Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

Arsenal rozšířil bodovou sbírku ze Stamford Bridge. Chelsea stály výhru minely v obraně

Fotbalisté Chelsea remizovali v devátém kole Premier League s Arsenalem 2:2. Domácí celek, jenž se v dosavadním průběhu sezony oproti městskému rivalovi trápil, byl v utkání dlouho lepším týmem a ještě čtvrthodinu před koncem vedl o dvě branky. Ani to mu však k prvnímu vítězství nad Kanonýry před vlastním publikem po pěti letech nestačilo, neboť i kvůli defenzivním chybám Blues postupně srovnali stav duelu Declan Rice a střídající Leandro Trossard. Gunners si tak zuby nehty udrželi letošní ligovou neporazitelnost.

Hledající se Chelsea hostí ve šlágru kola rozjetý Arsenal

Role se vyměnily. Chelsea hostí v 9. kole Premier League městského rivala Arsenal a už podruhé v řadě je ve vzájemném střetnutí na Stamford Bridge favoritem hostující celek. Není se čemu divit - Arsenal je momentálně na druhém místě tabulky, Chelsea je až jedenáctá.

Arsenal po osmi letech porazil v lize Manchester City. Euforii na Emirates vyvolal Martinelli

Očekávaný šlágr osmého kola Premier League mezi Arsenalem a Manchesterem City skončil na Emirates Stadium vítězstvím domácího celku 1:0. Taktikou svázaný duel nakonec rozhodli v samém závěru střídající hráči, když se po přihrávce Kaie Havertze trefil navrátilec po zranění Gabriel Martinelli. Tento moment znamenal nejen první ligové vítězství Gunners nad Citizens od roku 2015, ale také druhou po sobě jdoucí porážku v anglické nejvyšší soutěži pro hostující celek. Něco podobného se mu přitom naposledy stalo před téměř pěti lety.

City míří na Arsenal, budou mu chtít oplatit Community Shield

Arsenal vyzve ve šlágru osmého kola Premier League Manchester City. Loni první dva celky soutěže od sebe momentálně dělí jediný bod, Citizens patřilo po sedmi odehraných kláních první místo, Gunners byli o skóre třetí.

Sakovo zranění podtrhlo smolný večer Arsenalu. Fanoušky Lens poslal do euforie Wahi

Fotbalisté Lens porazili ve druhém kole skupiny B Ligy mistrů na vlastním hřišti Arsenal 2:1. Hosté přitom začali utkání slibně, po úvodní brance Gabriela Jesuse ze 14. minuty však šlo pro Gunners vše z kopce.

Arsenal po úvodní drtivé výhře nad PSV chce uspět i na půdě francouzského outsidera RC Lens

Francouzské Lens se vrátilo do hlavní fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže po dlouhých dvaceti letech a při své obnovené premiéře rozhodně neselhalo, jelikož z půdy úřadujícího vítěze Evropské ligy si odvezlo velmi cenný bod za remízu 1:1. Nyní se sice poprvé představí na domácí půdě, nicméně čeká ho velmi těžký oříšek v podobě největšího favorita skupiny B z Londýna - tedy Arsenalu.

Arsenal při snadném triumfu stihl myslet i na sebevědomí hráčů. Saka prodloužil rekordní sérii

Hráči Arsenalu zvládli venkovní utkání sedmého kola Premier League v Bournemouthu, kde vyhráli 4:0. Skóre otevřel nezvykle hlavou Bukayo Saka, který se navzdory předzápasovým spekulacím objevil v základní sestavě a opět vylepšil klubový rekord, když nastoupil již do 87. ligového klání v řadě. Úplný klid na kopačky favorita pak přinesl po změně stran Kai Havertz, jenž v čase dvougólového vedení proměnil pokutový kop.

Arsenal chce domácí remízu napravit v Bournemouthu

Čtyři týmy dosud v Premier League neprohrály, jiné čtyři zase nevyhrály. Právě zástupci těchto dvou skupin se v sobotu odpoledne střetnou v Bournemouthu, kde domácí přivítají londýnský Arsenal.

Tottenhamu odlepil smůlu z pat Son. Postecoglou zkazil Artetovi působivou domácí bilanci

Fotbalisté Arsenalu remizovali v šestém kole Premier League s Tottenhamem 2:2. Klíčovou postavou domácí strany se stal útočník Bukayo Saka, který v prvním poločase vyslal projektil, jenž si do vlastní sítě srazil Cristian Romero. Mladý Angličan navíc korunoval svůj skvělý výkon ve druhé půli, kdy dokonce sám skóroval. Kohouti se ale mohli spolehnout na Heung-Min Sona, díky němuž dokázali v obou případech gólově odpovědět. Ange Postecoglou tak poprvé dokázal obrat o body v severolondýnském derby na Emirates Stadium svého protějška Mikela Artetu.

Severolondýnské derby: Spurs chtějí vyloupit Emirates Stadium

Arsenal vyzve v tradičním londýnském derby v šestém kole Premier League Tottenham Hotspur. Oba rivalové vytěžili z úvodních pěti klání solidní třináct bodů, více už si připsal jen stoprocentní Manchester City.

Arsenal si pojistil kapitána Ödegaarda do roku 2028

Kapitán londýnského Arsenalu Martin Ödegaard prodloužil s londýnským klubem smlouvu do roku 2028. "Kanonýři" to oznámili na svém webu. Podle médií se čtyřiadvacetiletý norský záložník díky nové smlouvě stal nejlépe placeným hráčem Arsenalu.

Arsenalu návrat na nejslavnější scénu sedl, skvělý výkon proti PSV doprovodil gólový koncert

Arsenal zvítězil v prvním kole skupiny B Ligy mistrů před domácím publikem 4:0 nad nizozemským PSV. O vítězství Gunners, kteří se v základní fázi milionářské soutěže představili po dlouhých sedmi letech, rozhodl již v první půli Bukayo Saka, na něhož ještě před poločasem navázali Leandro Trossard a Gabriel Jesus. Pro první dva střelce navíc šlo o jejich premiérové trefy v nejprestižnější klubové pohárové lize.

Arsenal po návratu do Ligy mistrů chce najít recept na rozjeté PSV

Arsenal bojoval v uplynulé sezóně o ligový titul, nakonec kvůli horšímu závěru vedení neudržel a předskočil ho lídr posledních let Manchester City. Ovšem i s celkově druhým místem musel být nadmíru spokojen, neboť se teď po sedmileté přestávce vrací do hlavní fáze Ligy mistrů. Kanonýři jsou ve skupině B považováni za favority, nicméně hned na úvod je čeká velmi dobře naladěné PSV.

Arsenal ponechal Everton ve smyčce neúspěchů. Smolař Martinelli dostal ideální náhradu

Fotbalisté Arsenalu se v pátém kole Premier League proti Evertonu dlouho trápili, nakonec si však z Goodison Parku odvezli vítězství 1:0. Londýňané svého soupeře od úvodních minut přehrávali, jenže Gabriela Martinelliho obral o gólovou radost v první půli ofsajd, aby Brazilec o několik minut později hřiště z důvodu zranění předčasně opustil. Vynucené střídání však nakonec vicemistra tolik nemrzelo, jelikož náhradník Leandro Trossard duel v 69. minutě rozhodl. Karamelky tedy i třetí domácí střetnutí prohrály totožným výsledkem.

Arsenal v neděli zamíří do neoblíbeného Goodison Parku

Arsenal se po reprezentační přestávce představí v Liverpoolu proti Evertonu. V Goodison Parku se však londýnskému celku dlouhodobě nedaří a svěřenci Mikela Artety se zde pokusí vyhrát poprvé od roku 2017. Před dvěma týdny si Toffees připsali první bod v sezoně za remízu 2:2 se Sheffieldem United, Gunners ve šlágru kola pak porazili Manchester United.