Blackpool FC Anglie - Blackpool FC - Zprávy

Sunderland AFC - Blackpool FC 0:2

Ani jednatřicet střel nestačilo Sunderlandu ke skórování. Jedenáct pokusů pochytal výborný Kingson, zbylých dvacet skončilo mimo. Naopak Blackpool se mezi tři tyče trefil pouze čtyřikrát a hned dvakrát Campbell uspěl.

Preview: Sunderland AFC - Blackpool FC

Fotbalisté Sunderlandu přivítají na domácím stánku Stadium of Light doposud jedenáctý Blackpool. Nováček soutěže si zatím drží od sestupových pozic odstup, a to už tři zápasy kvůli počasí nehrál!

Stoke City - Blackpool FC 0:1

Stoke po 47 letech padlo na vlastním stadionu v nejvyšší soutěži proti Blackpoolu, který předvedl vydařený výkon, jenž pro něj společně se smůlou Etheringtona přináší všechny body.

Preview: Stoke City - Blackpool FC

Před rokem byl Ligový pohár svědkem neuvěřitelného závěru zápasu třetího kola. Ještě čtvrthodiny před koncem vedl Blackpool díky dvěma zásahům, nakonec se loučil porážkou 3:4. V sobotu tak mají hosté další motivaci, aby po dvanácti letech Stoke v lize porazili.

Neporazitelnost Boltonu se otřásala v základech, ke spasení došlo za pět minut dvanáct

Listopadová neporazitelnost Boltonu měla opravdu nahnáno. Ještě když zbývalo do konečného hvizdu 15 minut, prohrávali Trotters o dvě branky. Pak se ale senzačně zvedli a Blackpoolu v dalším překvapivém skalpu umně zabránili. Přesto se však na Reebok Stadium tak nějak počítalo se třemi body, takže tu teď bude panovat poněkud smíšená nálada.

Příjemná překvapení z Boltonu a Blackpoolu se v sobotu vydají proti sobě

Je to trochu neklasické derby. Nejenže oba kluby ani nepochází ze stejného regionu (Bolton spadá do Greater Manchester, zatímco Blackpool se už nachází v lancashireském panství), ale navíc širá veřejnost nebyla v minulosti zvyklá jejich souboje příliš prožívat. Teď je však situace docela jiná, podceňované Tangerines se zatím drží celkem bezpečně daleko od sestupových pozic, přičemž Trotters dokonce prozatím bojují o pohárové příčky.

Blackpool si na konto připisuje další tři důležité body, tentokrát po těsné výhře nad Wolves

Mick McCarthy zase může naříkat na zoufalou produktivitu svých svěřenců. Ti si zápas s Blackpoolem prohráli prakticky jenom během úvodního poločasu, ten druhý totiž dokonale opanovali, ovšem dvoubrankové sousto i přes dostatek šancí dotáhnout nezvládli.

Jeden neboduje doma, druhý venku. Jak asi dopadne duel Blackpoolu s Wolverhamptonem?

Pozoruhodná bitva se dá očekávat na Bloomfield Road. V sobotu se tu totiž potká hostitel s nejhorším domácím výkazem v soutěži a naopak nejtragičtější celek na cestách. Dá se tedy předpokládat trápení, ale zároveň i oboustranná touha prolomit svá specifická prokletí.

Grant už utlimátum vedení nenaplní, zpečetila tedy dnešní remíza jeho osud?

Holloway opět přetočil sestavu o 180 stupňů a tentokrát už z toho alespoň jeden bod je. Tangerines ale pravděpodobně očekávaly i kompletní vyloupení stánku, na kterém je doma prozatím nejhorší tým Premier League, West Ham. Takhle alespoň oba týmy udržely čisté konto, i když se defenzívy dvakrát nepředvedly.

Preview: West Ham United - Blackpool FC

West Ham s Blackpoolem se naposledy střetl v roce 1971. Nyní dojde po 39 letech k dalšímu vzájemnému souboji a situace je podobná. V roce 1971 skončila sezóna pro Blackpool sestupem, West Ham se udržel jen se štěstím. Při dnešním pohledu na tabulku je situace opačná.

Hollowayovi hrozí trest za postavení slabšího týmu

Manažerovi Blackpoolu Ianu Hollowayovi hrozí pokuta za to, že do středečního zápasu s Aston Villou, který nováček anglické ligy prohrál 2:3, poslal oslabený tým. Sedmačtyřicetiletý kouč se ostře ohradil a prohlásil, že jestli dostane trest, u mužstva skončí.

Blackpool užuž sahal po dalších senzačních bodech, Villa si však nakonec výhru vzít nenechala

Blackpool zase kousal, když se s Aston Villou na jejím hřišti přetahoval o body do poslední možné chvíle. Nakonec tedy po statečném výkonu padl, to ale jen díky Collinsově zásahu v 90. minutě. Birminghamští takto nicméně urvali první domácí výhru od srpna.

Aston Villa je zatím v tabulce až za Blackpoolem - takovou situaci musí okamžitě napravit

Když v roce 2004 Gerard Houllier skládal funkci manažera Liverpoolu, Blackpool byl právě považován za 58. nejlepší tým v zemi. Dnes je ale mezi top dvacítkou, přičemž si v tabulce dokonce stojí lépe než Francouzův předchozí i nynější zaměstnavatel. Tato středeční konfrontace by tak mohla být navýsost zajímavá.

Blackpool FC - Everton FC 2:2

Bezesporu zajímavý duel přichystali divákům na Bloomfield Road hráči Blackpoolu a Evertonu. Po 90 minutách se rozešli smírně 2:2 a bylo se na co koukat. Tangerines se sice pokaždé dostali do vedení, ale Everton vždy bleskově odpovídal.

Everton musí vzestup formy potvrdit v Blackpoolu

Everton nechává zapomenout na špatný start a v posledních týdnech neustále stoupá tabulkou. V sobotu ho čeká hodně důležitý zápas, v duelu s Blackpoolem potřebuje vítězstvím potvrdit vzestup. Tangerines totiž mají stejně bodů.