Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Expres Zprávy

28.03.202418:15

Frankfurt neříká prodeji Marmoushe ne

Egyptský útočník Omar Marmoush je nedílnou součástí sestavy Frankfurtu, podle informací německého týdeníku Sport Bildu by v každém případě byli v německém klubu ochotni hráče prodat během léta. Pouze však za předpokladu, pokud by na stole přistála nabídka ve výši 50 až 60 miliónů eur. Dříve se o aktuálně desetigólového bundesligového střelce zajímaly hlavně na Ostrovech, a to v Liverpoolu, Tottenhamu, Newcastlu a Arsenalu.

getfootballnewsgermany.com
28.03.202416:57

Nwaneri získal profi smlouvu v Arsenalu

Sedmnáctiletý anglický záložník s nigerijskými kořeny Ethan Nwaneri postupně nakukuje do áčkového výběru Arsenalu a ten byl s dosavadními výkony svého hráče natolik spokojený, že se s ním rozhodl uzavřít profesionální kontrakt. Ve čtvrtek to londýnský celek oficiálně potvrdil na svém webu. Délka kontraktu nebyla upřesněna.

arsenal.com
26.03.202414:50

Šlágr PL má na starosti Taylor

Manchester City si to za několik dní rozdá s Arsenalem a hlavním rozhodčím šlágru Premier League bude Anthony Taylor. Na pomezí se budou s praporky pohybovat Gary Beswick a Adam Nunn, u videa se pokusí nic nepokazit Jarred Gillett.

premierleague.com
21.03.202420:34

Saka do přátelských zápasů nezasáhne

Anglie během března podstoupí dva přáteláky proti Brazílii a Belgii, na poslední chvíli každopádně vypadl z její nominace Bukayo Saka. Útočník hájící na klubové úrovni barvy Arsenalu se nemohl účastnit ani jednoho tréninku od té doby, co se hlásil trenérovi Garethovi Southgateovi, a anglická Fotbalová asociace (FA) následně rozhodla o jeho vyřazení z kádru. Povolávat náhradníka za zraněného Saku, který se již vrátil do klubu, kde bude pokračovat v rehabilitaci, nemají na Ostrovech v plánu.

bbc.com
20.03.202411:50

Tomijasu už podepsal s Arsenalem

Očekávaný krok, o němž se hovoří minimálně už po několik týdnů, se nyní stal oficiálním. Japonský obránce Takehiro Tomijasu podepsal s Arsenalem novou smlouvu, která je podle zpráv italského insidera Fabrizia Romana platná do roku 2026. Ve hře je také možné prodloužení spolupráce a o jeden další rok na základě opce. "Je to sen hrát za tento klub,” uvedl mimo jiné po stvrzení nového kontraktu.

arsenal.com, twitter.com/FabrizioRomano
19.03.202412:16

Arsenal se rozloučí se Soaresem

Cédric Soares si bude hledat nové angažmá. Portugalský obránce letos za Arsenal naskočil jenom k pěti zápasům, za tři měsíce mu vyprší smlouva a vedení mu novou nenabídne.

Fabrizio Romano
18.03.202417:47

Gabriel Magalhães necestuje na sraz

Obránce Arsenalu Gabriel Magalhães je zraněný a vypadl z nominace Brazílie na nadcházející mezistátní zápasy, v týmu ho nahradil Bremer (Juventus).

14.03.202410:27

White už podepsal smlouvu s Arsenalem

Pokud jsou kuloární zprávy pravdivé, Arsenal jedná s Benem Whitem o prodloužení kontraktu už od listopadu loňského roku. A podle italského novináře Fabrizia Romana je již nová smlouva, která bude platná do roku 2028 s možností prodloužení do roku 2029 na základě opce, podepsaná. Čeká se pouze na oficiální oznámení ze strany londýnského klubu.

twitter.com/FabrizioRomano
13.03.202412:13

Arsenal uplatní opci na Rayu

David Raya by se měl stát kmenovým hráčem Arsenalu, brankář zde hostuje z Brentfordu a Kanonýři se chystají uplatnit opci na přestup za 27 milionů liber. Raya odchytal 29 soutěžních zápasů, v nichž inkasoval 23 branek.

13.03.202409:15

Raya hráčem zápasu

David Raya získal individuální ocenění a byl zvolen nejlepším hráčem odvety osmifinále Ligy mistrů proti FC Porto. Brankář Arsenalu neinkasoval v základní hrací době ani v prodloužení, následně obstál i v penaltovém rozstřelu.

uefa.com
12.03.202423:48

Arsenal zvládl lépe penaltový rozstřel

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Arsenal - Porto 1:0, na pen. 4:2 (41. Trossard), první zápas 0:1, postupuje Arsenal.

12.03.202423:34

Arsenal podruhé v historii v prodloužení

Arsenal zvládl dohnat v úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů jednobrankové manko proti Portu, musel nicméně následně podstupovat prodloužení. K takové skutečnosti přitom u Kanonýrů došlo ve vyřazovací fázi milionářské soutěže teprve podruhé v jejich historii, naposledy si zkusili hru nad plán devadesáti minut v sezóně 2008/09 na půdě AS Řím. Tehdy mimochodem londýnský celek zvládl penaltový rozstřel.

twitter.com/OptaJoe
12.03.202422:58

V Londýně se bude muset prodlužovat

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů po 90 minutách: Arsenal - Porto 1:0 (41. Trossard), první zápas 0:1, prodlužuje se.

12.03.202422:01

Trossard napodobil Saku a Sáncheze

Belgický útočník Leandro Trossard zařídil v první půli jedinou branku Kanonýrů v osmifinálové odvetě Ligy mistrů proti Portu a potvrdil, že se mu v milionářské soutěži daří před vlastními fanoušky parádně. Letos už skóroval ve svém třetím domácím zápase na tomto poli, v minulosti přitom takový počin při své premiérové sezóně na nejprestižnější klubové frontě Evropy zaznamenali už jen dva hráči Arsenalu, a to Alexis Sánchez a Bukayo Saka.

12.03.202421:48

Arsenal stačil vyrovnat s Portem účty

Poločasový výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Arsenal - Porto 1:0 (41. Trossard).

12.03.202420:00

Sestavy: Arsenal - FC Porto

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Ligy mistrů:

Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Odegaard, Rice, Jorginho - Saka, Havertz, Trossard.

FC Porto: Diogo Costa - Joao Mario, Pepe, Otávio, Wendell - Nico, Varela - Conceicao, Pepe, Galeno - Evanilson.

11.03.202423:15

Havertz opět skóroval za Arsenal

Arsenal o víkendu porazil Brentford (2:1), proti němuž rozhodl Kai Havertz, který skóroval ve čtvrtém ligovém utkání v řadě. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč je prvním Němcem, jenž se prosadil ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech v historii soutěže.

11.03.202421:34

Arsenal zřejmě bez Martinelliho

Gabriel Martinelli s velkou pravděpodobností nepomůže Arsenalu v úterním odvetném zápase Ligy mistrů proti Portu. Brazilský křídelník po ligovém utkání se Sheffieldem United (6:0) laboruje se zraněným kotníkem.

dailymail.co.uk
10.03.202409:37

Titulová statistika ve prospěch Arsenalu

Arsenal zvládl sobotní podvečerní utkání Premier League a v bitvě o Londýn porazil před vlastními fanoušky Brentford. Kanonýři tak vyhráli i osmé utkání v kalendářním roce, což se dosud povedlo pouze třem klubům (Manchesteru United v roce 2009, Liverpoolu v roce 2020 a Manchesteru City v roce 2021). Všichni tři mimochodem následně vyhráli titul.

ČTK
08.03.202414:21

Arteta posedmé manažerem měsíce

Arsenal v únoru vyhrál všechny čtyři ligové zápasy a Mikel Arteta se díky tomu může radovat z ceny pro nejlepšího manažera měsíce v anglické lize. Španělský kouč získal ocenění už posedmé.