Sága kolem Osimhena se blíží ke konci. Neapol se může těšit na tučnou sumu z Galatasaraye

17.07., 13:45
Aktuality
Victor Osimhen (© HAKAN AKGUN / ANADOLU / Anadolu via AFP)

Hvězdný útočník Victor Osimhen (26) by mohl po několika přestupových oknech plných nejistot konečně natrvalo zakotvit v novém působišti. Poté, co kmenový hráč Neapole strávil veleúspěšnou sezonu na hostování v Galatasarayi, si dal turecký gigant za cíl přivést snajpra natrvalo. Partenopei byli dosud ve zdlouhavých diskuzích nekompromisní, celek z Istanbulu si však s nejnovější nabídkou věří a doufá v brzké uzavření dohody.

Vztah Osimhena s Neapolí vzal za své v minulém roce, od té doby bylo prioritou obou stran se rozejít. Hráč trval na nemalých platových nárocích v souladu s jeho nezpochybnitelnou kvalitou, zaměstnavatel jej navzdory spáleným mostům odmítal prodat za méně než 75 milionů eur.

To neodradilo jen hrstku majetných klubů, v souboji o Nigerijce byly v posledních týdnech Al Hilal a Galatasaray. Osimhen trval na evropském fotbalu a saúdskoarabský celek tak vypadl ze hry, tureckému velkoklubu stačilo najít společnou řeč s Neapolí.

Jednání se však ukázala být velmi komplikovaná. Gli Azzurri trvali na zmíněné částce a také na výhodné platové struktuře, na čemž ztroskotalo několik předešlých nabídek. Sportovní novinář Nicoló Schira nově přišel s informací, že istanbulský gigant by mohl konečně uspět.

Galatasaray věří, že uspěje s nabídkou 75 milionů eur, která bude rozdělena do dvou splátek. S Osimhenem již je turecký mistr dohodnutý na osobních podmínkách v rámci smlouvy do léta 2028.

Nigerijec se v Turecku okamžitě zabydlel a během jednoročního hostování si v tamní nejvyšší soutěži vytvořil bilanci 26+5, celkem se přímo podílel na 43 gólech napříč soutěžemi. V Neapoli má smlouvu platnou do léta 2026, klub má navíc opci k prodloužení o další rok.

Nejdražšim přestupem v historii tureckého fotbalu se nedávno stal Orkun Kökcü, jenž přišel do Besiktase za 25 milionů eur z Benfiky - jeho transfer však bude natrvalo až od příští sezony, prvně stráví rok na hostování. V Galatasarayi je historicky nejdražší posilou Gabriel Sara z Norwiche za 18 milionů eur.

Autor: Šimon Votava / x.com/NicoSchira

Komentáře (59)

Přidat komentář
Boris Ščerbina

Jakto, že je v tureckém fotbale tolik peněz?

Reagovat
habuu_14

Peníze tam byli vždycky, ale hlavně mega nízké odvody....

Reagovat
arvncrtx

Mají obrovské peníze z TV práv i merche (za rok 2024 měl Galatasaray údajně 9. největší příjem v Evropě - 85 mil. eur), ale i tak mě překvapuje, že si můžou dovolit až takhle velkou částku. Na druhou stranu jestli to budou mít účetně ve 2 sezónách, tak to nebude tolik vybočovat z jejich "normy", běžně utrácejí desítky mil. eur za sezónu na přestupech, ale taky za dost prodávají, což zatím letos neudělali - zatím jsou 15 mega minus. Loni byli na transferech v minusu 21 mega (utratili přes 60), předloni 16 mega v plusu, rok předtím 31 v minusu... asi tam jsou docela kouzelníci přes FFP.

Reagovat
kilobyte

Jestli všichni ti magoři ze sociálních sítí podporují klub podobně vehementně, jako píšou všude možně, tak musejí mít monstrózní příjmy.

Reagovat
Sandstorm

Není. Žijí na dluh jako my za Babiše.

Reagovat
Modřín2

Naštěstí teď jsou přebytky ve státním rozpočtu pod elektrikářem.

Reagovat
zorz767

Normální člověk totiž v dobrých časech šetří na horší časy a v horších časech z toho čerpá. Někdo jinej zase v dobrých časech rozhazuje, aby si v horších musel půjčovat a žít z ruky do huby.

Reagovat
Drevar

Ale bez lacných energií ide všetko do sraciek, iba sa zdražuje. Uspori sa minú..

Reagovat
Neutron

Ale picu….podla Fika mame energie lacne a podla skulaveho Kamenickeho dokonca aj potraviny….sme v suchu.

Reagovat
Drevar

V Nemecku upadá priemysel, fabriky tam zažívajú najväčšiu dezindustrializáciu od 2.svetovej. Nemecko je motor eu, viď vw škoda Automotiv komplet... všade prepúšťajú ludi. Proste Európa prestáva byť konkurencieschopná.

Reagovat
lajka30

Reagovat
janinho

ked som videl prieskumy v cechach tak musim povedat, ze je od bratov cechov velmi kolegialne, ze chcete padnut do rovnakych sraciek ako my s ficom & spol. babis cez 30% a okamura okolo 10%... to mate zarobene na slusnu buducnost.

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
r.mrazik

lidi jsou kokoti

Reagovat
didosh

Reagovat
romeo351

Reagovat
Uwe háže buly

To nám tu ještě ožívají komunisti, když už jsme si mysleli, že už konečně všichni jejich voliči vychcípali.

Reagovat
didosh

Reagovat
John Obi Mikel

Reagovat
Neutron

Ako vysmech za Fica sme od nich dostali zasluzeny, ale ze si strelia do kolena uplne rovnako ako my to je fakt komedia

Reagovat
Front hell

Tak nám to zase zaslouženě vrátíte

Reagovat
janinho

som si myslel ze 1-2 generacie budu stacit aby sa u ludi u nas zmenilo myslenie z russackeho stredoveku na modernu spolocnost, ale ked vidim do akych hovien stale klesame, tak uz otazka nestoji kedy sa nam to podari, ale ci vobec.za 3-4 roky z nadejnej zmeny do tohto skurvenistanu...

ked niekto v prieskume zisti, ze okolo 50% slovakov si mysli ze za to co sa deje na ukrajine moze UA a zapad... aky dalsi dokaz o degeneracii celeho naroda este mozeme chciet? ja som uz nad Skurvenskou republikou definitivne zlomil palicu a pri prvej moznej prilezitosti dvihame kotvy. Cesko bola zachranna siet keby nevyslo nieco dalsie, ale ked vidim kam cesi smeruju tak mam pocit ze tu uz trava neporastie.

Reagovat
Neutron

Ono dezinformacie robia vela, ludom stale chyba kriticke myslenie a nase skolstvo to deti neuci. Potom ludom aj polozis otazku co ten Putin robi dobre a oni ti odpovedia, ze vsak jemu zalezi na svojom narode a to im staci, nevadi, ze ledva ma co zrat a byva horsie ako prasa v chlieve. Lahko podliehaju propagande a internetovy trollovia iba prilievaju benzin do ohna, ludia su schopni sa aj fyzicky konfrontovat kvoli drbnutej politike. Kazdu chvilu sa vytahuju nove slovicka, ktore ludia nielenze pred mesiacom ani nepoznali, ale ani paru nemaju co znamenaju. Akoze, ked uz ta niekto ide osocovat, ze si progresivec vsak to je totalne na smiech. Pred vojnou nikto z tych tupcov nemal ani najmensie potuchy kto bol bandera, ale odrazu sa nim ohanaju, liberalizmus….mnohe veci, ktore teraz ti dementi mozu vyuzivat je vdaka liberalnym postojom, ale nie oni by radi mali komunistov a zaroven vyuzivali vydobytky novej doby. Vsade vidia biele mysi ako fetakov a buzerantov a su ochotni ist na ukor svojho blahobytu len aby nejaky buzik nahodou okolo neho nepresiel na ulici, pritom si ani neuvedomuje, ze jeho sused moze byt homosexual a vlastne s tym nema problem, kedze o tom nevie. Moja rodina sa stahovat z viacerych dovodov nechce hoci pracu by som vedel mat aj inde, takze to tu uz nejak dokopem, ale je to hrozne. A este sa idu ludia urazat, ked im to povies na rovinu.

Reagovat
janinho

presne toto hovorim aj ja liberany a progresivny... 2 absolutne pozitivne slova a henta chamrad tu narodu vymasiruje za par rokov hlavy tak, ze je to pre nich nadavka akoze, niekedy mam pocit ze aj goebells by sa mal co ucit od doktora Fica.

len to co popisujes je zacarovany kruh. zle skolstvo, hlupy narod ktory nevie pouzivat kriticke myslenie, jednoduchsie je ich ohlupit a okradnut atd. a podiel tych ludi co proste nevedia ani co hovoria, len opakuju ich sproste hesla je cim dalej tym vacsi. netusim ako sa toto da zastavit, lebo aj keby si im dal neviem ake analyzy ze ich ten clovek okrada a pomaly zabija, tak oni proste neuveria. ved zijeme v krajine kde sa spochybnuje ze je Zem gulata... co este dalsie potrebujeme?

