Prosincová Premier League v kostce

06.01.2016 09:38 - Názory a komentáře
 
Prosinec v Premier League zvládl nejlépe Arsenal, který vyhrál čtyři z pěti utkání a posunul se do čela tabulky. V jeho blízkosti zůstává i Leicester, jenž získal pouze o dva body méně. Na desítce se zastavil i Tottenham, Watford, Stoke a překvapivě Bournemouth. Naopak úplně bez bodu zůstal v prosinci Sunderland. Druhým nejhorším celkem byl dvoubodový Manchester United.

Už od začátku letošní sezóny anglické nejvyšší soutěže vám Eurofotbal přináší novou rubriku s názvem Premier League v kostce, která má za úkol shrnout v pokud možno stravitelné formě uplynulý víkend. Jako bonus k pravidelným článkům po každém kole je už obligátní součástí anglického fotbalového zpravodajství a publicistiky i měsíční kostka.

Chybět v ní samozřejmě nemůže ideální sestava měsíce, kterou rozeberu ještě o něco podrobněji než po jednotlivých víkendech. Už potřetí za sebou si nominaci vysloužil nezastavitelný Odion Ighalo, třetí nominaci si připsal i Riyad Mahrez Podruhé je v sestavě měsíce Romelu Lukaku, Mesut Özil a Christian Fuchs.

Další kategorie - Piedestal měsíce prosince - nabídne naopak stručněji než po jednotlivých týdnech pohled do toho úplně nejzajímavějšího. Gól a zákrok měsíce doplní zklamání měsíce a také - již lehce odkrytý - hráč a manažer měsíce.

Hlavní součástí měsíčních kostek bývá podrobnější náhled do nejprobíranějších problematik, které předchozích jednatřicet dní definovaly. Prostor dostane analýza krize Chelsea, která po vyhazovu Josého Mourinha utichá, ke slovu se dostane i zlá situace Manchesteru United a Louise van Gaala, který byl právě v prosinci rovněž jednou nohou bez práce. Nakonec se zmíním i o změně v systému Bournemouthu, nejpříjemnějšího překvapení minulého měsíce.

Hiddink zvedá Chelsea, přežije Van Gaal?

José Mourinho bez pochyby patří k nejúspěšnějším manažerům fotbalové historie. Dokázal to ostatně i minulou sezónu, kdy poměrně suverénně vyhrál s Chelsea titul a ligový pohár. Jenže sezóna obhajoby se pro Blues proměnila v noční můru. I přes katastrofální výsledky, lámání negativních rekordů a umístění na hranici sestupových příček měl Mourinho obdivuhodnou podporu ochozů Stamford Bridge. Podporu, kterou ještě nikdy žádný manažer tak velkého klubu a s tak špatnými výsledky v Premier League neměl.

Vaz mu zlomilo až prohlášení po porážce s Leicesterem, kdy se veřejně opřel do svých hráčů. Pak bylo takřka jasné, že jedna strana musí z kola ven. No a deset kvalitních hráčů bez angažmá zkrátka mimo letní přestupové období nikde neběhá. Jenže i přes nevoli fanoušků zkrátka zlepšení přišlo. A to takřka okamžitě. Z posledních čtyř utkání pod asistentem Hollandem a dočasným manažerem Guusem Hiddinkem získala Chelsea osm bodů - víc v tomto "pomourinhovském" období uhrály jen tři celky.

Ještě horším výsledkovým obdobím však v prosinci procházel Manchester United. Ten pod tvrdohlavým Louisem van Gaalem získal naopak druhý nejmenší počet bodů z celé Premier League (dva body z patnácti možných) a navíc ostudně vypadl z Ligy mistrů. Trvalá nevole fanoušků zaviněná nevzhlednou hrou a neschopností dávat góly vygradovala na nové maximum, manažer navíc dost možná ztratil i důvěru vedení.

To o šokující domácí porážce s Norwichem totiž údajně dalo Van Gaalovi ultimátum (ať už herní či výsledkové) - a zlepšení se mělo ukázat v následujících dvou zápasech se Stoke a Chelsea. Výsledek? Nula na kontě vstřelených branek a jediný získaný bod. Tehdy už si dokázal představit nový rok s "Bludným Holanďanem" jen málokdo. Jenže ouha, Van Gaal zůstal, porazil Swansea a získal zpátky (minimálně sobě rozhodně) ztracené sebevědomí.

Jenže přízeň fanoušků Van Gaal stále nemá, po optimistických prohlášeních na přelomu roku se naopak opět zdiskreditoval a je otázkou, jak na jeho (i mimo)fotbalové představení budou reagovat ti povolaní, kteří by měli mít největší zájem na dobré tváři a úspěších klubu. Jediné, co by čtyřiašedesátiletému kouči mohlo zachránit krk, je nějaká šílená vítězná série, jež by navrátila tým do bojů o titul.

V opačném případě tak již otázkou není, zda, nýbrž kdy a za koho by k výměně na trenérském postu mělo dojít. Kdyby se United podařilo zlákat Pepa Guardiolu, dávalo by smysl vyčkat na něj do léta a nechat Van Gaala dotrénovat alespoň sezónu.

Kdyby se ale vedení Rudých ďáblů chtělo vydat cestou kontroverzní jistoty, José Mourinho je k mání okamžitě. A přestože jej fanoušci Manchesteru United zrovna nemusí, jeho úspěchy mluví za vše. Vždyť od příchodu do Porta na ligový titul nikdy nečekal déle než rok a nikdy neskončil mimo stupně vítězů. Z dvanácti dotrénovaných sezón uspěl na domácí scéně osmkrát, osmkrát také došel minimálně do semifinále Ligy mistrů a sedmkrát vyhrál domácí pohár. Tenhle chlapík má zkrátka na trofeje čich...

Začíná nová, opatrnější éra Bournemouthu?

Oba výše zmíněné celky procházející určitým stádiem krize shodou okolností porazil absolutní nováček Premier League Bournemouth. Zatímco na Stamford Bridge Cherries zvítězili s velkou porcí štěstí, doma proti Manchesteru United už předvedli kompletní výkon, jehož součástí byla neutuchající bojovnost a vysoká míra sebeobětování. Právě tohle je cesta, kterou se musí největší outsider letošní sezóny dát, chce-li se účastnit elitní soutěže i za rok.

Samozřejmě je nutné podotknout, že označení největšího outsidera si vysloužili před sezónou a nyní (přinejmenším zásluhou Aston Villy) už k jasným kandidátům na sestup nepatří. Do určité míry je to však jejich pozitivním přístupem k fotbalu. Do určité míry však právě kvůli němu stále tkaničkami olizují sestupové vody.

Obrovským problémem Bournemouthu totiž byla defenzivní fáze, konkrétně jeho hráčům dělalo výrazné potíže vyrovnat se s technicky vyspělým fotbalistou, jenž si to namířil vstříc brance. Častým jevem v defenzivě Cherries bylo v těchto situacích ustupování do vlastního vápna, kde se posléze jeho hráči chovali zmateně a těžkopádně. Výsledkem je celkem 33 gólů inkasovaných zevnitř šestnáctky (víc dostal jenom Sunderland - 37).

A tak manažer Eddie Howe systém Bournemouthu lehce pozměnil. Z Andyho Surmana udělal ryzí defenzivní štít, který se do ofenzivy příliš nepouští, naopak za balón se s výjimkou jednoho útočníka stahují ve většině případů všichni. Ve sprintu, s neutuchajícím entuziasmem a úsilím přiživit pohádku nejmenšího celku historie Premier League; leč jednoho z nejsympatičtějších, který mimo jiné naběhal nejvíc kilometrů ze všech elitních týmů.

Vraťme se ale závěrem k oné změně systému. Bournemouth postoupil do Premier League jakýmsi "berserkr fotbalem", který okamžitě praktikovali i začátkem srpna. Výsledkem tak byl například zápas na hřišti Manchesteru City, v němž sice měli územní převahu (53,2%; vyšší procento držení míče měla letos na Etihad Stadium jenom Sevilla), ale prohráli po hloupých chybách jasně 1:5. Průměrně letos drželi Cherries míč 52,6 procent času.

To se ale v posledních týdnech změnilo. V první řadě se do středu obrany posunul místo Distina obratnější Simon Francis a na pravý kraj ďábel Adam Smith. K tomu ale Howe nastolil opatrnější řád, a tak Bournemouth v zápasech s Chelsea, Man Utd, WBA, Crystal Palace, Arsenalem a Leicesterem držel míč v průměru méně než 48% procent - a to je do statistiky započítán i zápas s West Bromwichem (62% držení míče), v němž Cherries hráli skoro hodinu přesilovku. A výsledek? Průměrný počet 2,14 inkasovaných branek na zápas nahradili pouhými čtyřmi obdrženými z šesti zápasů.

Tento opatrnější systém však neubírá Bournemouthu na kvalitách, kvůli nimž si ho řady fotbalových fanoušků oblíbily. Cherries stále podnikají četné výpady, avšak v menším počtu hráčů a o poznání (a to především) organizovaněji. Zkrátka tak, aby jeho běhaví fotbalisté stihli svou pozornost upřít i na to, co je pro malé týmy (a nováčky především) v Premier League podstatné. Pečlivou defenzivu.

Prosincový piedestal

O všech kategoriích se píše v "týdenních" kostkách, popř. výše/níže v tomto článku, zde tedy jen heslovitě.

Hráč měsíce: Odion Ighalo

Manažer měsíce: Eddie Howe

Gól měsíce: Cuco Martina (Southampton 4:0 Arsenal; 26. prosinec 2015)

Zákrok měsíce: Hugo Lloris (West Bromwich 1:1 Tottenham; 5. prosinec 2015)

Zklamání měsíce: Louis van Gaal

Sestava měsíce

https://s23.postimg.org/53v2g09aj/sestava_mesice_prosince.jpg

Za výslednou grafickou úpravu sestavy děkuji Lukáši Recovi.


Wayne Hennessey: Důležitou postavou Crystal Palace byl vedle Yannicka Bolasieho především brankář. Wayne Hennessey na sklonku roku 2015 nabral parádní formu, vychytal pro Eagles tři čistá konta a především proti Southamptonu zachytal báječně. Hennessey byl ostatně v ideální sestavě 16. kola. Celkem propustil za svá záda z 18 střel jen dvě, přičemž několik z jeho zákroků mělo světové parametry.

Adam Smith: Bournemouth doteď neposkládal optimální obrannou čtyřku, přesto si Eddie Howe může mnout ruce, že z pravého kraje obrany přesunul na stopera Simona Francise, aby lajnu mohl pilovat Adam Smith. Drobný bek nastupuje pravidelně v základu od začátku prosince a vedle vítězného gólu na půdě WBA má velkou zásluhu i na dvou čistých kontech. Jeho největší přednosti spočívají ve výpadech do ofenzivy, díky velké rychlosti však perfektně zvládá i obrannou činnost.

Scott Dann: Měsíc načal perfektně, výtečným výkonem a gólem proti Evertonu. Stoper Scott Dann je jednou z mála jistot Crystal Palace v letošní sezóně. Eagles v prosinci ani jednou neprohráli a inkasovali jenom dvakrát, což není náhoda. Hlavní hvězdou je sice gólman Hennessey, ale vysoký střední bek, který si libuje ve skákání do střel, mu zdatně sekunduje.

Ashley Williams: Swansea a především jejímu kapitánovi Ashleymu Williamsovi naopak vyšel především závěr prosince, tedy nabitý vánoční program. Průměr jednoho obdrženého gólu na zápas vyčerpali Swans v prvních dvou utkáních; proti West Hamu, WBA a Crystal Palace už defenziva Velšanů ani jednou neinkasovala. Snědý zadák působí v centru obrany jako magnet, jenž veškeré nebezpečí vzápětí hasí. Williams byl i v ideální sestavě 19. kola.

Christian Fuchs: Úvod do angažmá mu příliš nevyšel, teď ale patří Christian Fuchs k největší oporám Leicesteru v cestě za šokujícím umístěním. V sestavě měsíce je ostatně podruhé v řadě. Devízy levého obránce spočívají především v defenzivní činnosti, kde Foxes tlačí bota. Cennost Fuchse je také ve vyrovnanosti výkonů, rakouský zadák podává nadprůměrné výkony neustále a jen občas vylétne. Směrem vzhůru. Tak jako v utkání proti Manchesteru City nebo Chelsea - právě v 16. kole byl také nominován do nejlepší sestavy.

Riyad Mahrez: Alžířan ovládl Premier League. Před sezónou něco nemyslitelného, avšak v letošním ročníku je všechno naruby. Riyad Mahrez září nepřetržitě od začátku srpna, vždyť v sestavě měsíce je už potřetí. V úvodu prosince však naprosto explodoval. Proti Swansea a Chelsea dal čtyři z pěti gólu Leicesteru, ten poslední navíc vytvořil asistencí - ne nadarmo byl dvakrát vyhlášen Hráčem kola (15. a 16.). Řídil i výhru v Evertonu, když proměnil dvě penalty. Právě jeho povánoční úpadek však do velké míry způsobil, že Foxes už třikrát za sebou neskórovali (dvakrát v prosinci). Přesto je pro statistický server WhoScored.com nejlepším hráčem prosince s průměrnou známkou 8.18.

Mesut Özil: Suverénně nejtvořivější fotbalista letošní sezóny, Mesut Özil si připsal už 16 asistencí, přičemž pět z nich v prosinci. Nejlepší výkon odvedl až na konci měsíce, kdy gólem, asistencí a dalšími osmi klíčovými pasy zničil Bournemouth a vysloužil si titul Hráč 19. kola. Do ideální sestavy se dostal i v 17. kole po utkání s Manchesterem City, kdy nahrál na dvě branky. Po jedné gólové nahrávce si pak připsal i v zápasech s Aston Villou a Sunderlandem. Za celý prosinec poslal své spoluhráče do 22 šancí a zopakoval účast ze sestavy měsíce října.

Dele Alli: Největším otazníkem sestavy Tottenhamu byl před sezónou střed zálohy. Po několika týdnech do něj však ve velkém stylu vlétl devatenáctiletý Dele Alli, jednoznačně největší překvapení dosavadního ročníku. Anglický středopolař má sebevědomí na rozdávání, dává góly, nahrává a svoji kompletností co do ofenzivy připomíná Franka Lamparda. Nejlepší zápas prosince si užil s Norwichem, kdy nahrál na jeden gól a měl prsty ve všem nebezpečném. Také se dostal do ideální sestavy 18. kola. Střelecky se prosadil proti WBA a Southamptonu.

Marko Arnautović: Rakouský záložník se v prosinci do ideální sestavy týdne dostal dvakrát - v 15. a 19. kole. Jeho výkony proti Manchesteru City a Evertonu byly excelentní, dal v nich tři góly, další nachystal kolegovi Shaqirimu a navíc vybojoval vítěznou penaltu. Marko Arnautović byl výtečný i v utkání s Manchesterem United, kdy kromě gólu nezapomněl ani na zadní vrátka a jen potvrdil, že jeho hra nemá žádnou výraznou slabinu.

Romelu Lukaku: V listopadu byl nejlepší ze všech, v prosinci se Romelu Lukaku bude muset spokojit s "pouhou" nominací do sestavy měsíce. Pět zápasů a stejný počet gólů - belgický forvard je nezastavitelný a je škoda, že je jeho potenciál utápěn v nevyrovnaném týmu Evertonu, jenž dlouhodobě nepotvrzuje svoji papírovou kvalitu. Ne tak Lukaku, jenž dal gól Crystal Palace, Norwichi, Leicesteru i Stoke City. Potters pokořil dokonce dvakrát a vysloužil si nominaci do sestavy 19. kola. Všech pět branek však stačilo Toffees pouze na dva body.

Hráč měsíce Odion Ighalo: Özil hrál v prosinci skvěle, Mahrez báječně, ale Ighalo fantasticky. Navázal tak na říjen a listopad, kdy byl v sestavě měsíce rovněž. Nigerijský útočník skóroval ve všech pěti zápasech uplynulého měsíce; gólem porazil Norwich, Sunderland, Liverpool dokonce dvěma - a kromě nominace do sestavy 15., 16. a 17. kola si v tom posledním vysloužil i označení nejlepšího hráče týdne. Ighalův brankový příspěvek nicméně nestačil na Chelsea a Tottenham, z tohoto londýnského dvojzápasu si Hornets odnesli dohromady jen bod.


To nejlepší ze světa Premier League, včetně odkazů na články, naleznete i na naší Facebookové stránce. Staňte se fanoušky a žádná zajímavost z anglického fotbalu už vám neunikne!
Autor: Marek Ustohal
Počet zobrazení: 6613
Související články
Komentáře (294 / 0 nových)
smazaný uživatel
06.01.2016 09:47
#
Pěkné jinak ten nový manažer Red Devils.. to bude ještě kopec srandy
smazaný uživatel
06.01.2016 09:50
#
Bournemouth 10/15, Utd 2/15 a výkonama zaslouženě.asi je něco špatně
smazaný uživatel
06.01.2016 09:56
#
Ako je to vlastne so Speronim? Ten tam nadobro skončil?
smazaný uživatel
06.01.2016 10:02
#
co jsem četl tak Speroni měl furt nějaké zdravotní potíže, takže chytal/á Hennessey, kterej chytnul formu.. takže je možné, ho tím sesadil z postu jedničky
salami
06.01.2016 13:16
#
Speroni už je hlavně i docela starej, McCarthy navíc ukázal, že na to taky má, podle mě pujde
smazaný uživatel
06.01.2016 09:59
#
Chvála pre ustyho, nechápem ako to všetko stíhaš PS: máš za to aj nejaké príplatky?
Usty
06.01.2016 10:48
#
Jenom stravenky
J0EL
06.01.2016 11:00
#
smazaný uživatel
06.01.2016 11:09
#
j_mrazik
06.01.2016 12:08
#
Ale jenom 60korunové, aby tě nerozmazlovali, ne?
Mastný Chobot
06.01.2016 12:10
#
príjemná nostalgia, keď som kedysi dávno dostal 60-korunový od mamy a vyšiel mi za to presne kebab...
j_mrazik
06.01.2016 12:11
#
Kolikaeurové stravenky máte teď?
smazaný uživatel
06.01.2016 12:13
#
No v Bratislave podla mna 60 eurove a vyjde za to stale ten jeden kebab.
fantomas
06.01.2016 12:16
#
Mastný Chobot
06.01.2016 12:17
#
Jameson
06.01.2016 12:17
#
Swarley
06.01.2016 12:33
#
mr.Silver
06.01.2016 12:37
#
tomasinho
06.01.2016 12:45
#
r.mrazik
06.01.2016 12:48
#
Hyrax
06.01.2016 13:21
#
patas92
06.01.2016 13:25
#
Svatej
06.01.2016 13:42
#
Zaschrona
06.01.2016 16:10
#
Pospovič
06.01.2016 16:15
#
Mada
06.01.2016 17:48
#
Mariano13
06.01.2016 20:53
#
a aký je problém veď "meníme menu, nie cenu" bolo heslo pri vstupe do eurozóny
smazaný uživatel
07.01.2016 09:31
#
Jesse Pinkman
09.01.2016 14:07
#
Mastný Chobot
06.01.2016 12:15
#
od 1.8€ snáď až po 4€
Ingimir
06.01.2016 12:48
#
sú aj päť eurové
alcantara
06.01.2016 12:52
#
Na to neexistuje nejaký limit, nie?
Mastný Chobot
06.01.2016 12:57
#
tak ja som napísal len v takom rozsahu, čo som videl na vlastné oči, menej ani viac, ako som napísal, som nevidel a neviem, či to niekto/niečo nejako upravuje.
Jameson
06.01.2016 13:05
#
Upravuje to Zákonník práce. Hodnota gastráča musí tvoriť minimálne 75% z hodnoty stravného pri pracovnej ceste v trvaní od 5-12 hodín, čo je momentálne 4,20€ tuším (nie som si istý, lebo minulý rok som žiadnu zmenu nezaznamenal)
kiwwi
06.01.2016 13:07
#
vsak tie mensie su pre tych co maju skratene uvazky
Jameson
06.01.2016 13:12
#
Majú vôbec zamestnanci na skrátený úväzok nárok na stravný lístok?
owny
06.01.2016 13:13
#
jo
Jameson
06.01.2016 13:16
#
Ale až po odpracovaní viac ako štyroch hodín za deň, nie? A to mu potom patrí nárok na klasický stravný lístok v hodnote, ktorý dostane aj zamestnanec na plný úväzok.
Neviem o tom, že by mal nárok na stravný lístok v hodnote ja neviem dajme tomu 2€ za to, že odpracoval max 4 hod. denne.
alcantara
06.01.2016 13:16
#
Zavisi tiez od zamestnavatela, co vsetko je ochotny preplatit
Mastný Chobot
06.01.2016 13:08
#
j_mrazik
06.01.2016 13:00
#
Tam to závisí jenom na zaměstnavateli + státu, kolik z toho uzná daňově.
alcantara
06.01.2016 13:04
#
Mikuláš
06.01.2016 13:48
#
kamo,ja som v Bratidslave videl uz viackrat platit ludi s 1 eurovymi gastracmi,myslim si,ze zacina to od 1 eura vyssie...max som videl 4 :)
Jameson
06.01.2016 12:17
#
Ja 3,60 €
Bennhy
06.01.2016 12:18
#
od 3,2 do 4,2 cca
Mastný Chobot
06.01.2016 12:27
#
určite sú aj menšie ako 3.2€, o dosť menšie
alcantara
06.01.2016 12:51
#
Aj eurovy uz som videl.
Jameson
06.01.2016 12:53
#
Na Východe?
alcantara
06.01.2016 12:58
#
Dobrý nick

V Pezinku
Mastný Chobot
06.01.2016 12:58
#
alcantara
06.01.2016 13:03
#
Ok, mal ho kamoš od zamestnávateľa z BA, ale v PK ho použil
Mastný Chobot
06.01.2016 13:05
#
určite u Mustafu na kebabe
alcantara
06.01.2016 13:12
#
Je to mozne.
j_mrazik
06.01.2016 13:05
#
Za €1 se nají tak maximálně v PI, ne?
alcantara
06.01.2016 13:09
#
Tak oni mali stravovanie poriesene inak ako obvykle. Myslim, ze to bol bonus k nejakemu hotovostnemu prispevku, ci nieco take...
vladis271
06.01.2016 13:21
#
a v Košiciach. To sú jediné dve miesta na Slovensku kde sa naješ za Euro.
Jameson
06.01.2016 13:07
#
To bol určite gastráč za pitný režim
Jameson
06.01.2016 12:12
#
Iacob
06.01.2016 12:16
#
V pohodě, já nedávno dostával třicetikorunový (50 + 30)
Jameson
06.01.2016 12:18
#
Od mamy?
Iacob
06.01.2016 12:25
#
Zaměstnavatele
GarweL
06.01.2016 14:24
#
kvasha16
06.01.2016 15:22
#
owny
06.01.2016 12:41
#
já dostávám stále, no na oběd už to nestačí
Jameson
06.01.2016 12:53
#
Ja zas s týmto nemám problém. Chodím do vývarovne, kde stojí obed 3€. A jedlo je tiež výborné
Mastný Chobot
06.01.2016 12:58
#
nič nemá na Venzu v Mlynskej. 1,5 eura a naješ sa jak pán s polievkou, hlavným jedlom aj šalátom.
Jameson
06.01.2016 13:08
#
1,5€? A v BA?.... odpadol som
Ol!ver
06.01.2016 13:22
#
pre studentov iba
Jameson
06.01.2016 13:24
#
Mastný Chobot
06.01.2016 14:13
#
naozaj
Jameson
06.01.2016 14:15
#
Veď v poriadku. Ale to si nejako zamlčal potom som už teda neodpadol
Mastný Chobot
06.01.2016 14:16
#
to som rád, nechcel by som ťa mať na svedomí
owny
06.01.2016 13:12
#
ok, tak až otevřou pobočku v Brně Krpoli, tak to třeba vyzkouším
Mastný Chobot
06.01.2016 14:14
#
chodíš v Brne na VŠ?
owny
06.01.2016 14:34
#
teď zrovna ne, nějak mě to po Bc. přestalo bavit, tak jsem toho nechal
Mastný Chobot
06.01.2016 14:41
#
chodil si na Masarykovu na info?
yxcvbnm256
06.01.2016 15:00
#
VUT > Masaryčka
fenixLFC
06.01.2016 15:04
#
yxcvbnm256
06.01.2016 15:12
#
Co se týče informatiky, tak bez diskuze. V hokeji už je to horší no
Cartmanova máma
06.01.2016 15:35
#
V "čemkoliv jiným"...
fenixLFC
06.01.2016 17:13
#
yxcvbnm256
06.01.2016 22:57
#
Tak zas těžko srovnávat... VUT je technická škola a v podstatě jediné, co se protíná s MU je informatika a ekonomika. Informatika je lepší na VUT, ale ekonomka je zas úplný vtip na VUT
owny
06.01.2016 17:34
#
VUT, MU jsem zkoušel po Bc.
yxcvbnm256
06.01.2016 22:58
#
To tě FIT tak zruinoval na Bc?
owny
07.01.2016 01:10
#
to zase ne, chtěl jsem zkusit i něco jinýho
kvasha16
06.01.2016 15:24
#
zacal si sa zivit tvorbou vyhladavacich systemov pre rozne internetove portaly?
smazaný uživatel
06.01.2016 21:38
#
Jo přestalo bavit říkáš :)
Cartmanova máma
06.01.2016 15:36
#
Sousedi
djourou
06.01.2016 13:35
#
to je neskutocna menzicka, v prahe su uplne stoky oproti tej aj co sa tyka priestorov, vyberu ci kvality jedla
Zerain
06.01.2016 09:59
#
Pecka :-). Skvělý report stejně jako vždy.
D.Drogba
06.01.2016 10:00
#
Chyba v článku: Arnautovič hrál fantasticky proti Man City a proti STOKE, což asi nebude pravda
Wat
06.01.2016 10:07
#
Wat
06.01.2016 10:06
#
Usty, u Arnautoviče máš asi chybu, když tam píšeš, že podal excelentní výkony proti ManCity a STOKE.

Ale jinak samozřejmě perfektní práce. Ta útočná dvojka jsou fakt neskutečný děla.
Usty
06.01.2016 10:48
#
j_mrazik
06.01.2016 10:10
#
Ten Özil je prostě ďábel. Jenom se bojím, abychom na něj moc nespoléhali. Poslední dobou to kolem vápna vypadá tak, že se automaticky hledá on, aby něco vymyslel. To se soupeřům relativně dobře brání. Teď s návratem Ramseyho se ta celková souhra trochu zlepšila, protože i on se snaží dopředu, ale zase netrefuje zařízení nebo selhává v té konečné fázi.
smazaný uživatel
06.01.2016 10:13
#
no jo no.. bejt Wilshere a Rosický zdraví, tak máme s tímhle triem takovej tah na branku, že titul je náš na 100%
Wat
06.01.2016 10:22
#
Mně Ramsey přijde strašně nevybouřenej, pořád by jen zakončoval, jak kdyby se mu v okolí brány zatemnělo. Chtělo by to hrát víc s hlavou nahoře a s rozvahou, tak jako před zraněním.
J0EL
06.01.2016 10:27
#
Vytaca ma poslednu dobu s tymto kvalitne.
Counter
06.01.2016 13:44
#
Hraje obstojně, zakončení mu vyčítat nejde, konečně taky někdo, kdo se o to aspoň pokouší.
Mastný Chobot
06.01.2016 14:14
#
Wat
06.01.2016 14:31
#
Ale musí se o to pokoušet za každou cenu, když se jeho spoluhráči nacházejí ve výhodnějších pozicích?
Counter
06.01.2016 14:36
#
Nepamatuju, kdy se tohle stalo naposledy. Jestli myslíš jeho miss proti Newcastlu, tak v té dané pozici mu rozhodnutí střílet prostě vyčítat nešlo, bylo to 100% tutovka. Jde mu vyčítat jen to, že zakončení zbabral.
Mastný Chobot
06.01.2016 14:44
#
presne tak, ak nás to nestojí body, tak to Aaronovi nechcem vyčítať, lebo ak získa sebavedomie a bude tie šance premieňať, tak je schopný byť najgólovejším hráčom tímu, ako sme už videli 2 roky dozadu. Nie je to sebecký hráč, ale ak cíti šancu na gól, tak do toho ide a to skôr oceňujem než by som mu to mal za zlé.
Wat
06.01.2016 15:38
#
To nemyslím, však po takový akci měl utíkat k rohovýmu praporku a slavit. Ale měl tam moment, kdy to dostal pod sebe, proti němu dva hráči a stejně se snažil to procpat přes přední tyčku, to se mi moc nelíbilo, no.
PP
06.01.2016 16:21
#
a co City? Tam měl dvakrát nahrát a místo toho soloval jak pitomec. A nakonec jsme se po ultraparádě Toureho strachovali o výsledek.
Counter
06.01.2016 17:40
#
Hm, to si teď nějak nevybavuju.
fantomas
06.01.2016 15:12
#
Kucka
06.01.2016 18:30
#
Trand
07.01.2016 01:18
#
Ol!ver
06.01.2016 14:40
#
Rišty
06.01.2016 11:05
#
aaron už má věk i zkušenosti na to, aby se přestal ve vápně chovat jak splašená kobyla, ta často pro mě zoufalá řešení šancí neuvěřitelně srážejí celkový obraz jeho hry...
Daniel
06.01.2016 11:10
#
Presne
Azza
06.01.2016 10:41
#
Hennessey
Ejzy
06.01.2016 12:10
#
A Enemies.

Tupacove rymy
smazaný uživatel
06.01.2016 16:37
#
Ja radsi Hennessy
vladis271
06.01.2016 10:58
#
Harakan
06.01.2016 11:07
#
Perfektní souhrn z PL Usty. Díky moc
smazaný uživatel
06.01.2016 11:08
#
Yago Pikachu posilou Vasco da Gama
r.mrazik
06.01.2016 11:21
#
koukam,ze se nejak mnozi zpravy ohledne toho andersona z lazia...prej jeho agent jednal uz s MU...

jinak klasika..Bale,Aube,Ramos (!!! ), Vardy...
Busby babes
06.01.2016 11:27
#
Wesley nic? Co Gaitan???
kiwwi
06.01.2016 11:30
#
a Garay!!!
r.mrazik
06.01.2016 11:30
#
nic...vubec nic...
tuhle roli zastoupil prave Ramos...a Bale
kiwwi
06.01.2016 11:42
#
AC Milan lead the race to sign Fellaini but are aware of Roma, Inter and Juventus' interest - player wants to leave for Euros game time [Gazzetta dello Sport]

ty vole, oni sa onho este biju
r.mrazik
06.01.2016 12:49
#
sakra sakra...at uz je pryc
Busby babes
06.01.2016 12:50
#
to musi klapnout.
niflheim
06.01.2016 13:55
#
fenixLFC
06.01.2016 14:06
#
Wat
06.01.2016 14:32
#
A nakonec zůstane.
Infernoqt
06.01.2016 18:19
#
smazaný uživatel
07.01.2016 09:32
#
mimi_united
06.01.2016 11:29
#
Dele Alli po sezóne k nám?
kiwwi
06.01.2016 11:30
#
a naco by nam bol mimi?
mimi_united
06.01.2016 11:33
#
Taký hráč ako on sa vždy oplatí
vladis271
06.01.2016 11:31
#
mima, nie.
owny
06.01.2016 11:32
#
proč by chodil do horšího?
kiwwi
06.01.2016 11:35
#
este ste ho ani nepredali a ty uz uvazujes o spatnom odkupeni
Sonny Anderson
06.01.2016 11:49
#
smazaný uživatel
06.01.2016 15:56
#
smazaný uživatel
07.01.2016 14:20
#
werwolf
06.01.2016 11:36
#
Zabudni...dalsie miliony libier si splachnite inde, u vas by bolo Alliho skoda.
vladis271
06.01.2016 11:42
#
smazaný uživatel
06.01.2016 11:43
#
Free_player
06.01.2016 14:28
#
DeformFCB
06.01.2016 16:21
#
FUnk
06.01.2016 19:49
#
smazaný uživatel
06.01.2016 20:56
#
smazaný uživatel
06.01.2016 12:40
#
Nema na to zatial a ani ho nepotrebujeme
owny
06.01.2016 12:46
#
Nemá na to a byl by momentálně u vás nejlepší střelec. OK.
Mastný Chobot
06.01.2016 12:50
#
jedine, že by nebol
Busby babes
06.01.2016 12:53
#
nema.
smazaný uživatel
06.01.2016 13:29
#
tvoje myslienkove pohyby su velka zahada
Ritchie
06.01.2016 13:52
#
ajťák
owny
06.01.2016 13:54
#
myslím v lize, ostatní soutěže jsou neporovnatelné
xoxooo
06.01.2016 11:32
#
Nigerijský útočník skóroval ve všech pěti zápasech uplynulého měsíce; gólem porazil Norwich, Watford, Liverpool dokonce dvěma.

Ighalo zandal nějaký výherní vlastňák nebo jsem jen negramotný a neumím to přečíst správně?
smazaný uživatel
06.01.2016 11:41
#
alesh
06.01.2016 11:43
#
Spíš pochopit. Proti Tottenhamu a Chelsea fíka dal, ale že by je tím porazil se říct nedá.
xoxooo
06.01.2016 11:49
#
Jasně, ale pořád dal Ighalo góla Watfordu, že jo
kiwwi
06.01.2016 11:39
#
Newcastle ponukol 19m libier za Lacazetta? Po tom hype by som cakal ze po nom pojdu vacsie kluby
Pospovič
06.01.2016 11:54
#
však tu v létě padaly částky 50m Euro
smazaný uživatel
06.01.2016 11:57
#
Však taky teď hraje totální houby, měl se střelit hned v létě
kiwwi
06.01.2016 12:28
#
tak fanusikom Chelsea nevadi, ze Hazard hra tusku este dlhsie a predavaju ho za 100m
r.mrazik
06.01.2016 12:50
#
na hazarda nejak slinta Zizou ne?
Busby babes
06.01.2016 12:53
#
prej ho vymeni za Bejla.
j_mrazik
06.01.2016 12:56
#
To by mohlo být zajímavý pro všechny strany.
kvasha16
06.01.2016 13:06
#
okrem nas
Svatej
06.01.2016 13:20
#
GarweL
06.01.2016 14:28
#
smazaný uživatel
07.01.2016 09:34
#
Ale ne,Bale by si zase PL vodil.
Manik...
07.01.2016 18:37
#
Bale by v Anglii byl platnej
Miguel19
06.01.2016 12:57
#
Když přidá těch 100 mega.
Svatej
06.01.2016 13:15
#
Tyvole a to ho máme jako střelit za 10?
tomasinho
06.01.2016 12:46
#
Čím si to vysvětluješ?
k0udy
06.01.2016 11:40
#
Philippe Coutinho a Dejan Lovren nejsou jedinými hráči Liverpoolu, kteří si ze včerejšího souboje se Stoke City odnesli svalová zranění. Problémy se stehenním svalem má rovněž obránce Kolo Touré a manažer Jürgen Klopp už připustil, že by se v lednu mohl poohlédnout po posile do středu obrany, vedle Lovrena a Tourého jsou totiž na marodce i další stopeři Martin Škrtel a Mamadou Sakho.

Momentálně nemáme ani jednoho zdravého stopera, tak to chci vidět co Jurgen vymyslí
johnik
06.01.2016 14:46
#
Stoperská dvojice Lucas - Can to jistí
fff
06.01.2016 11:55
#
Recently heard from various sources that Lyon would listen to offers for Lacazette, but asking price well above £30 million, Tor-Kristian Karlsen
J0EL
06.01.2016 12:01
#
Ma ho niekto nasledovaneho aj tuto sezonu? Nejak sa zasekol, nie?
vladis271
06.01.2016 12:03
#
smazaný uživatel
06.01.2016 15:58
#
Iacob
06.01.2016 11:58
#
--Test Ingnore Listu--
-Fuchs je Rakušan
-"v cestě na šokujícím umístěním"
-"nabytý vánoční program"
fantomas
06.01.2016 12:00
#
--Test charakteru--
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.
Iacob
06.01.2016 12:05
#
Kazíš experiment, s tvojí reakcí si to určitě rozklikne
smazaný uživatel
06.01.2016 14:44
#
to je nahoda, ze to tak resi jenom fanousci tottenhamu?
smazaný uživatel
06.01.2016 16:05
#
mozno su len jedini kto to cita
smazaný uživatel
06.01.2016 16:53
#
smazaný uživatel
06.01.2016 17:16
#
spis ne.
kvasha16
06.01.2016 17:34
#
smazaný uživatel
06.01.2016 16:53
#
Iacob
06.01.2016 17:00
#
Co to zkoušíš?

xoxooo06.01.2016 11:32
Wat06.01.2016 10:06
D.Drogba06.01.2016 10:00
smazaný uživatel
06.01.2016 17:28
#
no, zatimco oni na chybu slusne upozorni, ty a ten druhej delate sceny, jako kdybyste meli problem spis sami se sebou.
Iacob
06.01.2016 17:33
#
Masopust, pls, říkej mu owny.
smazaný uživatel
06.01.2016 19:29
#
vubec se nedivim, ze vas dva konkretne tu nikdo nema rad.
Svatej
06.01.2016 20:28
#
owny apson umí bejt vtipnej, občas, ale zbytek je k nevydržení
Iacob
06.01.2016 21:19
#
Hm, ty seš nudnej 24/7, tak třeba to jednou taky někdo ocení.
kvasha16
06.01.2016 23:15
#
Svatej
07.01.2016 15:01
#
Jasně, jasně..
fantomas
06.01.2016 17:51
#
Tak to oni očividně mají, stará známá věc.
Counter
06.01.2016 17:42
#
Jde hlavně o to, že tady na to přímo existuje formulář - sám to dobře ví a stejně si neodpustí napsat to do diskuze a ještě takovýmhle způsobem.
smazaný uživatel
06.01.2016 12:02
#
V prosinci se hralo celkem dost velmi zabavnejch zapasu, kdy se na to dalo i divat, bavilo to a padaly goly....Konecne se ty mismase trochu sehraly a hrace ty spoluprace v zapesech bavi, a to i v tech mensich, predtim min zajimavych tymech...Stoke, Leicester uz sice ke konci dojizdel, ale i taky furt slusny....i ten Watford...A jinak standard Arsenal, City zajimavy a pekny vykony..
Uz to neni takova bramboracka jak ty prvni mesice a sem rad, ze to sledovali i fanousci ostatnich lig a videli jak se to zvedlo a nektery zapasy byly fakt bombasticky...Za me Everton...to je fakt uzasny sledovat ten tym, bavi me vic jak AFC a to jedem na titul..A cely je to zajimavy ta liga letos i co se tyce bodovych rozestupu ...I tim je to dobre rozehrany...
smazaný uživatel
06.01.2016 15:59
#
Everton opakovaně ale opakovaně nedotahává zápasy na 3b a je úplně jinde, než kde mohl bejt
Divik
06.01.2016 12:04
#
Grujic apparently has failed his medical. Hearing it's a hamstring injury.
Iacob
06.01.2016 12:06
#
vladis271
06.01.2016 12:08
#
Mimalu
06.01.2016 12:10
#
tomasinho
06.01.2016 12:46
#
Busby babes
06.01.2016 12:54
#
nechapu jak nekdo nemuze projit prohlidkou. Owen ma za sebnou nejmin 4, Hargreaves taky...
kiwwi
06.01.2016 13:05
#
a nie je to len vtip?
Busby babes
06.01.2016 13:10
#
to nevim, je to liverpool, tak je mi to fuk.
vladis271
06.01.2016 13:22
#
podľa mňa je. Teda dúfam.
Divik
06.01.2016 14:50
#
Jo je.
Busby babes
06.01.2016 15:09
#
tak uz podepsal.
fenixLFC
06.01.2016 14:07
#
Jazdec
06.01.2016 14:09
#
Wat
06.01.2016 14:35
#
Pospovič
06.01.2016 15:23
#
owny
06.01.2016 12:10
#
Usty to psal ožralej nebo co, že tam má tolik chyb?
r.mrazik
06.01.2016 12:50
#
prave naopak...zrovna vysadil
DeformFCB
06.01.2016 16:22
#
Vicodin?
Jameson
06.01.2016 12:26
#
Veľmi dobrá robota
PhilipS
06.01.2016 13:45
#
Chybí mi tam Monreal, kterej hraje celou sezónu naprosto skvěle...
Counter
06.01.2016 13:46
#
Elneny prý potvrzený dneska nebo zítra
PhilipS
06.01.2016 13:54
#
zahraje na DM?
Mastný Chobot
06.01.2016 14:15
#
bude musieť
Counter
06.01.2016 14:34
#
Všechno, co jsem o něm zatím postřehl (moc ne) nasvědčuje tomu, že je to spíš druhý Ramsey než druhý Coquelin. Takže kdoví Ale Wenger ho určitě (snad) přivádí s tím, že dokáže nahradit právě Flaminiho jako parťák k Aaronovi a v hráčích se plete jen málokdy, takže já tomu věřím.
SunFells
06.01.2016 16:18
#
Jj. V Basileji víc létá dopředu, ale dle jejich fanoušků je to tím, že tam maj babráky, tak musí Songovatět. A nevypadá být jako Wengerův typ na toho ofenzivnějšího ve středové dvojici, podobně jak Arteta.
fantomas
06.01.2016 16:31
#
Určitě se tam s nim počítá, za Egypt zase sedává poměrně hluboko ve 4-4-2, takže ne že by byl zvyklej jenom doplňovat útoky jako v Basileji. Oproti Coquelinovi podle všeho přinese lepší přihrávku, jinak by to měl bejt podobně energickej štít, takže žádná extra změna.
Counter
06.01.2016 17:44
#
Na Coquelinovu obranu - letos už mu šla i ta rozehrávka, až jsem někdy koukal.
fantomas
06.01.2016 17:53
#
Na jeho poměry jo, ale ideálního standardu Arsenalu to stále nedosahuje.
Wat
06.01.2016 14:35
#
Paráda.
Mikuláš
06.01.2016 13:53
#
Mimalu
06.01.2016 13:57
#
já zas Enzo Ferrariho
Mikuláš
06.01.2016 14:05
#

mistr129
06.01.2016 14:00
#
je to Enzo Ferrari

Enzo Ferrari zemřel 1988.
Mesut se narodil 1988.
Náhoda?
PhilipS
06.01.2016 14:05
#
Nemyslím si
Zupillo
06.01.2016 14:19
#
Ol!ver
06.01.2016 14:41
#
Zupillo
06.01.2016 15:34
#
co je tak vtipné? měl sem tu samou reakci
GarweL
06.01.2016 15:06
#
smazaný uživatel
06.01.2016 16:01
#
kvasha16
06.01.2016 16:24
#
smazaný uživatel
07.01.2016 22:24
#
Mikuláš
06.01.2016 14:07
#
prevtelil sa :D len ta jeho kara( Arsenal,Real) mi nejako nepasuje....
mistr129
06.01.2016 15:12
#
dřív řídil a konstruoval auta, teď hru arsenalu
Özil > Eriksen
07.01.2016 21:10
#
Mikuláš
06.01.2016 14:05
#
Skandal,predsa Enzo Ferrari,nesedelo mi to stale nejako :
kiwwi
06.01.2016 14:34
#
BREAKING: Jan Kirchhoff has arrived in the North East this lunchtime for a medical with Sunderland.
Error
06.01.2016 14:44
#
Údajně za £1m, v létě mu končí smlouva. Ale kdoví jak na tom je, když prakticky vůbec nehraje. Navíc IP hráč.
Pospovič
06.01.2016 15:26
#
Sunderlandu by pomoci mohl, navíc za takovou malou částku
fff
06.01.2016 14:50
#
1. Zrejme pride Ilori spat z hostovania v AV, v principe oni ho tam nechcu, nic tam neodohral a tak. Nam sa hodi.
2. Neviem odkial to ma EF ale o zraneni Kola môj Twitter nic nevie zatial.
3. Celkom si teraz ludia prdel, ci Allen strielal alebo to bola genialna asistencia
nani92
06.01.2016 15:00
#
fffeho twitter
fff
06.01.2016 20:04
#
Kolo hamstring nema, takze sa mozte smiat aj ďalej
Counter
06.01.2016 20:40
#
Ol!ver
06.01.2016 15:03
#
fenixLFC
06.01.2016 15:06
#
1, nie je aj on zraneny? to ze je IP vieme, myslim teraz
2, napríklad klopp povedal ze nemame ani jedneho zdravého stopera....
Ol!ver
06.01.2016 15:16
#
inak s tymi stopermi to vyzera aj do buducnosti zle. Sakho a Lovren su IP, Skrtel starne a ako jednotku by som ho nerad videl. Kludne by som chcel vidiet novu stopersku dvojicu a dvaja z trojice Skrtel, Sakho, Lovren von + Toure odide po konci zmluvy.. Sice to nie je najpalcivejsi problem, ale rad by som mal zdravu a zohratu stopersku dvojicu .
belasy kkt
06.01.2016 16:31
#
Snad Klopp pojde po Matipovi. A potom podla formy jeden z trojice Sakho,Skrtel,Lovren (asi Lovren) von. A ako 4. moze byt Gomez.
Ol!ver
06.01.2016 20:49
#
to hadam nie
vladis271
06.01.2016 15:05
#
Liverpool Football Club are delighted to announce the signing of Serbian midfielder Marko Grujic.
fenixLFC
06.01.2016 15:07
#
takze grujic ofiko, ale vracia sa do belehradu
vladis271
06.01.2016 15:08
#
vlastne hej. .
Mastný Chobot
06.01.2016 15:22
#
Whitemedia
06.01.2016 15:29
#
džízis
smazaný uživatel
06.01.2016 16:49
#
Fandím jej
GeneralGoat
06.01.2016 16:12
#
http://i.imgur.com/cK0ErIS.gif Tohle už tu vlastně bylo?
smazaný uživatel
06.01.2016 16:48
#
Bolo ale baví dodnes :)
smazaný uživatel
06.01.2016 18:43
#
SunFells
06.01.2016 16:19
#
S přehledem Özil
DeformFCB
06.01.2016 16:20
#
Feind
06.01.2016 16:20
#
kdo to je?
kvasha16
06.01.2016 16:25
#
nejaky syran
smazaný uživatel
06.01.2016 17:16
#
Kucka
06.01.2016 18:34
#
FUnk
06.01.2016 19:59
#
ZB 07
06.01.2016 20:24
#
smazaný uživatel
06.01.2016 21:05
#
smazaný uživatel
06.01.2016 23:31
#
OT: Tak som si pozrel druhu sériu Fargo, a ok kvalita obrovská, bavil som sa tak ako pri prvej sérii, akurát mi prišlo že finále bolo v 9. časti a tá posledná bola akosi zbytočná.
Kaze
07.01.2016 08:53
#
V prvni serii byl vetsi humor, ale dvojka mela mozna zajimavejsi postavy a konflikt.
smazaný uživatel
07.01.2016 09:17
#
Mala to rozložené na viac postáv by som povedal :)
Jameson
07.01.2016 09:20
#
Tiež je to podľa skutočnej udalosti?
Alebo je to nejaké voľné pokračovanie prvej série?
Alebo je to úplne nový príbeh?
Díky
smazaný uživatel
07.01.2016 09:25
#
Je podľa skutočnosti, a je to prepojené s prvou sériou aj keď len trochu. V prvej sérii bol niekde spomenutý masaker v Sioux Falls, no a o tom to je
smazaný uživatel
07.01.2016 09:27
#
A ešte aj jednou postavou.
owny
07.01.2016 12:52
#
dvěma ne? ten hlavní policajt a jeho malá dcera
smazaný uživatel
07.01.2016 13:48
#
Jameson
07.01.2016 09:35
#
Díky
j_mrazik
07.01.2016 09:58
#
Nemusíš vidět první sérii, aby sis mohl pustit tu druhou. Jinak ta první série mě bavila možná víc. Na té druhé mi vadil ten konečný dojezd, zbytek byl výbornej taky. Možná to mi ten celkový dojem trochu zkazilo.
Jameson
07.01.2016 10:02
#
Prvú sériu som videl. Preto som chcel vedieť, ako je to s tou druhou, keďže prvá skončila tak, že sa ten prípad vyriešil. S jednotkou som bol veľmi spokojný, tak teda hor sa na dvoječku
vodka
07.01.2016 10:31
#
skutečná událost podle ní není ani film, ani první série, to je takový vtípek coenů...
smazaný uživatel
07.01.2016 10:36
#
Hm, hľadal som si to ale nikde to nebolo presne uvedené. Odkiaĺ to máš?
Jameson
07.01.2016 11:30
#
joshua
07.01.2016 12:35
#
lol
alesh
07.01.2016 18:00
#
smazaný uživatel
07.01.2016 23:51
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.