Raków Częstochowa Polsko - Raków Częstochowa - Zprávy

Další články

Polský mistr se s poháry loučí už po podzimu. Razítko na jeho vyřazení dal mladík z Bergama

Raków nezvládl závěrečné utkání skupinové fáze Evropské ligy, když na domácí půdě padl s Atalantou 0:4. Jistý vítěz skupiny D o svém triumfu rozhodl už v prvním dějství, kdy na přesný zásah nakonec dvougólového Luise Muriela navázal premiérovou trefou mezi dospělými 20letý odchovanec celku z Bergama Giovanni Bonfanti. Polský mistr tak při svém debutu v hlavní fázi jakékoliv z kontinentálních soutěží skončil kvůli horšímu skóre s Grazem v tabulce poslední a vyřazovací fáze se na jaře nezúčastní.

Raków Częstochowa ještě hraje o naději, proti je Atalanta

Utkání prvního týmu tabulky s posledním by mělo mít příchuť jasně rozhodnutého duelu. Jenže polský Raków má rozhodně o co hrát, neboť na dálku soupeří se třetím Sturmem Graz o postup alespoň do Konferenční ligy. Domácí mužstvo ale narazí na Italy v dobrém rozmaru a formě.

Raków výhrou v Rakousku zůstal ve hře o pohárové jaro. Zklamaný Sturm bude hájit třetí pozici

Fotbalisté Rakówa zvítězili v pátém kole skupiny D Evropské ligy na půdě Sturmu Graz 1:0 a uchovali si šanci na účast v jarní fázi Konferenční ligy. Přestože byl polský mistr celé utkání aktivnějším z obou soupeřů, především v první půli ho trápila mizerná koncovka. Když už to vypadalo, že zápas v poklidu směřuje k remíze, ocitl se v závěru v malém vápně osamocený střídající John Yeboah a pohotovou ranou na zadní tyč rozhodl o tříbodovém zisku polského mistra, který se v tabulce bodově dotáhl právě na Rakušany.

Raków sní o třetím místě, Sturm Graz ale hodlá přeskočit Sporting

Merkur Arena se ve čtvrtek navečer stane dějištěm zajímavého duelu domácího Sturmu Graz a polské návštěvy z Rakówa. Zatímco hosté doufají maximálně ve třetí příčku, domácí Sturm je pod tlakem a věří v postup.

Raków v Lisabonu doplatil na nedisciplinovanost. Ledový klid opakovaně prokázal Goncalves

Hráči lisabonského Sportingu si ve čtvrtém kole skupiny D Evropské ligy poradili s Rakówem 2:1, a získali tak důležité tři body v boji o postup do jarní fáze soutěže. O triumf domácích se postaral Pedro Goncalves, jenž proměnil v obou poločasech pokutový kop. Lvům navíc výrazně pomohlo brzké vyloučení Bogdana Racovitana, jenž ve 12. minutě nevybíravě fauloval před první penaltovou situací. Klub z Čenstochové se i kvůli tomu nadále sklání na dně tabulky a v následujících duelech už zabojuje pouze o jarní fázi Evropské konferenční ligy.

Sporting po nedávné remíze chce napodruhé uspět s Rakówem

Sporting je ve skupině D Evropské ligy stále považován za jednoho z největších kandidátů na přímý postup do osmifinále, ovšem po polovině soutěže se mu nedaří úplně podle představ. A teď se pokusí přiblížit k vedoucí Atalantě proti nevyzpytatelnému Rakówu. Lisabonský favorit doposud posbíral čtyři body a patří mu druhá příčka s tříbodovým mankem na italského vyzyvatele, před třetím Sturmem je však jen díky lepšímu skóre.

Raków se dlouho trápil také proti oslabenému Sportingu. První bodovou radost přinesl až žolík

Raków ve třetím kole skupiny D Evropské ligy remizoval na svém hřišti 1:1 se Sportingem. Hosté sice již v osmé minutě přišli o vyloučeného Viktora Gyökerese, přesto brzy nato dokázali skórovat, když se prosadil Sebastián Coates. Ten poté spolu s kolegy z obrany předváděl skvělý defenzivní výkon, na který klub z Čenstochové dlouho nemohl vyzrát. Až v 79. minutě vyrovnal krátce po svém příchodu na hřiště útočník Fabian Piasecki. Jeho branka znamenala pro domácí první gól a zároveň i premiérový bodový zisk v soutěži.

Na gól čekající Raków přivítá portugalský Sporting

Raków Częstochowa při svém premiérovém vystoupení v základní skupině evropského poháru stále čeká na první body a na první gól. Toto nepříjemné čekání by rád ukončil ve třetím zápase skupiny, ale na domácí půdě proti lisabonskému Sportingu bude outsiderem.

Evropské hledání se Rakówa pokračuje, Sturmu vydláždil cestu k vítězství dánský talent

Sturm Graz si ve druhém kole Evropské ligy připsal do tabulky skupiny D první body, když v Polsku porazil domácí Raków 1:0. O vítězství hostů rozhodl v polovině úvodního dějství 20letý dánský útočník William Böving, jenž tak navázal na individuálně povedené střetnutí proti Sportingu, ve kterém se rovněž gólově prosadil. Klub z Čenstochové naopak podobného kanonýra postrádá a s nulou na kontě celkového počtu vstřelených branek se nachází na poslední příčce tabulky.

Raków a Graz se v sosnoveckém azylu poperou o první body

Kvůli nevyhovujícím podmínkám na vlastním stadionu musí hrát Raków své domácí zápasy v Evropské lize v nedalekém Sosnovci. To ovšem natěšení fanoušků celku z Čenstochové moc nezmenšuje. Své první utkání ve skupinové fázi na polské půdě odehraje úřadující vítěz Ekstraklasy proti Sturmu Graz, jenž bude stejně jako domácí výběr usilovat o první body.

Zahozené šance nakonec Atalantu nemrzely. Italové přelstili Raków po změně stran

Atalanta do nového ročníku Evropské ligy vstoupila vítězně, když v prvním utkání skupiny D porazila Raków na vlastním hřišti 2:0. Domácí polského mistra od úvodních minut místy až drtivě přehrávali, v první půli však klub z Čenstochové všechny ataky soupeře ustál. Krátce po návratu na hrací plochu se ale již Lombarďané po zásahu Charlese De Ketelaereho radovali. Na trefu belgického útočníka navázal vzápětí Éderson, který vítězství Orobici stvrdil první brankou v evropských pohárech.

Atalanta se vrací do Evropské ligy proti polskému Rakówu

Atalanta se vrací po roce zpátky do dění a užije si Evropskou ligu. V Bergamu na Gewiss Stadium rozehraje svou pouť základní skupinou proti nesnadnému soupeři, polskému šampionovi, jehož barvy obléká i v Čechách dobře známý Plavšić. Ve čtvrtek večer dorazí Raków Częstochowa.

Plavšić po dvou letech opouští Slavii, přestoupil do polského Rakówa

Slavia potvrdila odchod Srdjana Plavšiće do Rakówa Częstochowa. Sedmadvacetiletý univerzál s úřadujícím polským mistrem podepsal tříletou smlouvu s opcí na další sezonu...

Plavšić podle médií odejde ze Slavie do Rakówa

Srdjan Plavšić podle polských a českých médií odejde ze Slavie do Čenstochové. S úřadujícím polským mistrem má sedmadvacetiletý křídelník podepsat víceletou smlouvu. Kontrakt v pražském klubu by mu vypršel příští rok v červnu.