Van Dijkův gól měl platit, zlobí se Liverpool. Klub vyjádřil nesouhlas šéfovi rozhodčích

Výsledek 0:3 sice napovídá o jasné záležitosti, na základě jednoho rozhodnutí ale mohl šlágr 11. kola Premier League dopadnout docela jinak. Když Manchester City vedl o jediný gól, Liverpool slavil vyrovnávací zásah Virgila van Dijka (34). Ten nakonec sudí odvolal, s čímž klub není spokojený a svou frustraci dal vědět odpovědnému orgánu v Anglii.
Ve 38. minutě střetnutí mezi domácím Manchesterem City a Liverpoolem odpověděl Van Dijk přesnou hlavičkou na úvodní trefu Erlinga Haalanda, jenž v úvodu utkání neproměnil penaltu. V době Nizozemcova zakončení však stál vedle Gianluigiho Donnarummy téměř na brankové čáře Andrew Robertson, po konzultaci s videorozhodčím tak byla branka odvolána.
Liverpool have contacted PGMOL to raise significant concerns about Virgil van Dijk’s disallowed goal against Manchester City. They believe a mistake was made and the goal should not have been ruled out ???? pic.twitter.com/efmR4xESnL
— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) November 10, 2025
Důvodem bylo, že skotský bek měl v postavení mimo hru zasahovat do hry, byť by šlo jen o clonění brankářovi. Euforii z vyrovnávací trefy vystřídalo zklamání, v nastavení prvního poločasu Reds inkasovali podruhé a po výměně stran stanovil závěrečné skóre Jérémy Doku.
Liverpool nehodlá nechat situaci vyšumět jen tak. Oslovil Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), orgán zodpovědný za přední anglické rozhodčí. Šéfem je bývalý prvoligový sudí Howard Webb, právě on byl podle webu The Athletic úřadujícími šampiony kontaktován.
Van Dijk goal 100% offside !
— BU115HIT (@ManCityOracle) November 10, 2025
Watch Robertson push and block off Donnarumma whilst offside !!! pic.twitter.com/b5Zan15rVt
Reds se údajně domnívají, že znění pravidla je jasné a nebylo splněno žádné z kritérií potřebné k tomu, aby gól byl zamítnut. Měl tedy platit. PGMOL tvrdil, že Robertson byl považován za hráče, který provedl zjevnou akci přímo před brankářem. Po pečlivém přezkoumání všech dostupných záběrů ovšem představitelé Liverpoolu odmítají, že by byl Donnarummův výhled jakkoliv omezen levým obráncem Reds.
"Hned po zápase mi lidé ukazovali gól, který City dali venku proti Wolves minulou sezonu. Podle mě to byla podobná situace. Překvapilo mě to, protože když dáte gól, automaticky se jako první podíváte na pomezního - trvalo mu 14 sekund, než zvedl praporek," dal po zápase znát svou frustraci Van Dijk.
When Man City won at Wolves last year and Chris Kavanagh was the referee, he allowed John Stones' last-gasp winner to stand despite Bernardo Silva being offside and clearly impeding Jose Sa...certainly much more than Andy Robertson was 'impeding' Gianluigi Donnarumma today ???? pic.twitter.com/dyPuTsoNL6
— Empire of the Kop (@empireofthekop) November 9, 2025
"Myslím, že Robertson je mimo zorné pole brankáře. Arne Slot má právo zuřit. Gólman se k tomu ani zdaleka nepřiblížil, měl volný výhled," hodnotil situaci bývalý hráč Gary Neville, s nímž souhlasil v roli experta ve studiu i Wayne Rooney.
Související články






Komentáře (37)
Přidat komentářnačo, mali ste dať aj tak gól takto mi to BTTS už neuzná
Přesně. Nechápu proč si ty týmy stěžujou, když měli dát další góly.
Veď sme dostali 3:0 tak čo tu chcú riešiť jeden gól, že ten neuznaný gól nám zlomil vôlu ten zápas vyhrať? Ale jasné ideme sa hrať na keby to uznajú, tak Wirtz by skončil s 1+2, Doku by už neprešiel ani raz a Kerkez by v 85.min prešiel cez 3 hráčov a potom naservíroval rabonou center na hlavu Konatého a ten by zvyšoval na 4:1, takto keď ho neuznali tak sme odmietli sme sa snažiť za stavu 1:0 pre ManCity a prehrali zápas.
takže když by dal pool na 1:1 tak to stejně skončí 3:1?
Takhle to myslíš?
Jako že gol nezmění dynamiku zápasu?
Neviem ako by to skončilo, ale podľa videného zápasu by zrejme aj tak asi vyhral ManCity či akože jeden gól by zrazu LFC tak naštartoval, že by sa zmenil celkový obraz hry? Prečo sme teda nezlepšili výkon po tom neuznanom góle a nešli vyrovnať do polčasu a miesto toho útočil ManCity až to skončilo gólom na 2:0? Keď hráš hovno a dáš gól proti tímu ako ManCity tak stále si ďaleko od toho aby si v tom zápase bodoval. A nebolo to ani v 88.min kde by sa dalo polemizovať, že tých pár minút už by sa ukopalo. Dostal si 3:0 čo chceš riešiť jeden gól, maximálne fakt len kvôli tomu aby sa nabudúce nad nami rozhodci zľutovali.
To sa uz nikdy nedozvieme….mozno by im pomohol a mozno aj nie
Porad to nechapes, tady nejde o to ze ten gol mohl zmenit zapas, treba jo treba ne , ale jde o to viz naor v clanku gol proti Wolwes plati i kdyz jde o daleko jasnejsi situaci a tady ne .. rozhodci si orakricky muzou vybrat jak se rozhodnou dle sympatií
rozhodci si orakricky muzou vybrat jak se rozhodnou dle sympatií
však to tak je a bylo vždy ach jo...pravidla jsou jen orientační, pak si rozhodneš sám jak si je upravíš během zápasů
včera u lyon-psg to samý, akorát tu není ta komunita lidi co by na to pičovala
Ako som hovoril, to bude asi ako s rukami, že si to budú pískať ako chcú a zrejme to aj obhája. Lebo vidíš, že aj tu je to také pár ľudí to má ako ofsajd, pár ľudí nie a ty chceš od rozhodcov aby to uznali správne najlepšie za minútu. Ja nemám moc rád tieto porovnávačky tam to uznali, tam nie. Nám tiež určite niekedy uznali niečo čo inde nie a tak to asi bude stále.
celkem rozumné komentáře
ale fans vždy budou řvát, jak něco kontrverzního je v jejich prospěch tak ok, ale jak proti ním tak vytáhnou ale tady to bylo v pohodě, takový klasický soft argument
tak mňa to tiež nasralo
som myslel, že sa to uzná. Ale zas čím viac to človek sleduje aj číta tie reakcie tak fakt aj chápem prečo sa to neuznalo aj keď si stále myslím, že to uznať mohli
ale asi by som inak hovoril keby to je na 1:1 alebo 1:2 v 90min
většina věci co se uzná/neuzná je stejně taková že jsme už v historii (nejen před varem) fotbalu viděli uznané i neuznané goly, penalty, fauly, redky...čili to je fakt jedno no
Preto môžeme machrovať neuznaným gólom Diaza proti Spurs
ak vieš o čo ide
vůbec
gól, pri ktorom sa riešil ofsajd a rozhodca volal s rozhodcami pri VARe a oni mu povedali, že to ofsajd nebol a on ich zle počul a neuznal to kvôli ofsajdu
o kurwa
a my redkou RvP na Barce
to som ani nepoznal
legenda
Z tohoto jednoho záběru krajního se zdá jasný offside, kdy hráč pohybem prostě ovlivní brankáře. Ale vím, že někdo říkal, že jsou i lepší záběry....
https://x.com/CANALSportCZ/status/1987576531443679689?s=20
Gól
Pořádně si zafňukejte, ale že jste celý zápas neměli nic, tak to už je jedno že
Ano, ten gól na 1:1 mohol zmeniť priebeh zápasu, ale dosť o tom pochybujem, lebo sme hrali podobnú sračku, ako v zápasoch, v ktorých sme prehrali. Skôr by sa mali zamyslieť nad výkonmi hlavne Salaha a Konateho túto sezónu, lebo niekedy mám chuť si vypichnúť oči
Sice bych byl taky pro uznání, ale zase mi to nepřijde jako tak jednoznačná situace.
Tady nejde o to , ze to bylo 3:0 tady jde o to ze jednou ten gol plati, jindy zas ne.. to same s penaltama jednou je jindy ne.. rozhodci v anglii s VAR je proste velka slabina, bez nějakých následků…
Oliver vvera za VAR jen potvrdil to ze on zrovna si dela co chce
Stonesov gól bola podobná situácia asi tak, ako keď je niekto v ofsajde o pol metra a niekto nie je. Stonesov gól mal jednoznačne platiť, Van Dijkov gól mohol a nemusel platiť, rozhodca si to obháji. Robertson bol ešte sekundu pred hlavičkou v ofsajde dosť aktívny, aj keď nie je pravda, čo tvrdí komentár nad videom ("watch Robertson push and block off DOnnarumma whilst offside"), pretože striktne v čase offsidu, teda v momente keď odhlavičkuje Van Dijk, Roberton už aktívny voči brankárovi nie je.
K soudu
Gól měl platit. Vtipná byla i penalta na Dokua. Tady aspoň zafungovala spravedlnost a Mamrd to chytil.
No tohle kolo bylo přinejmenším pochybný. Zase se jelo podle notiček city. Nám nepísknutá penalta po jasnym loktu do obličeje Merina. Přímák, co vedl k prvnímu gólu těch rugbistů, neměl vůbec bejt, protože tam předtim byl opět jasnej faul uplně bez míče od Xhaky na Ezeho. Trapná penalta na Dokua a tak dál..
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele