Primeira Liga - souhrn 33. kola

18.07.2020, 22:03, aktualizováno 22.07.2020, 00:10
Porto už má jistý titul a pohodu si přeneslo do souboje s Moreirense, které deklasovalo 6:1. Debakl uštědřila i Benfica již sestupujícímu Aves. Famalicão se rozešlo smírně s Boavistou a v posledním kole bude hájit pátou pozici před Rio Ave. Belenenses přetlačilo Gil Vicente a udělalo výrazný krok k záchraně. Braga má i přes porážku jisté čtvrté místo, ale může si ještě polepšit. Sporting totiž propásl příležitost zajistit si bronz a jen remizoval se Setúbalem.

FC Porto - Moreirense FC 6:1

20.07.2020 22:15

Góly: 4. Luis Díaz, 51. Otávio, 56. Alex Telles (pen.), 61. Moussa Marega, 78. Tiquinho Soares, 87. Tiquinho Soares - 20. Fábio Abreu

Porto ukázalo dobrou pohodu po předčasném zisku mistrovského titulu a teď naprosto deklasovalo Moreirense v poměru 6:1. Ve svém posledním ligovém domácím utkání této sezóny řádilo hlavně po změně stran, kdy soupeři nasázelo hned pět branek. Hosté se ještě drželi v úvodním dějství, to totiž dokonce dohnali jednogólovou ztrátu, pak už ale nestačili ve všech ohledech. V tabulce prozatím zůstávají na osmé pozici se třiačtyřiceti body.

Svěřenci trenéra Sérgia Conceiçãa vstoupili do nedělního střetnuté naprosto skvěle a hned z první vážnější akce šli ve 4. minutě do vedení. Na levém křídle obdržel přihrávku na hranici ofsajdu Alex Telles a pak okamžitě odcentroval před branku, kde hostující defenzíva zcela zapomněla na Luise Díaze a ten prudkou hlavičkou překonal naprosto bezmocného brankáře Pasinata. Moreirense se z ničeho nic vrátilo do hry o vítězství přesně po dvaceti minutách.

Z levé strany vymyslel pas Conté a u zadní tyče se protlačil k hlavičce Fábio Abreu, jenž nechytatelně zamířil do bližšího spodního rohu. Po přestávce začali domácí hrát mnohem aktivněji a odměněni za to byli v 51. minutě, kdy jim vrátil vedení Otávio. Pětadvacetiletý brazilský záložník po dobré práci Moussy Maregy kroužil kolem Pasinata a hned dvakrát ho nepropálil, nakonec však našel skulinku mezi tělem strážce Moreirense.

Neuběhlo ani dalších pět minut a Porto zvýšilo svůj náskok. Pasinato zřetelně podrazil unikajícího Díaze a k nařízenému pokutovému kopu se postavil Telles, který se chladnokrevně trefil k pravé konstrukci. Krátce po odehrané hodině hry měl přesnou mušku také Marega, když se postavil k přímému kopu z dvaadvaceti metrů a famózní technickou střelou uklidil balón přímo pod břevno, Pasinato zůstal jen nevěřícně stát - 4:1.

V závěrečné dvacetiminutovce nejprve neplatila trefa Tiquinha Soarese kvůli ofsajdovému postavení, nicméně stejný hráč se do závěrečného hvizdu prosadil hned dvakrát. Nejprve v 78. minutě stál na konci pohledné přízemní kombinaci svých spoluhráčů a díky finální zpětné nahrávce od Otávia snadní rozvlnil síť. Gólový účet uzavřel v 87. minutě, tentokráte po další křižné nabídce od Otávia nemohl minout u vzdálenější tyče zcela prázdnou branku.

Portimonense
Góly: 7. Bruno Santos, 41. Denílson - 17. Marcelo (vl.)
Boavista FC
Góly: 9. Toni Martínez, 45. Fábio Martins (pen.) - 62. Cassiano, 73. Alberto Bueno (pen.)
18.07. 20:00
Rio Ave FC
2:2
Santa Clara
Góly: 23. Mehdi Taremi, 81. Mehdi Taremi (pen.) - 45. Zé Manuel, 69. Fábio Cardoso