Sigma Olomouc by ještě dnes mohla oznámit podpis Filipa Nováka na volný přestup, zkušený levý obránce by se dle informací serveru infotbal.cz rád představil na trávníku už zítra v Jablonci, kde prožil krásné časy v minulé dekádě. Rodák z nedalekého Přerova se s Olomoucí už nějakou dobu připravuje poté, co skončil v Al Jaziře.

Filip Novák stále nenašel angažmá poté, co se ve zlém rozešel s Al Jazirou, která mu neplatila. Podle Deníku Sport nemá na stole ani žádné nabídky ze zahraničí, a proto je pravděpodobné, že se třiatřicetiletý levý obránce nakonec upíše Sigmě Olomouc. Ta o něj dlouhodobě jeví zájem, a Novák s týmem dokonce trénuje.

Fenerbahçe reaguje na omezení počtu cizinců, proto na ligovou soupisku pro podzimní část sezony nezapsalo Filipa Nováka, Mauricia Lemose a Brumu. Zmíněná trojice přitom nefiguruje ani na soupisce pro Evropskou ligu.

vi.nl, abola.pt
21.05.202220:08

Novák asistoval za Fenerbahçe

Fenerbahçe rozstřílelo Yeni Malatyaspor (5:0), na čemž se asistencí podílel Filip Novák. Český obránce uzavřel sezonu s bilancí tří gólů a dvou asistencí.

08.05.202219:10

Novák se trefil v istanbulském derby

Velice brzy otevíral skóre v istanbulském derby český levý bek Fenerbahçe Filip Novák. Ten se prosadil do sítě Beşiktaşe už v šesté minutě, jedná se už o jeho třetí ligovou trefu v sezoně.

05.01.202220:29

Novák na cestě do Sparty?

Fenerbahçe může po roce a půl opustit Filip Novák. Zájem o zkušeného levonohého univerzála podle zpráv z Turecka projevila Sparta Praha, podmínkou má ale být, že se ve svém současném působišti domluví na ukončení smlouvy.

twitter.com/Fener19Delisi07
26.12.202118:59

Novák pomohl k výhře Fenerbahce

Český obránce Filip Novák pomohl v dnešním utkání turecké ligy k vítězství Fenerbahce Istanbul nad Malatyasporem. V 10. minutě otevřel skóre zápasu. Domácí ještě přidali jednu branku a zvítězili 2:0.

29.11.202119:55

Novák inkasoval červenou kartu

Fenerbahçe dnes jenom remizovalo na půdě Göztepe a závěrečné minuty muselo strávit v oslabení. Utkání nedohrál Filip Novák, český obránce inkasoval dvě žluté karty, pod sprchy putoval v 88. minutě.

26.09.202116:18

Novák dal první gól sezony

Filip Novák dnes proti Hatayspor zvyšoval na 2:0 a připsal si tak první gól v sezoně. Co se gólového příspěvku týče, nevynechal nyní žádný ročník počínaje tím 2014/15.

14.03.202119:03

Novákův gól na body nestačil

Fenerbahçe doma prohrálo s Genclerbirligi (1:2) a jeho jedinou branku zaznamenal Filip Novák, český obránce vstřelil první gól v dresu istanbulského celku.

21.09.202021:03

Novák debutoval v dresu Fenerbahçe

Filip Novák si dnes na své konto připsal první start v dresu Fenerbahçe, když jako střídající hráč zasáhl do utkání s nováčkem turecké nejvyšší soutěže Hataysporem. Český obránce nemohl být spokojen s výsledkem, duel skončil bezbrankovou remízou.

29.07.202023:16

Novák nedohrál finále Tureckého poháru

Obránce Filip Novák získal s Trabzonsporem po finálové výhře 2:0 nad Alanyasporem Turecký pohár a má trofej z třetí země. Domácí pohár získal i s Jabloncem, s Midtjyllandem vyhrál dánskou ligu. Kvůli zranění ale musel v 78. minutě vystřídat. Trabzonspor si spravil chuť po nevydařeném ligovém závěru, kdy mu titul vyfoukl Başakşehir.

ČTK
25.07.202021:27

Novák zajistil Trabzonsporu vedení

Filip Novák dal svou sedmou branku v letošním ročníku turecké ligy. Český obránce otevřel skóre duelu na půdě Kayserisporu, jeho Trabzonspor vede od 63. minuty.

19.07.202022:37

Novák nezabránil porážce Trabzonsporu

Trabzonspor v předposledním kole turecké ligy prohrál s Konyasporem, proti němuž mu nepomohl ani gól Filipa Nováka. Český reprezentant po hodině hry svoji šestou ligovou brankou v sezóně zvyšoval na průběžných 3:1.

05.07.202022:02

Novák rozhodl o výhře nad Galatasaray

Český obránce Filip Novák rozhodl v turecké lize brankou o vítězství Trabzonsporu nad Galatasaray Istanbul. Novák v 70. minutě zápasu zvyšoval na 2:0 pro hosty. Domácí v nastaveném čase snížili, ale skóre pečetil na konečných 3:1 Nor Sorloth. Trabzon je v tabulce druhý o dva body za Basaksehirem.

22.06.202022:13

Novákův gól Trabzonsporu nestačil

Obránce Filip Novák se v dresu Trabzonsporu v zápase na hřišti Alanyasporu zapsal mezi střelce. Ve druhém poločase poslal svůj tým do vedení 2:1, které se ovšem hostům nepovedlo udržet až do konce. V nastaveném čase totiž inkasovali a přišli kvůli tomu o vedení v tabulce. Nyní je Trabzonspor na druhém místě o dva body za Basaksehirem.

16.06.202021:46

Novák pečetil postup Trabzonsporu

Trabzonspor vyhrál i druhý zápas semifinále domácího poháru s Fenerbahçe, na čemž se gólem na konečných 3:1 podílel Filip Novák. Pro českého reprezentanta, který brankou přispěl i k domácímu vítězství 2:1, se jednalo o šestou trefu v sezóně.

11.03.202018:32

Novák se trefil za Trabzonspor

Obránce Filip Novák skóroval v dresu tureckého Trabzonsporu. Reprezentační bek se trefil v dohrávaném utkání tamní ligy proti Malatyasporu. Trabzon už po půlhodině vedl 2:0. Pokud dobře rozehraný zápas dotáhne do vítězného konce, posune se o skóre do čela tabulky.

03.03.202021:56

Novák pomohl gólem Trabzonsporu

Reprezentační obránce Filip Novák zajistil Trabzonsporu vítězství v úvodním semifinále Tureckého poháru. Díky jeho brance z 66. minuty vyhrál Trabzonspor doma nad Fenerbahçe 2:1. Odveta se hraje 21. dubna.

ČTK
01.02.202020:02

Novák zařídil výhru Trabzonsporu

Trabzonspor měl mizerný start do utkání s Fenerbahçe a od první minuty prohrával, ještě v průběhu první půle ale výsledek otočil a nakonec vyhrál 2:1. Podíl na tom měl i uzdravený Filip Novák, český obránce si na své konto připsal vítězný gól.