Vyrovnání pro nás bylo šokem. Ale celkově jsme utkání zvládli, těšilo Berana

Dnes, 09:48
Aktuality
Tomáš Janotka a Michal Beran (© SK Sigma Olomouc)

Olomouc remizoval ve 2. kole Konferenční ligy s Rakówem Čenstochová a získala v soutěži první bod. Domácí poslal do vedení v 83. minutě po rohovém kopu Jan Král, ale výhru Hanákům sebral v 90. minutě rovněž stoper Stratos Svarnas. Domácí kouč Tomáš Janotka i jeho svěřenec Michal Beran po utkání smutnili, že Sigma těsné vedení neudržela až do konce.

V dalším kole nastoupí vítěz českého poháru za dva týdny na hřišti arménského FC Noah, který ve čtvrtek remizoval v Craiově 1:1 a má na kontě čtyři body. Po loňské změně formátu evropských pohárů všech 36 účastníků tvoří jednu společnou tabulku, z níž 24 celků projde do vyřazovací části, z toho osm přímo do osmifinále. Olomouci aktuálně patří 27. místo. "Celkově nám duel zase přinesl spoustu zkušeností. Máme první bod, dali jsme první gól a věřím, že to bude mít svoji váhu v dalších duelech této soutěže," povídal Janotka.

Sigma je v pohárech po sedmi letech a poprvé v ligové fázi. V prvním kole prohráli Hanáci na hřišti Fiorentiny 0:2. "Kdyby to skončilo 0:0, řekl bych, že je to spravedlivá remíza," pokračoval kouč Hanáků po duelu s polským soupeřem. "Potvrdilo se, že proti nám stál velmi kvalitní tým. Šance se nerodily vůbec snadno. Snažili jsme se hrát svižně a kombinačně. Kluci to odbojovali. Pro mě je to zklamání, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Strašně mě to bolí," dodal.

Hned po prvním rohu domácích dostala Sigma varování, jak nebezpečnými protiútoky hodlá polský celek hrozit. Dlouhý nákop z vlastní šestnáctky nezachytil na půli Ghali, do samostatného úniku se od půlky hřiště rozběhl Makuch, jemuž jasnou gólovou šanci chytil brankář Koutný. "V první půli jsme byli pod tlakem soupeře, Raków měl převahu, dostal se do šancí a několikrát nás podržel Honza Koutný," konstatoval Janotka.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Elastická obrana hostů eliminovala útočné snažení Sigmy hned v zárodku. Janotka chtěl střídáním oživit ofenzivu, ale ani noví hráči více kreativity do hry Sigmy nepřinesli. "Byl to hodně těžký zápas, ale kvalitní z obou stran. Odvážně jsme do něj vstoupili, nicméně soupeř prokazoval své individuální přednosti," řekl po skončení duelu olomoucký záložník Michal Beran. "Podali jsme dobrý výkon a je jen škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Vyrovnání bylo pro nás šokem. Ale celkově jsme utkání zvládli, takové zápasy nás posouvají dál."

Marek Papszun, kouč Čenstochové, remízu v Olomouci nijak nerozporoval. A už vzhlížel k dalšímu měření sil v Česku, tentokráte na půdě Sparty. "Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, ten výsledek odpovídá dění na hřišti," uvedl. "Po dvou kolech máme čtyři body a uvidíme, jestli to bude stačit na postup. Jsme na osmém místě, nejlepší z polských týmů, což nás zavazuje k tomu, abychom v tomto trendu vydrželi. V příštím kole jedeme na Spartu, očekávám od ní také velmi intenzivní způsob hry, tudíž velmi těžký zápas."

Autor: Patrik Sandev / ČTK

Komentáře (7)

Přidat komentář
Selänne

Sorry kluci, ale to bylo bránění vypadalo hrozně. Běží 90. minuta zápasu a jejich hráč je 6 sekund úplně volnej na zadní tyči. Těžkej amaterismus.

Reagovat
Pablos

Beran zatím velký zklamání teda.

Reagovat
Sberatel_remiz

Beran bude velký flop. Když probíhal jeho přestup, bylo tady o něm spousta negativních komentů. Že mu vyšla jen asi 1/3 angažmá, že tým Olomouce je špatně sestavený, že do něj nezapadá, že částka je absolutně neadekvátní a že Sigma má velmi špatné majitele.

Reagovat
Selänne

Co má dělat, když hraje v týmu, ve kterým zrovna hraje. Olomouc je herně tragická, v záloze ti běhají hráči jako Breite nebo Navrátil. Při vší úctě k oběma hráčům, s tímhle nemůžeš hrát evropský poháry. Je fakt naivní si myslet, že Beran bude spasitel, když některým hráčům balon vyloženě překáží. Pokud máš takového hráče a stejně tvoje každá kombinace začíná nákopem na útočníka, tak toho kluka zadupeš do země. V takovým případě nemusí být ani na hřišti, protože rozdíl nepoznáš. Ale to už není vina Berana, že jo.

Reagovat
Grupma

V lize mají načtené soupeře včetně náhradníků do podrobna. Evropa už tohle moc nenabízí a ukáže se to co bych nazval "obecný fotbal". Tenhle přechod je pro nové účastníky v pohárech hodně složitý. Dobře, že se ke zkušenostem z pohárů dostávají další týmy z české ligy.

Reagovat
nerikamnic

Pockej, Sigma nema analyticky tym? Vzdyt v dnesni dobe jsou dostupne informace, data, zaznamy ze vseho, velice snadno. Pokud clovek ma tym lidi, kteri tohle resi, tak neskutecne jednoducha vec.

Reagovat
Selänne

To není o přechodu, ale o tom, že si zvyklej na českej fotbal, kde se 90 % útoků zakládá nákopem. Kolikrát včera Raków nakopl míč - 3x? Olomouc téměř při každý příležitosti. Struktura hry u naších klubů moc neexistuje, takže pak jsou logicky naši hráči jako v Jiříkově vidění, že se venku hraje fotbal hlavně na míči. Dokonce i Poláci to pochopili, jen my zatím moc ne.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele