Změny ve Slavii před jarem: Kante a Sosseh na hostování v lize, Michez odejde do zahraničí

Slavia krátce před startem jarní části ligy řeší změny v kádru. Klub z Edenu potvrdil, že hned dvojice zimních posil zamíří na hostování, zatímco u Simiona Micheze (23) se rýsuje odchod do zahraničí.
Michez se po hostování v Olomouci formálně vrátil zpět do Slavie, jeho další působení v červenobílém ale zůstává nejisté. Podle klubových informací aktuálně jedná o svém přesunu do zahraničí a je pravděpodobné, že jarní část sezony už stráví mimo Česko.
"Slavia využila možnosti stáhnout si Simiona Micheze z hostování v zimní přestávce. Simimu děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí v další kariéře," řekl k jeho odchodu generální sportovní manažer Sigmy Pavel Hapal.
ℹ️ Informace ke změnám v kádru
— SK Slavia Praha (@slaviaofficial) January 26, 2026
Gibril Sosseh dostal povolení k přípravě s Bohemians. Kluby aktuálně finalizují jeho hostování do konce sezony.
Hamidou Kante dostal povolení k přípravě s Baníkem. Kluby aktuálně finalizují jeho hostování do konce sezony.
Simion Michez se vrátil... pic.twitter.com/wxIK9KgSoF
Změny se dotýkají také Hamidoua Kanteho, který dostal od klubu svolení připravovat se s Baníkem Ostrava. Oba kluby aktuálně finalizují jeho hostování bez možnosti opce do konce ročníku. Slezský celek sáhl po jednadvacetiletém Senegalci v reakci na zranění Vlasije Sinjavského, u něhož vyšetření odhalila vážnější problém s ramenem.
???? Do přípravy Baníku se dnes zapojil senegalský obránce Hamidou Kante. Vedení klubu dolaďuje se Slavií formu jeho transferu. Baník tím reaguje na zdravotní problémy Vlasije Sinjavského, který kvůli problémům s ramenem nestihne úvod sezony. pic.twitter.com/Dw1t1T83tw
— FC Baník Ostrava (@fcbanikostrava) January 26, 2026
Na hostování zamíří také další zimní posila. Teprve devatenáctiletý Gibril Sosseh, jenž do Edenu dorazil v lednu ze švédského Kalmaru, dostal povolení k přípravě s Bohemians. Vršovické kluby nyní ladí jeho zapůjčení do konce sezony, během níž by měl mladý ofenzivní hráč nabrat zkušenosti s českou nejvyšší soutěží.
Související články





Komentáře (33)
Přidat komentářKdo z vás ho zná? Koho? Toho, co odešel. Nikdo. Pak je to on.
Sigma se hezky zbavila všech hráčů co měla na hostování.
Sešívaná špína se rozlézá po celé republice.
Tak z preventivního střídání je zranění na dva měsíce
..i tak jsem doufal, že hostování bez opce už u nás nikdy neuvidim (od Slávie zvlášť), s touhle spoluprací obecně mě Vašek fakt sere..
doleva máš holzera..
Tak tohle bych asi jedine Brabcovi nevycital, tady ma naopak u mne jedno malr bezvyznamne plus, ze zareagoval operativne na zraneni Sinavskeho.
Pár dní před startem jarní části, tam nebyl čas nějak dělat ramena.
Operativně zareagovat se dá i bez toho, abys rozehrával hráče bez možnosti ho koupit.. mě todle z principu vadí..
Jako pokud to beres takhle tak ano, mas pravdu.Ale ja to beru z pozice Baniku, a to je jednoznacne plus. Ted je treba se zachranit a pak snad naskoci Sinavsky..A co si budeme, Banik pro Slavii konkurence neni a nejspise dlouho nebude.
Kdyby to byla Plzeň, tak to chápu.
Ale Baník a Slavia v současné době nejsou v pozici konkurentů, Baníku tedy nemusí vadit, že Slavii rozehraje hráče, Slavii zase nemusí vadit, že Baník bude silnější. Win-win pro všechny strany
Jak jako nejsou konkurenti? Každej v lize je konkurent, nepřítel. Slávie zvlášť..navíc kde je daný, že budeme silnější s druholigovym hráčem, kterej má Baník na háku? Vidim v tom win jenom pro Slavii, aby si další z jejich milionů hráčů začal zvykat na ligu...nasrat...
Pokud se chce prosadit ve Slavii tak musi hrat na hostovani a tedy i v Baniku dobre. Byl by sam proti sobe, kdyby to flakal.
Slavia riskuje úplně stejně - když nebude mít kvalitu na ligu, tak hrát nebude a ona u něj přijde o půlrok rozvoje.
Každý v lize fakt není konkurent - respektive je pouze ve vzájemném zápase. Ale zároveň čím silnější ta Slavia bude, tím spíš může porážet nejen Baník, ale i Liberec, Jablonec, Sigmu a další, takže nula k nule pojde.
Je to všude běžná praxe, třeba taková Aston Villa je i tímhle půjčováním si hráčů nad očekávání úspěšná, takže to asi nebude tak nelogický krok jak píšeš
Tohle je správný krok, co Baník udělal. Na levý kraj se počítá s Holzerem a Sinjavským, což jsou oba původně křídla, takže zvládnou případně i post výše. Ono se ti to řekne, reagovat operativně, ale Baník měl na levý kraj dva cíle - Sinjavského a Kantého. Druhý byl po nabídce Slavie nemožný získat a první přišel a hned se zranil. Takže logicky co nejrychleji zareagovali a vzali toho, o kterého byl zájem už předtím a měli ho nejspíš i nějakým způsobem nasledovaného. Jasně, že v ideálním světě bys měl mít třeba na každý post několik hráčů nasledovaných, ale zaprvé české kluby takhle pořád většinou nefungují a zadruhé jednání o přestupu není otázka pár dní. Většinou se to táhne, rozjednáváš si toho hráče už před přestupákem a kdybys řešil ten přestup takhle z nouze na poslední chvíli, tak si taky musíš pořádně připlatit, protože ty kluby nejsou blbé a ví, že toho hráče potřebuješ akutně.
Navíc kanté si o tu pozornost musí říct, takže pochybuju, že by na to u nás kašlal. To spíš na Ortíze šly od Kvasnici zprávy, že dělal v MLS i na Slovensku strašně moc chyb z nedůrazu a kvůli ležérnímu přístupu.
Jako je stejně až neuvěřitelný, jak se ty poměry v českym fotbale extrémně změnily. Přijde mi to jak nedávno, kdy většina týmů byla složená z víc než 90 % z Čechů, pak několika Slováků a někdy i Jugošů. Afričani a Jihoameričani byli ohromnou vzácností.
No a teď už by plno lidí při pohledu na soupisku nejen Sparty a Slavie možná neuhodlo, že jde o český celky. A dost do toho šlapou i jinde.
Jo jo, třeba poslední zápas proti Barceloně bylo v základu jen 8 Čechů.
Mne přijde, že se střídavě kritizuje, že Trpiš drží českou kostru "z kámošů" místo aby se zaměřil na kvalitní hráče ze zahraničí a že tam máme hromadu cizinců a hráčů z Afriky.
Trpiš se kritizuje, i kdyz se spatne vysere
tak určitě
Kante hostování bez opce...Na první pohled to vypadá směšně, ale asi lepší tohle než to lepit Sehicem a dalšími.
Změny? Vždyť jen poslali pryč hráče, co teď přišli.
Super, už nemáme v týmu žádnýho hráče na hostování
proč sešívaní nenechali Kanteho na jaře v Artisu??
případná baráž Baník-Artis bude taky zajímavá
Asi se počítalo s hostovačkou v lize. Já teda předpokládal, že skončí obratem v Karviné. Baník je dle mého v tento moment dobrá volba ze strany Slavie. Bude hrát pod tlakem a může ukázat, jestli se dál dokáže posunout.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele