28.07.2013 18:00 CET
4 : 2
(0:0)

Trenčín sa zaskvel skvelým obratom

Šláger 3. kola Corgoň ligy medzi Trenčínom a Slovanom Bratislava priniesol naozaj zaujímavý zápas. Skvelá divácka kulisa videla na Sihoti až šesť gólov, pričom všetky padli v druhom polčase. Slovan síce v tomto zápase dvakrát viedol, ale Trenčín dokázal vďaka hattricku Maleca otočiť zápas vo svoj prospech a vyhrať 4:2.

Úvod šlágra bol veľmi opatrný, hralo sa najmä medzi šestnástkami. Aktívnejším mužstvom bol domáci Trenčín, ktorý sa snažil presadiť svojou tradičnou kombinačnou hrou. Slovan Bratislava sa však zameral skôr na defenzívu a zároveň čakal na príležitosť udrieť. Náznakov šancí bolo mnoho, ale vyloženej príležitosti sa vyše štyri tisícky divákov dočkali až tesne po polhodine hry. Vtedy kreatívny stredopoliar hostí Soumah skvele vybojoval loptu a následne individuálne prešiel troch protihráčov. Jeho individuálna akcia však stroskotala iba na zakončení, ktoré skončilo tesne vedľa. Najväčšia príležitosť sa však zrodila v úplnom závere polčasu. Štefánik krásne unikol hosťujúcej defenzíve, ale vo vyloženej príležitosti ešte prihrával Williamovi, ktorý už jeho prihrávku nezasunul do prázdnej bránky. Po prvej polovici hry bol teda stav bezgólový.

Slovan Bratislava fantastickým spôsobom vstúpil do druhého polčasu. V 49. minúte sa totiž ujal vedenia, kedy Žofčákov priamy kop dostal za chrbát Volešáka skvelou hlavičkou Juraj Halenár - 0:1. O desať minút neskôr mohol zvýšiť vedenie hostí Čikoš, ale jeho hlavička po rohovom kope skončila tesne vedľa. O niekoľko sekúnd neskôr zahrávali rohový kop Trenčania, a padol z toho gól. Odrazená lopta sa po tejto štandardke odrazila k Mondekovi, ktorý presnou strelou z hranice šestnástky prekonal brankára hostí - 1:1. Slovan sa však okamžite znova dostal do vedenia. O dve minúty neskôr sa domácich obrancov zbavil striedajúci Mészáros a umiestnenou strelou dostal lopta za Volešákov chrbát - 1:2. Mladý útočník Slovana bol v šanci aj v 66. minúte, no vtedy prihrávku Žofčáka nezúžitkoval.

V nasledujúcich minútach zverenci Ľuboša Nosického zvýšili obrátky, čo postupne prinieslo svoje ovocie. V 77. minúte sa Trenčanom podarilo vyrovnať, Mondekovu strelu vyrazil Putnocký len pred seba, kde bol dobre postavený Malec a ten nemal problém zasunúť loptu do prázdnej bránky - 2:2. Tempo hry postupne rástlo. V 80. a 83. minúte sa do dobrých pozícií dostal hosťujúci Peltier, ale ten gól bývalému klubu nestrelil. V 85. minúte vypracoval Mondek skvelú príležitosť pre Štefánika, ktorý však mieril iba do žrde. O dve minúty sa však domácim podarilo dostať do vedenia. Po obrovskej hrúbke Putnockého sa presadil opäť striedajúci Malec - 3:2. "Rozsypaná" obrana hostí "úradovala" aj v 89. minúte, kedy vyrobila ďalšiu školácku chybu, ktorú hattrickom potrestal skvelý Malec - 4:2. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, a Trenčín sa mohol tešiť z troch bodov po skvelom obrate.

Autor: Filip Kubaliak