"volime Petuleho lebo Korcok posle mladych do vojny. "

"odkial to viete?"

"pocula som!"

"hlavne aby my sme sa mali dobre, nasi vnuci si to musia este zasluzit"

tie videa po ich mitingoch ked toto ucastnici zajezdu hovoria, to je proste nieco neuveritelne. social experiment v najcistejsej podobe. flasik sa v pekle rehoce co genialne sa mu tu podarilo vytvorit. vtedy ani sam nemohol tusit ako daleko sa toto az dostane.

Reagovat
Neutron

Jasne, je to zacarovany kruh a potom sa niekto ide cudovat, ze mladi sikovny ludia odchadzaju zit prec. Ked stara pica ti na kameru zabije, ze Anicka s nimi sa nerozpravaj oni su z Dennika N.

Reagovat
janinho

ja som sa uz na hentom musel smiat normalne ... totky maju od precedu medialny koucing

to su presne tie dobre duse co potom vyhadzjuju celozivotne uspory v igelitkach z okna, aby ich policajti v civile ochranili pred liberalnym ukrajincom za dverami. bububu!!!

najhorsie je, ze alternativa momentalne ani neexistuje. teda minimalne bez matovica a aj s nim to bude tak tesne, ze to proste 4 roky nevydrzi ani vo sne. ten zochar vobec nemusi kampan robit, matovic mu ju spravi zadarmo za neho.

nevadi, nejak vydrzime, o 2-3 roky pustia este aj kocnera, ten sa necha zvolit za predsedu parlamentu a budeme si hrat hymny s fujarami.

kurvafix, bratia cesi... aspon vy majte rozum ked my sme uz strateny pripad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reagovat
Neutron

Plne suhlasim

Ta neexistencia konkurencia je totalny shit. Ti retardi sa nevedia na zakladnych principoch dohodnut a nemaju jasneho lidra. Preto ta hranata picovina povstala z popola. Jebnuty Sulik (volim SaS ) polozil dve vlady. Matovic ma tiez svoje za usami. A trn Dzurindov pokus…to bola fraska. A ked vidim co vyvadzaju Cesi…objektivne vzdy mali viac rozumu idu toho STBckeho kokota zvolit zas? To je na vracanie.

Reagovat
janinho

mam to uplne rovnako. asi budem aj 3. alebo 4. krat volit SAS, ale jedine pod podmienkou ze ten kocnerov kamosko ostane varkat na youtube a uz sa nebude jebat do politiky. ja toto nepochopim ani na 100 rokov. miklos a vsetci ostatni skuseni co maju za sebou vysledky im to stale hovoria ale to je jak do prazdnej studne hovorit. ja chapem, ze sa boja ze si budu kradnut hlasy navzajom, ale oni proste musia mat 95% klucovych tem dohodnutych uz teraz, aby bolo jasne, ze ak dojde k predcaskam, ze budu schopni fungovat aspon nejaky cas. aj ked s tym matovicom sa dohodnut neda, on je proste neriadena strela neschopna kompromisu, aj ked verim tomu ze umysly ma dobre, ale nechape o com je vrcholova politika. takych ludi ako miklos a caputova proste nikdy nenahradis. simecka podla mna je velmi inteligentny ale on nema ziadnu charizmu, nema dar reci a ak chces byt ty novym dzurindom (ze budes spajat a brusit hrany medzi rozdielmi), tak toto proste potrebujes. sulika uz nechcem vidiet do smrti, ten tu mal tolko sanci ze dovi a vsetky do jednej presral. hlavne musia robit tak aby ani jediny opozicny hlas neprepadol. aby sa napr. nestalo ze demokrati ostanu tesne pod hranicou, lebo to je len dalsia krabica Moetu pre tie smeracke spiny.

to s tym agentom buresom nechapem ani trochu. ja som este nevidel vyjadrenie nikoho znameho co by tohto smrada podporoval.

Reagovat
Front hell

Reagovat
didosh

Reagovat
HalaMadrid_Flx

Reagovat
mul

Ako Babiš je skôr Fico pred vojnou. Fico teraz je určite horší variant ako Babiš.

Reagovat
janinho

pcokaj ked bude mat absolutnu moc. bures sa este neukazal v plnej parade. ale viacmenej suhlasim, fico je podla mna najvacsia spina v civilizovanej casti europy. ani orban podla mna nie je take hovado ako fico.

Reagovat
BaggioRoberto

Protože každej žere kebab.

Reagovat
Salfovic

Z každého prodaného kebabu v EU míří desátek do tureckého fotbalu.

Reagovat
arvncrtx

Já mám v tomhle čistý svědomí, kebab si kupuju občas ve vietnamským bistru, takže tím podporuju maximálně opiový byznys v jihovýchodní Asii.

Reagovat
O.Giroud

Keď vidím sociálne siete nejakého hráča po tom ako sa len spomína jeho meno s Turecko sa čudujem, že doteraz tam také peniaze neboli

Reagovat
Csaplárova past

Takový randál a smlouva jen na 3 sezóny ..

Reagovat
milan78

Reagovat
Whitemedia

Příští léto dva roky do konce smlouvy, ideální čas na novou Osimhenovu ságu, začne dělat zase bordel.

Reagovat
kilobyte

Zrovna v Turecku bych to nezkoušel.

Reagovat
Csaplárova past

Nevím jak teď, ale v minulosti platilo, že Turkům se včas vyplácet peníze nechtěly, takže možná nebude důvod si vymýšlet důvod k nespokojenosti

Reagovat
kilobyte

Důvodů by našel dost. I když to neplacení je podle mě u těch -sporů.

Mě nešlo o to, že by nenašel důvod, ale že by to mohlo být docela nebezpečný. V Turecku je dost fanatiků a když by po takovém přestupu dělal problémy, tak by musel i na záchod chodit s ochrankou.

Reagovat
Talker

Ja fakt nechapu, proc si prostě nevyceka konec prestupaku. Za rok mu konci smlouva, takže Neapol ho musí v lete prodat. Takže na konci prestupaku půjdou že 75 mega na 50 a to už za nej někdo v Anglii dá.

Místo toho podepíše dlouhodobou smlouvu v Turecku, odkud ho zase nebudou chtít pustit, leda za nesmyslnou raketu.

Reagovat
Sandstorm

V Anglii ani v jiné lize není nikdo kdo by ho chtěl. Ani za 50. Všechny TOP týmy mají ji jiné cíle. On je v Turecku očividně spokojený. Já zas nechápu, proč by měl chodit do PL, když on sám chce do Gala. Bude největší hvězda, největší plat, každý rok titul a LM. Asi ani nemá větší ambice no.

Reagovat
Talker

Nevěřím, že by se za 50 někdo nenašel. My hledáme útočníka, vy taky, Liverpool, Arsenal, možná Villa,...

Reagovat
LokoLFC

Takhle debilni by mohli byt jen United. Tohodle potizistu nikdo rozumnej nemuze chtit.

Reagovat
herbage

Asi něco jako Durán. Fotbalově top, hlava horší. Pochybuji, že by mu někdo z PL dal ty prachy co chce a navrch dal za něj 50 mega. Pro střed tabulky drahý, pro špičku velké riziko

Reagovat
Fridgiee

Neapol ma jednostrannou opci na prodlouzeni o rok.

Reagovat
Talker

Pokud je to pravda, tak je ještě větší dement, že podepisoval to prodloužení, když mu ta původní měla platit do 2025, ne?

Reagovat
janinho

preco? ved ked turci ho vyplatia, zarobi tam asi porovnatelne s PL a ocividne nieco take ako sportove ambicie neriesi...

radsej bude v turecku za krala nez by musel makat a nieco dokazovat v PL. neboj nic, ked sa mu prestane darit, tak na neho turci kvoli tej cene spustia taky shitstorm, ze bude rad ak ujde k saudom

Reagovat
janinho

pisu tam ze neapol ma opciu na 1r predlzenie

Reagovat
Drevar

Presne, ešte rok navyše môžu podržať nevďačného zmrda

Reagovat
janinho

nie, len turci nemaju paku aby museli nasilu znizovat jeho cenu. ten sa uz do neapola nevrati ani po svoje veci

Reagovat
Csaplárova past

Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak si určitě vybere lepší nabídku. Navíc kluby útočníky hledají, ale on s nimi spojovaný není. Asi ho nikdo nechce a pod Contem by nebyl ani registrovaný. A rok nehrát taky nechceš ...

Reagovat
RKBoy

Toto môže ale znamenať že nabudúce ich bude chcieť každý vyžmýkať keď sa teraz celá Európa dozvie že peniaze majú a očividne je ich dosť v celom Tureckom futbale.

Reagovat
Greny

hned bych tam nabizel Sterlinga

Reagovat
Whitemedia

Sterling ti tam ale nepůjde.. proto ho tady nabízím jen těm lepším týmům jako je třeba Bayern.. kdyby ho šlo prostě vylifrovat do Turecka a nebo k velbloudům, tak je to snadný, oni by ten zájem měli, ale Sterling to komplikuje, on si pořád myslí, že je fotbalista..

Reagovat
didosh

FFP

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele