podle italského kouče není špatný do odvety v Londýně.
03.05. | Aktuality | 32 komentářů

Frankfurt doma nepřesvědčil a proti Chelsea uhrál jen remízu

Nepříliš atraktivní semifinále Evropské ligy sledovali diváci v německém Frankfurtu. Domácí Orli byli po většinu zápasu méně aktivním týmem, přesto po pětadvaceti minutách zásluhou Joviće vedli. Ještě do poločasu ovšem srovnal Pedro a na nerozhodném výsledku se ve zbytku utkání už se nic nezměnilo.
02.05. | Komentáře a souhrny | 265 komentářů

Chelsea chce přes Frankfurt projít po šesti letech do finále EL

Týmy velikosti Chelsea potřebují hrát Ligu mistrů. A do ní vede cesta třeba i přes Evropskou ligu, konkrétně přes vítězství v ní. Jen málokterý tým si ve druhém nejvyšším evropském patře počíná tak brilantně jako právě Chelsea - hned první účast proměnila v titul a letos už je v semifinále. Ve Frankfurtu má ovšem mimořádně obtížného soupeře.
02.05. | Previews | 265 komentářů

Boj o Ligu mistrů nepoznal vítěze. ManUtd se rozešli smírně s Chelsea

Manchester United i Chelsea potrvdili mizernou formu a ze vzájemného duelu si odnesli bod. Oba týmy nepředvedly nic světoborného a nevyužily tak zaváhání konkurentů v boji o ligu mistrů. Zatímco hosté zůstávají v tabulce čtvrtí, domácí stále okupují šestou příčku.
28.04. | Komentáře a souhrny | 11 komentářů

Zápas o všechno? Man Utd hostí Chelsea, oba touží po Lize mistrů

Zápas o všechno - tak to aktuálně vnímají asi oba fanouškovské tábory. Chelsea aktuálně drží klíčovou čtvrtou pozici, která jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. Manchester United je šestý se ztrátou tří bodů. Proto jsou pod obrovský tlakem především Red Devils, kteří jednoduše musí. Jejich soupeř si může dovolit ztrátu, a to především zásluhou šokující formy všech celků z "druhé garnitury" anglické špičky...
27.04. | Previews | 11 komentářů
09:13 Chelsea prý získá Kovačiče natrvalo
Londýnská Chelsea by měla z Realu Madrid natrvalo získat chorvatského záložníka Matea Kovačiče, který v klubu v uplynulé sezoně hostoval. Podle odborníka na přestupový trh italského novináře Di Marzia za něj Blues zaplatí 50 milionů eur. Chelsea má sice od FIFA zákaz registrovat nové hráče, ale v případě Kovačiče, který už byl registrován minulý rok, může trest obejít. (football-espana.net)
25.06. Chelsea může jednat s Lampardem
Frank Lampard je o krok blíže k návratu do Chelsea. Někdejší záložník pracuje jako manažer Derby County, londýnský celek o něho má zájem a nyní pokročil v jednáních, od druholigového klubu totiž dostal svolení k tomu, aby s Lampardem jednal o podmínkách smlouvy. (bbc.com)
24.06. Eduardo se vrací do Bragy
Eduardo v minulosti začínal s velkým fotbalem v Braze a v portugalském klubu svou kariéru také zakončí, s vedením podepsal dvouletý kontrakt. Již 36letý brankář přichází po ukončení smlouvy v Chelsea, letos hostoval v nizozemském Vitesse. (abola.pt)
21.06. Willian odmítl nabídku ze Shanghai Shenhua
Willian má v Chelsea smlouvu na poslední rok a londýnský klub má zájem o prodloužení kontraktu, ve hře vedle toho zůstává i odchod brazilského reprezentanta. O toho se zajímá čínský celek Shanghai Shenhua a ten křídelníkovi nabídl kontrakt s ročním platem dvanáct milionů eur, fotbalista ovšem odmítl. (abola.pt)
21.06. PSG získal mladého Poláka Bulku
Devatenáctiletý brankář Marcin Bulka přestupuje z londýnské Chelsea do Paris Saint Germain. Do francouzského klubu jde po skončení smlouvy jako volný hráč. V novém působišti se upsal na tři roky. Podle předpokladů by se měl stát týmovou trojkou. (getfootballnewsfrance.com)
21.06. Everton se snaží udržet Zoumu
Kurt Zouma letos hostoval z Chelsea v Evertonu a za tento klub by mohl hrát i nadále - vedení Toffees s francouzským obráncem počítá a už zahájilo jednání o prodloužení spolupráce. (The Telegraph)
20.06. Rüdiger asi zmešká start nové sezony
Chelsea bude v úvodních zápasech nové sezony s velkou pravděpodobností chybět obránce Antonio Rüdiger, který má od konce dubna problémy s kolenem a začátkem května se podrobil operaci. Blues čeká hodně zajímavý start nového ročníku Premier League, hned v prvním kole nastoupí proti Manchesteru United. (dailymail.co.uk)
19.06. Chelsea usiluje o prodloužení s Willianem
Vedení Chelsea by rádo prodloužilo smlouvu s Willianem a o této možnosti už začalo jednat. Brazilský záložník dokončil v Londýně svou šestou sezonu, kontrakt mu běží jen do června 2020. (abola.pt)
17.06. Pašalić zůstane v Bergamu na hostování
Mario Pašalić letos hostoval z Chelsea v Atalantě a za italský celek bude hrát i nadále. Vedení týmu z Bergama mělo původně aktivovat opci na přestup chorvatského záložníka za patnáct milionů eur, nakonec se ale všechny strany měly domluvit na prodloužení hostování. (football-italia.net)